Klima koja grije na -15

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
kalaba
gx
gx
Postovi: 540
Pridružen: 31 Mar 2007, 20:37
Location: Bosna i Hercegovina
Warranty service: Samsung , LG , Vivax , Neo
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Maglaj , BiH

Klima koja grije na -15

Post napisao kalaba » 19 Sep 2008, 21:04

Pozdrav da li postoji na nasem podrucju klima koja stvarno moze da grije na -15 ????
Kalaba

Avatar
frigo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 450
Pridružen: 29 Jan 2008, 02:58
Location: Odžaci - Ljubljana - Domzale -Vir
Warranty service: Carrier...
Contact person: Dragan Antic
Phone number: 0038670501511
Specialty: whitegoods
Lokacija: Odžaci - Ljubljana
Kontakt:

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao frigo » 20 Sep 2008, 03:25

:uca: Inverter... :tooo:
a bitan je izbor mesta spoljne jedinice, i nacin montaze i stvarno greje na -15 :lala:
A vidosam i Inverter klime koje nece ni na -10 da greju majstori stede materijal, izolaciju... dok dodje do unutrasnje jedinice klime ohlade se cevi... :fanzo: hi hi hi
Prijatelj je najveće bogatstvo u životu.

Avatar
kalaba
gx
gx
Postovi: 540
Pridružen: 31 Mar 2007, 20:37
Location: Bosna i Hercegovina
Warranty service: Samsung , LG , Vivax , Neo
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Maglaj , BiH

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao kalaba » 20 Sep 2008, 09:15

Pa tako sam i mislio malo vise obratiti paznju na izolaciju i naravno mjesto vanjske jedinice ,razmisljam oko ugradnje samsung ili LG obje su tu negdje ali nisam odlucio ???

Pozdrav
Kalaba

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3648
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao cubica » 20 Sep 2008, 18:16

Ugradio sam nekoliko Vivaxa sa inverterom..12-ce...radi super, u dokumentaciji pise do -7 sigurno a ja sam ih pustao i na -14, 15...rade odlicno! Jos ako mozes spoljnju da okrenes kontra od severa i malo da bude sakrivenija..super...radice ko sat. Cena im je oko 35.000 dindji za kes.

pozzz,

cubiverter :dmzs:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
kalaba
gx
gx
Postovi: 540
Pridružen: 31 Mar 2007, 20:37
Location: Bosna i Hercegovina
Warranty service: Samsung , LG , Vivax , Neo
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Maglaj , BiH

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao kalaba » 21 Sep 2008, 17:55

Sto se tice vivaxa ugradio sam ih i ja nekoliko ali nijedna nije bila inverter tako da neznam ali sa cijenom je ok...

Inverter sam dosta ugradio samsung sto mi nije ostavilo neki jaci dojam,a panasonic je vec na prvi dojam odlican ali je zato i cijena previsoka..

Pozz.. :fanzo:
Kalaba

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3648
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao cubica » 21 Sep 2008, 23:30

Samsung i meni nacisto sumnjiv, nesto mi i ne izgledaju najbolje, cudno se ponasaju, ona njihova vremena zadrske, paljenja, gasenja, zaglupljivanja....pre bih preporucio Vivaxa, ma nista mu ne fali a nije skup..Beko isto dobar..cak sam se odusevio kad sam video da su u 24-ke stavili R22...super..

cubica :dmzs:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao filka » 22 Sep 2008, 09:30

A to svakome majstoru odgovara :mrgreen: Jeftin freon a dopunjavanje naplatis ko za R407C :tooo:
-će izginemo ki Mančester

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3648
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao cubica » 22 Sep 2008, 17:00

xe-xe-xe...ma nije to Filka, nego je R22 pouzdaniji i mnoooogoooo bolji od 407ce.

cubko :mrgreen:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
kalaba
gx
gx
Postovi: 540
Pridružen: 31 Mar 2007, 20:37
Location: Bosna i Hercegovina
Warranty service: Samsung , LG , Vivax , Neo
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Maglaj , BiH

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao kalaba » 23 Sep 2008, 12:41

Evo juce sam ugradio u jednoj samoposluzi dvije vivax klime 18-ku i 12-ku inverter,i iskreno receno dobro su se pokazale jedino sto sam od 18-ke malo vise ocekivao dok 12-ka je zadovoljavajuca...

Nije izgleda vise ona sta je skupo i dobro je ???
Kalaba

puger
_
_
Postovi: 40
Pridružen: 05 Jan 2007, 15:40
Lokacija: zagreb

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao puger » 26 Sep 2008, 18:22

za grijanje na -15 jedino za sto bi bio siguran da ce raditi su japanci Toshiba, Panaconic, Fujitsu, Sanyo (ne obavezno tim redom)... inverteri naravno
jeftini inverteri ce upaliti i poceti grijati mozda ali nece moci raditi duze vremena jer nece moci kako treba odraditi defrost i relativno brzo ce biti velika kocka leda
i naravno cjevi nebi smjele biti previse dugacke

Mega Elektro SU
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 12 Dec 2008, 22:06
Location: subotica
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao Mega Elektro SU » 12 Dec 2008, 22:44

pozdrav svima!
vec vise od 6 godina radim sa klimama, ali ja jos nisam video ni jednu da moze na toj temperaturi da greje,(ruku na srce) grejuckaju oni ali se nemoze na njih "osloniti"!
samo treba covek malo da se udubi u sistem rada tih uredjaja i odmah je jasno da taj uredjaj NE moze efikasno grejati na niskim temperaturama!
3 godine imam kuci hitachi ras 14 inverter (cena mu je bila dosta paprena), to je kao od "kvalitetnijih" ali kad padne temperatura ispod -5, moz ga j....slabo je.moze se to bilo kako izolovati i vakumirati....
ali tu ne pomaze nista! ako neko hoce samo stime da greje cele zime treba da ima jako dobre prozore na kuci, jako dobru izolaciju zidova, i za svaki slucaj jedan dobar TA pec za teske dane!!!
zapamtite za klimu treba + spoljna temperatura! taj ko kaze da klima moze zagrejati kucu na -15 LAZE!!!!

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao fanzo » 17 Dec 2008, 17:49

Za klime kojima u specifikacijama ne piše do koje minimalne temperature greju to stoji. ali šta je sa klimama za koje piše da greju do -15.?
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Mega Elektro SU
_
_
Postovi: 102
Pridružen: 12 Dec 2008, 22:06
Location: subotica
Warranty service: LG Galanz Vivax
Contact person: Robert

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao Mega Elektro SU » 17 Dec 2008, 18:07

greju, nije da ne greju, samo to ne napisu koliko greju. fazon je u tome da napisu da je "izlazna snaga" na grejanju na primer 4,2 KW, samo nije dopisano na kojoj spoljnoj temperaturi je to izmereno!!! ako se dobro secam,te klime testiraju na +18 stepeni, i ti podaci su naznaceni na tabelama! jedina klima koju sam dosad video da je korektno napisani podaci to je Beko inverter, na kojem je naznaceno da sa toliko i toliko KW greje/hladi na tolikim spoljnim temperaturama!!!

gacesai

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao gacesai » 22 Dec 2008, 23:54

fanzo je napisao:Za klime kojima u specifikacijama ne piše do koje minimalne temperature greju to stoji. ali šta je sa klimama za koje piše da greju do -15.?
Za te koje pise -15 moraju da budu inverter, "obicne" klime to ne mogu, izuzev, ako se ne ugradi grejac u spoljnu jedinicu
Vise o inverter tehnologiji ovde

Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao hagula » 14 Jan 2009, 23:04

i ja cisto sumnjam u te tzv inverterke...bla bla bla.samo prica i nista vise.grijalica pa se grij do mile volje. :yeah:

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3648
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao cubica » 15 Jan 2009, 10:37

Rade i obicne ako su dobro zaklonjene od vetra ili u zatvorenom prostoru, invertori da ne pricam...kad se bude vremena mozemo i da proverimo sta se desava na nizim temperaturama, mislim na potrosnju el. energije...za stepen iskoriscenosti stvarno ne znam niti imam podatke i ne verujem da mozemo i da ga iskalkulisemo.....
Ono sto je po meni glupo a i ne pominjemo, je da na niskim temperaturama, recimo -10 i vise u minus, pocinje da ledi spoljnja jedinica, dzaba je sto se odlazno kondezno crevo stavi u izolaciju kad deo kucista gde pada kondenz ledi a kamoli kondenz u crevu.
Dakle, prava klima za teske minuse obavezno mora da ima i dodatne grejace na spoljnjoj, u suprotnom, pada na ovoj prostoj stvari.

pozz,

cubica :dmzs:
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

gokbratunac
_
_
Postovi: 5
Pridružen: 22 Feb 2009, 16:49
Location: Bosna i Hercegovina
Warranty service: Electrolux LG Philips Quadro Vivax Candy Zanussi SEEB Group Haier Teka
Contact person: Veseljko

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao gokbratunac » 22 Feb 2009, 21:52

Mislim da će ovo u budućnosti biti dosta zanimljivo:

http://www.haier.com.hr/zidni/kombi-klima-bojler/

risp73

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao risp73 » 25 svi 2009, 22:26

Do danas sam vjerovao da svi inverteri (barem prema podacima proizvođača) mogu da griju do spoljnih temperatura od - 15°C.

Sad gledam Panasonicov katalog:

Panasonic CU/CS-RE12JKX Inverter klima uređaj, 3.5kW hlađenje, 4.25kW grijanje -5°C do +43°C,
Panasonic CU/CS-E12HKEA Deluxe inverter klima uređaj, hlađenje na -15°C, 3.5kW hlađenje, 4.8kW grijanje, -15°C do +43°C

Ima li neko objašnjenje?

Nebojsa_Pazova
_
_
Postovi: 117
Pridružen: 11 Feb 2008, 10:17
Lokacija: Stara Pazova

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao Nebojsa_Pazova » 27 svi 2009, 14:30

cubica je napisao:Ugradio sam nekoliko Vivaxa sa inverterom..12-ce...radi super, u dokumentaciji pise do -7 sigurno a ja sam ih pustao i na -14, 15...rade odlicno! Jos ako mozes spoljnju da okrenes kontra od severa i malo da bude sakrivenija..super...radice ko sat. Cena im je oko 35.000 dindji za kes.

pozzz,

cubiverter :dmzs:
Neznam u kom katalogu - dokumentaciji si procitao za VIVAX inverter, da mu je podrucje rada do -7 !?????
Ja evo pomno citam .... sve modele u zadnje tri godine, koliko su prisutni i nigde ne vidim taj podatak !!!
Svi inverteri mogu da rade do velikih minusa, razlog je sto imaju usporen start i drugacije ulje u kompresoru, grejac ulja na kompresoru i grejac kondenzatora. Svi su u A energetskoj klasi, imaju veliku iskoriscenost, manji su potrosaci od obicnog splita a o buci i da ne pricam .....
tako da ... mogu da greju i da zagreju na minusu spoljasnjem. Ja licno imam kuci Vivax 18 GEI inverter i cele zime mi je grejao prostor od 100m2.
A i da dodam .....
koeficijenti ... ili poredjenje sa obicnim splitovima ... evo ukratko .. !!!
za Vivax :
model 12GEI - inverter ; EER 3,23 ; COP 3,61 A energ. klasa potrosnja energije 1084/1067W buka unutr. 38-42 spolj. 53db
model 12AEL - split ; EER 2,64 ; COP 2,93 D energ. klasa, potros. energije 1330/1400W buka unutr. 34/40 spolj. 53db

za LG :
model C12AW - inverter EER 3,22 ; COP 3,63 A energ klasa, potrosnja energije 1090/1260 W Buka unutr. 37 spolj 45db
model H126LLAO split ; EER 2,86 ; COP 3,10 ener. klasa B/B, potrosnja energije 1180/1230W Buka unutr 36 spolj. 47db

za Samsung :
model AQV12 inverter; EER 3,60 COP 3,64 A energ klasa, potrosnja energije 972/1100W buka unutr. 35. spolj 45 db
model AQ12NS split ; EER 2,93 COP 3,23; za klasu neznam, potrosnja energije 1180/1200W buka 36/47 db

imam jos podataka za Galanca, Mideu .... pa ako koga zanima ... nek pita
Zadnja izmena: Nebojsa_Pazova, dana 27 svi 2009, 14:53, ukupno menjano 1 put.
Najveci talenti, gube se u neradu !!!!

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Klima koja grije na -15

Post napisao kisko » 27 svi 2009, 14:36

Nebojsa reci mi kolika je razlika u odnosu na TA pec recimo,dali postoji usteda energije(struje) i koliki je odnos otprilike :lala:
uvek ima nesto interesantno

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”