Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao Ribery » 12 Dec 2020, 19:16

Što kaže Kobac, nisam automehaničar pa mi ne treba za svaki dan. Iz tog razloga i gledam onaj set Uniora jer zadovoljava sve ono što mi treba. Bitovi mi ne trebaju jer ih nikada nisam ni koristio. Gledam KP, gledam halo oglase kad god mogu i već me glava boli od tog silnog gledanja :). Kaže Ranko da je možda i bacanje para uzeti taj set Unior alata i možda je čovek i u pravu ali kad gledam da nisam išao na more, ne idem na zimovanje i samo radim onda da bar kupim nešto da valja. Alat volim i zbog toga mi je Unior kao neki kvalitet opet najdraži jer ono što je nabrojao SIM nema nigde. Nisam pametan iskreno :(. Šta mislite za King Roy marku? Prodaje se na KP-u, cena nije loša a ima ugravirano Germany. Spominju i Poljski Yato da je profesionalni alat ali se ne razumem pa mi ta marka nije poznata.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao buzdumra » 12 Dec 2020, 20:46

= alat nesmem gledat ni pod razno,.uvek gledam ono sta nemam 0x00xx6 ..al imam te sa plavim prstenom dokupljivao sam rade poso!
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3148
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao miodrag popovic » 12 Dec 2020, 22:20

Skrati sebi muku.Kad bude u LIDL-u akcija parkside kupi sebi.Dosta majstora pazari alate kod njih i prezadovoljni su.Kvalitet po odnosu cena/kvalitet odličan,a pozicioniranje taman u sredini po suvom kvalitetu.I vrlo bitno garancija dve godine ostvaruje se u samom objektu LIDLA ako je preko 2000din sa računom naravno.Kupac se obavesti o rezultatu i dobije novac ili popravljeno.
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 326
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao branimir » 12 Dec 2020, 22:32

Ako je Unior zapao za oko onda ga treba kupiti, da se posle ne bi kajao. Niko od nas ne može da tvrdi da je to loš izbor.A svi ti alati koje si pobrojao svi se rade u Kini, verovatno i deo Unior alata, imao sam prilike da se kod jednog alata uverim.Ništa više nije sigurno gde se šta radi a da nije umešan Kinez.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao Ribery » 12 Dec 2020, 22:44

"Moram" da kupim ove nedelje jer već sledeće nedelje imam posla pa zbog toga mi se žuri a alat mi treba.

Otprilike sam ovako nešto odabrao:

Geko:

Kod: Označi sve

https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/rucni-alat-setovi-kompleti/garnitura-gedora-94-komda/oglas/44774134?filter_id=964813157
Nemački Praktiker:

Kod: Označi sve

https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/rucni-alat-setovi-kompleti/garnitura-gedora-94-komda/oglas/44774134?filter_id=964813157
Kovane gedore bez račne pa da račnu dokupim

Kod: Označi sve

https://www.kupujemprodajem.com/automobili-delovi-i-alati/alati-i-oprema-za-autoservise/udarne-gedore-set-32-delova-1-2/oglas/87873372?filter_id=964813157
Nemački set ovakav:

Kod: Označi sve

https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/rucni-alat-ostalo/set-gedora-nemacki/oglas/96318631?filter_id=964813157
ili Unior. Nešto od ovoga bih uzeo. Prodavnice nisam gledao još uvek jer ne znam šta imaju u ponudi
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao buzdumra » 13 Dec 2020, 00:02

te sto zoves kovane to je vise za pneumatski pistolj ,.tockovi i to...
- iz lidla su mnogo lepe i verovatno najbolje za te pare !
sacekaj , bice to opet...
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao Ribery » 15 Dec 2020, 23:02

Hvala svima na savetu. Dobro sam razmislio gledao svaki oglas i na kraju ipak uzeo Unior. Možda sam i pretplatio što kaže Ranko ali sam uzeo profesionalni alat koji će da me služi jako dugo. Kao klinac nisam nikada imao dobar alat a u kući otac nije bio majstor čak ni u familiji nikada nismo imali majstora. Svi su za svaku sitnicu plaćali majstore. Možda je i to razlog što sam uzeo ipak vrhunski alat. Dokupio sam još dva nastavka i sada imam sve što mi treba. Izašao me je oko 66 eura ali toliko para bacimo u toku godine na raznorazne gluposti a Unior je sada dao popust tako da umesto da platim skoro 100 eura ja sam prosao sa oko 66 eura. Naravno častio sam sebe i sa još nekim alatom da se nađe :-).
Prilog
Unior 1.JPG
Unior 2.jpg
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3043
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao KASA1 » 16 Dec 2020, 08:41

Vidio sam ja odmah da si ti zapeo za Unior (barem petorica smo ti preporučili set iz Lidla, a ti ni čut),... neka si, bez alata nema zanata,.. da te sretno služi (samo nemoj lupat po račni :lala: ).
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15857
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao fanzo » 16 Dec 2020, 12:17

Čini mi se da ti je kolega Sim odmah odgovorio i to izgleda redosledom po kvalitetu..
Ako se nameračio to šta jesi, onda nemoj da kupuješ u Lidlu.
Koliko sam ja shvatio tebi treba neki mali komplet, jer sa takvim merama imam i ja, kupljeno na "kineskoj" pijaci pre 30 godina. Koristim ga redovno i dan danas i nisam ništa slomio.
10-tka i 13-ka su izmučene i izgrebane do jaja ali rade posao i danas, ali .. šta to tebi vredi.. toga nema više.
Nekad Unior šrafciger je izdržao mnogo više nego Wurth koji sam kupio pre 3-4 godine. Ista vrsta šrafcigera.

Obzirom na posao koji radiš, ovaj alat ti nije neophodan da bude skup i preterano kvalitetan.
Za Lidl kvaitet se slažem sa kolegama, kupio sam dosta svega i svačega i zadovoljan sam obzirom na cenu, ali to nije hajend roba, ali za te novce odličan pazar...nije kao Metabo i Makita, ali radi posao... nije šklj roba..
Jedino par metara šmirgle u rolni je užasno loše ispalo, šmirgla se cepa kao toalet papir.

Rezime, moj ti je savet da ne kupuješ preskupe te male gedore jer ti to nećeš koristiti svaki dan za svašta nešto... ali ako ipak hoćeš onda drugi post, redosled imaš.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao Ribery » 16 Dec 2020, 22:58

Puno sam razmišljao šta da kupim. Ono što je kolega Sim preporučio ništa nema da se kupi ni na KP ni na halo oglasima a pogotovo ne u našim radnjama koji većinom samo forsijraju Kinesku robu. Do 100 eura nema. Gledao sam i obratio pažnju na svaki komentar ovde. Zašto sam kupio Unior? Zato što mi je muka od Kineza i njihovog smeća. Oni ništa dobro nisu doneli ovom svetu osim lošeg krša i bolesti. Vidi samo dokle su srozali TV servisere da bi se ti isti Kinezi obogatili. Loša roba u celom svetu dominira i niko ne daje više od 3 godine garancije za bilo šta što se kupi. Retki su uređaji koji imaju 5 ili više godina garanciju. Na stranu sve to ceo život kupujem Kineski loš alat i možda je to najveći razlog da uzmem profesionalni alat. Unior je jedino retko što ima na našem tržištu a da je profesionalno. Pričam za većinu naših prodavnica. Imam njihove šrafcigere koje sam kupio pre 18 godina. Kao novi su i dan danas a koriste se svaki dan i svašta sam sa njima prošao. To dokazuje njihov vrhunski kvalitet. Mogao sam za manje pare da uzmem dobar kvalitet i ogroman kofer i to je tačno. Meni to ne treba jer ne radim mehaniku ali mi ipak trebaju gedore a sa ovim kompletom imam sve što ću koristiti a opet je Unior. Dali su još 25% popusta pa što da ne iskoristim. Cipele ću da krpim još ovu godinu ali za Unior ne žalim :). Bar znam da sam uzeo kvalitet a u svakom slučaju hvala svima na pomoći. Gledao sam dugo i odlučio se za ovo. Što kažu KASA1 i Buzdumra samo nemoj da lupaš po krckalici :-). Ucim i ja stalno nešto, nekad i na svojim greškama.Taman kada mislim da sve znam što mi treba nešto me opet u životu "lupi po glavi" i kaže sedi jedan. Naučim svaki put nešto novo. Što se tiče Uniora znam sigurno da neću lupati po krckalici :-).
Zadnja izmena: Ribery, dana 16 Dec 2020, 23:02, ukupno menjano 2 puta.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15857
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao fanzo » 16 Dec 2020, 23:44

Ja bez šrafilice ne mogu da zamislim niti jedan dan...
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao sim » 17 Dec 2020, 01:46

Ja u toku dana koristim najmanje po 2 srafilice istovremeno da ne bih stalno menjao nastavke. Manja i veca.
Ne postoji dan da se radi a da se ne koristi. Nezamenljiv alat.
Nemoj uporedjivati unior srafciger od pre 18 godina i danasnje. Ni srafcigere ni kljuceve.
Kupi mi komplet uniorovih srafcigera i daj mi ih da ih koristim 18 Meseci, ako nakon toga budu neosteceni ja tebi dam 18.000 eur.
Bice kao novi ako se cuvaju u fioci.
SIMkom

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao sim » 17 Dec 2020, 02:00

Ovde je problem do Ribery.
On je unapred odlucio da kupi taj unior komplat pa je samo pitao usput sta mi mislimo o tome.

Usput izgleda a mi ne koristimo isti kp.
pogledaj dovoljno ti je prvi link

Kod: Označi sve

https://www.kupujemprodajem.com//alati-i-orudja/rucni-alat-setovi-kompleti/wera-male-gedore-1-4/oglas/106625872
https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/rucni-alat-setovi-kompleti/reca-set-gedora-veliki-i-mali-stanje-perfektno/oglas/106440541
https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/rucni-alat-ostalo/reca/oglas/106347233
https://www.kupujemprodajem.com/alati-i-orudja/rucni-alat-setovi-kompleti/wera-bicycle-set-3/oglas/106798135
SIMkom

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao buzdumra » 17 Dec 2020, 09:15

:tooo:

Kod: Označi sve

http://www.unior.cn/en/about.php?gid=6
to ne moze tako, hoces jeftinije ,a neces kinesko? :dmzs:

sad zamisli gde je sirovina jeftina i radna snaga 0x00xx5 ,a Srbija nije...


...nista se nece promeniti , zuta rasa vec pije vodu sa Moravu lolzi lolzi lolzi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao Ribery » 18 Dec 2020, 21:46

sim je napisao:
17 Dec 2020, 02:00
Ovde je problem do Ribery.
On je unapred odlucio da kupi taj unior komplat pa je samo pitao usput sta mi mislimo o tome.
Ovo deluje samo da je tako ali zaista nije. Danima sam gledao, raspitivao se, proveravao cene i uzeo Unior kao najbolju opciju do 8000 dinara a da je opet neko ime. Na KP do 8000 dinara nije izbacivao ništa. Svi kompleti jedni isti samo drugi prodavac. Dalje iskreno na KP-u nisam ni gledao. Po radnjama u Beogradu Einhel i Womax. Unior je dao 25% popusta a profesionalan je alat. Ja sam sa njihovim šrafcigerima koje sam kupio pre skoro 20 godina prezadovoljan pa je i to uticalo da uzmem Unior. Da li je to zaista njima opao kvalitet ili postoji nešto što ja ne znam oko Uniora to je vrlo moguće ali onaj link što je okačio buzdumra da je Unior u Kini mi se ni malo ne sviđa. Mislio sam da je neki vic ali nije. Samo fali još naša Zastava ili Pionir Subotica da pređu u Kinu a i ovi naši radnici po našim fabrikama već imaju bedne plate :shock: Šrafilicu nikada nisam uzimao jer većinom popravljam računare i igračke konzole. Televizore slabije radim. Televizori sada imaju mnogo šrafova pa razumem TV servisere kojima šrafilica treba jer to rade svaki dan. Meni šrafilica nikada nije bila potrebna jer sve što popravljam osim televizora nema ni 10 šrafova sve ukupno :-) .
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15857
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao fanzo » 19 Dec 2020, 02:17

Svakako je Unior bolji od onih što si nabrojao. Siguran sam da će te dugo služiti i siguran sam da si napravio dobar izbor jer si bistar.
Jedino što bih ti savetovao je da promeniš avatara jer je dosta mator...ustvari ti si omatorio ovde sanama na forumu zajedno.. bar negde oko 10 godina, a avatar ništa..stalno isti... menjaj bre..
ps. auuu..12 godina...ccc.menjaj..
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Kobac
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 609
Pridružen: 26 Jun 2008, 23:19
Location: Beograd

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao Kobac » 19 Dec 2020, 08:19

Ribery je napisao:
15 Dec 2020, 23:02
Naravno častio sam sebe i sa još nekim alatom da se nađe :-).
Bice da je ovo glavni razlog, i sam volim da se ponekad castim. :pivopije:

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao Ribery » 19 Dec 2020, 13:45

fanzo je napisao:
19 Dec 2020, 02:17
Svakako je Unior bolji od onih što si nabrojao. Siguran sam da će te dugo služiti i siguran sam da si napravio dobar izbor jer si bistar.
Jedino što bih ti savetovao je da promeniš avatara jer je dosta mator...ustvari ti si omatorio ovde sanama na forumu zajedno.. bar negde oko 10 godina, a avatar ništa..stalno isti... menjaj bre..
ps. auuu..12 godina...ccc.menjaj..
U pravu si Zoki. Leti vreme strašno brzo :roll: . Kad sam se učlanio na forum tada je aktuelna bila B40 šasija :mrgreen: .

@kobac
Ja niti idem u kladionicu, niti u kafane pa moram negde da trošim pare lolzi . Za ovo što meni treba Unior će biti i više nego dovoljan :tooo:
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao buzdumra » 19 Dec 2020, 15:33

da si castijo neku kolegicu :dmzs:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15857
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Kupovina gedora - nasadni kljucevi

Post napisao fanzo » 20 Dec 2020, 02:30

Ako je kolega Kobac dvosmislen... :roll:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Odgovori

Natrag na “Alati”