Becker BE 7988-fajlovi 

problemi , kvarovi , autoradio aparati i auto ozvučenja

Urednik: Barbarella56

Pravila foruma
Na ovom delu foruma ZABRANJENO JE:
-Postavljanje kalkulatora iz serijskog broja,
-Izracunavanje kodova iz serijskog broja,
-Objavljivanje dampova bez koda.
Sva ostala pitanja iz oblasti servisiranja ARK-a,CD-a su dozvoljena.

Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Becker BE 7988-fajlovi  * REŠENO *

Post napisao baracuda » 24 Jun 2019, 09:21

VRSTA UREĐAJA: navigacija
PROIZVOĐAČ:Becker
MODEL: BE 7988 TRAFFIC ASSIST Highspeed II
MODEL DODATNO:
*********************************************

SIMPTOMI:
dobijen na poklon bez SD kartice

DETALJAN OPIS KVARA:
proban da se ukljuci na prekidac,ukljucuje se prvo ljubicasto pa crveno sija na led stranicama uredjaja,pali ekran,pojavi logo uredjaja i nista vise.Windows 7 ga vidi kao Windows pocket powered pc 2003 i kaze device is working properly.

PREDUZETE RADNJE:
Ovo mi je prva navigacija da se igram uopste,pa ne znam da li bez kartice treba jos nesto da se pojavi,da li ima unutrasnji flesh i da li treba WIN 7 da prijavi njegovu sd karticu pored toga sto ga prepoznaje,ako je uopste ima.Znam da treba da ima i CD za navigaciju koji ja nemam,pa bi mi trebala pomoc u vidu instaliranja ili Mio Map 3.3 ili Igo 8 ili neki drugi program ako je moguce,software za navigaciju,mape i pomoc kako se to radi.Malo sam i skeptican da li to moze da se odradi na Win 7 posto je stariji uredjaj,da li treba XP masina.Ukratko,software,linkovi,i procedura kako oporaviti navigaciju.Ubacena je SD kartica 1GB.Probao sam sa Miomore desktop7.5 ali nista se ne desava,ne prepoznaje uredjaj.Bilo kakva pomoc bio bih zahvalan....

Avatar
skyline-GTR
gx
gx
Postovi: 1369
Pridružen: 26 Avg 2006, 22:26
Location: Bosna i Hercegovina
Contact person: Ibrahim
Lokacija: Bosanska Krupa

Re: Becker BE 7988-fajlovi

Post napisao skyline-GTR » 24 Jun 2019, 12:27

Ako negrijesim, na karticu trebas stavit igo folder sa mapama a u navigaciji naci sistemski fajl (gotovo uvijek je txt fajl) u kojem liniju prekucas da dize igo aplikaciju sa kartice. E sad dalje ako je uredjaj zakljucan onda ga treba otkljucati da bi se to navedeno moglo odradit .... u svakom slucaju vjerujem da ce neko dati odgovor ko stoji bolje sa navigacijama

Pozz....

P.S.

Probaj instalirati activesync program sa njim bi trebao da mozes pristupit uredjaju i pregledati sta ima od fajlova na sebi i iste izmjeniti
Danas je tesko biti budala,jebiga prevelika konkurencija

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Becker BE 7988-fajlovi

Post napisao baracuda » 24 Jun 2019, 14:05

Izbacuje mi incompatibility issue,kada se instalira Microsoft Windows Mobile Device Center 6.1 ne prepoznaje uredjaj a pise da je drajver dobar.
[USB\VID_045E&PID_043D&REV_0000] Windows Powered Pocket PC 2003
Microsoft Corporation
6.1.6965.0
2007-05-31
Good

Kao da ima hardverski problem.....ili ostecen bios ako ga ima....ili je zakljucan pa ne hvata konekciju pre prepoznavanja koda...

Instalirao sam MioPocket 4.0 i sa 3 fajla preimenovana uspeo da se konektujem na uredjaj,vide se 3 foldera /,My Flash Disk i SD kartica u njemu.Pokusao sam da skinem sadrzaj sa My Flash diska kao beckup,ali mi ne dozvoljava da prekopiram sve fajlove,izbaci access denied.Da li ovo znaci da je navigacija zakljucana?I ako jeste kako da oslobodim kopiranje sa njega jer bez rezerve necu dalje....

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Becker BE 7988-fajlovi

Post napisao baracuda » 25 Jun 2019, 09:03

Ima li neko rezervnu kopiju MNAV foldera ako je on bitan,iskopirao sam dobar deo ali folder resources se teze cita (ne cita) pa ne mogu da iskopiram sve u total komanderu.Mislim da je flash disk ostecen ili necitljiv,a pre formatiranja bih voleo da imam ceo sadrzaj ako uspem dalji upis formatiranjem da oporavim.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5344
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Becker BE 7988-fajlovi

Post napisao buzdumra » 25 Jun 2019, 20:13

da rascistimo ,. jes ti nju sad zahebo ili ona radi kako je radila?

ako jesi ,. dal mozes da je vratis na staro?

i ne treba ti miopocket za nju...
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Becker BE 7988-fajlovi

Post napisao baracuda » 26 Jun 2019, 07:10

Mislim da sam bio jasan u opisu-dobijen na poklon bez sd kartice i ima prilikom ukljucenja problem.Rekao sam da mi je prva navigacija i do sada citajuci shvatio sam da ima originalni softver (ima fajl MNAVDCE.exe u sebi ako ostali forumi ne lazu da je po fajlu to njegov software).Znaci nisam uspeo da je ukljucim i nisam stigao nista da zahebem jer mi se nije pruzila prilika.Disk nemam,i do sada koliko vidim MNAV folder pri kopiranju ne moze da se bekapuje-ne da mi sve da iskopiram.Moguce da je flash u njemu pobrljavio i ne vidi folder resources sve fajlove.Trazio sam drugi software da instaliram Igo navigaciju ako moze na ovaj uredjaj ili njegov fabricki cd.Jos uvek malo znam oko ovoga jer ne stizem da procitam sve-spremam slavu,pa ako neko ima resenje za ovo ako moze da pomogne.Negde sam procitao da moze MIomap3.3 za nju ali nema linkova da bi se skinula samo ako je neko nekada davno sa rapidshera ostavio kopiju za sebe.Znaci sve je "fabricko" u njemu do momenta od kada je stigla kod mene.Koliko sam razumeo do sada pri ukljucenju bi trebalo da pojavi meni sa 4 ikone u njemu ali se to ne desava jer povlaci izgled prvobitnog izgleda ekrana iz foldera resources koji ne moze da procita.Do sada sam samo pokusavao da prekopiram fajlove iz navigacije na komp i nista vise.3preimenovana fajla iz miopocket su iskopirana na Sd - autorun fajlovi da bih mogao da se konektujem na pc i ocitam my flash disk.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5344
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Becker BE 7988-fajlovi

Post napisao buzdumra » 26 Jun 2019, 09:58

da treba da dobijes 4 prozora , ja sam imao ceo fles od nje ali mi izgoreo hdd.,.(jedino da cekas da naleti takva ili da kupis drugu negde na oglasima )
-moze sve da se namesti bez kartice ,. na karticu stavis samo mape ako hoces vise njih, a i ne mora ako ti treba recimo ex-yu

Kod: Označi sve

https://www.kupindo.com/Car-Hifi/54643175_Navigacija-Becker-BE-7988-3-5-?utm_source=Ducan&utm_medium=ListaPredmeta&utm_campaign=Kupindo
jbg. koliko sam kupio i sam samo da izvadim sw 0x00xx6 a pitanje dal sam vratio $
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Becker BE 7988-fajlovi

Post napisao baracuda » 26 Jun 2019, 10:24

Isplati li se to,sta dobijam sa najnovjiim mapama?Koliko je ova stara-nova navigacija a da danas dobro radi?

----- Wed Jun 26, 2019 10:25 -----
Ima li mogucnost da se ubaci nesto drugo?
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 26 Jun 2019, 11:22, ukupno menjano 1 put.
Razlog: Spojena dva uzastopna posta u jedan

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5344
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Becker BE 7988-fajlovi

Post napisao buzdumra » 26 Jun 2019, 13:20

ako uspes da uradis mozes da stavis igo 8 ili primo (mislim da igo 8 moze lagano)
znaci map. od prosle god ili koje hoces
ali ako nesto zaHEBANO I U TOJ Sto kao ispravna,.,. nemoz uradit nista lolzi lolzi
1000% sam takve uspjesno odradjivao!
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Becker BE 7988-fajlovi

Post napisao baracuda » 26 Jun 2019, 14:36

Samo fale fajlovi......necu kupovati nista drugo vec se igrati sa ovom...jer je ovo uredjaj ipak 10 godina star...a primo sam skinuo sa neta,njega sam uspeo da nadjem...
.......
Vracen na fabricko,valjala bi mala pomoc kako dalje,za sada 4 menija bez karata...i nemam srpski jezik sa valjda Nevenom kao glasom...

Ovako. nove stvari su se desile.Dosao sam do originalne kartice Navtech softvera sa mapom evrope i Sound folderom sa jezicima unutra.Navigacija se aktivira,ukljucuje se preko kartice meni,dozvoljava upis ruta,polaziste odrediste,ali kada se sve unese izbacuje mi da je GPS iskljucen i da kada bude signala navigacija ce se sama pokrenuti.

A GPS signal is not available now.Navigation will start automatically when a GPS signal is available.

Da li uopste sa ovom navigacijom ima signala koje ona razume ili mi treba antena.Malo je verovatno da sam flesovanjem ubacio neki fajl koji ne aktivira navigaciju,posto izbacuje ovu poruku.Ima li neko komentar na ovo?Nesto od MY FLASH DISKA sa originala sam sacuvao - dobar deo,pa me interesuje kako se ukljucuje navigacija-preko serijskog broja kartice,nekog fajla o autentikaciji sa diska ili nesto trece?Ili ima veze-uredjaj 1-software 2-kartica -3.Pa ovo troje nije slozeno jer mozda treba sve da bude 1/1.....Ubacen i igo9 ali sa drugom karticom od 1gb-nema mesta za oba programa,ali se isto ne konektuje,sve radi preko interfejsa za visual becker 1.0
Ukratko,reseno sve odustao od Becker software-a jer je zastareo iako imam original karticu, vozi ga na Igo Primo 9.6 sa kartama 2017,i to vrlo solidno za uredjaj to godiste.Prva inicijalizacija je dugo trajala,a za Igo moralo je da se prepravlja sys i jos ponesto.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “AUTO RADIO - CD - DVD- NAVIGACIJE i slično”