Klima koja grije na -15

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao Nebojsa_Pazova » 27 svi 2009, 14:58

Pa pazi .... tebi TA pec radi i trosi neznam ... 2,5 ; 4,5; 6 KW i isto toliko ti daje energije !!!
Kod klima .... ta potrosnja je mala ..... u odnosu na korisnu energiju (COP ili EER) . Sta to znaci ...
Ako klima trosi u rezimu grejanja 1 KW, zavisno od njenog COP, ti toliko PUTA daje vecu snagu !!! To je prednost klima uredjaja, usteda el energije i mnogo brze zagrevanje - hladjenje !!!
Jedina "mana" je sto nemaju akumulaciju energije ..... no kroz racun se sve to isplati na kraju meseca !!!!
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao Kobac » 27 svi 2009, 20:58

kisko je napisao:Nebojsa reci mi kolika je razlika u odnosu na TA pec recimo,dali postoji usteda energije(struje) i koliki je odnos otprilike :lala:
Ne postoji nista jeftinije od grejanja na TA peci bar dok je jeftinija struja cetiri puta jeftinija od skuplje.
Ukoliko se TA pec puni samo nocu a izduvava danju po potrebi to je najekonmomicniji vid grejanja a ne treba zaboraviti i da je ulaganje u nabavku iste primetno manje nego u slucaju klime (pogotovo sto polovne TA peci mogu da se uzmu za sitne pare) kao i odrzavanje u slucaju kvara .
Jednostavno iskoristivost klima ne moze da dostigne cetvorostruku vrednost da bi nadoknadilo razliku u ceni struje a cena amortizacije je posebna prica.

Naravno i TA peci imaju svojih mana a prevashodno prostor koji zauzimaju (u malom stanu vrlo bitna stavka) i staklena vuna koje su puni.

flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao flatron » 28 svi 2009, 22:31

po mom mišljenju veći problem kod klima kad griju stvara defrost nego -15 hladnoćajer onda ona stane pa dok otapa kuća se ohladi pa još kad je vlažno vrijeme pa se to ponavlja svako pola sata e onda nema te klime koja će zadovoljit ,e sad inverter modeli (samo neki )imaju dodan grijač oko kompresora i isparivača na vanjskoj jedinici pa ne daju da se nakuplja led pa su te malo bolje na grijanju a kako je netko napisao već sa svakim stepenom temperature pada i koeficient eer pa umjesto 5,5 kw dobijemo 2 ili neznam koliko kw,a drugi i najveći problem je kad kažeš ljudima kad kupuju klimu da im za grijanje na minus temperaturi treba klima 1000 eur za 3,5 kw oni te malte ne izbace iz kuće pa kupe onu od 200-300 eur pa zimh ladno .
po mom mišljenju klima je za grijenje u prelaznim razdobljima kad se netreba palit centralno radi 2-3 sata jutri ili navečer ništa drugo .
ima slučajeva kad je vanjska na nekom mjestu gdje je baš zaklonjena od vanjskih utjecajavlage i leda pa rade bez problema ali to je rijetko pa tu rade i obični modeli bez invertera(u mog kuma).
govorim za naše područje hercegovine gdje je -10 pet puta u godini i to je realnost za naše klime,e sad ko kupi toshiba super daisekai ili daikin profesional ovo ne vrijedi za njega

pozdrav svima iz sunčane hercegovine

beholder
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 29 svi 2009, 12:36
Location: Beograd

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao beholder » 29 svi 2009, 12:50

Pozdrav,

eeee ovako sto se tice klasicnih inverter klima , kao sto i sami znate one greju do -10, no to samo znaci da imaju nekakvo grejanje dakle kapacitet grejanja opada sto je temperatura niza ,dakle na -10 pitanje je kakvo je to uopste grejanje.
E sad iz iskustva sa Mitsubishi Power Inverterima klimama se pokazalo da zaista greju i do -15 (testirali smo), nova Mitsubishijeva tehnologija nazvana "Zubadan" ima garantovani 100% kapacitet grejanja do -15 (dakle do -15 greje kao da je napolju 10) a garantovano greje (naravno sa opadanjem kapaciteta) do -25 !!!!!
Dakle Zubadan je tehnologija namenjena bas za hladna podneblja, moze biti primenjena na sve vrste sistema split, VRF.....
Naravno shodno brendu i njegovim mogucnostima takva je i cena :)

Ovlasceni uvoznik Mitsubishi electric uredjaja za klimatizaciju:
Klima M d.o.o.
Bul. Despota Stefana 109a
11 000 Belgrade Serbia
tel +381 11 208 46 50
fax +381 11 208 46 51
http://www.klima-m.rs
Zadnja izmena: beholder, dana 02 Jun 2009, 12:38, ukupno menjano 1 put.

flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao flatron » 29 svi 2009, 21:06

svaka čast i mitshubishi uređajima pa dobro može se tu ubrojati i panasonic ali E modeli ali se radi otomu da sve ozbiljne klime u svom katalogu gdje su opisane karakteristike o njima u zaglavlju piše da to ne vrijedi za nordijske zemlje

Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao Nebojsa_Pazova » 02 Jun 2009, 09:39

Znam da su se VIVAX inverter model GEI testirali u Norveskoj i da su zadovoljili sve kriterijume u rezimu grejanja !!!! Znaci radili su i grejali na temperaturama i do - 15, normalno sa padom snage ... ali su grejali !!!
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

beholder
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 29 svi 2009, 12:36
Location: Beograd

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao beholder » 02 Jun 2009, 13:14

dodatak gore napisanom:

Mitsubishi uredjaji su testirani u ekstremnim uslovima u Hassleholm-u u Svedskoj u periodu od 11.01- 31.03.2207 i Asahikawa na Hokaidu (japan)
dakle nije ovo prica vec specifikacija uredjaja.

"Znam da su se VIVAX inverter model GEI testirali u Norveskoj i da su zadovoljili sve kriterijume u rezimu grejanja !!!! Znaci radili su i grejali na temperaturama i do - 15, normalno sa padom snage ... ali su grejali !!!"

šta znaci da su zadovoljili sve kriterijume? čije kriterijume? kakve kriterijume?

gore lepo pise garantovani kapacitet grejanja na -15, ne sa padom snage , ne nekakvo grejanje nego GREJANJE :) a o padu kapaciteta pričamo izmedju -15 i -25 C

druze VIVAX? mislim sve je u redu, ne mislim da omalovazavam no nije to za poredjenje...

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao fanzo » 03 Jun 2009, 02:25

Vivax? ..meni se čini da za njega niko u zapadnim zemljama nije ni čuo.. čisto kineski proizvodi baš i ne mogu lako u EU, a to je Vivax ..teški šit.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

beholder
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 29 svi 2009, 12:36
Location: Beograd

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao beholder » 04 Jun 2009, 15:07

eeeee da je srece pa da i kod nas ne mogu .... no to nece u skorije vreme... ubise nas kinezi... bukvalno... jos kada nasi stave na kineze specifikaciju... pa to samo sto sarmu ne pravi :)

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3648
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao cubica » 04 Jun 2009, 22:33

Vivax kao TV..kao sto rece Zoki teski shit..tek sad se malo popravljaju sa ETE plocama, kao kucni uredjaji..pa malo gore nego sto je Zoki rekao :mrgreen: a kao klime recimo izmedju 3 i 4 na skali do 5, stvarno rade dobro i nemaju nikakvih problema ako se lepo ugrade. Po meni su bolje od Samsunga, Midee, Paolo i bla, bla krseva, u rangu sa Bekom i LG recimo, a losije od De Longhija, Fujitsu i drugih baaas dobrih klima,

nego, pade mi na pamet..kad smo pricali o modu grejanja, jeste li i vi primetili da LG slabo greje..znaci hladjenje dobro ali grejanje malo da kazem, kilavo??? Primetio sam na 3-4 komada a sve je bilo u redu sa njima.

pozz,

cubica :lala:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Mega Elektro SU
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 12 Dec 2008, 22:06
Location: subotica
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao Mega Elektro SU » 05 Jun 2009, 23:23

moje iskustvo je da LG baaaas dobro greje, mada i kod njega sad vec ima milion modela... nego sam ustanovio da kockasti Art cool je extra veliki shit! ja jos nisam video klimu kojem je tako glasna unutrasnja jedinica,susti, huji a jedva duva nesto...

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 605
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao Kobac » 06 Jun 2009, 17:50

Mega Elektro SU je napisao:moje iskustvo je da LG baaaas dobro greje, mada i kod njega sad vec ima milion modela... nego sam ustanovio da kockasti Art cool je extra veliki shit! ja jos nisam video klimu kojem je tako glasna unutrasnja jedinica,susti, huji a jedva duva nesto...
... Ali zato dobro izgleda. :mrgreen:
Ja nisam imao takvo iskustvo, doduse naleteo sam samo na jednu i to je bila invertorska varijanta.

flatron
_
_
Postovi: 69
Pridružen: 29 Mar 2009, 12:30
Location: hercegovina

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao flatron » 08 Jun 2009, 21:26

D A I K I N samo to valja danas je pušten u pogon daikin altherma i to 2 u jednoj kući i stvarno ljudi vrijedi svaki dinar savršenstvo od uređaja a nečuje se kad radi i za 5 min postigla je zadanu temperaturu +5 u kući ladno ko sibir a u kući 17 fancoila samo čekam zimu pa da je vidimo ali se nadam istom ko i na hlađenju .fantazija.probat ću nekako slike ubacit pa da vidite (ko nije vidio kakve su )

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”