Vakuum pumpica, odlemljivac

Ovde postujte diskusije o korisnim alatkama instrumentima i ostalom.

Urednik: alexa_pg

Stefan7
_
_
Postovi: 121
Pridružen: 31 Avg 2017, 22:40
Location: Srbija, Srbija
Specialty: consumer

Vakuum pumpica, odlemljivac

Post napisao Stefan7 » 13 Sep 2019, 22:59

Jel ima neko predlog za vakum pumpicu (probao razne i svaka na kraju crkne ;)) i odlemljivac?
Vakuum! :!:

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 328
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Vakum pumpica, odlemljivac

Post napisao branimir » 14 Sep 2019, 07:26

Kako se sin i ja ne bavimo serviserskim poslovima za nas je ZD915 dobro rešenje evo već par godina.Ne znam kakav je za svakodnevnu upotrebu .
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
bogoljub
_
_
Postovi: 137
Pridružen: 15 Avg 2006, 14:32
Location: Gardinovci
Contact person: Bogoljub

Re: Vakum pumpica, odlemljivac

Post napisao bogoljub » 14 Sep 2019, 07:30

Svaka i mora na kraju da završi karijeru,Slabo sam ih koristio ali i sada imam pumpicu koju sam kupio 1982 kada sam pošao u srednju školu.Malo su mi bili problem vrhovi koje nisam uspeo nabaviti i mali strugarski zahvat i vrhovi koji su bili dostupni prerađeni za moju pumpicu.Posle toga nabavljena i antistatik pumpica.Kasnije razlemljivač Weller pa Pace i Dic SC7000Z.Imaš sada i jeftine kineske razlemljivače ZD-915.Mada u zadnje vreme kvalitetna pletenica i fluks.Zavisi šta radiš i koliko radiš.
ZAKLINJEM SE NARODU I BOGU DA CU U KAFANU ICI KAD GOD MOGU

vlada69
gx
gx
Postovi: 1285
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Vakum pumpica, odlemljivac

Post napisao vlada69 » 14 Sep 2019, 08:26

Pa na kraju mora sve da crkne. Naj bolje je imati i vakum pumpicu i odlemljivač. Pumpice su relativno jeftine , od nekoliko stotina dinara do 20€ koliko košta weller-ova. Odlemljivač je od 100€ pa naviše , ZD-915 završava posao i košta 100€.
https://www.olimpsport.rs/catalog/masin ... je-zd-8925

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Vakum pumpica, odlemljivac

Post napisao Stolle » 14 Sep 2019, 10:02

Gde ima Weller pumpice za 20€? Ja je ne nalazim ispod 30€.
Ako ima za 20, onda se ne bih dvoumio.
Ove od par stotina dinara ne vrede ništa.
I pored desoldera, pumpicu treba uvak imati, neku malo bolju.
Imam ERSA VAC2 pumpicu od 1987. Imam i druge, ali ova mi je bila najbolja. Radila je...pa mnogo, ne treba ni govoriti. I toliko sam se navikao na nju da mi ni jedna druga nije bila dobra. Potrošio sam jedno 25 vrhova i onda, nema više vrhova. A pobacao sam stare da bih mogao da stavim ove silikonske cevčice. I sad, muka. :lala:
I vidim posle jedno godinu dana, ima u BG. :yeah:
I tako imam sad i jednu novu pumpicu VAC2 i par vrhova, pošto ne trebaju puno, stavljam cevčice. Radi još i stara. Za čišćenje sam svih ovih godina koristio sprej sa teflonom. GT85. Pa je i to nestalo. I posle dosta godina, vidim na netu, ima. Odmah sam uzeo 2 spreja.
Imam i ERSA VAC5, ona je deblja, nju i ne koristim, samo je probana par puta. Možda je nekad stavim u oglase.

Ako je nekome dovoljno i ovo:
viewtopic.php?p=306437#p306437
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

vlada69
gx
gx
Postovi: 1285
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Vakum pumpica, odlemljivac

Post napisao vlada69 » 14 Sep 2019, 11:04

Ima weller pumpice u Mikro Princu za 1900din.ja sam kupio i odlična je , ima ih i skupljih.
https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/ ... ller-7874b
Imaju i teflonske vrhove za pumpice. Ja imam i ovu ProsKit 8PK-366N , ona je malo veća i dobra je , i za nju ima rezervnih vrhova.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Vakum pumpica, odlemljivac

Post napisao Stolle » 14 Sep 2019, 11:51

OK. Ja sam gledao onu drugu.
https://www.mikroprinc.com/sr/proizvod/ ... ller-sa21a
Skupa boja? :lala:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

vlada69
gx
gx
Postovi: 1285
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Vakum pumpica, odlemljivac

Post napisao vlada69 » 14 Sep 2019, 11:55

I ova jeftinija je odlična .

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Vakum pumpica, odlemljivac

Post napisao fanzo » 17 Jan 2020, 17:40

Imam ja tu wellerovu 21 i nisam nešto naročito zadovoljan.. kupio je pre sigurno 10 godina, možda i ranije..eno je u fioci čuči. Nije se pokvarila, ali nešto joj fali da bi bila stalno u ruci. Koristim je samo kada se radna pumpica zapuši.. ali samo kratko..Nije to to. Sve u svemu ja je ne bih preporučio.
Za ove 3+ decenije imao sam samo 3 pumpice. Prvu kupljenu u Iskra prodavnici koja je trajala dosta dugo.
Onda sam slučajno kupio VAC5 (Ersa) tamo davne.. početkom '90-tih. .. i onda iz dosade kupio ovu weller SA21 .. da skompletiram sve weller.. ali ništa od toga.
Eno VAC5 Ersa (original)... nesalomiva i dan danas radi.
Vrhova za nju nema, ali sam ga napravio od kapice oho lepka koji je navijen na patrljak original vrha (narezan navoj na plastici), a u njega (oho kapica) uguram silikonski vrh za pumpicu. Iz 3 dela je i to šljaka već 20 godina tako. Menjam samo standardne silikonske vrhove koje malo odsečem da ne budu predugački.
Inače kinezi su napravili kopije vrhova za VAC5, kupio sam ja to.. ali ubrzo bacio jer se stalno lepio kalaj za unutrašnjost vrha. Ne valjaništa. Vratio sam Oho kapicu i to šljaka.
I tako.. za 30+ godina samo 3 pumpice.
Između sam povremeno kupovao one jeftine pumpice za evro, ali samo zato da imam pumpicu ako se radna i paradna (SA21) zapuši, a posao mora brzo da se uradi... i čim zapušim pumpicu od 1€ a je bacim u kantu... i onda očistim VAC5 za sledeću popravku..
Eto, to je moje iskustvo sa pumpicama, a iskustvo je toliko dugo da se već i skoro ne sećam kada sam počeo...
Znači, neka Iskra (ličila je na SA21) je otišla u penziju negde posle 10-tak godina rada, VAC5 neuništiva, SA21 fensi sranje...
VAC5 bila 27 marona preko.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Vakum pumpica, odlemljivac

Post napisao Stolle » 17 Jan 2020, 19:02

Da, :tooo: ERSA su najbolje od svih što sam imao. Imam VAC5 i VAC2. Nove. :yeah:
VAC2 koristim od 1987 kad sam bio u Berlinu. Kupio nju i 10 vrhova. Mnoge sam bacio, niuje trebalo, jer smo kasnije počeli da koristimo i te silikonske cevčice.
Slučajno sam video u Bugarskoj VAC2 u prodavnici i odmah kupio jednu i dva vrha.
VAC5 sam kupio od kolege iz Pirota i to dosta davno, možda pre deset godina. Potpuno nova. A i ja je nisam nešto koristio, probao par puta i radim i dalje sa prvom VAC2. Unutrašnjost podmazujem sprejem GT85 sa teflonom.

Ova Weller mi izgleda kao i one aluminijumske što su se prodavale po ex YU. Moju sam kupio u Zagrebu 1983 god.
C, c, c....ostari se na brzinu. :roll:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori

Natrag na “Alati”