greška NTLDR is missing

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

greška NTLDR is missing

Post napisao fanzo » 02 Jul 2008, 02:16

Windows se ne može da bootuje, greška NTLDR is missing

Rešenje

Ukoliko vam se pojavljuje ova greška možete se svrstati u četiri grupe:

1) Srećnici: Samo u BIOSU promenite na First Boot Hard Disk

2) Ljudi koji nekad nemaju sreće:

Ubacite WinXP instalacioni disk, podesite da First Boot uređaj bude CD-ROM, kada bude bilo potrebno pritisnite bilo koje dugme. Kada se podigne Windows Setup pritisnite R da uđete u Recovery Console. Izaberite instalaciju na koju želite da se ulogujete i kucajte

Kod: Označi sve

copy D:\i386\NTLDR C:\NTLDR
Podrazumevamo da je D: oznaka vašeg CD-ROMa, a C: particija na kojoj je instaliran Windows

Izvadite disk, kucajte exit, ako bude potrebno resetujte mašinu i držite palčeve.

3) Ljudi koji često nemaju sreće:
Ukoliko gornji koraci neće da rade ponovo instalirajte Windows od nule.

4) Ljudi koji uopšte nemaju sreće:

Ako se ovo ponovilo više puta, moguće da je vaš hard disk na izdisaju. Napravite backup i pokrenite Check Disk.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao chellawy » 06 Jul 2008, 00:51

When your computer starts, the BIOS attempts to find the primary hard drive's active partition to read the first sector for the MBR (Master Boot Record), it uses that info to load the rest of the OS. For Windows NT4/2k/XP the NTLDR (New Technology Loader) takes it from there. If you get the "NTLDR is missing, press any key to restart" what's most likely going on is the BIOS either didn't look for the right drive, didn't find the right partition, it wasn't active, didn't find the MBR, or the MBR didn't list NTLDR in the right place, or the location of NTLDR changed.

If possible, try to change back whatever hardware or software change you just made (this could be as simple as leaving a floppy disk in the drive or you need to recheck the cables).....

da ne dužim evo link pa kome šta treba neka sedne i polako ...

http://tinyempire.com/notes/ntldrismissing.htm
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao chellawy » 06 Jul 2008, 01:31

fanzo je napisao:ta nismo u ameriki :mrgreen:
bice prevod po potrebi .....s obzirom da nema mnogo pitanja u vezi teme , ako se neko javi sa problemom razradicemo yugo verziju price... do tada moze ko sta nadje od linkova koih je dosta, ali samo konkretne stvari
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao Majstor Duja » 04 Sep 2008, 10:55

chellawy je napisao:When your computer starts, the BIOS attempts to find the primary hard drive's active partition to read the first sector for the MBR (Master Boot Record), it uses that info to load the rest of the OS. For Windows NT4/2k/XP the NTLDR (New Technology Loader) takes it from there. If you get the "NTLDR is missing, press any key to restart" what's most likely going on is the BIOS either didn't look for the right drive, didn't find the right partition, it wasn't active, didn't find the MBR, or the MBR didn't list NTLDR in the right place, or the location of NTLDR changed.

If possible, try to change back whatever hardware or software change you just made (this could be as simple as leaving a floppy disk in the drive or you need to recheck the cables).....
in prevod:
Kada se komp pokrene, BIOS pokusava da nadje primarnu hard disk particiju i procita boot sektor da bi prikupio informacije o daljem dizanju sistema. Kod Windowsa NT4/2k/XP fajl NTLDR preuzima instalaciju od tog trenutka. Ako dobijete poruku " NTLDR is missing, press any key to restart" najverovatnije BIOS nije nasao pravi hard disk ili particiju ili boot sektor ili - mili vanili...
Ako je moguce, vratite sve u pocetnu vrednost ako ste sta promenili (moze biti da ste zaboravili floppy disk u drajvu (first boot: floppy) ili proverite kablove)...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
cikajoca
_
_
Postovi: 55
Pridružen: 09 Sep 2008, 22:07
Location: Brcko
Contact person: Jovica
Specialty: broadcast

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao cikajoca » 27 Dec 2008, 12:53

ja koristim Bartpe, sa njega butujem pa onda prekopiram pomenuti fajl sa recimo drugog hard diska. Desilo mi se na jednoj masini dva puta i jednom na laptop racunaru . Za svaki slucaj imam i ghost, za zlu ne trebalo. :uca:
CIKAJOCA

helga
_
_
Postovi: 1
Pridružen: 12 Nov 2009, 20:42
Location: Bela Crkva

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao helga » 13 Nov 2009, 11:29

meni se to cesto desava jer koristim neke krckane programe za razne programatore pa oni valjda zeznu taj fajl ko zna, inace komp je ok, probao sam na vise kompova i isto je. Iskopira se na flopi ili cd ntldr fajl sa drugog kompa nalazi se na C:\ntldr samo mora da se u folder options otkaci "Hide protected operating system files" da bi se taj fajl video. Flopi ili cd sa tim fajlom ubaciti u komp i iskopirati ga u dos-u na isto mesto C:\ntldr i to je to. restartujte komp i radi sve ko da nista nije bilo.
Provereno 100 puta

Skepe_music
_
_
Postovi: 12
Pridružen: 04 Nov 2009, 15:18
Location: Lestane
Contact person: Ivan
Specialty: computers

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao Skepe_music » 21 Sep 2012, 01:58

Najbolje resenje ja kao sto g-din Admin kaze preko recovery console,ulogovati se u instalaciju zatim iskucati:

C:\bootcfg ,zatim iskucati :

C:\bootcfg /rebuild ,sistem ce pokrenuti sa diska obnavljanje fajlova koji mu nedostaju u ovom slucaju pomenuti fajl,zatim ce vas pitati dali zelite da dodate na lisu ovu instalaciju UVEK pretisnite N (ne) da nebi vas prilikom pokretanja pitao koju instalaciju zelite da selektujete,meni je ovo uvek pomoglo....
Pozdrav... :fanzo:

Avatar
Krajnc Karlo
Preminuo
Postovi: 359
Pridružen: 02 Jul 2009, 09:46
Location: Veternik
Contact person: Karlo
Specialty: tv-multimedia

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao Krajnc Karlo » 21 Sep 2012, 02:10

ja kad vidim takvu poruku,
odma low level format i novi windows,
i miran

:pivopije:

(uvek imam backup vaznih podataka :uca: )

:deda:
Make it idiot proof and someone will make a better idiot

Avatar
sallekiki
_
_
Postovi: 19
Pridružen: 21 Sep 2012, 18:52
Location: Beograd
Contact person: Aleksandar
Phone number: 381112412900
Specialty: computers
Lokacija: Beograd

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao sallekiki » 11 Dec 2012, 08:08

Hirens boot CD ima opciju koja resava taj problem.
sallekiki

Avatar
Damiru
___
___
Postovi: 927
Pridružen: 19 Avg 2006, 15:26
Location: Srbija
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj, 127.0.0.1
Kontakt:

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao Damiru » 12 Dec 2012, 08:08

Ima Hirens brdo dobrih rešenja za razne probleme. Svaka im čast.
Ja povremeno koristim i Norton Ghost (može i Acronis ko ga više voli), da osiguram da mi je Windows (ako pukne boot i ništa ne pomogne) operativan u roku od 5-6 minuta. Neprocenjivo.
Commitment is pushing yourself when no one else is around.

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: greška NTLDR is missing

Post napisao filka » 12 Dec 2012, 20:34

""""BIOS nije nasao pravi hard disk ili particiju ili boot sektor ili - mili vanili..."""" Duicu--- Nisam nigde mogao da nadjem ovaj podebljeni tekst lolzi
-će izginemo ki Mančester

Odgovori

Natrag na “Windows - softverski problemi”