Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Forum za frižidere i zamrzivače.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3669
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao cubica » 29 Jul 2008, 22:46

paaa..dobra fora..ni ja ne bih mogao bolje..xe-xe lolzi
ali ako je resi za 5 min ja je pojedem sa svim tim naslagama koje imaju po rebrima. :lala:
Ne znam kolike su te naslage, ako su spojile rebra medjusobno, onda preko njih tece voda i obilazi korito..jesi li proverio..ili je supljo korito. Posto nemas manometre i creva, ako ne ledi isparivac unutra i ne bele cevi napolju, cuje se kompresor napolju kako zuji, ledi ti se teme na glavi... :mrgreen: onda si vrlo verovatno dobar i sa freonom i tu je prici kraj. Sledi demontaza klime i pranje..eto..tesko je videti sa daljine :?
Vataj se TVa i radi, trebace ti opet pare ako ti dodju ti majstori...ako 'oces poslacu ti ekipu frigovaca sa FF-a da ti poprave klimu :pivopije: a onda si bankrotirao :tooo:

cubica :pivopije:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao filka » 29 Jul 2008, 23:03

Pa kako ako NE RADI klima pusta vodu pitaj njih odakle izlazi ta voda ako ne dolazi do kondezacije uz NORMALNOG rada klime :tooo:
-će izginemo ki Mančester

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao generacija 49 » 29 Jul 2008, 23:32

:tuptup: :tuptup: :tuptup:
Al se ja upetljah u radoznalosti.... :roll:

Vas postujem i imate prednost ..al kako on to olako 5 min... :roll: a lije spira dispersiju i glet sa zida,,
zamislite ako je provalio sa reflektorom da treba malo lepka i ne curi vise.... :roll:

Rece u liftu jeste gospodine primetili da ako na zatvorite frizider ...imate malu poplavu u kuhinji... :shock:
cutim ajes bas tako...al sta to ima veze,,,, :?:

E frigosi jeste cudo....tu nema BC BU i VN trafo....al ima svasta nesto....... drugo.... :roll:
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3669
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao cubica » 30 Jul 2008, 00:35

filka je napisao:Pa kako ako NE RADI klima pusta vodu pitaj njih odakle izlazi ta voda ako ne dolazi do kondezacije uz NORMALNOG rada klime :tooo:
Ako nema freona, zaledi se isparivac, led predje preko rebara na plastiku a ondaaa...klizne preko korita. :-(

cubrlj :dmzs:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao filka » 30 Jul 2008, 11:27

Da ali pre toga MORA da ledi na nadvoresnu jedinicu a tramo kako kaze G49 je sve uredu :lala:
-će izginemo ki Mančester

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3669
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao cubica » 30 Jul 2008, 11:47

Lede samo slavine na spoljnjoj a ona je cesto visoko i slavine prekrivene plastikom pa se ne vidi...ali....ako je to sve u redu, kako rekoh, onda se voda javlja jer klima ispravno radi zbog razmene energije.
Ili je korito busno ili su naslage napravile kanal koji preskace korito. Nema trece, cini mi se... :mrgreen:

cubance :dmzs:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5346
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao buzdumra » 30 Jul 2008, 12:42

neko brise postove ali dzaba noLimit :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao kisko » 30 Jul 2008, 13:21

Bas se zaprljala :oklagija Na tvom mestu ja bih pitao kako da skinem komplet unutrašnju jedinicu i sve to DOBRO očistim i dezinficiram.Ujedno bi mogao i sve lepo da pregledaš gde je zapušeno :mrgreen: Ali bi usput i dump mogao da pošalješ u bazu :lala: ...xexexe...moramo te i iskoristiti malo :dmzs:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao generacija 49 » 30 Jul 2008, 21:07

:roll:
Pa da i uovom krsu ima dump :shock: Ili bez dampa M34300 N4-624 iz SHARPA :mrgreen:

Otvarao sam mu kutiju sa elektronikom ...unutra atmosfera ko' u javnoj kuci...svetle neki crveni fenjeri..... :shock:
Ne kacim se za softver.... :---:

lolzi

Kada bi bio siguran da znam da povucem gas sam bi uradio al ...ako fali neka puknuta plastika servis nece da mi proda pa cekam ,,,,frigose ...ipak je to ozbiljna prica...ja sam mislio da treba da proteram vodom prljavstinu i gotivo...
kap nije pustila unutra 7-8 god.

Vi ste lepo objasnili problematiku.
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao kisko » 30 Jul 2008, 22:34

Pa da i uovom krsu ima dump :shock: Ili bez dampa M34300 N4-624 iz SHARPA :mrgreen:
lolzi lolzi lolzi Ko zna....zvirni unutra da nema koja dobra lampa za pojačalo :yeah:
kap nije pustila unutra 7-8 god
:pivopije: E to je ono pravo ...
uvek ima nesto interesantno

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao generacija 49 » 31 Jul 2008, 20:30

cubica je napisao:
filka je napisao:Pa kako ako NE RADI klima pusta vodu pitaj njih odakle izlazi ta voda ako ne dolazi do kondezacije uz NORMALNOG rada klime :tooo:
Ako nema freona, zaledi se isparivac, led predje preko rebara na plastiku a ondaaa...klizne preko korita. :-(

cubrlj :dmzs:
Da tu ima nesto oko leda tamo iza kada pipnem rukom/prema zidu gde je okacena/
neprirodno je mokro i jako hladno :roll:

Cuo sam se ponovo sa frigosima ....

aaaaaaaaaaaaa....oni za 5 min...zatvore ventile skinu klimu i vidimo se za 6-7 dana... nisam ja njih razumeo...oni nose unutrasnju jedinicu :roll:
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3669
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao cubica » 31 Jul 2008, 20:49

Gene, mozes i sam da vratis gas u kompresor i skines unutarnju, trebace ti samo imbus 4 ili 5-ca. Onda otkacis cevi sa spoljnje da bi dobio rezervu da povuces unutarnju prostoriju pa otkacis i nju. Treba ti jedan da drzi unutarnju da ne bi prelomio cevi. Onda lepo pregledas korito, skines elektroniku, odneses na perionicu ili je malo otkuvas... :mrgreen:
Nista strasno.

cubica :dmzs:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao generacija 49 » 01 Avg 2008, 00:44

cubica je napisao: :mrgreen:
Nista strasno.


cubica :dmzs:
Da da tako sam i resio ako smo mi poceli i zavrsicemo...ako meni uspe bez posledica,
po opisu to moze idrugi da urade,
a ako ne uspe doradice majstor, za to nikada nije kasno.

trajace ali nigde ne zurimo 2 sata ili 2 dana svejedno, vazno je novo iskustvo,za one koji to nisu radili. :pivopije:

Samo da prostudiram kako da ne omasim pa mi izleti gas.
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Misley
_
_
Postovi: 165
Pridružen: 11 Mar 2007, 15:47
Lokacija: BGD (i RS)

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao Misley » 01 Avg 2008, 22:29

ćubo, ajd da mi rastumačiš ovo na pp :"ako 'oces poslacu ti ekipu frigovaca sa FF-a da ti poprave klimu"
pošto se niko nije javio na mojoj temi (koju sam kao neupotrebljivu obrisao).

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao kisko » 01 Avg 2008, 23:02

G49:
Cuo sam se ponovo sa frigosima ....

aaaaaaaaaaaaa....oni za 5 min...zatvore ventile skinu klimu i vidimo se za 6-7 dana... nisam ja njih razumeo...oni nose unutrasnju jedinicu :roll:
Misley....Mislim da je ovo deo odgovora zašto se nisu javili na tvoju temu,kod njih je sad LUDILO od posla i nestižu sve ni da urade a kamoli da se jave na forum.
Primetio sam kad zahladni na par dana,eto i frigosa na forumu :mrgreen: ...izgleda da ćemo u tim terminima morati da postavljamo pitanja :mrgreen:
No neka sad im je sezona da se opare za celu godinu :pivopije:
uvek ima nesto interesantno

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao generacija 49 » 01 Avg 2008, 23:39

Da to je ludilo sa nedostatkom kadra u spicu sezone.
Moje komsije kupile klimu i sad ...hoce za juce da montiraju i pitaju,
jel mozete izmedju 10 00 i 14 00 .... :shock: :shock: :shock:

ma lakocemo za to ,nego da se dogovorimo kog meseca da dodjemo .... :mrgreen:

klima se ne kupuje u avgustu...a moze ....niko ne brani ...al za jesen da dodje na red... lolzi

Nije bas bukvalno al nemogu da postignu....plus obavezni servisi u garanciji....sad rade...pa na zimu opet....grejanje :roll:

Al kolko cujem frigosi se organizovali
i pitanje je dana kada ce samo sa posebnim sertifikatom moci da se bavi tim poslom...
a jaki su...i gnevni kazu to anarhija u ugradnji i servisiranju..mora da se dovede u red.. :roll:
sta im to znaci pojma nemam
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Misley
_
_
Postovi: 165
Pridružen: 11 Mar 2007, 15:47
Lokacija: BGD (i RS)

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao Misley » 02 Avg 2008, 00:03

nije to u pitanju. poštujem ja "sezonsku alavost" ali ja nemam zahtev za postavljanjem klime jer dotična postoji,
već za zamenom spoljne jedinice i punjenjem. e, sad je u pitanju i druga klima koja je otkazala mada se meni čini da nije kadar da radi posao sama pošto su u pitanju 2 spojene prostorije a u prvoj je ova koja je krepala.
daklem radi se o 2 AERMEC plafonke pri čemu je ona prva sa žičnom kontrolom i boranijom elektronike a ova druga je malko naprednja, razlika je samo u daljinskoj kontroli i malko pametnijoj elektronici upravljanja ali su obe u poređenjima sa ovim split plastikanerima fosili. nema veze, kad je to radilo, obe, bilo je prijatno i zimi i leti
(zimi samo kao ispomoć, naravno). e sad pošto sam već drndao ovu prastaru kojoj je curila voda kapilarno kroz mrežni kabl spoljne jedinice, bio sam u prilici da se petljam sa prašinčugom i naslagama i ne bih to opet da radim na merdevinama. ajd ako moram, preživeću i to al mi je bila namera da skinem obe i sredim ih kako valja (imaju one jedno 10 leta). zaključak: treba mi neko sa R22 . što se tiče prve, spoljna joj je 99% ostavljena razvaljena i zato je bilo ono (obrisano) pitanje a predpostavka je da neko ima raspar, polovnjak spoljnu. znači "kolko para da da se popneš na ravan krov i zameniš kršinu (i ono što već ide sa R22)". nema bušenja nema provlačenja, samo zamena.
naravno pišem ovo ko elektronac a ne klimadžija, kao što onda rekoh bakarne igrarije me ne zanimaju. znači ako će čišćenje druge malo da ublaži situaciju , neće rešti problem prve pa je virtuoz na krovu neizbežan.

male su šanse da zateknem samo otkačen konektor na prvoj spoljnoj i sve koze na broju (a onda mi je moguće da vidim šta je istina što je napričao onaj nadri-klimadžija koji je tu i prčkao) al je i to moguće i da 1 relej na prvoj i čišćenje druge (skoro) sve srede. ma..mož klima bude žabarska kolko oće al 10 godina je 10 godina (ko ono: fata je fata, al dvaput je dvaput)

Misley
_
_
Postovi: 165
Pridružen: 11 Mar 2007, 15:47
Lokacija: BGD (i RS)

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao Misley » 02 Avg 2008, 00:15

.. a prozivka ćubastog je zarad nekog eventualnog raspoloženog virtuoza a ne da se opet nakani neki kreten koji bi samo upraopastio stvari ili prikrpio na kraće staze.

inače da stvar bude smešnija "spravu sa 3 manometra" imam u firmi kao i neki R u dovoljnoj količini (ima uvek viška od firminih poslova ali uz to ide alkoholičar sa bolesno velikim apetitom za dranjem € skoro isto koliko i za alkoholom. (= ko i da nemam ništa)

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3669
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao cubica » 02 Avg 2008, 01:13

Misley, pa gde si ti?? Sad vidim da ste se raspisali :mrgreen: Jos mucis muku sa klimama?? Sto mi te to muce kojekak'i bezjaci, doci cu im tamo, Boga mi :m:
Ne sekiraj se, svugde je to tako, pametnjakovica kolk'o hoces, samo nece niko da radi, pa radimo mi sve za njih a oni misle da nam je to, izgleda, Bogom dano i da tako treba da bude.
ja sam daleko da bih dolazio gore da ti licno pomognem (220 km) :roll: ali sam siguran da ima ''nasih'' koji su ti blizu.
Genu sam napisao da cu mu poslati ''nase frigose'' u sali jer znam kad mu odu da ce mu ocistiti frizider pa ce bankrotirati. lolzi
jesam li dobro shvatio da je to neki tip klime 'budi Bog s'nama'', da je stara (mozda i kanalska), ali da pase na nju normalna spoljnja??? Ako je tako, mogao bih da ti nadjem neku 12-cu spoljnju, mislim da imam rashodovan (skinut sa nekog hotela) Elin sa 407-com, samo treba da ga pregledam, dopunim, ili, ako hoces i da ga ''prepunim'' sa 22-kom, moze i tako, vec sam probao i radi super. Ustvari, 22 je zakon, ovi ekoloski su shit jer se nepravilno trose dok 22-ku mozes kasnije da lepo dolivas. Na Elinu je 6-ca i 12-kinja cev. Ima standardne izvode (kompresor, fan, ventil) Javi mi na PM pa cemo se dogovorimo, mogu da ti posaljem firminim autom kad krene za BG.

pozzz,

cuftica :dmzs:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
generacija 49
Preminuo
Postovi: 3838
Pridružen: 04 Nov 2006, 09:40
Location: Beograd,Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Srbija

Re: Ciscenje kondenzatora na rashladnim uredjajima

Post napisao generacija 49 » 02 Avg 2008, 01:21

@misley
Da lepo si ovo izlozio....nisu ludi frigosi sto traze da oni rade samo sa sertifikatom...to ce da zakopa sitne a postene i strucne..... :tooo:

Klinci pricaju sto rade montaze...naucili nas za 5 min....iiiiii... to prosto...pa jeste ......al posle 10 god kad treba bacanje ili servis cude se majstori... :roll:
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “FRIŽIDERI I ZAMRZIVAČI”