Klima Venting RSM12RH Problem sa potrošnjom struje i nepravilnim radom

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
zoomtronic
_
_

Klima Venting RSM12RH Problem sa potrošnjom struje i nepravilnim radom

Post napisao zoomtronic » 01 Sep 2019, 14:05

Poštovani,
Imam u jednoj prostoriji klimu brend Venting 12ica , do pre 2 meseca radila sasvim normalno. Odjednom kreće da prravi probleme,
naime prvo sam primetio da kada se uključi na hlađenje krene normalno da izduvava unutrašnja jedinica, i posle 30 sekundi smanji brzinu ventilatora na minimum, i više ne reaguje na promenu brzine putem daljinca. Dok se sve to dešava jdeva da hladi, na spoljnoj jedinici cebi su orošene i mogu se držati rukom, temperatura kondenzatora unutrašnje jedinice je kada najbolje hladi oko 17 stepeni. Čim smanji broj obrtaja ventilatora na unutrašnjoj jedinici napolju se sa spoljne jedinice čuje čudan zvuk rada, kao da ima neko opterećenje i posle par sekundi kompresor se isključi i samo unutrašnja nastavi da duva. I to prestane posle par minuta i počne da blinka timer oznaka na jedinici. Merio sam potrošnju, u startu na hlađenju vuče 950w, i kako vreme prolazi posle par minuta vuče već 2070W. Po specifikaciji treba da vuče ne više od 5.9A i 1340W. Menjao sam kondenzator na motoru kompresora, i ništa se nije promenilo.
Pri tom hlađenje je zanemarljivio. Da li sve to znači da klima ide u đubre i na njeno mesto nova ili ipak ima nade za vraćanje u normalan rad za razumnu cenu?

u prilogu je slika specifikacije klima uređaja i video klip sa merenjem potrošnje
slika
slika

sim
gxu
gxu
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Klima Venting RSM12RH Problem sa potrošnjom struje i nepravilnim radom

Post napisao sim » 03 Sep 2019, 00:09

Potrebam je pregled uredjaja od strane strucnog lica sa iskustvom u SERVISIRANJU klima.
SIMkom

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”