Masina za sudove FOX FDWC13 

Forum sudo mašine.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
shikithe
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 12 Avg 2018, 00:29
Location: Bratunac,BiH
Specialty: whitegoods

Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao shikithe » 20 Feb 2019, 00:22

Masina za sudove FOX FDWC13
SN:002068069100028530224
KUVET-GRUBU ALTSIZ

Masina je preuzeta sa prijavom da je samo stala zajedno sa vodom unutra i to je to.Nije radila vise od godinu dana.Mojim pregledom sam utvrdio ispravnost pumpe za odvod i cirkulacione pumpe.Promijenio sam el.ventil koji je omski dobar,ali vjerovatno je zalijepio.Nakon promijene el.ventila masina startuje odlicno,prima vodu,cirkulaciona pumpa radi svoje i to veoma dobro,grijac se pali nakon nekog vremena i zagrije vodu na zeljenu temperaturu.Kada se ovaj ciklus zavrsi,mislim nakon iskljucivanja grijaca,masina izbacuje vrelu vodu,pocinje da prima hladnu i tako do besvjesti.Flow protect odreaguje za izbacivanje i tako ponovi primanje - izbacivanje vode jos koji put i blicaju diode za gresku.Ono sto je interesantno je da od ukupno tri svetlece diode na komandnoj tabli prilikom startovanja programa sve se ugase i tako masina odradjuje citav proces koji sam prethodno opisao bez ijedne upaljene lampice.Jos jedna zanimljiva stvar je da odvodna pumpa povremeno zatrokelja,a zapravo u tom trenutku napon luduje izmedju 40-100 volti i to skace i pada u velikim rasponima nekontrolisano.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao sim » 20 Feb 2019, 02:17

Mirise na elektroniku.
Nemoguce da radi program a da nista ne svetli.
Nosi to kod elektronicara ako joj ima spasa uopste.
SIMkom

shikithe
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 12 Avg 2018, 00:29
Location: Bratunac,BiH
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao shikithe » 20 Feb 2019, 08:28

Jako cudno i meni.Dakle masini pustim napon,prije izbora programa svetle dve od ukupno tri diode,ne svetli dioda "OK" koja simulira zavrsen program.Svetli dioda na dugmetu za start i dioda koja bi trebala da svetli tokom procesa pranja.Nakon izbora programa i pritiska digmeta za start,gase se sve diode,masina prima vodu,cirkulise,grije,gasi grijac,izbaci vodu,prima vodu do prelivanja i nakon par ponavljanja diode na dugmetu i dioda "OK" blicaju ubrzano.Interesantno je da je elektronika bez packe,vizuelno.U mom gradu ne postoji elektronicar tako da cu pokusatisam izmenjati nekoliko elemenata,ali volio bih da cujem sta misle ljudi sa foruma pre neke moje intervencije.U sustini nigdje ne mogu naci nikakve podatke o ovoj masini.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3030
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao KASA1 » 20 Feb 2019, 09:05

Može biti da neki od generiranih napona nije dobro izniveliran,... slikaj ploču u dobroj rezoluciji i postavi je ovdje.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

shikithe
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 12 Avg 2018, 00:29
Location: Bratunac,BiH
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao shikithe » 20 Feb 2019, 12:19

Kako da ubacim sliku sa mog kompjutera?Trazi mi URL.

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3030
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao KASA1 » 20 Feb 2019, 12:52

Dolje na "privitak", pa "dodaj datoteke".
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

shikithe
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 12 Avg 2018, 00:29
Location: Bratunac,BiH
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao shikithe » 20 Feb 2019, 13:18

modul1.jpg
Modul 1 strana
modul2.jpg
Modul 2 strana
Ovo su slike modula.Ja sam zamijenio elektrolitske kondenzatore,ali je problem ostao isti.
U vezi termostata na grijacu gledano sa prijeda,lijeva konektor daje otpor oko 7 KOhm ,a desni konektor je u kratkom spoju.Da li je to u redu?
termostat1.jpg
term1
termostat2.jpg
term2

shikithe
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 12 Avg 2018, 00:29
Location: Bratunac,BiH
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao shikithe » 20 Feb 2019, 15:09

Uocio sam problem da prekid programa uvjek bude pred izbacivanje vode.U tim trenucima pumpa zapravo dobija ne vise od 100V i tada staje program i trepere ledice.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13  * REŠENO *

Post napisao sim » 20 Feb 2019, 15:26

Zameni ona dva siva kondenzatora.
SIMkom

shikithe
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 12 Avg 2018, 00:29
Location: Bratunac,BiH
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao shikithe » 20 Feb 2019, 15:41

Provjerio sam i cirkulaciona pumpa takodje na samom pocetku rada ne dobija vise od 130V,ali ona to nekako lakse sazvace i krene sa radom dok pumpa za odvod mucno zalece dok prokine.Dakle SIM mislis na dva kockasta,oni su sivi?

Avatar
KASA1
Site Admin
Site Admin
Postovi: 3030
Pridružen: 14 Feb 2011, 10:28
Location: Zagreb
Specialty: tv-multimedia

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao KASA1 » 20 Feb 2019, 16:05

Ima li još nešto sivo na pločici?,... naravno, mislio je na te blokove.
"Čovječe, pazi da ne ideš malen ispod zvijezda!"

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao sim » 21 Feb 2019, 00:27

Bravo Kasa!
Bas njih, jes da bas i nisu kockasti ali nisu ni okrugli, drugo sivo nema, imas 2 nijanse sive😂
SIMkom

shikithe
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 12 Avg 2018, 00:29
Location: Bratunac,BiH
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao shikithe » 21 Feb 2019, 18:34

Promijenio sam blok kondenzator od 1mf(Mikro-farad) a od 0,02 nisam nasao,alisam narucio,sutra stize iz Sarajeva.Dobra vijest je da led diode rade bas kako i trebaju,pumpe rade bez poteskoca,odmah dobijaju 220V,ali problem i dalje stoji da nakon grijanja,otprilike posle 20 minuta rada,masina posle izbacivanja vode,prima novu vodu i ne zaustavlja je dok sam stiropor ne odreaguje.Ali pripisacu to ovom malom blok kondenzatoru pa dok ga ne promijenim nek bude da je on.E sad me interesuje da li ima neko ideju zasto prvo primanje vode bude idealno,a drugo gura do potopa.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao junuzovic » 26 Feb 2019, 21:26

Mislim da ti nije problem u blok kondenzatorima, tj.do napajanja. Da je do njih ne bi imao ni grijanje.. Mislim da je problem u sofveru....

shikithe
_
_
Postovi: 31
Pridružen: 12 Avg 2018, 00:29
Location: Bratunac,BiH
Specialty: whitegoods

Re: Masina za sudove FOX FDWC13

Post napisao shikithe » 27 Feb 2019, 18:32

E ovako..stigli su svi kondenzatori,svi izmjenjani tj. dva bloka i dva elektrolitska.Sve je u savrsenom redu.Da dodam,pored problema sa kondenzatorima,onaj problem sa beskonacnim primanjem vode i izbacivanjem preko flow-protect sam naknadno uocio.Zapravo mikroprekidac koji se nalazi uz grijac nije reagovao na spulnu el.ventila posude sa solju pa tako nije palio ni cirkulacionu pumpu ni prekidao punjenje vodom.Izvadio sam ga,ocistio dihtung gumicu koja reaguje na pritisak i klika mikroprekidac,malo bolje centrirao i sad je sve u redu.Ova masina je bila garazirana nekih godinu dana zbog te greske sa kondenzatorima na elektronici a vjerovatno joj je tokom lezanja zablokirao el.ventil i mikrroprekidac.Eto ako neko ima slicnih problema nek obrati paznju na taj mikroprekidac koji zna da zabaguje.Zahvljujem se svima na pomoci.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “MAŠINE ZA SUDOVE”