LG TV ne daje znakove zivota 

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LCD televizora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 13 svi 2021, 15:41

LCD TV
FIRMA: LG
MODEL: 32LG2100
MODEL DODATNO: 32LG2100-ZA . BEUVLJP
CHASSIS: NE ZNAM LD91A
MAINBOARD: NE ZNAM
PANEL: NE ZNAM
T-CON BOARD: NE ZNAM
INVERTER: NE ZNAM
SMPS: NE ZNAM EAX55176301


***************************************
SIMPTOMI:

Ne pali uopste niti daje neke znake zivota.

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:

Nadjen prislonjen pored kontejnera neki dan, reko hajde da ga pokupim kada vec nije ostecen, bez daljinskog upravljaca ( imam na telefonu IR ako bi TV upalio lako bih ga kontrolisao pomocu telefona ).
Ne daje nikakve znakove zivota, ne moze da se upali na power dugme ( nije ni cudo sto je bio pored kontejnera ), otvorio sam ga, detaljno ocistio jer je bilo bas prljavo unutra, pregledao sve, nema nikakvih znakova da je nesto osteceno niti da je popravljan, svi lemovi su u fabrickom stanju.

Skinuti sa ploce svi veliki elektroliti i provereni, svi su u redu. Sledece sto bih radio jeste skidao ove mosfete, sotki diode i grec da proverim.

Medjutim olaksalo bi mi dosta posao ako bi mi neko mogao pomoci kada ga prikljucim napon sta i gde da proverim/izmerim i sta i koliko gde treba da dobijem da bih utvrdio da li je kvar u primarnom ili sekundarnom delu, posto moja je pretpostavka da je tu kvar cim ne pali uopste mada ne mora da znaci, nemam pojma ne bavim se ovim i prvi put otvaram TV, ako uspem da nadjem kvar i zamenim neku od komponenti super, ako ne vraca se u kantu, dobro je ocuvan i u lepom stanju pa eto da probam ako neko moze da pomogne..

TV.jpg
Power.JPG

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao alexa_pg » 13 svi 2021, 16:20

Nema potrebe da skidaš komponente da bi lokalizovao kvar.
Prvo izmjeri napone na konektorima P203 i P201.
Pored konektora ti piše koliki napon treba biti na kom pinu. Napon se mjeri prema kućištu - šasiji TV aparata.
Kad to završiš, vidjećemo šta dalje.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 13 svi 2021, 17:46

Jos bolje ako moze tako da se utvrdi, naravno ko zna..
P201 desno, na oba pina po 5V ima 5V, na 12V nema nista kao ni na 24V.
P203 levo, na 24V nema nista..

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao alexa_pg » 13 svi 2021, 18:14

Odlično.
Ako ima 5V trebalo bi da sija crvena LED na prednjem panelu jer se ovaj napon koristi za st.by.
Da bi bili brži u popravci, izmjeri napon na pin broj 2 konektora P201. Veličina ovog napona zavisi u kom je režimu rada TV. Napon dolazi sa digitalne ploče.
Ako je napon oko 0V znači da digitalna ne uključuje ostatak stepena za napajanje. Probaj reaguju li tasteri za off/on i hoće li se napon promijeniti.
Ako je napon na ovom pinu veći od 3V, znači da je digitalna dala komandu za ON, svi ostali naponi bi se morali pojaviti. Ako se ne pojave, neispravan je stepen za napajanje.
Provjeri ovo pa idemo dalje.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 13 svi 2021, 18:43

Iskreno nisam nista pokusao od ovoga sto si napisao, reko da probam da ga upalim ne znam ni sam sto..
I TV se upali sada normalno, napominjem da kada sam ga doneo pre neki dan nije hteo da se upali uopste, a jedino sto sam ja uradio jeste da sam sve velike elektrolite skinuo sa ploce, premerio video da su ok i vratio natrag, nista vise nisam cackao, i sada ovo sto sam merio..

Elem upalio se i nesto nije ok.

Cas slika bude ovakva to jest normalna :

Slika 1.JPG
A cas se stvori ovo :

Slika 2.JPG
E sada nekad samo stoji a nekada ide od gornjeg kraja ka donjem silazi i opet odozgo na dole, pa nekad stane ovako stoji kao na slici, a nekad nema nista normalno sve bude..

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao alexa_pg » 13 svi 2021, 19:09

Da taj pojas stoji na jednom mjestu, znao bih šta je u pitanju. Ovako, kako se kreće odozgo na dolje, ne bih znao tačno reći šta je u pitanju.
Predlažem da priključiš aparat na neki video signal bilo preko scarta ili HDMI pa da vidimo šta će da se dešava.

PS. sve one velike slike u prvom postu biće obrisane jer ne služe ničemu.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 13 svi 2021, 20:49

Prve tri slike, prikljuceno na HDMI sa STB-a.

Dakle desi se da je slika najnormalnija, a desi se da taj pojas kako smo ga krstili stoji na jednom mestu a desava se i da spusta odozgo na dole i sve tako, cas normalna, cas spusta, cas negde stane..

Zadnje dve slike priljuceno na racunar preko VGA porta, slika normalna ne leti nigde, ne leluja, stabilna, ali se vidi na beloj pozadini kao i na plavoj u desnoj strani kao da je broj jedan ispisan od crnine, a kada se stavi crna pozadina dole se vidi kakvo je.. Mislim vidi se i na ostalim ali je ovo najprimetnije na crnoj dole a u desnom cosku ovaj broj jedan na beloj pozadini.. sem toga koliko sam primetio za 10 minuta koriscenja preko racunara radi OK !
Prilog
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
6.jpg

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao alexa_pg » 13 svi 2021, 22:45

Ovo što ti zoveš "broj jedan" je najobičnija fleka. Prljavo ispod stakla. Za sada to nek ostane tako dok se ne vidi šta se dešava sa ovom drugom smetnjom. Ako se ona otkloni, lako je očistiti tu "jedinicu"
Ova druga smetnja koja se po nekad javi i šeta po ekranu može biti od nekog slabog kontakta. Treba provjeriti sve spojeve, posebno kablove koji idu sa digitalne prema t-con modulu i sa t-con modula prema panelu.
Da to stoji stalno i uvijek na istom mjestu, rekao bih da je do panela.
Prilog
Fleka.JPG
Najobičnija prljavština
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 14 svi 2021, 00:35

Da, mislio sam da je neki problem sa panelom, nisam pretpostavio da je prljavstina, ima malo i u levom uglu gornjem ne vidi se mozda lepo na slikama..
Malo sam se poigrao sa podesavanjima i dobio jos ostriju sliku dok je prikljucen na racunar a cak je i ono dole sto probija osvetljenje na dnu ili sta vec da je postalo dosta slabije primetno.
1620943324072.jpg
Dakle dok je prikljucen na VGA port nema nikakvih problema sve radi najnormalnije, problemi koji su opisani jesu kada je na HDMI i spojen na STB uredjaj.

Pokusacu da nadjem na YT ako ga je neko otvarao skroz pa da vidim proces, da bih ponovio i uspeo da ocistim. Iz izmene podataka u prvom postu sam skontao sta se kako zove otprilike.
Chassis je ova ploca na kojoj su skart, hdmi, usb.. SMPS je ova mrezna ili ploca napajanja. Inverter treba da je ovo skroz levo, koliko kontam on treba da ima ulogu oko pozadinskog osvetljenja.
Za T-CON BOARD ne mogu da znam sta je, ali mogu da pretpostavim to je ova skroz gore plocica koja je povezana sa chassis-om preko nekog flet kabla ( na to mi lici ).

Provericu sutra i to mislim kontakte i kontinualnost provodnika ako bude moglo, a pokusacu i da spojim STB sa monitorom na skart da vidim da li i onda leti slika ili je problem samo na hdmi.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao alexa_pg » 14 svi 2021, 00:53

Što se tiče sklopova, sve je tačno kako si napisao.
Obavezno probaj na skart da priključiš TV. Ako je slika OK, onda je definitivno samo do HDMI porta.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3031
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao KASA1 » 14 svi 2021, 09:30

Čudno da preko VGA normalno radi. Bez obzira na to treba svakako provjeriti konekcije prema panelu, očistiti kontaktna mjesta. Inače, na netu se za ovaj model navodi matrica LC320WXN koja je dosta problematična (kratki spojevi, prekidi signalnih linija i linija napajanja).

Zbog ovog simptoma rekao bi da je u panelu problem i da će se to kad-tad ponovo manifestirati:

slika

,... no, živi bili pa vidjeli.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 02 Jun 2021, 23:43

Izvinjavam se na ovolikom kasnjenju, isprobao sam TV na skartu, isto kao i na HDMI.
Konkretno ovaj je problem, nasao sam na YT neko je postavio jos da ima isti problem.
https://www.youtube.com/watch?v=bUpIEcdzynw

E sada covek je napisao u deskripciji kada se TV zagreje da problem nestaje i da TV radi normalno, sto sam i ja probao i ispostavilo se da je tacno, kasnije kada se zagreje ovog problema nema..
A na VGA radi i kada je hladan normalno samo pravi problem na HDMI i skartu, sada ne znam kako je to moguce ali dobro sigurno da ima neko objasnjenje.

Napisa drugi da je problem matrica, koju je i kasa pomenuo, e sada ne mogu da skontam da li je matrica t-con ploca ili inverter jel kada guglam nalazim slike od jednog i drugog ?

U svakom slucaju i ako se prvi put bakcem sa ovim uspeo sam bez vecih problema da skontam kako se otvara sve do kraja i da skinem staklo, ocistim onu prljavstinu ispod, poskidao sve kontakte i ocistio cetkicom za likovno.. spojio i ukljucio i sada nemam slike uopste. Imam zvuk i vidim da se pali svetlo ali nemam sliku.. E sada ili nesto nisam spojio ( a gledao sam par puta ) ili je nesto u medjuvremenu otkazalo.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao alexa_pg » 03 Jun 2021, 00:02

Spawn je napisao:
02 Jun 2021, 23:43
... E sada ili nesto nisam spojio ( a gledao sam par puta ) ili je nesto u medjuvremenu otkazalo.
Ništa nije otkazalo nego nešto nisi dobro spojio. Ako ima tona i pozadinsko svijetlo onda provjeri LVDS kabal je li dobro uključen.
To je kabal koji ide sa glavne ploče do t-con ploče. Provjeri i da li si spojio i t-con ploču sa panelom.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 03 Jun 2021, 15:19

Jeste, resio sam to, ima slike sada ali ista pesma kao pre..

Kada ga upalim preko skarta slika je u startu ovakva :

1.jpg
Onda nakon par minuta postane ovakva, gde se ovaj pojas spusta odozgo prema dole :
2.jpg
I na kraju kada se dovoljno zagreje kamda radi bez smetnji i ako primecujem da nije bas to to kako bi trebalo da bude..

Sto se tice VGA, TV i kada je hladan od starta kada se upali radi normalno, nema ovih problema kao na skartu i HDMI preko STB-a.

Ovaj problem u dnu nisam resio :
3.JPG
Medjutim provalio sam kada TV radi malo duze preko VGA i to nestane.

Staklo sam dobro cistio mada kada se opet stavi na belu pozadinu jasno se vidi da nije sve belo kako bi trebalo da bude, mozda bolje i ne moze..
4.JPG
4.JPG (13.27 KiB) Pregledano 4532 puta.

U sustini koja je ta matrica sto pravi ovaj problem inverter ili t-con ploca ?

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao alexa_pg » 03 Jun 2021, 16:43

Matrica je to staklo. Međutim, mišljenja sam da nije do matrice čim preko VGA radi normalno.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 04 Jun 2021, 22:35

Aha, pogresno sam razumeo post od Kase, kada sam guglao ''LC320WXN'' izlaze slike t-con ploce i invertera pa sam mislio da je matrica drugi naziv za nesto od toga.

Ocito da je problem nesto sto se zagreva i cim se zagreje radi OK. Nemam na ovoj grafickoj HDMI port da probam da ukljucim racunar na HDMI da vidim sta ce da se desi buduci da preko STB-a ne radi kako valja.. Jedino je VGA provereno dobar. Poigracu se jos malo i pokusati da pronadjem resenje, ako ne uspem, neka ga ovako sta da se radi.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao alexa_pg » 04 Jun 2021, 22:53

Imaš li neki drugi izvor slike, DVD, VCR pa da vidiš kako se ponaša.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao sim » 05 Jun 2021, 14:46

Da nije do stb problem?
SIMkom

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 05 Jun 2021, 20:53

Nemam, prebacicu na graficku kod mene u kucnom racunaru koja ima hdmi port pa cu da vidim kakvo je stanje.

Ne bi trebalo probao sam na dva razlicita, ista pesma.

Spawn
_
_
Postovi: 41
Pridružen: 05 Avg 2020, 12:54
Location: Srbija
Specialty: computers

Re: LG TV ne daje znakove zivota

Post napisao Spawn » 06 Jun 2021, 16:17

Prikopcao sam na racunar preko HDMI porta, radi najnormalnije... Opet ima nekih 15-tak min dok se ne zagreje ovo neko probijanje na dnu ili sta je vec, ali cim radi malo duze i to nestane, onda bude slika dobra.
1622988437985.jpg

E sada da li ima neki problem sa STB uredjajima ili sta se desava ne znam jer sam probao na dva razlicita i isti problem je bio, probacu i na trecem samo da uzmem od komsije kada ga nahvatam. Uglavnom nije on dzabe bio pored kontejnera da je sve bilo u najbolje redu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje LCD Televizora”