U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Forum za neobavezne teme.
Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 31 Okt 2020, 20:37

Kod: Označi sve

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/u-hrvatskoj-je-sva-sila-pametnjakovica-koji-drze-da-se-covida-boje-samo-slabici-i-kukavice-15028936
Danas bio na Žnjanu. Postotak ljudi sa maskama je 2%! Prolaze jedni pored drugih na 30-ak cm.

Kod: Označi sve

https://net.hr/danas/svijet/korona-se-siri-kao-dim-cigarete-detaljna-analiza-pokazala-kako-se-ljudi-zaraze-u-kaficu-skoli-ili-na-nekom-druzenju/
Broj zaraženih koronom u svijetu uskoro će doći do 46 milijuna, a do sada je preminulo milijun i 194.089 osoba
Broj umrlih se udvostručava u roku od oko 2 mjeseca! Prvi milion očekujemo u 9-om mj. u 11mj. drugi a 01.2021 će biti sa 4-5 miliona mrtvih. 03.2021 8-10 miliona a u ljeto 36-50 miliona
Bogate zemlje cjepivo možda dobiju i procjepe se do kraja 2021.
Šaljivđije i budale su i dalje hit!
Zadnja izmena: nike, dana 31 Okt 2020, 20:47, ukupno menjano 3 puta.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 31 Okt 2020, 20:45

Izgleda da smo i mi ovde došli na red. Dva sa koronom. Treću umro. Dvojica plus, takođe sa koronom i upalom pluća, neće kod doktora. Ima gužve u hitnoj, ima još upala.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 31 Okt 2020, 20:49

Ali zato ni jedna izbjeglica nije umrla! violina 0x00xx6
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao alexa_pg » 31 Okt 2020, 21:09

Narod je mnogo neodgovoran.
U CG je kao što ste mogli pročitati na raznim portalima, preminuo mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije.
Tim povodom, ogroman broj vjernika je došao u hram da odaju počast preminulom mitropolitu. Ono što smatram da nije u redu je guranje vjernika ispred odra i ljubljenje predmeta od strane ogromnog broja ljudi. O zdravstvenim mjerama niko ne razmišlja.
Mogu zamisliti šta će se desiti za par dana.
Prilog
hram.jpg
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 31 Okt 2020, 21:15

Šta ćeš, stoka. Još u gomili, rulja.
Tako je bilo i na ulazu u bolnici u Nišu. Džaba su oni to solidno organizovali, kad se je narod stisnuo ko sardine i neće da se pomakne sa ulaza.
Neki će se promeniti. Bilo je onih koji nisu verovali, pa kad je viru uhvatio nekog njigovog bliskog, malo su promenili pesmu.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 01 Nov 2020, 20:02

:b: :b: :b: SVAKI POST U OVOJ TEMI VEZAN ZA TEORIJE ZAVERE BIĆE TRENUTNO OBRISAN. POSTOJI DRUGA TEMA ZA TAKVO PISANJE. :b: :b: :b:

:b: :b: :b: SVAKI POST SA PROZIVKOM BIĆE TRENUTNO OBRISAN ! :b: :b: :b:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao buzdumra » 02 Nov 2020, 18:25

na tv kazu : " situacija pod kontrolom "
-kako pod kontrolom kad je iz dana u dan sve gore!? kojom kontrolom ?? totalne gluposti!
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao chellawy » 02 Nov 2020, 19:03

... priča nije uopše jednostavna i kratka već naprotiv veoma složena i duuuuugačka....
Na žalost kao i u svemu mediji u današnje vreme manipulšu a ko ima medije ?????

Što se tiče samog virusa on i te kako postoji. To je fakat. I sam saam ga fasovao. E sad da ii je isti modifikovan u laboratoriji kao i njegov predak SARS 1 ili je zaista mutirao evoluativnim putem to je pitanje. I paradajz (samo jedan od xxxx primera je nekad bio prelepo povrće koje sam uživao da jedem dok sam bio dete , kao jabuku, a danas se gadim jer smrdi na travu i kora , je tvrđa od bilo koje najlonske kese.
Odavno se igra sa DNK . A sve zarad intresa. 100 godina ovde pričam o moralu tj o ljudskim vrednostima . Materijalno VS duhovno. Sve je u životu veoma jednostavno. Ako u stratu pomislite da je nešto komplikovano , to je prvi dokaz da tu neko nekog laže...
u prevodu : život na planeti zemlji se iz dana u dan, iz sekunde u sekund svodi na to da svako gleda sam sebe (sebičnost) koja se razvija u pohlepu, pa kroz laž da se odbrani sopstveni intres širi se do mržnje koja nagoni na ubistvo ..... a sve to krene od naizgled obične sebičnosti i poraste brzinom svetlosti do uništenja i najmanje ljudskosti ...

Tako je verujem i sa koronom. koja opet ponavljam i te kako postoji. Kao što su svetom harale mnoge infektivne i zarazne bolesti kroz istoriju (mislim da nema potrebe da ih navodim sada) .
Međutim u ovom slučaju se bojim da su mnogi odlučili da profitiraju. Na koji način .... to je veoma diskutabilno .
Farmakomafija i MMF su i pre korone ozančeni kao veliki pohlepnici koji ne prezaju ni od čega.
Oni se kunu u humanost. Pa da postoji dovoljno visoka svest humanizma u svetu, ne bi umiralo toliko ljudi i deca od gladi, ne bi se ratovalo, ne bi bilo mržnje i toliko bogatih ljudi koji su sve bogatiji .... a za čega će im tolike pare ??? hoće možda živeti milion godina ????

Na žalost zbog globalne slike čovečanstva tj "nivoa civlizacije " na kom se sad nalazimo , sve je manje osobina koje su dobre i niko me ne može ubediti da idemo u dobrom pravcu....

A što se tiče same korone ..... nek nam je svima sa srećom......

jJ sam prošao lagano ali znam mnoge koji su zaglavili .....

sretno
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao Stolle » 02 Nov 2020, 23:58

Po svim prilikama, sestra od tetke koja je navraćala da ponešto pomogne, je zakačila virus. Videćemo sutra. Uz druge simptome, ne oseća mirise. Malopre čujem na dnevniku, da su kod nas proglasili vanredno stanje. nisam znao. Izgleda da se stanje pogoršava. Do sada smo jako dobro prolazili, pa izgleda da smo došli na red. :-(
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 03 Nov 2020, 09:27

Do prije 2 tjedna većina nas ovdje u Splitu nije mogla navesti da zna nekoga osobno ko je zakaćio virus niti da netko drugi iz njenog kruga kretanja zna nekoga osobno. Sad je situacija malo drugačija! Većina zna nekoga ko zna osobno nekog bolesnog. Sad se već vide promjene u ponašanju ovaca ali još je mnogo ovaca koje reagiraju jer su vidjeli drugu ovcu u bijegu, a ne i samog vuka. Vuk je u toru, ali je još mnogo redova ovaca. Ali ubrzo će svaka ovca ugledati vuka.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao buzdumra » 03 Nov 2020, 10:42

-, zamisli pekaru ,. dovoljno je da ima koronu onaj sto slaze hleb u gajbe ! koliko imas korisnika pekarskih usluga ?
-radnica u posti
-u prodavnici
., ne zavisti bas toliko od drugih na sve treba gledati potencijalnu kao pretnju uglavnom smo sami u ovome...


ali zanimljiva mi teorija sve ovce samo jedan vuk , kakvu on ima cud-narav lolzi lolzi lolzi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 03 Nov 2020, 19:54

Opet se ti vataš hipoteka!
Jesi li ti, kao elktroničar, studirao išta vezano uz kvantnu mehaniku?
Ako jesi, a trebao bi, jer to je osnova elktronike, onda bi znao da postoji pojam "vjerojatnost". Onda bi i skužio da je sve oko nas "vjerojatnost"! Pa je tako i sve oko ovog virusa vezano uz vjerojatnosti i varijable koje te vjerojatnosti mijenjaju! violina

Tko je rekao da je samo jedan Vuk?
7 milijardi ovaca se razmnaža normalnim putem, a Vukovi se razmnažaju exponencijalno! Sve je u brojevima. 7 milijardi ovaca ostaje polako i solidno osim onih malo šta vukovi pojedu dok se vukovi ne razmnože! A onda se preokrene igra,
Matematička progresija! :uca:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 03 Nov 2020, 20:18

"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao buzdumra » 04 Nov 2020, 10:26

ocigledno nemoz da zamislis pekarku , koja ima koronu.... samo ovce i vukove lolzi
ko ima novce ima i ovce :tooo:

-sve linkove sto staljate uzimam kao polu informacije , isto bi trebalo da vazi za sve clanove ! da ne bi pomislili da smo mi neki strucnjaci i da imamo fakultet medicinski...

mi smo obicni ljudi sa relativnim pogledima na svet !

trenutno pojma nemamo sta se dogadja , ali treba drzat dupe uza zid !
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 05 Nov 2020, 19:39

Skepsa druže! Too se cijeni! :tooo: :tooo: 01ziveli

Danas ja dobio "lijepe" vijesti o 3 osobe koje osobno poznajem da su pozitivne na Coronu. To je sad prvi put da se meni pojavljuju osobe koje ja znam.
Znači magla se polako diže, stižu slučajevi konkretni, a ne od babine prababe tetkinih sinovaca!

Tj, ako se ovca digne na zadnje noge može ugledati osobno vuka u toru! :uca:

Ilitiga, vjerojatnost upravo narasla za jedan red velićine!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 06 Nov 2020, 18:33

Evo danas novih 3 osoba iz mog kruga uključujući i mog šefa!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 06 Nov 2020, 21:23

"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 16 Nov 2020, 18:34

Screenshot_20201116-182823_Samsung Internet.jpg
10% od ukupno umrlih u Evropi je umrlo u zadnjih 7 dana.
Jeli netko zna šta znači progresija? Šahovska tabla i zrno žita?
Blago...
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao buzdumra » 16 Nov 2020, 20:57

jel ziv sef?
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: U vreme CORONA (COVID-19) virusa

Post napisao nike » 17 Nov 2020, 21:19

Je, nakon 10 dana pakla, miris je izgubio prvi dan. i nije mu se vratio do 10-tog. Fibra, mučnina i zanimljivo nikako nije kašljao. Bio 2 puta u bolnici ali su ga vratili kući oba puta nakon malo promatranja i snimanja pluća. U osnovi nije rizična skupina osim visokog tlaka. Mlađi je od mene 15 godina. Sad je OK i stiže na posao nakon isteka karantene. Bio se usro da će umrit! Ja mu savjetovao da ni u kojem slučaju ne troši sredstva za snižavanja temperature jer ta govna ubijaju naš vlastiti obrambeni sustav, tj spizde ispravan odgovor (ovde sam već ranije postao video o tome)! Očto da je bio izložen večoj količini virusa kad ga je fasovo! Nije volio masku ali je nosio di je morao!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”