UNIVERZALNI USB WIFI-LAN adapter za SMART TV

Teme vezane za internet. Uređaji koji se kače na net. Kabel, ADSL, WiFi itd ..
Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

UNIVERZALNI USB WIFI-LAN adapter za SMART TV

Post napisao Stolle » 27 Nov 2018, 21:24

Prilog
WIFI.jpg
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: USB WIFI-LAN adapter za SMART TV

Post napisao fanzo » 28 Nov 2018, 12:21

Ne može to tako Stole.
Svaki tv podržava samo jedan usb wifi čipset (drajver). Ne može na bilo koji smart tv.
Moraš proveriti da li podržava tvoj tv dotični usb wifi. Uglavnom u opisu prodaje piše koji modeli ga podržavaju.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: USB WIFI-LAN adapter za SMART TV

Post napisao fanzo » 28 Nov 2018, 12:24

Aha, sada vidim tamo na linku malo bolje.. taj usb mu je samo za napajanje, a bode se u donji deo gde ima LAN ulaz.
Tako već može.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: USB WIFI-LAN adapter za SMART TV

Post napisao Stolle » 28 Nov 2018, 19:30

Da, za napajanje.

Inače, trenutno koristim Xiaomi repeater, pošto mi je TV malo dalje, ali ima i WIFI i LAN, a kabl mi se nikako ne razvlači.
https://www.ebay.com/itm/Xiaomi-Pro-2-4 ... :rk:7:pf:0
3.jpg
Ranije sam koristio ovaj:
https://www.ebay.com/itm/802-11-Wifi-Re ... :rk:1:pf:0
1.jpg
Ipak, pošto Xiaomi ima antenice, signal je malo jači. Imaju i jači model, koji je i skuplji, normalno.
Ali, podešavao sam ga više od 2h i popi*dio načisto. Ima više videa na You Tube, ali ni jedan ne odgovara kako je kod mene.
Treba da se instalira aplikacija MiHome na telefonu. E to sam krenuo da instaliram pre nego što mi je ripiter stigao. I pre instalacije tražio je da dozvolim pristup, pa svemu. Odbio sam.
Sinoć sam rešio da podesim, pošto je stajao jedno mesec dana, nisam imao vremena.
Instaliram MiHome i ne ide i ne ide i ne ide. :? Ne vidi ga. I posle hiljadu pokušaja, napiše mi da treba da dozvolim lokaciju. Ne znam kako je i da li je telefon uopšte zapamtio da sam to odbio, pošto tad nisam instalirao aplikaciju.
Tu treba da se uđe u settings, pa instalirane aplikacije i da se tu dozvoli.
Ali ni to nije sve. Treba i kad se otvori aplikacija, da se izabere zemlja Mainland China. Tad telefon već nalazi ripiter
E onda je već bilo lako.
I radi dobro. Na starom je signal bio malo slabiji pa je dolazilo povremeno do kočenja.

A za temu nisam ni sam siguran gde da stavim, pa sam otvorio ovde. Može i da se prebaci drugde.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15863
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: USB WIFI-LAN adapter za SMART TV

Post napisao fanzo » 29 Nov 2018, 11:53

Bolje da si razvukao kabel.
Na 2,4GHZ 11+2 kanala je slobodno i etar je prezagušen. Da bi wifi uređaji mogli da rade većim protokom moraju da zauzmu više kanala istovremeno.

A to što treba da se instalira neki program da bi repeter radio.. tu nebulozu prvi put u životu čujem, to mi samo liči na spijunažu korisnika.. ili serviranje reklama kasnije.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: USB WIFI-LAN adapter za SMART TV

Post napisao Stolle » 29 Nov 2018, 12:47

A ne, treba da idem podrum, tavan, soba, ne dolazi u obzir. :lala: Nisam se setio, kad sam provlačio jedan, da stavim dva kabla za svaki slučaj.
Radi dobro i ovako. Brzina je ista kao i dole. Ruter sam već dobio drugi, HUAWEI 620 umesto ZTE, pa je i tu sad nešto malo bolje.
Sa starim ripiterom nisam imao WIFI svuda, sad mogu da koristim telefon, da ne tražim jači signal. :mrgreen:
Onaj drugi model je sigurno i bolji.
A to što treba da se instalira neki program da bi repeter radio.. tu nebulozu prvi put u životu čujem, to mi samo liči na spijunažu korisnika.. ili serviranje reklama kasnije.
Zato ja nisam dozvolio, pa kasnije ne mogu da ga nađem. :lala: Cirkus.
Zanimljiv je bio jedan komentar tamo u vezi sa ovom aplikacijom. Kaže jedan tip, pa jesam li vam sve dozvolio i dao, pa šta još hoćete sa ovom aplikacijom? :lala:
Ta aplikacija je, nešto u stilu njihovog MIUI interfejsa, nije baš to, ali nešto njihovo, jbg.
Ona objedinjuje sve uređaje u kući, odmah je dodao dva daljinca koja sam već imao, pa onda odabereš koji je za gde, koju sobu...radi "lakšeg" korišćenja...ma gluposti. Kao da imam hiljadu uređaja.
E možda nije loše ako je sve to umreženo kao što sad već ima, zbog kontrole, veš mašine, klime, peći na pelet i mnogi drugi uređaji. Meni ne treba.
Ili smo mi ipak mnogo nazad u odnosu na svet. :-(
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Internet i Računarske mreže”