Beko TV ETE2 stradao ulaz i ko zna sta jos - ODUSTAO

problemi , kvarovi , sheme upload/download popravka CRT televizora
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM -- DALJINSKI

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.

HOME -- SERVISERI -- DALJINSKI -- RAZNA UPUTSTVA
baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Beko TV ETE2 stradao ulaz i ko zna sta jos - ODUSTAO

Post napisao baracuda » 20 Jun 2018, 22:43

CRT TV Beko
FIRMA:Beko
MODEL: BA21APF Ch ETE2
CHASSIS: sasija ETE2

***************************************
SIMPTOMI:otisao ulaz skroz

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:

Pukao ulaz u paramparcad,zamenjen STRG5653,skoro sve u primaru,u sekundaru diode za 117 i 5V i 3.3V,napon 23V umesto 18V,sija led ali nece da upali,Svi naponi na trafou dobijeni sem 18V-veci je.Diode zamenjene sa ekvivalentima i mislim da nisam promasio jer primar trpi.Sijalica na tranzistoru drzi 117V bez problema.Vrtim se u krug, na stabilizatoru od 8V nema ni ulaz ni izlaz od napona,na horizontalnom tranzistoru nema 15 kHz( ne dolazi iz procesora).Nisam siguran gde da gledam jer delove nemam a pada mi napamet VN trafo(+ i - 13V izlazi iz njega,a nema nijedan od ta dva,samim tim ni 11V sa seme ni 8V na stabilizatoru, oznaka je BSC60C(B) za koji nemam pojma koji je HR ekvivalent,a procesor TDA9345 koji mi je takodje sumnjiv jer linija STAND BY nema uopste a sve na toj liniji je ispravno.Samo iskustvo ako je neko imao slican slucaj jer je na korak da premasi isplativost.Sta je najsumljivije a da nije skupo od delova,jer su po meni ostali samo ovi "jeftini " za probu....A veoma mi lici na put za kontejner,pa da odusevim komsiju.....Pozdrav i ako moze pomoc....
evo seme
china_ete-2_chassis_sch.pdf
(781.94 KiB) Preuzeto 81 put.
Zadnja izmena: baracuda, dana 04 Jul 2018, 04:15, ukupno menjano 2 puta.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Beko Tv stradao ulaz i ko zna sta jos

Post napisao Stolle » 20 Jun 2018, 23:39

Imaš li sad 5V i 3,3V? VD806 jesi li stavio adekvatnu?
ST.BY ide i na mrežu i na pobudu, pa tu proprati sve redom. Takođe i eeprom, damp...
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Beko TV ETE2 stradao ulaz i ko zna sta jos

Post napisao alexa_pg » 20 Jun 2018, 23:53

Na stabilizatoru N401 7808 ne možeš ni imati napona sve dok ne proradi linijski izlazni stepen (VN). Isto Važi i za +/- 13V
Kod takvih kvarova gdje je "Pukao ulaz u paramparcad..." ne pomaže "Samo iskustvo ako je neko imao slican slucaj..." jer kod tih kvarova nema pravila.
Na pinu 63 procesora kada je TV u radnom režimu napon treba da je 0V. Provjeri da li se mijenja stanje Off/On (5V/0V)
Ako ovo radi, provjeri da li na izlazu iz procesora pin 33 imaš impulse za pobudu liniskog tranzistora. Ako ih nema a postoji napon za napajanje kola 5V i 3.3V, najvjerovatnije da je "krepao" procesor. Eventualno ako je od grmljavine sve to stradalo, probati zamijeniti damp.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Beko TV ETE2 stradao ulaz i ko zna sta jos

Post napisao baracuda » 21 Jun 2018, 05:39

VD806 AK3 sam stavio 1N5822 sotki 3A 40V(AK3 je sotki 1A).Probacu prazan eprom da vidim sta se desava.5V je proradilo i na V805 ima 3.3V.Pin 63 ukljucenjem ne menja stanje uopste,a provericu vrednost da li je 0V.Na bazi hor.tranz. merena je frekvencija i nema je osciloskop nisam kacio jos,a ako ima neko dump -postavicu model danas kad budem procitao sa sasije...Zasto je 18V vece?

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Beko TV ETE2 stradao ulaz i ko zna sta jos

Post napisao alexa_pg » 21 Jun 2018, 09:06

Ne obracaj paznju na to sto je +18V malo povecan.
Sto se tice dampa, ovdje imas dosta dampova za Beko uredjaje pa pronadji koji ti odgovara
http://fanzo.org/forum/viewtopic.php?p=210548#p210548
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Beko TV ETE2 stradao ulaz i ko zna sta jos

Post napisao baracuda » 21 Jun 2018, 12:19

Pin 63 ima 2,5V u oba polozaja....procesor?Linija sa optokaplera nema ostecenje,tranzistor ka aktiviranju horizontalnog tr. ispravan,ispred otpora 4,7k na pinu 63 5v a na ulazu pina 63 2,5 V.Koji procesor menja Tda9345-imam 9351?
..........................................................................................................................................................................................

Probano je jos novi dump-u novi cip jer nisam mogao u stari ni da procitam ni da upisem.Nakon toga,dobilo se 0-5V na pinu 63,ali se gasenjem na daljinski on ugasi i upali odmah.U montiranom stanju dobije sliku koja se menja geometrijski,suzava,ton reaguje na OSD ali se ne pojacava,na prikljucen kablovski konektor izgubi raster.Totalno se ponasa bez kontrole a ubacen je dump od Beko X5Z.000 BA21APF Ch ETE2 to je i model tv-a sa linka

viewtopic.php?f=4&t=13618&p=120348&hilit=x5z#p120348

Ovo postaje mnogo skupo za resiti..........


........................................................................................................................................................................................

Zbog svega navedenog gore,odustao sam od popravke jer procesor vredi vise nego sam tv,tesko i skupo dobavljiv,a i pitanje ima li sta jos pored njega,jer sve sto je probano islo je novo,pocevsi i od napajanja do eproma...

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje CRT Televizora”