DVB T2 merac signala

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

vladapile
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 26 Avg 2012, 22:37
Location: Brus

DVB T2 merac signala

Post napisao vladapile » 06 Jan 2020, 17:54

Gledam neki merac za DVB T2 signal , nasao sam Amiko multitracker 2.
https://www.amikostb.com/product/232-multitracker-2 Ima li neko iskustva sa njim i vredi li tih para (oko 170 eura)?
Dok na Aliju ima nešto slično za manje para.
https://www.aliexpress.com/item/3301087 ... 7327f0c93f
Nemam servis, nisam Pro....već iz hobija nameštam antene po komšiluku.

majstorr
gx
gx
Postovi: 1184
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao majstorr » 07 Jan 2020, 11:17

Po meni je 170 evra previše. Neznam kolko ti po "komšiluku" možeš da naplatiš taj posao. Možda i grešim. Kod ovog sa Alija postoji mogućnost da ćeš platiti porez 20 posto.Vrlo je moguće da ćeš platiti i carinu.Sa carinom se nikad nezna.

vladapile
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 26 Avg 2012, 22:37
Location: Brus

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao vladapile » 07 Jan 2020, 11:30

Da za carinu i porez znam. Kako kad prodje ali najcesce se plati. Komsiluk nece isplatiti uredjaj tako brzo. Gledao sam neke recenzije po netu i vidim da ovaj sa alija ima bag oko pretrazivanja. Zbog toga sam trazio nesto sigurnije, mada ne znam koliko je Amiko poznat (iako ima sajt i kakvu-takvu podrsku). Cak sam razmisljao da sklopim neki t2 receiver i LCD monitor zajedno i kao takvo mi sluzi za teren.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao Stolle » 07 Jan 2020, 11:57

Što ne probaš sa nekom android aplikacijom? Sigurno neće biti kao ovo, ali ne košta ništa za probu.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

vladapile
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 26 Avg 2012, 22:37
Location: Brus

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao vladapile » 07 Jan 2020, 12:10

Nisam znao da to uopšte i može. Ali šta će biti prijemnik. Telefon!? Ili pak moram imati hardver koji će biti priključen na telefon.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao Stolle » 07 Jan 2020, 12:27

Telefon valjda. :-) Nisam ništa probao, ne znam kako rade, ali video sam da ima. DVBT finder.

Kod: Označi sve

https://play.google.com/store/search?q=DVB-T%20finder&c=apps&hl=en
Satelit finderi rade solidno.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

majstorr
gx
gx
Postovi: 1184
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao majstorr » 07 Jan 2020, 17:41

Ja bi uradio upravo to što si napomenuo.Nadješ t2 resiver takav da je potrošnja što manja.U principu troše negde oko 1000 do 1500mA.Izbaciš smps, a ubaciš neki powerbank od recimo 4000mA.Sasvim dovoljno.Prebudžiš neki najjeftiniji tablet da služi kao monitor. Uz malo sreće da nadješ baš odgovarajući po veličini i mašte da to odradiš, prepraviš dobićeš odličan uredjaj.Ako još to uklopiš u neku torbicu koja će ti viseti oko vrata da ti obe ruke budu slobodne da vrtiš antenu, a ekran bude okrenut da možeš da pratiš onda je to stvarno super.I još nešto.Nadji resiver koji ima mogućnost da šalje napon za napajanje pločice na anteni.Problem je što ovi koji su na tržištu šalju 5V, a pločica radi na 12V.I to možeš da rešiš ubacivanjem nekog step up konvertora.Kad softverski, u meniju uključiš napajanje antene taj napon od 5 V može aktivirati rele koji će samo propustiti napon iz step up-a.

satelitko
gx
gx
Postovi: 316
Pridružen: 21 Feb 2009, 10:55
Location: slovenija
Warranty service: -
Specialty: tv

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao satelitko » 07 Jan 2020, 19:15

Amiko je pristojna firma u polju SAT receivera.
Ako ti je tih 170€ za osnovni alat previše, onda uzmi bajalicu.
Ipak lakše naplatiš koji euro više, ako pridješ mušteriji "ozbiljnim" alatom, nego sa drvenom kašikom.

Ja sam pre 7 godina za profi instrument platio preko 4.000€...

vladapile
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 26 Avg 2012, 22:37
Location: Brus

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao vladapile » 07 Jan 2020, 19:55

Slažem se u potpunosti za neophodan alat i sam utisak kada nastupim sa "ozbiljnim" alatom. Sa druge strane je pokušaj da se što jeftinije odradi posao. Jedno i drugo ne ide zajedno.
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 07 Jan 2020, 21:28, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Obrisan citat

majstorr
gx
gx
Postovi: 1184
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao majstorr » 07 Jan 2020, 20:38

Poslovni imidž je naravno veoma bitna stvar. Međutim problem je koliko se na nekom tržištu može naplatiti cela ta "predstava".Ima mnogo ljudi komšija, rodjaka... tih potencijalnih mušterija koji znaju da instaliraju antenu i neće da naplate ništa.Što samim tim obara cenu i krug dejstva.To je pogotovo izraženo u manjim mestima.U većim manje.Vrlo često i sami mušterije razdrndaju svaki šraf pa tek onda zovu. Iz tog razloga ja ne posmatram taj poso za neki u kome treba stvarati neku specijalnu priču.Možda i grešim.U velikom gradu je možda drugačije.
Zadnja izmena: majstorr, dana 07 Jan 2020, 23:47, ukupno menjano 1 put.

vladapile
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 26 Avg 2012, 22:37
Location: Brus

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao vladapile » 07 Jan 2020, 21:40

majstorr svaka ti je na mestu, kao da me znaš 100 godina. I komšiluk i prijatelje i rođake. I da, živim u malom mestu gde su svi šrafovi pogubljeni negde. Hvala u svakom slučaju.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3060
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao KASA1 » 07 Jan 2020, 22:46

SATHERO SH-110HD, za amatersku upotrebu, nešto još jednostavnije i jeftinije (samo DVB-T2 opcija):
https://www.aliexpress.com/item/3294624 ... b201603_52
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

majstorr
gx
gx
Postovi: 1184
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao majstorr » 07 Jan 2020, 22:51

Nije mi bila namera da te demoralisem. Izvini. Jos manje da te uvredim. Ovo je preslikano iz mog iskustva. Ja sam zato resio da ne idem uopste na teren. Kolega koji radi samnom je odustao godinu dana kasnije od namestanja antena. Jer instalira kamere, a tu ima vise novca i onda mu ovo samo oduzima vreme. Vise mi je bila namera da ti ukazem na to da uskladis cenu alata sa mogucnostima zarade.Te pare koje bi ulozio u taj alat mozes uloziti u neki drugi koji ce ti zaraditi vise.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao Stolle » 07 Jan 2020, 23:37

Ako već mora antena, onda ne znam koliko ima smisla za instrument. Svaki T2 prijemnik ima indikatore za jačinu i kvalitet signala. I u nekom ograničenom prostoru oko kuće gde se montira antena, može da se prati preko samog uređaja i bilo kog TV-a.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

majstorr
gx
gx
Postovi: 1184
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao majstorr » 07 Jan 2020, 23:44

Ma ok je.Nije bas da ne treba. Nije tek tako da popnes tv i stb na krov recimo. Lepa je stvarcica imati. Popnes se na krov podesis antenu, posle samo spustis kabal dole do tv-a. Ovaj Amiko instrument uopste nije tako skup, ako bi sluzio nekome ko recimo namesta total tv ili neku drugu televiziju preko satelita.Cak naprotiv, vrlo povoljan.Kolega je platio mnogo mnogo skuplje takav kad je radio za SBB total. Ali po meni je za samo za t2 to previse.

vladapile
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 26 Avg 2012, 22:37
Location: Brus

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao vladapile » 08 Jan 2020, 08:07

Onaj SATHERO SH-110HD sam video kao prvi izbor ali sam našao manu da pokazuje jačinu ili 0% ili 100% tako da sam odmah odustao od njega.
majstorr taman posla da sam demoralisan, već su svi komentari i primedbe na mestu. Iskustva iz života i rada sa ljudima (ima ih raznih).
Da, do sada je bilo nameštanje sa 2-3 pomoćnika uz tv i set top box i naravno, dovikivanje.
Onaj kinez od 60 ak evra (+porez i carina) bi bio neka sredina sa pristupačnijom cenom... ako se zanemari bug prilikom pretraživanja sa kanala na kanal.

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 332
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao branimir » 08 Jan 2020, 08:11

Možda pomogne, svaki alat koji jednom olakša posao, isplatio se.
https://www.youtube.com/watch?v=4CG-OO_Mo40
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

vladapile
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 26 Avg 2012, 22:37
Location: Brus

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao vladapile » 08 Jan 2020, 08:22

Da, to je taj kinez od 60-ak evra.
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 08 Jan 2020, 08:55, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Obrisan citat

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3060
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao KASA1 » 08 Jan 2020, 09:32

Dobro ga je imati ako ne zbog ničeg drugog onda zbog mobilnosti i lakše i brže manipulacije. Evo baš jučer sam pomislio kako bi bilo dobro da imam tako nešto. Stranka odjavila kablovskog operatera, nema vanjsku antenu i želi da joj pozicioniram sobnu s pojačalom. Stan je u prizemlju okružen armirano-betonskim zidovima a signal poprilično slab. Pošto nisam imao sa sobom mali 10" prijenosni tv-monitor kojim se za podešavanja te vrste koristim, dobro sam se našetao po svim ćoškovima (s antenskim i strujnim produžnim kablovima) dok nisam našao položaj u kojem su svi multipleksi bili barem koliko-toliko zadovoljeni,... još k tome
TV (Toshiba led, ne znam model) u modu ručne pretrage imao užasno spor odziv pa je podešavanje bilo dodatno otežano.

To što treba (govorim za VF-6800) pri svakoj promjeni DVB-T kanala upisati i frekvenciju da bi isti skenirao je dosta nezgodno i definitivno usporava proceduru, no, za te pare, ne vidim da ima bolje i u niskom sam startu da ga i naručim. :dmzs:

Za DVB-S2 koristim FREESAT (GT Media) V8 finder. Koštao je isto nekakvih 60-70 eura i savšeno odrađuje posao.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

vladapile
_
_
Postovi: 35
Pridružen: 26 Avg 2012, 22:37
Location: Brus

Re: DVB T2 merac signala

Post napisao vladapile » 08 Jan 2020, 09:47

KASA1 gde naručuješ sa Alija ili ima negde bliže? Brže...

Odgovori

Natrag na “Alati”