Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Forum za neobavezne teme.
Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao Ribery » 22 Jul 2021, 09:23

Da li neko zna možda kako da promenim karticu ili kako da im napišem na Aliekspresu da stara kartica ne važi? O čemu se radi? Bio sam u Banci Intezi više od 15 godina i pošto su od prošlog meseca počeli da naplaćuju razne gluposti čak mi skidaju novac (održavanje računa) sa moje devizne štednje i sa kartice Aliexpressa ja sam odlučio da promenim banku i odem u poštansku štedionicu. Problem je što još čekam neke pakete koje sam platio karticom Banke Inteze i sada kada mi Aliekspres vraća novac zbog neuspele trgovine on mi vraća na karticu Banke Inteze a ne na ovu novu karticu iako sam ja promenio u profilu drugu karticu. Da li zna neko kako to da promenim pošto želim da ugasim karticu Banke Intese? Da li će samim poništavanjem kartice Banke Inteze oni raditi povraćaj novca na novu karticu koja mi je u profilu Aliekspresa ili to nekako moram da im kažem pošto želim danas da poništim sve katrice Banke Inteze?
Zadnja izmena: Ribery, dana 22 Jul 2021, 09:31, ukupno menjano 1 put.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao Kobac » 22 Jul 2021, 09:31

Koliko znam mogu da ti vrate samo na tu sa koje si platio.
I ja sam u intesi i samo sam otisao kod njih i pogasio sve devizne racune osim jednog na koji imam pravo u paketu sa Hit racunom.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao Ribery » 22 Jul 2021, 09:32

A šta ako ta kartica više ne važi ili je ugašena? Kako onda da mi vrate novac? Banka Inteza je počela mnooogo da otima :(
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3135
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao miodrag popovic » 22 Jul 2021, 11:48

Sad sam gledao na moj račun Intese banke,počeli su da naplaćuju 1 evro mesečno za održavanje računa,nema dodatnih troškova.Šta još otimaju?
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao Kobac » 22 Jul 2021, 12:27

I ja sam se bio naljutio ali sam se raspitao i video da je i kod ostalih slicno pa sam odustao posto u postansku ne bih presao nikako posto su neozbiljni.

Ono sto je razlika a pogadja nas je:
Veca cena Hit racuna, bilo 300 a sada je 350.
Naplacuje se onlajn placanje 20 dinara po uplati, ranije je bilo besplatno.
Uz Hit racun mozes da ima otvoren jedan devizni racun, ostali se naplacuju sa tim da je jedan neophodan ako se kupuju devize online kod njih sto je recimo neophodno ako se prebacuju na kartice zbog kupovine na internetu van zemlje sto cesto radim.

U paketu imaju dve debitne (Vise inspire i Dina) i dve kreditne kartice (Master card i American express).

To je ukratko pa neka svako oceni da li mu odgovara...

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao Ribery » 22 Jul 2021, 12:53

Jedan evro mesečno na deviznu štednju ako računam 2 kartice deviznog računa plus jedna kartica dinarske štednje plus tekući dinarski račun to je ukupno oko 600 dinara otprilike mesečno a u poštanskoj štedionici se samo tekući račun naplaćuje a ostalo je besplatno kao što je bilo i u Intezi do sada. Neću niko da me pljačka i da mi uzima novac od moje štednje. Jedan euro na primer na 500.000 korisnika je 500.000e ukradenih legalno na mesečnom nivou. Ako budu svi počeli tako ja uzimam sef i držim sve u stanu. Za sada poštanska štedionica ne naplaćuje štednju. Ja sam trenutno zadovoljan kako poštanska štedionica posluje u Beogradu tako da mi je to OK.

Da li neko zna kako da pišem administraciji Aliekspresa za ovo sa promenom deviznog računa?
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3648
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao cubica » 22 Jul 2021, 15:37

Ja u Poštanskoj imam privatni račun, uzimaju mi 200 din mesečno za održavanje računa i 3 din za slanje sms.
Imam i račun firme, uzimaju 200 din mesečno za održavanje i stiže mejlom izveštaj o promeni stanja.
Imam i devizni VISA ...e tu samo Bog i jedan Kinez možda znaju šta se radi...naplaćuju neke card alarme od pola evra do 10 centi...i ko zna šta rade sa konverzijama USD EUR i kontra...recimo sad imam 15 EUR na računu, a Aliexpress to ne vidi, kad hoću da poručim bilo šta, kažu da je prazna kartica...
cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

zozontv1
___
___
Postovi: 412
Pridružen: 16 Okt 2006, 08:10
Lokacija: Beograd (N. Beograd)

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao zozontv1 » 23 Jul 2021, 06:06

''Biser'' Poštanske Štedionice: ne rade sa švajcarskim francima (''politika firme'')....

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao vlada69 » 23 Jul 2021, 08:20

Na deviznoj kartici poštanske štedionice moraš da imaš više od 30€ da bi mogao da kupuješ. Tih 30€ stoje za slučaj ako se stvore neki dodatni ne planirani troškovi . Tako su meni rekli kada sam otvarao devizni račun .

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3005
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao KASA1 » 23 Jul 2021, 08:22

@Ribery, povrat ide isključivo na račun-karticu s koje je izvršena uplata,... ne odjavljuj račun dok ne zatvoriš sve narudžbe koje si njime odradio.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao Kobac » 23 Jul 2021, 12:18

Ribery je napisao:
22 Jul 2021, 12:53
Jedan evro mesečno na deviznu štednju ako računam 2 kartice deviznog računa plus jedna kartica dinarske štednje plus tekući dinarski račun to je ukupno oko 600 dinara otprilike mesečno a u poštanskoj štedionici se samo tekući račun naplaćuje a ostalo je besplatno kao što je bilo i u Intezi do sada.
Nisam bas najbolje razumeo, Ja placam Hit racun 350 dinara i tu je ukljucen dinarski racun (imam dva, to se ne naplacuje dodatno) i jedan devizni racun (ne znam sta ce mi vise njih), dve debitne i dve kreditne kartice.
Na sta ti dajes 600 dinara nije mi bas jasno...

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao spagagz » 23 Jul 2021, 14:26

Meni nije jasno sta ce vam devizni racun?Ja placam viza karticom i oni vrse konverziju valute u banci.Provizija sića.

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3648
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao cubica » 23 Jul 2021, 14:49

spagagz je napisao:
23 Jul 2021, 14:26
Meni nije jasno sta ce vam devizni racun?Ja placam viza karticom i oni vrse konverziju valute u banci.Provizija sića.
e jbg...bilo nekad tako...moraš otvoriš devizni i daš depozit pa smeš da vadiš internet karticu. @Vlado ...hvala za info..
cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao spagagz » 23 Jul 2021, 15:08

Tako je kod nas bilo prije 10 god.Sad ide glat.

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao bracans » 23 Jul 2021, 19:50

Takodje, kod NLB banke sam i bez problema placam sa svog dinarskog tekuceg racuna devizne racune u inostranstvu. Kartica pre ove master je bila visa i nije imala mogucnost placanja u inostranstvu ali eto, sada sa dinarskim tekucim racunom dobio master card i dina card.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao Ribery » 23 Jul 2021, 20:23

spagagz je napisao:
23 Jul 2021, 14:26
Meni nije jasno sta ce vam devizni racun?Ja placam viza karticom i oni vrse konverziju valute u banci.Provizija sića.
Jedan devizni račun mi služi kao štednja. Drugi mi treba zbog internet kupovine. Devizna štednja mi služi da ne držim gomilu novca u stanu ali ne želim da me neko pljačka i uzima na moju ušteđevinu 1 euro mesečno. Zato sam menjao banku.

@ Kobac
Proveri doboro od ovog meseca šta naplaćuju. Mene su baš neprijatno iznenadili. Ja sam imao ovako: dva devizna računa (jedan štednja drugi aliexpress) puta 1 euro, jedan dinarski puta 1 euro (dinarska štednja) i jedan tekući koji je 200 dinara mesešno. Ako euro računaš 120 din to je mesečno 560 dinara. Ja sam otprilike rekao 600 dinara. Do sada je bilo potpuno besplatno u Banci Intezi ali od prošlog meseca uzimaju za svaki mesec za svaki račun po 1 euro a ja to ne želim. Poštanska štedionica ne naplaćuje ništa za štednju samo za tekući račun. U poštanskoj štedionici za sada kod štednje ako ne uplaćujete ništa tada vam niko ništa ne dira. Kod uplate ide 50 dinara na mesečnom nivou ako tog meseca ima uplate a pošto je štednja tu uplaćujem dva puta godišnje možda i to mi sasvim odgovara.

@vlada69

Meni su rekli minimum 25 eura ali nebitno je :pivopije: . Bitno je da mi ne naplaćuju održavanje štednje 8) .

@KASA1

Hvala na preciznom odgovoru. Ostaviću tu karticu dok mi ne prodje sve što sam kupio sa te kartice :pivopije:
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5344
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Platne kartice, izdavanje, zamjena, provizija...

Post napisao buzdumra » 23 Jul 2021, 23:07

0x00xx5 imas gomilu novaca i problem ti 1e lolzi lolzi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”