Univerzalna elektronika za klime

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
ALEKSA
_
_
Postovi: 94
Pridružen: 12 Okt 2008, 12:15
Location: Krusevac
Warranty service: Gorenje, Beko, Bira, Candy, Whirlpool, Kronus, Koncar,Vox, Vivax, Ardo,NordStar, Frozzini,LG,Galanc,Venting,Fujitsu ,Daikin,Toshiba,Tadiran,Midea,Aux, Haier,Panasonic,Samsung, Mitsubishi,TV Adler,Vox,Fox,Gruding,LG
Contact person: ACA
Phone number: 0038137456160
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Univerzalna elektronika za klime

Post napisao ALEKSA » 25 Nov 2008, 20:22

Da li neko od kolega zna gde ima da se kupe univerzalne elektronike za klime?
Hvala i pozdrav.

Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao Nebojsa_Pazova » 28 Nov 2008, 11:16

Licno ne znam da li uopste postoje "univerzalne" elektronike za klima uredjaje !
Imaju slicnosti velike, ali .... zbog komponenti unutar jedinice, razlikuju se po prikljuccima, moze i pipe sonda da bude razlicite vrednosti, pa da brka temperature, onda i daljinski upravljac, ne radi za datu maticnu plocu vec samo istu takvu ..... tako da bih ti posavetovao da nadjes ili istu plocu, il da postavis nov post ,da imas problem sa tom i tom klimom - elektronikom, ne mozes naci rezervnu .......
pozdrav !
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Avatar
frigo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 450
Pridružen: 29 Jan 2008, 02:58
Location: Odžaci - Ljubljana - Domzale -Vir
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 0038670501511
Specialty: whitegoods
Lokacija: Odžaci - Ljubljana
Kontakt:

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao frigo » 29 Nov 2008, 00:18

Ima al gde neznam i mene interesuje, na nekom forumu nesecam se gde znam da bgd i smederevo je u pitanju, citosam oglase 40-60evrica se krecu...nisam zvao... a na netu pogledaj imaih lom univerzalna elektronika sa daljinskim.
Nebojsa_Pazova je napisao:Licno ne znam da li uopste postoje "univerzalne" elektronike za klima uredjaje !
Imaju slicnosti velike, ali .... zbog komponenti unutar jedinice, razlikuju se po prikljuccima, moze i pipe sonda da bude razlicite vrednosti, pa da brka temperature, onda i daljinski upravljac, ne radi za datu maticnu plocu vec samo istu takvu ..... tako da bih ti posavetovao da nadjes ili istu plocu, il da postavis nov post ,da imas problem sa tom i tom klimom - elektronikom, ne mozes naci rezervnu .......
pozdrav !
E nebojsa da si ti ziv i zdrav vec par godina postoje univerzalni modul sa daljinskim i sve pase posto nova ima svoje sonde, a stara se izbacuje... a ima i u prodaji usled gubitka ili kvara na daljinskom, univerzalni daljinski za sve vrste klima... nisam trazio nije mi trebalo dosad nisam imo velikih problema sa modulima inace klasika sonde, releji, hladni lemovi... :pivopije:
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

Avatar
ALEKSA
_
_
Postovi: 94
Pridružen: 12 Okt 2008, 12:15
Location: Krusevac
Warranty service: Gorenje, Beko, Bira, Candy, Whirlpool, Kronus, Koncar,Vox, Vivax, Ardo,NordStar, Frozzini,LG,Galanc,Venting,Fujitsu ,Daikin,Toshiba,Tadiran,Midea,Aux, Haier,Panasonic,Samsung, Mitsubishi,TV Adler,Vox,Fox,Gruding,LG
Contact person: ACA
Phone number: 0038137456160
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao ALEKSA » 29 Nov 2008, 19:41

ma imam par klima kojima brljave procesori i to uglavnom od groma a da trazim samo procesore neverujem da cu ih naci

Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao Nebojsa_Pazova » 30 Nov 2008, 12:48

frigo je napisao:Ima al gde neznam i mene interesuje, na nekom forumu nesecam se gde znam da bgd i smederevo je u pitanju, citosam oglase 40-60evrica se krecu...nisam zvao... a na netu pogledaj imaih lom univerzalna elektronika sa daljinskim.
Nebojsa_Pazova je napisao:Licno ne znam da li uopste postoje "univerzalne" elektronike za klima uredjaje !
Imaju slicnosti velike, ali .... zbog komponenti unutar jedinice, razlikuju se po prikljuccima, moze i pipe sonda da bude razlicite vrednosti, pa da brka temperature, onda i daljinski upravljac, ne radi za datu maticnu plocu vec samo istu takvu ..... tako da bih ti posavetovao da nadjes ili istu plocu, il da postavis nov post ,da imas problem sa tom i tom klimom - elektronikom, ne mozes naci rezervnu .......
pozdrav !
E nebojsa da si ti ziv i zdrav vec par godina postoje univerzalni modul sa daljinskim i sve pase posto nova ima svoje sonde, a stara se izbacuje... a ima i u prodaji usled gubitka ili kvara na daljinskom, univerzalni daljinski za sve vrste klima... nisam trazio nije mi trebalo dosad nisam imo velikih problema sa modulima inace klasika sonde, releji, hladni lemovi... :pivopije:

Vidi prijatelju, ne bi da se nastavljam, ali ...... evo kod sebe u radionici imam cetiri vrste unutrasnjih jedinica!
Jedna je samsungova, druga je rora, treca je Lg i imam jednog galanca .....
Na tvoj komentar, sve sam otvorio i stavio ispred sebe module i poredio ih:
MIslim da ni jedan ne bi pasovao na ovog drugog, niti vidim, da bi neki "univerzalni" modul pasovao na ova cetiri kucista !!!
PLocice su im svima razlicite velicine i oblika ..... tako da ne verujem u univerzalca !
Neznam za tebe, al po dosadasnjem iskustvu nisam imao poterebe da tako cesto menjam module, il samo plocicu - elektroniku, te iako se desi problem, ne experimentisem, vec trebujem original rezervni deo, odnosno, ako nema odgovarajuceg dela, menjam jedinicu novom ! Ne kazem da je to resenje, al pred musterijom ispadas profesionalniji, brzo resis problem, a u radionici se zezas pa ako je moguce popravljas dalje !!! Pozdrav
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Avatar
frigo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 450
Pridružen: 29 Jan 2008, 02:58
Location: Odžaci - Ljubljana - Domzale -Vir
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 0038670501511
Specialty: whitegoods
Lokacija: Odžaci - Ljubljana
Kontakt:

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao frigo » 02 Dec 2008, 04:25

Nebojsa druze, kako kazes:
Vidi prijatelju, ne bi da se nastavljam, ali ...... evo kod sebe u radionici imam cetiri vrste unutrasnjih jedinica!
Jedna je samsungova, druga je rora, treca je Lg i imam jednog galanca .....
Na tvoj komentar, sve sam otvorio i stavio ispred sebe module i poredio ih:
MIslim da ni jedan ne bi pasovao na ovog drugog, niti vidim, da bi neki "univerzalni" modul pasovao na ova cetiri kucista !!!
PLocice su im svima razlicite velicine i oblika ..... tako da ne verujem u univerzalca !
Verovo il neverovo al takomuje sto se tice univerzalca, i nije ona puno velika lg je najmanja elektronika e ova je tu negde ako ne i manja i pase na svaku...(ostalo je samo sposobnost majstora da to poveze)

Mlad si Neso polako, nemoras tako brzopleto da reagujes, al zatvoju informaciju majstorija isposobnost majstora se vrednuje tim sto ti kazes kolko god brzo i kvalitetno odradio, postalo je popularno prvo ih cena interesuje pa tek onda sledi popravka, a bolje da neznas sta ti svaka musterija misli...(ako zavrsis i finansijski deo, da sve naplatis)
Da se ne nastavljam na komentarisanje, al mladih kit i modul majstora kod mene ima lom nema tu majstorije to je samo trka za zaradom... :pivopije:
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao rotor » 15 Jun 2009, 22:39

Sto se tice ove univerzalne elektronike ona i nije bas neko resenje skoro sam jednu montirao prodali je coveku nego znate kako kazu davljenik se i za slamku uhvati .Ima oko nje dosta posla oko ugradnje flet kabal kratak ne uklapa se u kucistu de dolazi displej mora se poseci plastika onda je to ruzno za izgled te klim taster za ukucenje se isto ne uklapa tako da se meni sve to ne dopada bas.Medjutim zavisi kako ih ko pravi postavicu sliku da vidite kako ova izgleda zaboravio sam da je uslikam ima jos jednu potrazicu je.Mozda neko ima bolje iskustvo ili je sama izvedba elektronskog modula bolje uradjena moj zakljucak je takav mada sam samo jednu ugradio jer je modul bio skroz sprzen nije se mogo popraviti pa se nije imalo kud.

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao frigoservisbata » 16 Jun 2009, 16:54

Ta elektronika ima da se nabavi u Pancevu na buvljaku,ko ne zna eto..Ne znam cenu a i ne svidja mi se kako izgleda...:)
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao rotor » 16 Jun 2009, 18:54

Ja sam naveo kakva je stigla do mojih ruku i tu nema mnogo price oko toga i mnogo majstorije ona je samo kao zadnja solucija cim ja trebam seci plastiku nastavljati flet kabal i drugo to nije poso a neznam koliko je platio nisam ga cak ni pito a sto se tice uneverzale to ti dodje otprilike ovako kako sam ja opiso ali kad se vise nema kud zavrsi i ona poso ali to je vise budzenje.

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao chellawy » 16 Jun 2009, 21:48

ima u pancevu 30 evra
naravno da je potrebno 'budzenje"
tj ima nekoliko releja 5-6 kojke treba znati gde povezati
i mislim da ako se znalacki ugradi da moze da posluzi i te kako iako se radi o kinezu...

na kraju krajeva ako se ugradi za recimo cirka 60E to je manje od nove klime sa ugradnjom sto je trenutno najmanje 250E
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao rotor » 16 Jun 2009, 22:29

Ma nije problem povezati nego malo para oko a sve to zbog tastera za ukljucenja i one 2 led diode treba ih malo raspomeriti a plastiku falca iseci zavisno koja je klima u pitanju.

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao chellawy » 16 Jun 2009, 22:58

pa slazem se da je malo
ali opet kad nekoliko dana nema nista
onda je i 30ak eura za par sati mozganja , lepa zarada....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

rotor
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 720
Pridružen: 19 Apr 2008, 13:34
Location: jugoistocna srbija
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao rotor » 16 Jun 2009, 23:05

:tooo:

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao bimba1958 » 09 Feb 2014, 15:42

ja mislim da ne bi trebalo biti vecih problema oko povezivanja na klasicne klime,mozda malo okovezivanja ventilatora unutrasnjejedinice.Pored toga postoje vise tipova tih elektronika i svaka ima svoj daljinski.Neznam na koji kabal mislis kad kazes flet kabal?Neznam sta Goranfri kaze na ovo,smatram da je dosta profi!!!


Frigoterm
Donji Milanovac
majstor Mica
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao dejan-dexi » 09 Feb 2014, 17:27

lolzi lolzi lolzi lolzi mogao si sacekati 2019 godinu za odgovor ,
zar ne vidis zadnji post od rotor u Jun 16, 2009 22:05
lolzi lolzi lolzi lolzi

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao goranfri » 09 Feb 2014, 23:20

Ako se ne može naći orginalna onda se upotrebi univerzalna .

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao bimba1958 » 10 Feb 2014, 11:30

kolega dexi, nemoj da si tako prek,ovo je uvek aktuelna tema.Mislim da svi mi trazimo resenja kako bi zadovoljili musteriju,naucili nesto novo i na kraju naplatili.
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao Stolle » 10 Feb 2014, 12:53

Stare teme u principu ne treba podizati. Ali, ako ima neke informacije, što može biti korisno u vezi sa temom iako je stara, onda se može pisati u njoj.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

gelevski
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 223
Pridružen: 06 Mar 2011, 17:22
Location: Skopje Makedonija
Contact person: Rade Gelevski

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao gelevski » 10 Feb 2014, 19:36

Ja sam montrao 2 univerzalne elektronike ovde u skoplju uvezene iz turske sve je OK osim brzine ventilatora unutrasne jedinice.
Morao sam da stavim na jednu brzinu.

Avatar
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 575
Pridružen: 25 Apr 2012, 23:30
Location: Beograd
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika

Post napisao dejan-dexi » 10 Feb 2014, 22:43

Majstor Mica , nisam prek , ali nista korisno nisi ovde napisao a tema je skoro punoletna.
Ja iskreno mislim da univerzalne elektronike mogu da sluze za neke kratke probe :pivopije: :pivopije:

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”