Kakvi smo vozači?

Forum za neobavezne teme.
Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1170
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao jaro » 05 Jan 2020, 07:54

Mogu da nadjem br od agencije koja naplacuje stete od osiguranja mnogo vece i brze od ostalih, jedino sto su u Bg.
Kolegu su udarili od pozadi, oko 500e stete u domacoj radinosti, isplatili su mu na ruke oko 1500e. Ali tu nije bilo povreda, ne znam tu kako ide..
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao buzdumra » 05 Jan 2020, 11:33

i ja sam cuo za to da imaju ti legalni zelenasi ...ali uzimaju procenat
a ovom sto je presao u tvoju traku , ide u korist da se sto vise odyugovlaci...
i to sto trazi troskove 160k to je samo ideja o kontri ...
.............,a tu da je bio bilo koji drugi auto ,. nebi sad pisao o sipci :dmzs:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1170
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao jaro » 05 Jan 2020, 12:52

Jeste, uzimaju procenat, ovo sto je ovaj dobio je neto, agencija je naplatila plus 20, 30%.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3657
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao cubica » 05 Jan 2020, 16:57

Imam ja jednog, vec sam ga kontaktirao, za ne daj Bože, ako krenu stvari loše. A kod mene, na prvi pogled, sve je loše, kad gledaš sa strane. Kao prvo, našli mi alkohol, odmah svi drugačije gledaju. Drugo: auto koji sam udario, lansirao sam ga u drugu traku, tj. bukvalno sam ga vratio u njegovu traku i okrenuo ga naopako.
Tek kad se bolje pogleda, fotografije sa mesta nesreće, pa onda moj auto, pa pozicija puta i nagib i sve ostalo, onda se vidi da sam ja točkom prešao belu liniju a sve ostalo je prelaz druge strane. To mi je važno zbog odštete, za vožnju u alkoholisanom stanju, zna se šta će biti, ima da me oljušte. I tako i treba, čak i mene što ne žderem alkohol, jbg. loša sreća, šta da se radi, potrefilo se. Evo se i na onoj slici vidi gde je njegov branik u mom autu ostao, zalepio se.
Mrzi me da vas davim i kacim ostale slike, na mom autu se srećom plastično deformisao branik, tj. ostala je ''ukucana'' cela njegova tablica u mom braniku sa brojevima! Tako se vidi da je bio gotovo 100% direktan udar u mene, razlika je pola dužine tablice. Tako sam tačno izračunao da je min. 70% prešao na moju stranu. Vidi se da je moj auto kao teži nekih 400kg ostao bukvalno ukopan u mestu! Vidi se kako je spalo blato sa branika i stoji pod autom. Pasat je isto jak auto, ima jaku prednjicu i motor, ali je odbijen i taj dečko je bolje prošao a mi koji smo bukvalno gađali u zid i na mestu se ukopali, nas je izlomilo kao napolitanke.
Ima jedan lik iz Čačka, specijalizovan za ovakve slučajeve, samo radi naknadne procene, gde se sudski veštaci zajebu ili ''slučajno'' pogreše. Uzima 10% i to tek kad se naplati. Ni jedan sučaj do sada nije izgubio jer narod ne zna...zato sam vam i pisao u ovoj temi, znači: zakon i prekršaji su jedno a odšteta je drugo!!! To je tako već 5 god i više. Osiguravajuća društva zanima samo učešće procentualno u šteti, ništa više. Ono što je zanimljivo, je, verovali ili ne, da ima i advokata koji ne znaju za ovo!!!
Cuby
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao spagagz » 05 Jan 2020, 23:48

Zato ti i kazem trazi premazanog,nemoj nekog prijatelja.

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao filka » 06 Jan 2020, 21:06

Kupi novi auto,plati kolko ti potraže i živi svoj drugi život-bez sekiracije....
Da si vozio neki autić -ne bih se sada dopisivao sa tobom👍
-će izginemo ki Mančester

Avatar
bogoljub
_
_
Postovi: 137
Pridružen: 15 Avg 2006, 14:32
Location: Gardinovci
Contact person: Bogoljub

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao bogoljub » 15 Jan 2020, 09:19

ZAKLINJEM SE NARODU I BOGU DA CU U KAFANU ICI KAD GOD MOGU

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 18 Jan 2020, 12:09

Nisu sposobni ni jednu glupu putarinu da naplate kako treba. :?
...naplatne stanice oko Niša: Od Niš-sever do Naisa 1.860 din
http://rs.n1info.com/Biznis/a561524/Eki ... 0-din.html
Konačno su normalizovali visinu putarine od Dimitrovgrada do Pirota. Do sada je bilo 210 dinara, što nije normalno. Sad je 90 dinara.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 09 Feb 2020, 18:06

Pa, odavno nije bilo novih, da se ne bi uspavali, doneli su neke nove propise.
Profesionalni vozaći će morati u školu i na polaganje ispita da bi dobili sertifikat o stručnoj kompetentnosti, odnosno, da su stručno osposobljeni.
A uvode i eko taksu za privatna lica. Kod uvoza vozila, 12000 dinara po toni. Ako sam dobro razumeo.
I ne mora odmah da se plati, može naknadno.
Nigde ne kažu da je nešto poskupelo kod registracije, a drugar je registrovao RENO MEGAN dizel i platio je 5000 din više nego prošle godine. A drugi, PASAT dizel, 6000 din. više.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao buzdumra » 09 Feb 2020, 18:54

sta se bunis ,. poskupelo je pre nove godine 0x00xx6
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 10 Feb 2020, 14:20

Vlasnici vozila sa nečitkim brojem motora ili šasije od 18. januara ne mogu da registruju automobile jer nigde u Srbiji nemaju mogućnost da prekucaju brojeve.
https://www.blic.rs/vesti/drustvo/vlasn ... lk_of_town
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1170
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao jaro » 10 Feb 2020, 16:12

Da... Opet homologacija, vanredni tehnicki, masinski fakultet, kucanje, bla, bla... Moze za 10-20k din...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 15 Feb 2020, 22:40

:fanzo:

Kod: Označi sve

https://www.srbijadanas.com/vesti/drustvo/neverovatna-greska-otisao-da-registruje-auto-dobio-saobracajnu-sa-datumom-31129999-foto-2020-02-14
Prilog
2.jpg
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 12 Mar 2020, 22:07

Država daje do 5.000 evra za kupovinu ekoloških automobila
https://www.b92.net/automobili/vesti.ph ... id=1665790
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 09 Apr 2020, 16:57

Konačno sam zamenio akumulator. 8,5 godina. I još bi gurao da se češće vozi, a kod mene to nije slučaj. Pre dva dana nije hteo da upali, mada nisam ni vozio desetak dana.
Crveni TOPLA, 60Ah. Na žalost, povećali su im dimenzije i sad 60Ah ne može da stane. Tako da sam kupio crni TOPLA 54Ah, udarna struja ista. 510A. Kaže prodavac, nisu više takvi. :-) Garancija je 40 meseci.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

zoranjag
gx
gx
Postovi: 312
Pridružen: 30 Jul 2008, 20:19
Location: srbija
Specialty: tv-multimedia

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao zoranjag » 09 Apr 2020, 19:18

Skoro sam negde procitao da izbor kapaciteta baterije treba da bude takav da se ista stigne potpuno dopuniti nakon krace voznje, zapravo predimenzionirna baterija se nikad ne stigne napuniti i samim tim dolazi do brzeg propadanja. Tako da je bolje da je manji kapacitet a dovoljan za nesmetani start.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao buzdumra » 09 Apr 2020, 20:00

Svasta moz da se procita.. :dmzs:
altenatori od auta na nasim autima imaju preko 100A, za "cas" uradi dopunu
pogotovo je smesno kad neko kaze da treba dopunit aku. punjacem i daje takvu preporuku ..
....altenator u ecu. se vidi tacan podatak i u ecu je uradjen sw koji kontrolise punjenje, isto kao sto kontrolise dotok goriva ,

jos sto elektonika voli kojekakvu statiku dok se kaci punjac :dmzs: , i meni je aku 7 godina i sad je vec slabiji ..jos bi trajao da nisam zaboravio ugasit svetla.

jedino sto je problem natrefit kvalitet nmovog :roll: kazu da oni sa rozom nalepnicom ne valjaju nista povucena cela serija .. (drugar na pumpi radi sve im odneli nazad :roll: )
Zadnja izmena: buzdumra, dana 09 Apr 2020, 20:12, ukupno menjano 1 put.
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao Stolle » 09 Apr 2020, 20:12

Ne bih se ni ja složio sa tim, Na mom puntu je izgleda potrebno malo više struje kod startovanja, nego kod nekih drugih automobila u tom nekakvom rangu. Znam to, jer sam nakoliko puata davao stare koje su drugi još koristili, a kod mene nije moglo.
Originalni treba da je 40Ah. Stavljao sam 45Ah, a sad sam stavio 60Ah i eto rezultata. Kad je mnogo hladno, ovaj se ipak ne isprazni toliko, pa ostane više energije. A kad mi zaveje sokak, nekad ne izlazim autom i po desetak dana.
a struja alternatora u ovom slučaju je 85A.
Najveće razočaranje je bio BOSCH. Bio je jako skup i jedva je izgurao garanciju. Slao sam ga jednom na servis, a normalno, rekli su da je dobar.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
miodrag popovic
gx
gx
Postovi: 3144
Pridružen: 08 Nov 2006, 21:08
Location: Srbija
Phone number: 00381638773821
Specialty: tv
Lokacija: Pančevo Braće Jovanović 56

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao miodrag popovic » 09 Apr 2020, 21:25

Po mom iskustvu za akumulatore.Što je ime zvučnije to kraće traje,odnosno traje kolko i garancija.Ako ima prostora u autu preporučujem za 25% veći kapacitet nego što je preporučeno i noname najjeftiniji na tržištu.E sada nisam imao izbora kupio original koji je i bio - izgurao garanciju + 6 meseci.Razlog - uzak,visok i tanki izvodi,uđem u prodavnicu sa akku u ruci,kad imaju brata rođenog i to samo jedan komad + popust valjda 1000din za 45Ah,sa popustom nekih 35 evra BOSCH 36 meseci garancije.Ovi novi akumulatori crkavaju odjednom,sjedeš u auto okreneš ključ-mrtav auto.Stari su crkavali kulturno sve lošiji i lošiji,a sada samo puf,neće ni daljinac da otključa bravu,pa ko ima mehaničku bar može skinuti akumulator,ko nema lele...
Ko izgubi dobitak, taj dobija gubitak

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1170
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Kakvi smo vozači?

Post napisao jaro » 09 Apr 2020, 22:27

IMT 539 nosi 97Ah, i alternator 33A, i nema problema, napuni on to ladno, bilo je problema jedino dok su stariji imali diname koje pune tek na pola gasa i vise, sa max 20A...
A moja teorija za kupovinu aku, jeste najjeftiniji sa najduzom garancijom gde se cepovi za kontrolu kiseline otvaraju.
A u par zadnjih godina su aku u odnosu na velicinu digli za 20% nazivni kapacitet..jbg, narocito kod 70Ah i veci.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Odgovori

Natrag na “Kafana - Pab - Bircuz”