Vreca za unutrasnju jedinicu

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Dobar Gari
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 25 Jun 2018, 19:57
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao Dobar Gari » 26 Jun 2018, 20:29

Iz čiste radoznalosti naručim manometar preko Aliexpresa. Manometar je teško djubre mada za 13 dolara nisam puno ni očekivao.
Sada sam naručio one vreće koje se navuku preko unutrašnje jedinice i imaju crevo za vodu. Da li je neko to probao?
Vreca za servis.jpg

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao nike » 26 Jun 2018, 21:54

Pa to je za pranje klime! Šta se tu ima probavati. Radiš! lolzi
Aj nabaci link (u code tagove)!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao frigoservisbata » 26 Jun 2018, 22:23

Kod: Označi sve

https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=Air+Conditioner+Waterproof+Cleaning+Cover+&_sacat=0&_pgn=2
Zadnja izmena: frigoservisbata, dana 26 Jun 2018, 22:42, ukupno menjano 1 put.
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Dobar Gari
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 25 Jun 2018, 19:57
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao Dobar Gari » 26 Jun 2018, 22:36

Znam da je za pranje klima. Pitanje je bilo da li je neko probao.
Zanima me da li se lako navlaci i bez obzira na sliku treba skinuti masku pa me zanima da se lako probusi na sace.
Zadnja izmena: Dobar Gari, dana 27 Jun 2018, 18:09, ukupno menjano 1 put.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao bimba1958 » 27 Jun 2018, 09:08

sto tako ironicno????????sto podjebavas majstor Batu????????????????????????uzmi procitaj njegove postove pa se uveri!!!!!!mnogi od vas su nadmeni,sto onda trazite pomoc na forumu.Uostlom probaj pa vidi dali ce sace da ga probusi!!!!!!pa nam onda napisi,mozda i ti postanes expert nikad se nezna. :shock: :-( : :fanzo:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao frigoservisbata » 27 Jun 2018, 09:30

Polako majstore...ne bitno je kome se obratio(mislim da je nikeu),al nije lep ton...Ta vreca se zavuce sa zadnje strane klime i zategne se gurtna koja je na njoj.Na sace ne moze da se pocepa jer nema dodira sa sacem...Moj drugar je kupio i probao i zadovoljan je..Deluje mi kao jako prakticna stvar a i cena je vise nego odlicna...Kod nas na nekim sajtovima je prodaju za 3000,4000RSD.Ne znam samo da li moze i na vece klime da se navuce za 12-tice odgovara,mada ima i drugih dimenzija na onom linku sto sam postavio...
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
bimba1958
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 428
Pridružen: 20 Jun 2011, 16:03
Location: Srbija
Contact person: Mića
Specialty: whitegoods
Lokacija: Srbija

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao bimba1958 » 27 Jun 2018, 11:40

tacno Niksi,on je urednik expert,ali nije lepo,postoji neki kodeks ponasanja na forumu,i mi neki put pogresimo ali se i izvinimo kolegama!!!! :pivopije: :lala:
Teorija bez eksperimenta ne vodi nicemu.

Dobar Gari
_
_
Postovi: 4
Pridružen: 25 Jun 2018, 19:57
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao Dobar Gari » 27 Jun 2018, 17:56

Poslednja recenica obrisana.
Bati hvala za link I odgovor.
Mislio sad da je cilj razmena iskustava i zato sam otvorio I ovu temu.
Treba da cistim pet klima u prostorijama u kojima se dosta pusi pa sam pomislio da bi mi ova vreca dobro dosla.
Jedini problem je sto po mom iskustvu stvari iz Kine do nas stizu za vise od mesec dana . Stignu za dve nedelje a onda ih na carini drze bar jos tri nedelje.
Javljam iskustva kad isprobam.
Pozdrav svima

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao gordecka » 28 Jun 2018, 20:55

Ja koristim "kadicu" za čišćenje klima ( možeš videti koji tip, na youtube Hydrokleen) i čini mi se dosta kvalitetnije nego ovo što si postavio,( izrađena od cerade) a ovo što si postavio je od ceradnog platna.Nekako mi ovo sve zatvoreno deluje, kao da ni ne vidiš šta treba očistiti, znam da je mnogi koriste, nisam probao. Prilikom čišćenja naravno moraš skinuti poklopac, ali jop jedan veoma bitan detalj je pumpa sa kojom ćeš ispirati klimu. Klasične prskalice su slabe za tu varijantu( mogu da posluže), ja imam napravljen kofer sa pumpom na akumulator ( od UPS-a) koja moze da radi sa toplom vodom( do 70 stepeni, po specifikaciji) i ima poprilično solidan pritisak.
Prilikom ispiranja, ti u stvari probijaš svu nečistoću kroz lamele isparivača, i "jakim" pritiskom i toplom vodom ,uz korišćenje dobre hemije, odmašćuješ peraja turbine što je od veoma velikog značaja.
Tako očišćena klima posle završenog čišćenja nema miris ustajalosti i memle i veruj mi proradi punim plućima i tek tada možeš meriti ostale parametre da bi utvrdio ispravnost datog uređaja!
Kada smo već kod čišćenja, lično od hemije samo koristim Foam a Coil koji mi se pokazao odlično u odnosu na domaće jeftine varijante! posle završenog servisa, od iste firme koristim i sredstvo za dezinfekciju isparivača.
Posle odrađenog tretmana, svi zadovoljni!

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao nike » 01 Jul 2018, 11:04

Turbinu skineš (gdje je to moguće) i opereš u kadi!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao gordecka » 01 Jul 2018, 11:44

I moliš boga da ne pukne prilikom demontaže i montaže. Ovako oprana turbina bude perfektno oprana,pogotovo se vidi na LG klimama gde je turbina napravljena od providnog materijala .

Avatar
septembar
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 155
Pridružen: 23 Sep 2014, 21:26
Location: sabac
Warranty service: gorenje,midea
Contact person: aleksandar
Phone number: 00015391770
Lokacija: Sabac

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao septembar » 02 Jul 2018, 05:16

Gordecka, gde si ti uzeo tu kadicu, gde ima da se poruci?Ja guglo i ne nadjoh.a, nema ni u ponudi nekih masina za pranje. Nađe samo u ponudi nesto od wigama.
Bolje se igrati sa strujom, nego sa nervoznom zenom!!

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao gordecka » 02 Jul 2018, 07:17

Sve sam pravio,nema da se kupi kod nas!

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1117
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao sim » 02 Jul 2018, 10:06

Pa opisi malo od čega je ta pumpa i kako je sve to napravljeno.
SIMkom

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao gordecka » 03 Jul 2018, 17:15

IMG_20180703_170224.jpg
Ovako izgleda postavljena kadica
IMG_20180703_170308.jpg
A ovako upakovana pumpa u koferu,sa regulacijom brzine pumpe,tj i pritiska

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao frigoservisbata » 03 Jul 2018, 18:37

Bravo..Lepo izgleda ta pumpa...Jel to ona sto ima na ebay za 15-tak dolara?

Kod: Označi sve

https://www.ebay.com/itm/DC-12V-72W-130PSI-6L-Min-Water-High-Pressure-Diaphragm-Self-Priming-Pump-2-Types/282669585016?hash=item41d06b9278%3Am%3Am7X1eawaLBoQ3Hz0T8_nxBA&var=581881639187
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao gordecka » 03 Jul 2018, 21:00

Da, to su te, membranske pumpe ! poprilično su kvalitetne, i što je najbolje, po karakteristikama mogu da rade sa toplom vodom do 70 stepeni.
Prilikom rada sa zamašćenim klimama, cela klima se puši od tople vode, uz kvalitetnu hemiju , budu ko nove !
Dobro se pokazalo i za ispiranje vanjske jedinice, podesim pritisak da probija na drugu stranu lamela !
Ja sam se ovde malo igrao, pa sam namestio i ispravljač 220/12V 5A, ukoliko se isprazni akumulator da moze i na struju da radi.
Regulacija je potrebna kada se ispira kadica klime , koja se odvoji od klime i spusti u tu kadicu za ispiranje da ne bi baš okolo prskalo.
Kadica klime se mora odvojiti da ne bi voda prolazila između klime i nje , i sve rupe od šrafova moraju se prelepiti izolir trakom da voda ne uđe iza klime jel posle kaplje dugo vremena.

Evo ima i jedan snimak na youtube što sam postavio, čišćenje klime u jednoj pekari. ( teško je snimati i raditi), ali je bitno da se vidi velika razlika pre i posle!
[youtube-https]https://youtu.be/JwTYCovO8r4[/youtube-https]

vlada69
gx
gx
Postovi: 1283
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao vlada69 » 03 Jul 2018, 21:43

Bravo , veoma profesionalno si to napravio i profesionalno radiš pranje. :tooo:

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao gordecka » 03 Jul 2018, 22:04

Šta da kažem, osim hvala!
Vreme potrebno za jedno ovakvo pranje je 30-45min ( dve osobe) u zavisnosti od zaprljanosti i mesta gde je postavljena unutrašnja jedinice.Dešava se da ne mogu postaviti kadicu ispod klime i tada u principu i neradim čišćenje jel bi to bilo uzimanje para i prodavanje magle , a to ne želim. Ono što je provereno je da klime koje su se osetile na memlu, posle ispiranja, oseti se samo miris vode.Bukvalno od servisa, do servisa( kod stalnih mušterija) ne žale se da se bilo šta oseti iz klime.
Velika problematika u svemu ovom je što se mušterije žale da klima slabo radi, dolaze majstori da "malo dopune" uzimaju pare(taj deo me se ne tiče) ne očiste prvo klimu, i onda kad se posle ko zna kojeg majstora, očisti klima, e onda je problem prenapunjenosti iste i onda dolaze dodatni troškovi da se to dovede u red, što je naravno malo teže i naplatiti. Još uvek je verovanje da kod svakog servisa mora klima malo i da se dopuni, i da obavezno moraju manometri da se prikače da se vidi pritisak pri svakom servisu, o vakumiranju prilikom montaže bolje i da ne potežem priču !

ovu kadicu sam prvo nacrtao dimenzije u Corelu pa precrtao na pak papir, pa sve to sklopio da vidim kako će izgledati, zatim sam preneo crtež na ceradu i onda zvao čoveka koji lepi cerade da mi to sjedini, naravno pošto mi nije dobro zalepio, mnogo je pametovao i nije me hteo poslušati( nije hteo ni da naplati) morao sam dodatno da lepim neke delove.Sve je to bilo kao privremeno( napraviću novu) i to privremeno radi eto 3 godine). Mislio sam i da pravim za prodaju, sve duplirao i eto stoji tako 3 godine, kao nema se vremena !

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Vreca za unutrasnju jedinicu

Post napisao nike » 04 Jul 2018, 23:21

Kolega, svaka čast na izradi vlastitog alata za pranje klima. To je za svaku pohvalu.
Vidim da pišeš da se "Prilikom rada sa zamašćenim klimama, cela klima se puši od tople vode, uz kvalitetnu hemiju , budu ko nove !"
Ovde moram upozoriti da se pazi na temperaturu vode, jer kod 70°C tlak plina može narasti previsoko za mehaničku čvrstoću elemenata pod tim tlakom!
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”