Duvaljka preporuka (Weller...) + ostale

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

majstorr
gx
gx
Postovi: 1176
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao majstorr » 31 Avg 2019, 00:02

Stolle evo imam i ovu, kao to što si postavio, a nije kombinovana https://www.aliexpress.com/item/High-qu ... 01010208.3
Branimire možeš da otvoriš temu o instrumentima za energetiku pa da postavim ergelu 😀

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao Stolle » 31 Avg 2019, 00:20

Takvu je i Aleksa čini mi se kupio.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

majstorr
gx
gx
Postovi: 1176
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao majstorr » 31 Avg 2019, 01:12

Jeste.Ja sam prepisao od njega kad mi je zatrebala jos jedna duvaljka.Doduše nedavno mi je na njoj crkao onaj topxxx, ali nista strasno.Deo kosta 200 din.Sljaka ponovo.Aleksa je ima duže od mene i njegova se nije kvarila kolko znam.

vlada69
gx
gx
Postovi: 1283
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao vlada69 » 31 Avg 2019, 07:41

I ja imam takvu duvaljku mada je ne koristim mnogo. Sviđa mi se ova što je Stole postavio link 2u1 za 46$ , povoljna cena. Po meni bolje kupiti nju nego samo duvaljku koja košta 45€ koju mi imamo.Ja sam za tu kombinaciju 2u1 , imam i ovu kombinovanu već 15-ak godina i nikakav kvar na njoj nisam imao.
PhotoPictureResizer_190831_073854468_crop_4523x2828.jpg

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 322
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao branimir » 31 Avg 2019, 10:19

Majsorr-e adapteri su univerzalni te nije za njih potrebna posebna tema, spadaju i u temu multimetara.Za merenja u energetici je potrebna kvalitetna oprema, cena im je nekoliko hiljada evra i prevashodno je namenjena firmama koje se profesionalno bave merenjima, tako da nije interesantno širem krugu ljudi. Sin se, između ostalog, profesionalno i privatno bavi tim poslovima tako da poseduje svu potrebnu opremu kao i licence za projektovanje i izvođeneje.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao alexa_pg » 31 Avg 2019, 10:39

majstorr je napisao:
31 Avg 2019, 01:12
...Aleksa je ima duže od mene i njegova se nije kvarila kolko znam.
Imam je skoro tri godine. Da je ne ureknem. nije se kvarila do sada. Koristi se skoro svakodnevno. Nije non stop ukljucena u struju vec se po potrebi ukljucuje. Mozda je i to razlog.
Sve u svemu, zadovoljan sam njome.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

majstorr
gx
gx
Postovi: 1176
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao majstorr » 31 Avg 2019, 11:03

Ova 8858 ima i za 20 $ pa ko nije gadljiv na jeftin alat 😀
US $20.70 54%OFF | New 8858 Hot Air Gun Adjustable LED ESD Portable Constant Temperature BGA Rework Solder Station Heat Gun
https://s.click.aliexpress.com/e/ldOgrMCC
Kolko vidim "free shiping"

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5415
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao alexa_pg » 31 Avg 2019, 12:30

majstorr je napisao:
31 Avg 2019, 11:03
...Kolko vidim "free shiping"
Slabo vidis :-)
Prilog
Ali.JPG
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao baracuda » 16 Sep 2019, 22:11

Nisam hteo da otvaram novu temu vec samo jedno pitanje oko kineskih duvaljki-ova
ili ova -
Na poslu imam Quick ali sam resio i kuci neku za prvu pomoc.Ono sto me interesuje je sama duvaljka,na sivoj 858 je cini mi se tanja,tanji metalni deo gde duva-kao novi model u odnosu na drugu crnu kojoj je cini mi se standardna velicina.Glavno pitanje je koji je kineski model izdrzljiviji(po meni crna zbog robusnosti i velicine grejaca-cini mi se veci i manja mogucnost da pre izgori).I da li se ovi rezervni delovi narucuju po modelu duvaljke ili moze da se menja jedan sa drugim?Ono sto cini mi se ne pase su metalni nastavci na njima i da nisu medjusobno zamenljivi.Ima li neko iskustva sta je bolje od ove dve?

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3031
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao KASA1 » 17 Sep 2019, 09:20

Uvijek je bolje uzimati standardizirane stvari koje ti kasnije omogućavaju i zamjenu. Pošalji trgovcu upit o promjeru cijevi (doista izgleda uža, no ne mora biti).
Ono na što bi ti skrenuo pažnju je cijena kod drugog dobavljača. Maksimalno je smanjio cijenu proizvoda a napuhao cijenu shippinga tako da ćeš u slučaju mogućeg povrata novca dobiti samo dio koji se odnosi na cijenu proizvoda.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao baracuda » 17 Sep 2019, 10:40

To znam,biracu jacu cenu a manju postarinu-sumarno je isto,a primetio sam da za drugu-standardnu duvaljku veci deo poslatih je sa polomljenim kucistem,tako da vas komentar stoji.Ako je neko kupovao u ovom cenovnom rangu-mislim prvenstveno na klasicnu crnu,a da je zadovoljan sa kvalitetom izrade iste ako moze da posalje neki link....hvala unapred...

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao bracans » 17 Sep 2019, 12:16

Ja stavim cenu u euro, tako da vecina stvari ide bez postarine, dok ako placas u dinarima dodaju lepe postarine, banka odradi menjacki posao dinari u evro kada mi skida sa tekuceg, ove duvaljke imas i kod nas kupiti povoljno a da ne cekas dolazak iz kine ili odakle vec dolazi roba, zadnji put mislim da mi iz holandije dosao alat koji sam kupio na aliju.

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao baracuda » 17 Sep 2019, 12:39

To sto kazete radi Intesa automatski i tako sam kupovao,sa euro racunom,kupovina u dolarima,a banka automatski konvertuje dolar-euro.Sto se tice kupovine kod nas svi se ugradjuju oko 20 eura,pa zato kinezi kao izbor,jer u tih 20 eura dodje i neka dzidza bidza,tipa rezervni grejac ili sl jer se ne bavim servisiranjem kuci vec samo kad nekom zatreba.Pazarim sa internet karticom pa u dinarima nisam imao prilike da vidim razliku.Nekako mi je ovo najsigurnije jer tekuci racun ne pokazujem nego prebacim izvesnu kolicinu para na drugu karticu.Ako ima neka povoljna kod nas rado bih pogledao...

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao bracans » 17 Sep 2019, 13:57

kupujem prodajem pa kucaj te koje zelis...bice ti jasnije, jesu skuplje malo ali se ne ceka i nema problema sa carinom i placanjem pdv, ono, kako zelis, jako puno ljudi uvozi i preprodaje sitnice sa aliexpresa da uvek mozes naci nesto povoljno

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao baracuda » 17 Sep 2019, 22:03

Samo da dodam,u razgovoru sa prodavcem,rucke nisu univerzalne-kompatibilne vec svaka za svoj model.Razlikuje se povezivanje-zicenje u konektoru,tako da po ponudi delova ipak biram crnu-nalik Baku 858d...delova ima ipak mnogo vise nego za sivu varijantu...a sto kolega bracans kaze ipak ima da se nadje i kod nas uz 2 godine garancije za par stotina dinara vise....ono sto mi smeta je slanje na reklamaciju gde kupac placa postarinu....uostalom videcu sta i kako...

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao Stolle » 17 Sep 2019, 22:10

Koji crni delovi za nešto od 3000 din? :roll: I to ona skuplja.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao baracuda » 18 Sep 2019, 07:51

Ovde nije u pitanju cena delova ,vec kupiti nesto sto je loseg kvaliteta u startu,znati da je lose,i naci se u situaciji da ti otkaze kad ti treba najvise.Vi najbolje znate kao sigurno iskusnijji serviser od mene,sta se sve danas prodaje.Za 3000 nema vec od 4000 pa navise kod nas,a dati pa i taj iznos i posle mesec dana juriti trgovca za delove i placati postarinu za nesto sto ne vredi se ne isplati.Po meni je bolje kupiti nesto sto moze da se servisira,pa u kasnijoj popravci ugraditi bolji deo ako ga ima i napraviti je boljom nego sto je bila,ako se ne kupuje skupi original.Neka je i jeftina kopija ali moze da se unapredi,jer taj model to dozvoljava.Na jednom sajtu da ne navodim prodaje se rucka za duvaljku za oko 2000 dinara i pise -odgovara za modele 858 Quick, Atten, Baku, Gordak....Ono sto bih hteo da Vas pitam je da li je ovo rucka od originala Quick koji kosta oko 100eura ili rucka od Bakua koji kosta 30?U prvom postu sam naveo da mi je ovo prva pomoc,pa ne bih voleo odmah po kupovini da se cimam sa slanjem i nekim reklamacijama,a cifra koju ne prelazim je oko 30 eura.Na kraju krajeva Quick je kopija Hakko,a Baku kopija Quick-kopija kopije....ali sluzi svrsi.

majstorr
gx
gx
Postovi: 1176
Pridružen: 29 Sep 2007, 18:37
Location: Srbija
Specialty: tv

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao majstorr » 18 Sep 2019, 09:39

Stav ti je sasvim na mestu. I razmisljas dobro. Po meni... Ipak, mislim da je pri kupovini ovog jeftinog alata potrebno i malo srece. Mada to vazi ponekad i za skup :) . Ja se licno uvek odlucim da neki alat kupim kod nas, sa garancijom, ako je razlika u ceni mala u odnosu na Aliexpres.Tome najvise doprinose iskustva sa nasom carinskom službom :-( . Uzmi kod nas ovu crnu i uživaj. Što se tiče zamenskih ručki, to niko nezna. I ne zamaraj se s tim. Sve je to po meni radjeno u istim fabrikama, samo se za neke jače brendove koriste bolji mateijali, više se poklanja pažnja nekim sitnicama, a kontrola kvaliteta je na višem nivou.

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao baracuda » 18 Sep 2019, 17:34

Zbog ovoga sto ste rekli
Ja se licno uvek odlucim da neki alat kupim kod nas, sa garancijom, ako je razlika u ceni mala u odnosu na Aliexpres
sam i prelomio.Bice neka do 4000 sa garancijom,a delove cu kupovati preko aliexpresa.Ali definitivno crna zato sto vise spada u standard.Za par dana idem za Bg pa cu uzeti direktno... a valjda cu imati i srece pri kupovini....

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Duvaljka preporuka (Weller...)

Post napisao Stolle » 18 Sep 2019, 19:46

Pošto sam pominjao nešto osrednje dobro i skupo, uzeo bih nešto ovako, oko 100€. (Nisam znao da postoji ifix rs).

Kod: Označi sve

http://www.ifix.rs/index.php?route=product/search&search=Duvaljka%20Quick
Samo duvaljku, bez lemilice. E sad, koliko je to "quick" pitanje je? One skuplje imaju zeleni logo, a ove dve drugačiji,

I jeftinije:

Kod: Označi sve

https://www.kupujemprodajem.com/Elektronika-i-komponente/Alati-i-materijali/NOVA-Duvaljka-QUICK-857DW--77628743-oglas.htm#photoBig
Koliko prodavaca na KP ima za ovu stanicu, ne znam ima li toliko majstora u Srbiji. :lala:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Alati”