SONY KDL-42W656A Blinka 3x - RJEŠENO

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka LED televizora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
nidjabo
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 28 Okt 2012, 14:46
Location: Hrvatska

SONY KDL-42W656A Blinka 3x - RJEŠENO

Post napisao nidjabo » 15 Dec 2019, 11:46

LED TV
FIRMA: SONY
MODEL: KDL-42W656A
MODEL DODATNO:
CHASSIS: RB1G
MAINBOARD: 1-888-390-11 (173427811)
PANEL: NE ZNAM
T-CON BOARD: NE ZNAM
SMPS: EXTERNI DC 19V


***************************************
SIMPTOMI:
Ne pali se. Blinka crvena 3x

DETALJAN OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE:
Udario grom, preko MAX-TV-a i HDMI kabela stradala matična ploča. Više se nije palio i samo blinka 3x crvena lampica
Tražio sam drugu ploču i jedva našao u Engleskoj (naručivao često preko te stranice i uvjek je sve bilo ok)
No naručena ploča je za drugi model TV-a Sony KDL-42W654A - Main AV - A1949534B - 1-888-390-12 - 173427812. Istog je oblika i model je za dlaku isti pa sam se nadao da će proraditi
Sa ovom pločom prvo se pojavila lampica kao da se upalio ali nije bilo slike
Ištekao sam ga iz struje i upalio ponovo. Na trenutak se pojavila slika SONY na ekranu i ugasio se.
Ištekao ga iz struje i ponovo upalio...i sad i sa ovom pločom imam 3x blink.
Ne mogu nikako shvatit zašto se je počela paliti i onda se uništila. Siguran sam da je ploča (bila) ispravna. Znam da je Sony kompleksniji za popravak i sumnjam čak i na samouništenje nakon detekcije drugog tunera i t-con pločice. (Tuner je odvojen i spojen flex kablom sa matičnom pločom)
Čak mislim da bi se i ova ploča mogla "dotjerati" i oživjeti softverski ali to je za mene prevelik zalogaj, nemam takve opreme
Pa ako netko ima ideju kako rješiti ovog Sonyja
Pozdravljam sve forumaše
Prilog
20191215_110920.jpg
20191215_110931.jpg
Zadnja izmena: nidjabo, dana 08 Jan 2020, 19:45, ukupno menjano 1 put.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: SONY KDL-42W656A Blinka 3x

Post napisao alexa_pg » 15 Dec 2019, 12:25

Tri blinka, po teh. dokumentaciji, navode da je neispravna ploča koju si ugradio. Medjutim, autodijagnostika zna da prevari pa bih ja prvo provjerio stepen za napajanje da li isti daje sve potrebne napone.
Sto se tiče samounistenja kako kažeš, sumljam u to. Iskreno nikad čuo. Ploču možeš samo ti da unistis pogrešnim spajanjem, npr. ploča radi na 3V3 a ti je priključiš na 5V.
Pretpostavljam da je nova ploča detektovala neki kvar, to upisala u neki svoj eeprom i ne dozvoljava da se aparat uključi dok se kvar ne otkloni. Nakon popravke, potrebno je obrisati snimljenu grešku u eepromu
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: SONY KDL-42W656A Blinka 3x

Post napisao Stolle » 15 Dec 2019, 13:45

Ne piše se dobro. Ne znam za ovu, ali kod nekih drugih šasija kad se stavlja nova MB, pri prvom uključenju mora odmah softver.
Drugi NAND neće pomoći zbog ključeva.
Ne znam postoji li servisni softver, ako ne, onda mrka kapa. :-(
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

nidjabo
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 28 Okt 2012, 14:46
Location: Hrvatska

Re: SONY KDL-42W656A Blinka 3x

Post napisao nidjabo » 15 Dec 2019, 14:17

V
alexa_pg je napisao:
15 Dec 2019, 12:25
Tri blinka, po teh. dokumentaciji, navode da je neispravna ploča koju si ugradio. Medjutim, autodijagnostika zna da prevari pa bih ja prvo provjerio stepen za napajanje da li isti daje sve potrebne napone.
Sto se tiče samounistenja kako kažeš, sumljam u to. Iskreno nikad čuo. Ploču možeš samo ti da unistis pogrešnim spajanjem, npr. ploča radi na 3V3 a ti je priključiš na 5V.
Pretpostavljam da je nova ploča detektovala neki kvar, to upisala u neki svoj eeprom i ne dozvoljava da se aparat uključi dok se kvar ne otkloni. Nakon popravke, potrebno je obrisati snimljenu grešku u eepromu
Vezanno uz "samouništenje" sjećam se da sam čuo da, bar neki, noviji auti imaju setirane module, što znači da zamjena drugog npr. retrovizora neće radit jer nije usklađen digitalno sa kompjutorom.
Na mom tv-u su osim ploče ostale nezamjenjene još 3 komponente (displej, t-con i tuner). Moguće da je softver detektirao to kao neusklađeno i zablokirao se. Nekako mi se sve svodi na to. Sony je dovoljno jak da ugradi takvu zaštitu naročito u takav malo jači model tv-a. Vjerujem da neki jači servisi imaju mogućnost resetiranja takvih grešaka ali daleko sam od servisa plus i pitanje je cijene.
Za napon kako ste naveli u odgovoru mislim da bi trebalo biti sve u redu pošto mu je ulazi napon vanjskog adaptera 19V stabilan i pod opterećenjem. Za unutarnje napone matična ploča ima svoje regulatore.

Ne nam koliko sam u pravu ali mislim da kad bih zamjenio sve osim displeja sa drugo tv-a bi tv trebao proradit

nidjabo
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 28 Okt 2012, 14:46
Location: Hrvatska

Re: SONY KDL-42W656A Blinka 3x - RJEŠENO

Post napisao nidjabo » 08 Jan 2020, 19:48

Nabavio sam ploču sa tunerom komplet od modela KDL-42W650A, prikopčao i sve radi ko novo.
Jedino ne rade neke funkcije (kursor gore, kursor levo) na daljinskom ali naručio sam već drugi daljinski kompatibilan sa modelom TV-a kojega je ploča ugrađena
Pozdrav svima cjenjenim kolegama

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3031
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: SONY KDL-42W656A Blinka 3x - RJEŠENO

Post napisao KASA1 » 08 Jan 2020, 20:15

Čestitam na uspješno završenom poslu,... ako imaš oznaku ploče koja je pasala (1-888-39xxxx, 17342xxxx) napiši je ovdje kako bi ova tema bila i drugima od koristi.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

nidjabo
_
_
Postovi: 6
Pridružen: 28 Okt 2012, 14:46
Location: Hrvatska

Re: SONY KDL-42W656A Blinka 3x - RJEŠENO

Post napisao nidjabo » 09 Jan 2020, 14:07

Hvala
Nažalost nisam upisao koja ploča je a tv je sastavljen i nekako mi se neda ići ga rastavljat. Ako bude opet sličnih slučajeva vodiću računa o tome da i to navedem
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 10 Jan 2020, 23:11, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Obrisan citat

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3031
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: SONY KDL-42W656A Blinka 3x - RJEŠENO

Post napisao KASA1 » 10 Jan 2020, 09:15

Nadam se da će i biti tako,...
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 10 Jan 2020, 23:12, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Nakon brisanja citata u gornjem postu, suvisan komentar
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Odgovori

Natrag na “Servisiranje LED televizora”