Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama-Riješeno 

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama-Riješeno

Post napisao junuzovic » 02 Mar 2021, 09:53

Beko DFN05211W

Drugih podataka nemam.
Znam da se o ovoj temi dosta pisalo.. Mašina ostavlja fleke bijele po suđu.. Najbolje se vidi na čašama. Znam da je problem sa tvrdoćom vode. Uz to mušterija se žali da mu mašina previše troći sol..
Interesantno je to da elektronika nekad pošalje napon na špulu od soli na kraju ciklusa (zadnje pranje ) a nekad ne. Probavano na istom ciklusu.. Znač prođe ciklus a da elektronika ne uključi špulu soli.
Čudna stvar da li je netko imao sličan ili isti slučaj..Sumnjam u ovu Lamisul masu da je izgubila svojstvo,, ali ovo sa špulpm soli to mi je nejasno...
Zadnja izmena: junuzovic, dana 23 Mar 2021, 08:37, ukupno menjano 2 puta.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe Beko- fleke po čašama

Post napisao sim » 02 Mar 2021, 11:24

Da li je poklopac posude za so lepo xatvoren, i da li nije ostecen. Kod beka se desava da taj poklopac lako puca.

Takođe ispravi naslov da bude u formatu kako i pise gore crvenim slovima.
SIMkom

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao junuzovic » 02 Mar 2021, 12:32

Sve ispravno,, čudno je to da mušterija kaže da troši previše soli a elektronika ne uključuje špulu redovito ...

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao sim » 02 Mar 2021, 21:25

Isprati ventil i kako se prazni posuda razdelnika.
Da se nije ventil zaglavio u otvorenom položaju.
SIMkom

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao junuzovic » 04 Mar 2021, 08:41

Ventil ispravan.. radi nije zaglavio, razdjelnik normalno radi, ne razumijem to kako se prazni. Sumnjam na ovu Lamisil masu da nije izgubila svojstvo.
Još nešto sam primjetio ventil od soli prima napon impusno desetak puta po 1 sec. Stavio sam na kablu za napajanje ventila soli biper (buzzer), da bi mogao pratiti kad se uključuje ventil soli.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao sim » 04 Mar 2021, 20:16

Postavi neki sliku gde se vidi razdelnik creva ....
Bilo bi lakse za objasniti. Ima masina na kojima se kolicina potrosnje soli podesava na polugici koja moze da se nalazi ispod poklopca soli. Kod drugih se podesava preko elektronike, kod trećih nikako.......kako je kod tog modela ne znam napamet.
Malo mi nelogican tvoj problem da se ventil soli ne ukljucuje ili se vrlo kratko ukljucuje, a masina ti trosi previse soli i case su bele. To je kontradiktorno. Treba oprati case i probati da ih liznes da vidis da li su slane.
Takodje da li se koristi krupna ili sitna so?
SIMkom

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao junuzovic » 05 Mar 2021, 08:13

Sklopio sam mašinu,, stavioi je u stranu , naručio sam novu posudu soli.. Ova posuda nema u sebi regulaciju tvrdoće vode (znam bude ispod poklopca).vjerovatno to radi elektronika. Ventil se uključuje na kraju ciklusa i to u prekidima uključi-isključi (interval 1sec.) tako desetak puta. Čaše jesu malo slane, ima tragova bijelih i na limu od vrata. Pošto nije bilo soli u posudi ne znam koju je sol koristio,, ja sam kupio krupnu sol i usuo..Vidjeću sa novom bocom kako će biti pa Vam se javim,,,

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao bimba1958 » 05 Mar 2021, 09:42

Nesto mi tu ne stima.Ona kao da ne ispira dobro,dali nisu prskalice zapusene i dali nije filter zapusen pa ona nastavlja da pere u prljavoj vodi koju je koristila za pranje, a koju nije ispustila,ili da nije nagnjeceno ispusno crevo.Pogledaj i filter na dovodu kao da ne uzima dovoljno sveze vode koja ide kroz bojler.So se sipa sitna.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao sim » 05 Mar 2021, 10:12

Bimba, kakav boljer pominjes na masini beko?
SIMkom

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao bimba1958 » 05 Mar 2021, 18:03

images.jpg
images.jpg (7.71 KiB) Pregledano 3230 puta.
Sime ti odma ostro?Mislim da kao mladji kolega treba da postujes moje63 godine pa iako negde pogresim(salim se)Pa ja ga zovem bojler za ispiranje(Nike ga pominje u donjem postu perilica Stalgast) ili predgrejac(mozda ga Beko nema) moze i rezevroar ,pa masina kad ispira hladna voda ide kroz taj neka bude rezervoar koji ima grejac kroz koji prolazi voda iz mreze i dogreva se da ne bi direktno hladna isla na sudove da nebi ispucale posle vruceg pranja: tanjiri,case...,i prvo prskalice pocinju sa tako dogrejanom vodom da prskaju po sudju, a dalje se voda sve vise kroz bojler hladi posto izgura tu toplu vodu i ispira sudove.Tako je bar na Winter halter,a mislim da i ostale imaju.Na nekima ima dosta siroko gumene crevo oko koga je plocasti gerjac u vidu selne sa spoljne strane,sve zavisi od masine negde je o,5l pa do 1,5l i vise kod vecih masina.Eto na taj boljer sam mislo.I razlika temperature vode u masini i u bojleru je obicno 10 do 15 stepeni.Neznam kako ga ti Sime zoves i dali se razumemo???? :shock: :roll:
836-2-18836.jpg
836-2-18836.jpg (13.66 KiB) Pregledano 3230 puta.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao sim » 06 Mar 2021, 10:28

Ne vidim kako ja to pitam oštro?
Samo sam pitao posto pominjes bojler a masina je za kucnu upotrebu, a one nemaju bojlere. Svaka cast za tvoje godine, ali trazio sam objasnjenje za ono za sta mislim da nisi u datom trenutku u pravu. Nemoj da se osecas uvredjeno jer te nisam ni na kakav nacin ostetio.....

Kao sto rekoh kucne masine i profi masine su drugacije konstrukcije i samim tim rade drugacije. Grejac koji si postavio se koristi u kucnim masinama i on greje vodu koja protice kroz njega. Pumpa VP gura vodu kroz njega pa u prskalice.
Profi masine imaju bojler koji pominjes i u njemu se greje voda za ispiranje. Takav bojler ili bilo kakvu slicnu napravu nemaju kucne masine. One uzmu vodu iz mreze i sa njom ispiraju posudje. Naravno voda se greje u toku ispiranja.
Svako uzimanje vode ide kroz razdelnik pa kroz jonsku masu pa u masinu. U toku ispiranja masina pusti malu kolicinu vode da prodje kroz so i da se zadrzi u jonskoj masi. Ta slana voda sluzi da regenerise jonsku masu.

Ja bih tebe pitao zasto preporucujes sitnu so? Ja sam sa njom imao problema i zato preporucujem krupnu.
SIMkom

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao bimba1958 » 06 Mar 2021, 12:19

Pitas kao desetar uvojsci mnogo ostro(sala)Pa Sime valjda si video da sam napisao SALIM SE kao i sad na pocetku,valjda znas za salu?a i nije na odmet malo salitise,a ovo je nesto slicno sto sam ja pominjao cak ima istu funkciju kao i bojler-da dogreva vodu za ispiranje koja ide na prskalice da nebi posudje prskalo= pucalo,slozili smo se da voda ipak ide prvo na dogrevanje bilo da je profi ili kucna masina pa onda na prskalice,tako kako sam i mislio,ja sam uvek sipao sitnu so a i jos uve to radim i nemam nikakvih problema,mada postoji so u granulama,ali ovde kod mene ga nema..Jedino da sipam tzv krupicu.Izvini i bez uvrede, ali izgleda da se nas dvojica razumemo kao gluv i mutav. 01ziveli
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama

Post napisao junuzovic » 23 Mar 2021, 08:37

Samo da javim da je nakon toliko vremena stigla nova boca za sol. Ugrašena je i nema fleka po čašama,, znači da je lamisil masa izgubilka svojstvo ...

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama-Riješeno

Post napisao nike » 27 Mar 2021, 08:38

Šta je to "Lamisil masa"?
U jonskom izmjenjivaču (boca za sol) se nalaze granule katalizatora od polistirena!
Prilog
2222222-500x500.jpg
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama-Riješeno  * REŠENO *

Post napisao junuzovic » 04 Apr 2022, 14:20

Evomene po istom problemu na istoj mašini nakon godinu dana. Opet fleke po čašama..Mislim da je ovdje problem u programatoru na istom programu nekad uključi špulu os soli a više puta ne,, Instalacija ispravna. Isto se dešava i na ostalim programima. Eh sad jel moguće da se uključenje ventila za sol javlja nakon nekoliko pranja ili bi morala na svakom programu pranja to nisam upratio kod ovih mašina...Mislim da je i ova Lamisil masa stradala, a razlog bi bio ne ubruzgavanjem soli u nju redovito te je ona u ovih godinu dana izgubila svojstvo..

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama-Riješeno

Post napisao junuzovic » 06 Apr 2022, 11:29

Izgleda da se malo ko skužio o ovom problemu,, ili nema kolega na forumu.. Zamjenio sam ponovno ovu bocu sa polovnom,, sada sve u redu. Zar je moguče da je boca ,odnosno lamisil masa izgubila svojstvo u roku godinu dana...svašta

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama-Riješeno

Post napisao sim » 06 Apr 2022, 12:09

Meni vise deluje da je kod tebe nesto zapuseno ili sta vec pa ti mozda posuda pukne ili ti ne radi ventil.
Znam za masine koje rade preko 15 godina i ta masa i dalje radi svoj posao, te je malo cudno da ta tvoja moze da izgubi svojstvo za godinu dana
SIMkom

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3648
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama-Riješeno

Post napisao cubica » 06 Apr 2022, 14:00

to su neke katjonski-anjonski izmenjivači za poliranje vode, mi smo ih imali u fabrici lekova na Elga uređajima za dobijanje čiste vode, recimo za laboratoriju, pranje opreme i sl...i nalazile su se na kraju sistema, recimo prvo grubi filteri mehanički, onda grafitni, pa reversna osmoza, i ova smesa na samom kraju za poliranje vode. Sećam se odlično da su kao programirane crkavale svakih 6 meseci, odnosno na aparatu naglo poraste konduktivnost, i tako znam da treba da menjam, jako skupo, pa sam se dovijao i nabavljao džakove sa ovim smolama i sam punio filtere.
Verujem da i na sudo mašinama jako brzo to propadne, ali tu niko i ne meri konduktivnost, već okularno...ima-nema fleka..
Hvala Bogu pa više nisam u farmaciji i tom sistemu, i zaboravio sam zahtevane vrednosti konduktivnosti, kao i po kojoj farmakopeji i Eu gradaciji i normativima, ali znam da voda bude toliko osiromašena i ''gladna'' da metalni šraf pojede za nekoliko dana...naprosto ga nestane, tako da smo za dihtovanja i sl. koristili samo silikon, mesing ili prohrom...ovo sa sudo mašinama je maltene igranje od tog nekog poliranja vode...tek koliko da nema fleka na suđu, i verujem da te smole jako brzo propadaju, tj. zasite se.

cuby no thanks
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Mašina za suđe BekoDFN052211W- fleke po čašama-Riješeno

Post napisao junuzovic » 06 Apr 2022, 19:32

Da odgovorim Simu.
Posuda nigdje nije pukla sve uredno mašina nigdje nije zapušena, mašina je funkcionalna, špula soli ispravna ne zaglavljuje, znam da ove posude služe po 15 godina. baš me zanima do kad će ova sad polovna što sam ugradio. Ono što mene interesuje kako to da se špula soli ne aktivira na svakom ciklusu pranja, već nakon nekoliko ciklusa..Znači aktivira sre pred ciklus za sušenje nekih pola minute i poslije sušenja na kraju ciklusa par sekundi..

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”