XBOX ONE ne pali se

Sve u vezi konzola za igranje

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

XBOX ONE ne pali se

Post napisao ROAMER » 07 Jan 2021, 12:41

VRSTA KONZOLE:
FIRMA: Microsoft
MODEL: XBOX ONE
MODEL DODATNO: (ako postoje dodatne oznake)

***************************************
SIMPTOMI:
Upali se pa se ugasi, nema izlaznog signala

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Pozdrav,

Konzola se upali i ugasi nakon 10ak sekundi, na hdmi izlazu ne daje ništa, na TVu mi piše da provjerim signal kabal.

Otvorio sam konzolu i pregledao napone, svi se čine u redu. Kada pritisnem dugme za paljenje, ono zasvijetli i čujem da počne vrtiti HD, ali nekih desetak sekundi nakon toga samo se ugasi, i vanjsko napajanje ode u stendbaj mod, narandžasta lampica. Glavni ventilator u konzoli se jedva vidiljvo pomakne kada je pokušam upaliti. CD ubacuje i izbacuje uredno, ali ista stvar, kada ubacim CD ona se ugasi naokn 10ak sekundi.

Da li je neko imao sličan problem?

Hvala
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: XBOX ONE ne pali se

Post napisao Ribery » 08 Jan 2021, 13:22

Česta greška kada je neispravno napajanje. Za početak proveri samo napajanje.Ja sam često imao problem da samo zamenim drugi adapter i da sve posle radi kako treba. Proveri da se nije slučajno neki kabl izvukao (olabavio) iz napajanja jer hoće i to.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: XBOX ONE ne pali se

Post napisao ROAMER » 08 Jan 2021, 17:21

Hvala na savjetu Ribery. Mislim da je ovdje problem komplikovaniji. I ja sam mislio da je napajanje prvo, ali u redu je, drži napon kako treba. Istraživao sam još malo i našao jednu grešku. Kontroler za LAN konekciju je bio u kratkom spoju, kao i smd prekidač koji ga je napajao. skinuo sam ih, ali opet isto upali se pa ugasi. Također sam saznao da je konzola prestala raditi nakon udara groma. Tako da je vjerovatno dobila udar ili preko LAN kabla ili preko HDMI-ja. Na HDMI izlaz mi ne daje ništa a on dolazi iz glavnog procesora, tako da.....ne znam u kakvom je on stanju. Pregledat ću jos malo kontrolne napone, ali mislim da joj nema baš spasa. HD sam ubacio u kompjuter, i očita 5 particija i izlista sve fajlove uredno, tako da je on OK. Jedino nekakav reflash glavnog procesora, ali to nisam nikad radio sa ovim konzolama tako da ne znam ni kako ni da li će pomoći uopšte.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: XBOX ONE ne pali se

Post napisao Ribery » 08 Jan 2021, 18:07

Neće pomoći nikakav flash procesora niti NAND-a jer udar groma menja celu priču. Traži drugu ploču po servisima ili drugu konzolu. Ne vredi da gubiš vreme jer je bolje to vreme da iskoristiš za nešto drugo.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

ROAMER
gx
gx
Postovi: 298
Pridružen: 29 Jun 2016, 15:07
Location: Umag
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: XBOX ONE ne pali se

Post napisao ROAMER » 08 Jan 2021, 21:39

Sve više se slažem sa tobom :) Ma znam da flesh ne pomaže kod hardverskog oštećenja, nego čisto mislim da iscrpim sve moguće opcije prije nego odustanem. Ma gubljenje vremena je bilo čim sam pristao pogledati, jer ovo ionako ne radim za pare. Ne radim takve stvari inače osim u ovako, ajmo reći posebnim slučajevima.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: XBOX ONE ne pali se

Post napisao Ribery » 13 Jan 2021, 00:25

Što se tiče konzola za igru to nikada nisam radio drugarski ( mada to važi i za sve elektronske uređaje u poslednjih 10 godina). Delovi za konzole su skupi, puno vremena oduzima da se lepo i kvalitetno urade tako da to nema džabe. Džabe mogu da istovaram ugalj ili nešto fizički da radim ali da popravljam konzole džabe to ni u ludilu :-). Ranije sam menjao laser na nekoj PS2 konzoli i rekao samo pare za deo treba a ja ću džabe uraditi. Ugradim ja laser, nije radio 3 nedelje i otišao laser. Bio je jako lošeg kvaliteta. Posle sam ja plaćao drugi laser i ugrađivao opet džabe i bio još na većem gubitku. Više puta mi se tako desilo baš sa konzolama pa sam tako nažalost naučio lekciju. Ovako kada nekom hoću “drugarski” da učinim ako već ne mogu da ga odbijem onda mu kažem cenu za ploču ili laser nebitno a ta cena bude tolika da ja ne budem u gubitku i da naručujem opet tako da ako hoće baš ja da mu pomognem jedino pod tim uslovima mada izbegavam drugarima da popravljam stvari koje se tiču elektronike jer mi se to posle obije o glavu. Prošla su vremena zamene kondenzatora za pivo :-).
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Konzole za igre”