LG TV ne daje znakove zivota 

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LCD televizora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota  * REŠENO *

Post napisao alexa_pg » 06 Jun 2021, 23:13

Nije do STB uređaja sigurno. Može biti do stepena za napajanje u TV aparatau ili do neke razlike potencijala između uzemljenja (mase) STB uređaja i TV aparata. Prvo bih provjerio glavni mrežni elektrolit.
Kako nisi serviser, komplikovano mi je da ti objašnjavam kako to da provjeriš, kako da mjeriš razliku potencijala. Možda bi pomoglo i stavljanje antenskog galvanskog izolatora (nešto kao na slikama u prilogu). Treba probati.

1.JPG
1.JPG (5.59 KiB) Pregledano 1986 puta.
2.JPG

Što se tiče ovog probijanja svjetlosti na dnu ekrana, liči mi da ta poslednja "neonka" nepravilno radi i treba joj vremena da se ugrije nakon čega sija normalno. Je li to ili ne teško je reći sa slike. Na to mi liči.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 20 Jun 2021, 01:36

Nabavio sam za ovo vreme od koje koga raznih stvari za probu.
Uglavnom na ukupno 5 razlicitih STB uredjaja se ponasa isto ( razliciti proizvodjaci Denver, Bear.. ) . Menjao sam i kablove HDMI i skart, ista pesma.
Ovo sa slika nisam uspeo da pronadjem za dzabe to jest za probu, pronasao sam medjutim antenski spliter, kacio i na njega, nema promena takodje.

Ugavnom misljenja sam da je 99.99% problem nesto u TV-u sto ima potencijal kako bih rekao da prilikom zagrevanja dolazi do neke promene i reakcije u tom elementu ili provodniku i da kada se zagreje problem prestaje. Recimo lici mi da elektroliti mogu praviti ovaj problem, ali kako sam mozda i u prvom postu napisao svi sa mrezne ploce su skinuti i provereni ESR metrom i svi su OK.

Tako da mi ni recimo nema logike kada se pali preko STB-a da mora da radi 10-tak minuta da bi sve doslo u normalu i onda moze tako da radi posle u nedogled.. A kada se prikljucuje na racunar preko graficke kartice u 99.99% slucajeva odmah bude slika ok i sve bude dobro, samo mi se jednom desilo da slika bude ovakva :
po.jpg
I posle 15-20 sekundi je dosla u normalu. Gledao sam cene ovih t-con ploca, invertera i one su oko 2000 - 2500 din, ova glavna ploca kako je nazivaju ili digitalna je oko 4000 din, tako da sve po svemu moracu da odustanem od ikakve kupovine delova jer prvenstvo ne znam ni sta tacno moze da proizvodi ovaj kvar. Ako nekome nesto padne na pamet jos da se proba slobodno neka napise, sve dok su troskovi mali vredi probati po meni.

ranes
gx
gx
Postovi: 79
Pridružen: 19 Sep 2013, 14:29
Location: Sbija
Specialty: tv

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao ranes » 20 Jul 2021, 13:50

Iskren da budem mislim da ces najbolje proci ako to vratis tamo gde si nasao.
Jos da dodam zasto tv nisi odneo u bolje opremljen i strucan servis da ti kolege kazu gde je problem za par minuta.Usput kvarovi se ne otkrivaju tako sto ce nekom od kolega pasti nesto na pamet.Za to postoje instrumenti, sheme,oscilogrami,merne tacke,redosled trazenja kvara,znanje, iskustvo itd itd..... A licno za tvoj kvar da otkloni nedoumicu za minut jedan od boljih uredjaja je ovaj: https://www.hklrf.com/TV160-mainboard-t ... _5403.html
Podrzava i Vbyone i LVDS.

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 21 Jul 2021, 21:01

Pa radi, cim se zagreje ovo pri dnu nestaje ova horizontalna parka da je tako nazovem, takodje ovo sto brljavi cim se zagreje nestaje.. Na hdmi / vga preko racunara u 90% slucajeva se pali odmah da je dobra slika samo ova horizontlana dole kad se zagreje nestane.. Ako se prikljuci STB svaki put se pali sa losom slikom ali cim se zagreje slika dodje u normalu, jednom kada se tako zagreje ne zeza vise..

Za ovaj drugi deo cu biti malo opsirniji i ako nije tema oko toga, ali kada si vec pitao. Imam jako losa iskustva sa ''majstorima i serviserima'' alata, tehnike i elektronike.

Otisao grejac u rerni na el. sporetu, ne greje vise, dosao majstor zamenio grejac neki stavio, sledeci put kada se peklo cela rerna skroz izgorela pozar izbio da bog sacuvaj morao sporet da se baci. Sporet jeste bio stariji ali sta je on uradio nemam pojma, valjda stavio mnogo jaci grejac.

Aku srafilica / busilica imala cudan kvar cas radi cas ne radi, ima elektroniku u sebi.. posaljem u Bosov ovlasceni servis u NS, lepo sve objasnim, snimim video.. Vracaju kazu kao kolega je samo prelemio kontakte i sada je sve u redu evo radi odlicno.. OK reko, platio duplu postarinu + nekih 400-500 din za uslugu. Stize, otvaram paket, ne radi naravno.. Zovem reko sta je ovo, e onda mora da je elektronika, ne znam da li vas se isplati to da menjate. Otvorim alatku, lemim i znam odlicno sta je fabricki lem sa masinom a sta kada neko rucno lemi, nema govora da je ista prelemljeno, daj boze da su otvarali nego se desilo da kod njih radi i to je to bacene pare.

Nabavim ogroman cd/radio plejer od Sanyo-a, medjutim gore onaj preklopnik sto prebacuje na radio, cd ili kasete, ima problem mora da se u mikro milimetar podesi kako bi oba zvucnika radila, ili jedan ne radi ili radi slabije ili krci.. Odnesem u radio elektro servis, kao popravili smo to je to sada uzeli 700 dinara, dodjem kuci ista pesma.. Prodam u takvom stanju coveku nekom, covek me zove posle par dana da pita koja je budala prskala tu WD sprej umesto kontakt spreja, ja reko ''majstori iz elektro servisa'', reko kako ste popravili kvar, kaze ocistio to lepo, naprskao kontakt sprej razradio i evo ga kao nov sada..

Slomi mi se na risiveru dugme za paljenje i gasenje pre nekih 2 godine, odnesem da mi se to dugme nekako nabudzi kako bilo da ne moram da cupam iz struje stalno.. napravio covek nekako ( nisam zadovoljan kako ali dobro bolje ne moze ), kaze tebi ovde ne radi procesor za 5.1, reko kako ne radi bre radilo je sve 1001% sam siguran, kaze ne radi crko ti je procesor ne moze 5.1 da povezes.. kako reko crklo samo od sebe nista mi nije jasno reko dobro.. I posle nekih 6-7 meseci zivota u zabludi da je to crklo, upadne meni to dugme ponovo tamo, i ja reko da otvorim risiver da pokusam da vratim dugme nekako, otvaram i vidim da covek nije bio durnuo ona visepinski dzek sada koliko pinova ne secam se, za 5.1 povezivanje sa dugmicima napred... prosto neverujem, znaci kada je nabudzivao dugme, nije dobro gurnuo i kaze ne radi ti procesor za 5.1...

Isti taj risiver sada pre mesecak dana zadimi ( bilo jako toplo a ja volim da slusam muziku jako a imam i velikee i jake kutijeee ), ubaci zastitu i to je to svaki put kada se upali stoji zastita.. odnesem, kaze crkao STK, a lepo sam objasnio odakle je dim dosao tacno i sta se desilo, nema sanse da je odatle dosao, dosao je gde su tranzistori, sumnjam da i sada nisam dobio tacnu informaciju, medjutim veliki je problem jer je mnogo komplikovana sprava i ne mogu da se snadjem nikako, da dodjem do tranzistora da ih skinem i isproveravam jer sam ubedjenja da je jedan ili vise njih stradalo..

Primera ima mali milion, samo uzmu pare i nista, zato sam odlucio da sam teram ono sto mogu i ne mogu, nadjem na YT, forumima, svakako cu bolje da prodjem nego da mi uzimaju pare i nista.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1170
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao jaro » 25 Jul 2021, 03:00

Mislim da si bio vise nego opsiran, batali ti to, i nemoj ni nama trositi vreme.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
Liskun Elektronik
gx
gx
Postovi: 1518
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:37
Location: Srbija
Warranty service: ERG-VOX
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Stara Pazova

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Liskun Elektronik » 25 Jul 2021, 20:42

Ne znam u kakve ti to servise nosis?, ja licno za 700din. ne bi pre svega ni otvorio taj aparat. Verovatno ste isli sa tom pricom, ako je skupo ja to necu popravljati. Kod mene takvi odmah idu nazad, jer ja ne znam sta je njima skupo. Imam svoj radni sat, cenovnik, pregled aparata se placa naravno ako se isti moze popraviti a stranka odustane a ako ga iz nekih razloga kao sto je procena da je aparat u losem stanju i nisam siguran da ce kvalitetno raditi ja odustajem i nema ubedjivanja da ga posto poto popravim i u tom slucaju pregled ne naplacujem. Pre svega izuzetno cenim svoje vreme i zdravlje, radije cu ga provesti sa svojom porodicom nego se patiti sa necijim krsem za sitne novce. Naravno da ko radi taj i gresi a i elektronika je specificna, jedno popravis i sutra moze da crkne isto a i nesto sasvim peto, pa licno naravno idem nekad i na svoju stetu, bolje nego da kidam zivce i ubedjujem se. Ima sigurno i svakakvih majstora ali onaj majstor koji zivi od ovog posla sigurno nece nesto muljati i gledati da zajebe musteriju, jer pravom majstoru nema nista gore nego da mu se aparat vrati. Sad je za nas bas tesko vreme doslo, aparati jeftini, delovi losi i da ne nabrajam. Nekad sam od jednog aparata imao odlicnu zaradu i bio sam miran jer znam da se taj aparat nece uskoro vratiti, a sad mi kroz ruke prodje i 5-6 dnevno, na dva odustanu a za ta cetiri imas zaradu kao nekad na jednom i molis boga da ti se neki nevrati uskoro sa sasvim drugim problemom, jer naravno bice, majstore opet ovo ne radi, bez obzira sto onda nije imao pozadinsko a sada nema slike, jer naravno za njega opet nema slike..i td.i td..Sve u svemu htedoh reci kako god okrenes musterija je uvek u pravu a mi majstori smo bezdusni lopovi, skidamo delove, budzimo, krpimo, deremo i sl.. 3pirate_opening
Mora da se zna ko namesta antenu, a ko vice ne valja :)

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 27 Jul 2021, 17:05

Koliko vidim u adress baru pise forum, a forum je mesto gde ljudi razmenjuju misljenja i iskustva.. kao i kod TV programa ako ti se na svidja kanal promenis ga, niko te ne vuce za rukav da bas to gledas, pratis ili citas, jednostavno ne trosis svoje vreme gde ne zelis i ne iskazujes u mnozini svoje sopstvene misli..

Elem, Mladene jeste da nije tema, ali ja ne znam koju cenu naplatiti za uslugu koja je previse jednostavna ?
Konkretno za taj primer trebalo je otvoriti radio, ocistiti preklopnik, i naprskati kontakt sprej.. Mislim ako to vredi vise od 500 din ja ne znam sta onda.. Ciscenje laptopa i zamena termalne paste je 1500 din, s tim imas masu laptopova koje moras da rastavis na proste cinioce ( gotovo skroz do kraja ) da pristupis hladnjaku za procesor i graficku / cipset, + ako stavljas kvalitetniju pastu MX-4, NT-H1 itd, gde je 4 grama 700-900 dinara..
Koliko onda da se naplati to ako ovo po tebi treba vise, nije ovo Nemacka i taj standard + da ne kazem sto mozes da zeznes 101 stvar u tom procesu, da puknu sarke koje drze ekran recimo koje su dotrajale itd.
Najveci problem je sto uzmu pare i ne urade nista, to je glavna primedba, imam primera mali milion, nije tema da ponovo pisem oko toga + sto sumnjam u ''strucnost'' tih ''majstora'' nikad mi nista nije bilo popravljeno kako treba sto u ovlascenim servisima sto u manjim servisima, ako ne mozes da popravis nije problem ali nemoj uzimati pare nizasta.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao alexa_pg » 27 Jul 2021, 17:43

Poštovane kolege,

Neću dozvoliti nikakvu raspravu oko majstorluka. Činjenica je da ima svakakvih majstora ali neka o tome odlučuje vlasnik uređaja gdje će nositi svoj aparat na popravku.
Ovdje se nećemo baviti ko je kakav majstor i koliko treba da košta neka popravka.

Nemojte da brišem postove jer to je najmanje što želim.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 19 Sep 2021, 23:48

Da javim da sam ga se trsio...
Radio je uglavnom u 95% slucajeva preko VGA odmah kad se upali bude ok slika, medjutim posto tu cesto menjam kucista i cesto vadim VGA konektor/kabl iz kucista da bih prikljucio drugo, primetio sam da udara struja na kraju VGA konektora, dok je jedan kraj u TV-u a drugi dodirnem rukom, dakle na masu od VGA konektora pecka struja. Da ne bih ostetio neko kuciste jer ne znam sta sve sa TV-om nije u redu pored slike, odluci sam da ga se otarasim da ne napravim vecu stetu.
Hvala svima koji su pokusali da pomognu !

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje LCD Televizora”