LG 32LD420-ZA isključuje se

Ovaj deo foruma je namenjen potrošačima, gde mogu postavljati pitanja vezana za korišćenje aparata ili potražiti informaciju o servisnim centrima. Morate biti registrovani da bi mogli pisati u forumu.
HOME -- SERVISERI -- EXPERT-TEAM

Urednici: goranfri,nike

Pravila foruma
Morate biti registrovani da bi pisali u forumu. REGISTRACIJA
U slučaju da želite kontaktirati administratora molimo da to učinite na sledećem linku KONTAKT
nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

LG 32LD420-ZA isključuje se

Post napisao nikolaj » 17 Avg 2019, 17:42

Pozdrav momci, evo još jedan TV, ali nije moj već kolege sa posla, zamolio me ako mogu da probam da ga "popravim" (bolje da nisam ni pričao da sam uz vašu pomoć popravio moj). :-)
Kod njegovog TV-a je simptom drugačiji, uključi se radi nekih 15-20 sekundi i isključi se tj. ode u STB mod, s tim što sam prometio za tih 20-tak sekundi je da je slika znatno zatamnjena preko celog ekrana, a stignem do menija da proverim i postavljeno je na 100%.
Po onome što sam pročitao on nema LED pozadinsko osvetljenje već EEFL ili CCFL lampe 14 komada.

Ploča napajanja je EAX61124202/2 REV 1.1
Kondenzatori u sekundaru izgledaju na oko dobro, ali naravno nije obavezno da su dobri, pa sam mislio da zamenim njih prvo, šta mi preporučujete da prvo uradim?

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5414
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG 32LD420-ZA isključuje se

Post napisao alexa_pg » 17 Avg 2019, 18:08

Taj TV nema LED kao tvoj vec CCFL (lampe)
nikolaj je napisao:
17 Avg 2019, 17:42
...Kondenzatori u sekundaru izgledaju na oko dobro, ali naravno nije obavezno da su dobri, pa sam mislio da zamenim njih prvo, šta mi preporučujete da prvo uradim?
Ako bas hoces, mozes da probas kondenzatore.
Moj predlog bi bio da sam ne radis nista vec da poneses aparat u neki od servisa.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: LG 32LD420-ZA isključuje se

Post napisao nikolaj » 17 Avg 2019, 20:27

Važi, hvala na odgovoru, da li mogu biti i lampe faktor toga što se isključuje ili je ipak usko vezano za taj integrisani inverter, video sam da ima neko kolo koje aktivira pozadinsko svetlo, ali ne mogu da vidim oznaku, našao sam na nekom ruskom sajtu da se radi o BD9270F, ako je to kolo u pitanju?

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5414
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG 32LD420-ZA isključuje se

Post napisao alexa_pg » 17 Avg 2019, 21:10

nikolaj je napisao:
17 Avg 2019, 20:27
...da li mogu biti i lampe faktor toga što se isključuje...
Mogu. U slucaju da jedna ili vise lampi ne radi, invertor to "vidi" i automatski gasi sve CCFL.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: LG 32LD420-ZA isključuje se

Post napisao nikolaj » 18 Avg 2019, 18:02

Pitao sam to jer je osvetljenje dok radi tih 15-20 sekundi baš slabo, kao da je na minimumu, a zapravo je na 100%, e sad ako bi mogao da mi objasniš kako da ispitam tu ploču, odnosno psu i inverter, ima li razlike ako tv radi npr 5 sekundi i skoro 20, verovatno simptomi (vremensko trajanje pozadinskog svetla) nisu isti kada su u pitanju lampe ili napajanje?
U krajnjem slučaju da ga otvorim i vidim da li sve lampe rade, to bi bilo najprostije rešenje, ali bih ipak voleo da dobijem odgovor iz gornjeg reda.

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: LG 32LD420-ZA isključuje se

Post napisao nikolaj » 18 Avg 2019, 19:30

Sad sam ga rasklopio i došao do CCFL lampi, jedna je treperela, međutim ove što rade ne svetle jednakom jačinom, dve se izdvajaju po jačini najjače svetle u odnosu na ostale, kada uključim tv, 3 puta se uključe i isključe i onda se vrati na stb mod.
Na jednoj sam još primetio da joj se pojačava i smanjuje intenzitet, kao kancelarijska neonka, izgleda da su pri izdisaju, šta ti misliš, po ovome trebalo bi sve da se menjaju, jer samo dve rade kako treba i ujednačeno, ostale su tu i tamo.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5414
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG 32LD420-ZA isključuje se

Post napisao alexa_pg » 18 Avg 2019, 22:40

Po preporuci proizvodjača mijenjaju se sve odjednom.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

nikolaj
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 17 svi 2013, 12:53
Location: Srbija

Re: LG 32LD420-ZA isključuje se

Post napisao nikolaj » 19 Avg 2019, 00:21

Dakle do lampi je ipak?
Ne znam kako se ponaša napajanje i inverter kad je neispravan, ali ove lampe svetle jedva sa 30% snage.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5414
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG 32LD420-ZA isključuje se

Post napisao alexa_pg » 19 Avg 2019, 08:13

Nakon par razmijenjenih rečenica ne može se sa sigurnošću reći "lampe su krivac"
Da bi se tačno znalo šta je u pitanju, potrebno je prvo provjeriti koliki je napon napajanja invertora. Ako je on mali, normalno je da će i visoki napon koji on pravi biti mali i lampe će slabije sijati.
Može da se desi da je napon napajanja dobar ali da sam invertor daje nizak VN i opet lampe ne sijaju punim sjajem.
Na kraju, moguće je da su lampe dotrajale i treba da se mijenjaju.
Da ne bi eksperimentisao opet ti predlažem da poneses aparat u neki od servisa.

Ovime završavamo diskusiju u ovoj temi. Nemoj da otvaramo dopisnu školu u stilu "koliki treba da je napon napajanja invertora", "kako da provjerim da li je visoki napon dobar" i slična pitanja.
Za krajnjeg korisnika, dobio si dosta informacija.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Odgovori

Natrag na “POMOĆ KRAJNJIM KORISNICIMA APARATA”