kenwood mask key

problemi , kvarovi , autoradio aparati i auto ozvučenja

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Na ovom delu foruma ZABRANJENO JE:
-Postavljanje kalkulatora iz serijskog broja,
-Izracunavanje kodova iz serijskog broja,
-Objavljivanje dampova bez koda.
Sva ostala pitanja iz oblasti servisiranja ARK-a,CD-a su dozvoljena.

Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
zweky
_
_
Postovi: 61
Pridružen: 15 Apr 2009, 21:34
Location: krusevac

kenwood mask key

Post napisao zweky » 12 Jun 2011, 17:12

Dakle ovako imam pet komada kenwoda (kcd,krc i kmd) sa okrecujucom plocicom i grafickim displeyom i svi na displeyu pokazuju transmit (potreban je mask key koji emituje infra signal i aktivira uredjaj) ,eprekjuce mi je stigao jos jedan i on poseduje maskkey i naravno kada ka pobudim njime on profunkcionise i posle radi sasvim normalno,, U ovim drugim sam probao sve varijante ali najbolje sto sam uspeo je da kada dump (24c01)obrisem i ubacim praznog unutra onda radio upali i radi sve ok pola sata ali se ugasi i nema paljenja vise dok mu se izvor napajanja ne prekine pa opet ponovo,,e sad posto imam ovaj sto ima mask key i kada sam iskopirao njegov dup i ubacio u ostale dobio sam da svi funkcionisu ali samo pri prvom pokretanju je potreban mask key i onda poslefunkcionisu, Znaci sadami trebaju maskkey vise komada, i u tu svrhu sam rasturio ovaj da pogledam sta je unutra.. i deluje prosto
infra dioda
tranzistor sto je pobudjuje
455 kristal
kondezatorce na ulazu
baterija i
integrano kolce

e ono me zanima sta je i gde da ga nadjem i mogu da projzvedem maskkey
(to je obican daljinski sa samo jednim dugmetom i par vezica//

kolo je S13P40A (smd)VARIJANTA

ALI NIKAKO DA GA PRONADJEM KOD DOBAVLJACA KOMPONENTI
pa mezanima ako neko zna gde ga ima ovde kod nas ili neka zamena
i ada ga napravim ostavio bih dump i semu ..

a verujem da dosta servisera bi ovo zeleli da poseduju..

HVALA SVIMA UNAPRED :uca:

zlix
_
_
Postovi: 103
Pridružen: 08 Sep 2007, 20:51
Lokacija: Vrbas
Kontakt:

Re: kenwood mask key

Post napisao zlix » 12 Jun 2011, 23:26

najbolje tako iskljuci code na svim radijima to je poso ipo ,posle se cesi sto nemas sta da radis :dmzs:

Avatar
vladan80
_
_
Postovi: 174
Pridružen: 23 Avg 2006, 00:15
Location: Srbija, Varvarin
Specialty: tv
Lokacija: Varvarin

Re: kenwood mask key

Post napisao vladan80 » 13 Jun 2011, 01:15

i ako nadjes ic verovatno da treba da se programira, najbolje ako moze da se pokrene da trazi code i dekodirati ga

zweky
_
_
Postovi: 61
Pridružen: 15 Apr 2009, 21:34
Location: krusevac

Re: kenwood mask key

Post napisao zweky » 13 Jun 2011, 19:20

prelistavam sve moguce i nemoguce forume vec godinu dana unazad povremeno(kako mi stigne sledeci radio ja ponovo pokusam) ali sve se vrtim u krug.. i sve mi se vise cini da je nemoguce,(do sada mi se ni jedan jedini model nije provukao ali ovi kenwoodi nece pa nece.. prava nocna mora od radija.. a da trazi kod nemoze da se natera jer kod je izgleda u maskkeyu(bar tako kazu ) ali meni se cini da nije jer pustim na tester daljinskih ovaj mask key i on emituje isti signal konstantno.. i nema veze kada pritisnem dugme i nakon pola minuta uperim u radio on ga normalno ocita,, tako da signal je izgleda jednostruk ili se ponavlja,, vrlo bez veze.. nadam se da neko na forumu pokusao nesto i uradio i da mi pomogne.. :tooo:

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: kenwood mask key

Post napisao buzdumra » 13 Jun 2011, 19:41

zweky je napisao:ali meni se cini da nije jer pustim na tester daljinskih ovaj mask key i on emituje isti signal konstantno..
hehehe nemora daljinac radit na binarnom sistemu kao kod tv ,moze raditi na visokoj frekvenciji tako da opet ova tvoja teorija otpada pogotovo na daljincima sa jednom ili dve komande :fanzo:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: kenwood mask key

Post napisao rubin_miki » 13 Jun 2011, 22:21

hehee, i 10-godisnji renault-i su imaLI IR za centralno, pa i za immo, pa jos se nije nasao mangup da ih razbije :D a sta, samo jedno dugme, nista vise hehee :D
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

zweky
_
_
Postovi: 61
Pridružen: 15 Apr 2009, 21:34
Location: krusevac

Re: kenwood mask key

Post napisao zweky » 14 Jun 2011, 17:25

i jeste hi he hi.. DA SAMO JEDNO DUGME.. i u njemu je definitivno kod.. mada dnd servis ih otkljucava i vise ne traze ni kod ni maskkey a rade normalno.... znaci da moze..samo jos kad bi imao kako ili znao cime..

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: kenwood mask key

Post napisao rubin_miki » 14 Jun 2011, 18:16

ma nisi razumeo..CODE nije u dugme, vec dugmetom se samo aktivira.. :) primer sto sam ti dao, pa i CLIO ima samo JEDNO dugme, ali niko nije uspeo da ga razbije..ali, to je druga tema..ti mozes probati sa onim daljinskim koji imaju opciju da snime original, znaci sa IR senzorom, i IR predajnikom, ali cifra im se krece mislim oko 20-30 evra..po komadu, naravno..ustvari, sad sam tek video da si rekao "ne znam ni kako, nemam ni cime", onda, trazi nekog majstora..
pozdrav
p.s.
vidim da si iz Krusevca, potrazi Nebojsu, onog visokog, mrsavog profesora sa naocarima, pozdravi ga od mene i dobices popust na vise komada radija.. :)
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

zweky
_
_
Postovi: 61
Pridružen: 15 Apr 2009, 21:34
Location: krusevac

Re: kenwood mask key

Post napisao zweky » 14 Jun 2011, 22:00

a da ja padoh sa kruske pa mislio u dugmetu je sve.. RAZMISLJAO SAM O DALJINCU SA PRIJEMOM I KOPIRANJEM ALI OD TOGA NEMA NISTA,,vec probao.. i nece biti.. a i kako da potencialnom kupcu uz radio koji vredi 20e prodam daljinski od 30,, glupo zar ne,, a da pronasao sam kit za otkljucavanje na netu i pratio upustvo i uspeo sam da promenim stanje radija,tj mogu da ih dovedem u potragu za mask key ili promenu.. mada podaci u dumpu se menjaju pa cu probati neki drugi dump.. ocekujem brzo resenje.. :uca:

vlajkosdb
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 541
Pridružen: 27 Jun 2007, 06:23
Lokacija: NOVI SAD

Re: kenwood mask key

Post napisao vlajkosdb » 15 Jun 2011, 07:06

Mask key tesko ce se naci u slobocnoj prodaji,samo u kenwoodovoj servisnoj mrezi,a to bi bilo dosta skupo.Te serije sa mask key nema mnogo na nasem trzistu,bar je to moje iskustvo,tu treba da iskljucis u softveru trazenje mask key i tajmer,ili oba,u pitanju su dve adrese,a to je jednostavno ako znas,dampovi kod Kenwooda su dosta jednostavni,tj.ako se ozbiljno bavis tom problematikom, resis to za po sata,niko ti netreba.Ako se bavis samo kloniranjem gotovih resenja,onda plati nekom da ti proda resenje,ili moras da ucis,pomoc ces dobiti ako pokazes volju da naucis.Ribu upecanu neces dobiti ,al ces dobiti udicu pa pecaj sam.
Nisi ovde postavio nijedan damp,od tih radija koje imas,nisi naveo ni modele,samo serije,pa da ti se pomogne,trazis samo gotovo resenje.

zweky
_
_
Postovi: 61
Pridružen: 15 Apr 2009, 21:34
Location: krusevac

Re: kenwood mask key

Post napisao zweky » 27 Jun 2011, 22:16

e pa ovako, uz pomoc par stranih foruma i moje opreme ,upecao sam ribu. dakle nisam zeleo upecanu ali posto ovde konkretno niko nije dao (garantujem da nije ni znao vec pricano je hipoteticki) ni jednu ideju koja moze da urodi plodom tako ni ja necu pustiti dump,koji sam ja stvorio i rAdi kako na mdc,kdc tako i na krc modelima i radi cak i na ovim novim sa mp3 i ne trazi ni kode,ni maskkey a nije ni u demo modu vec skroz free.. pa srecno ostalim lovcima(ribo)

pozdrav svima :uca:

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: kenwood mask key

Post napisao skyline-GTR » 27 Jun 2011, 23:24

za sve ima lijek, zvekane samo jednu stvar zapamti budes li se sa tim ganjao .... jos ces ti udica potrgati i ostat bez lovine ;)
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

Odgovori

Natrag na “AUTO RADIO - CD - DVD- NAVIGACIJE i slično”