Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
ledinci
_
_
Postovi: 90
Pridružen: 19 Apr 2016, 21:06
Location: Bijeljina
Warranty service: Electrolux ; Candy ; Samsung ; Panasonic ; AEG ;SEB group ....
Specialty: whitegoods
Lokacija: BiH
Kontakt:

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao ledinci » 01 Mar 2018, 16:17

Imam ja takvu susilicu u dijelovima ako hoces tj ako odgovara bubanj mogu ti poslati... ako vec nemas kakvo resenje

vlajkosdb
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 540
Pridružen: 27 Jun 2007, 06:23
Lokacija: NOVI SAD

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao vlajkosdb » 01 Mar 2018, 17:22

To se itekako moze srediti.Postoje matice sa ukrasnom kapom,nema zapinjanja,a napravi se od debljeg prohrona flansna sa unutrasnje strane,da pokrije iskinuti deo,stegne sarafima,i vozi,...

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao junuzovic » 01 Mar 2018, 18:15

Flansna bi morala ići sa obje strane a sa vanjske ima možda pola centimetra prostora i neću više da se zafrkavam i rizikujem sa njom i smatram da nije do mene ovo što se desilo. Našao sam kompletnu ovakvu mašinu a ovu ću ostaviti za dijelove. Ali ipak na kraju nisam došao do sigurnog zaključka.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1165
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao jaro » 01 Mar 2018, 21:16

Zakljucak je da je masina sranje, cim vidis takav "sistem" spanovanja, i to je neophodno reci korisniku, da ne bi bilo ovo sto je bilo. Bolje neka odustane od popravke, nego sada prepravljati za dzabe ono sto je fabrika zajebala.
Bolje dzaba sedeti...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao sim » 02 Mar 2018, 00:05

Zanimljivo:
remen 9PHE1967 je duzi od remena 7PHE 1932
i pritom su oba istog proizvodjaca.
SIMkom

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao junuzovic » 03 Mar 2018, 17:34

Obrnuto sim ovaj 1932 de duži od ovog 1967,, jako zanimljivo što kaže jaro sranje od mašina ali mušterija hoće ovakvu mašinu, mada sebe ne smatram krivcem ja im nudim kondenzacionu od Gorenja sa španerom remen ali gospođa neće..

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao sim » 13 Mar 2018, 22:43

Sta bi na kraju?
Radi li masina?
SIMkom

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom  * REŠENO *

Post napisao junuzovic » 19 Mar 2018, 07:47

Da javim šta bi sa ovom mašinom,
Kolega ledinci sa ovog foruma poslao mi je bubanj sa remenom 9PHE1966 koji je krači od 9PHE1967 za 1 cm ali pošto je razvučen bio kod njega na mašini mogao se bez problema postaviti na bubanj.
Malo duži šerafi i polako španati preko njih, zavrtati ih polako. Istina je da je novi remen duži od korištenog za nekoh 4cm izgleda se razvuče tokom rada nekoliko godina.
Uz ovo sam promjenio i zadnji ležaj- piksa stavio novu iako mi je kolega i nju poslao.
Dakle u slučaju pucanja remena obavezno zamjeniti klizače i zadnji ležaj i provjeriti prednji diftung- filc da nije oštećen da ne bi zaglavljivao bubanj i time trgao remen i oslabljivao osovinu odnosno lim oko nje.

Hazbo
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 513
Pridružen: 19 Apr 2010, 21:14
Location: Skoplje

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao Hazbo » 25 Mar 2018, 20:33

Velike diskusije se razvile za taj remen,samo mogu date obavestim nemoj se uzdat u sifre I oznake na remenu jer ovo sada sto se proizvodi nje uradjeno po nojednom standard.date nemaltretiraju uzmi samo celicni metar izmeri I u servisu trazi tu duzinu.Ja sam I Skoplju u ovlasteni servis imao isti taj problem iNapravilime da ja neznam nemontirat kais.Kada sa im rekao ajde strucnjaci evo vam 50e. samo za montazu,onda su odustali.Kao prvo ova vrsta kaiseva impregniran sa svilenim koncima nea teorije dase moe razvuci vise od 5 do 8 mm.Ja se secam dasam od Indesita stavio remen koi je bijo iste duzine sa prekinutm remenom,a daje bio duzi 4,5cm od navodno orginalnog remena u servisu.

Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao dodig » 25 Mar 2018, 23:37

Puno ne logičnosti kako može remen 1932 PHE7 što znači da ima 7 utora tj zubova mjenjati remen 1967PHE9 sa 9 utora koji je duži i širi.

junuzovic
___
___
Postovi: 563
Pridružen: 14 Dec 2011, 21:04
Location: Bosna i Hercegovina
Specialty: computers

Re: Sušilica Beko DV1160- problem sa remenom

Post napisao junuzovic » 26 Mar 2018, 08:28

Širina remena ne utiče dva ili tri zuba nije toliko bitno, i ovaj od 6 zuba ide na sušilicu, a što se tiče ovih cifara nemaju nikakve veze sadužinom remena. Mnogi se nose ovim podacima i misle da je to dužina remena što u većini slučajeva iz moga iskustva nemaju veze sa dužinom i istina je da se remen razvuče utoku par godina korištenja i do 4 cm.Ovaj remen što mi ga je kolega sa foruma poslao je također bio duži 3,5-4cm od novog koji sam mjerio u servisu. Eh sad kako navuči ovaj remen koji je nov to je druga priča i ove montaže remenova na klipovima Youtuba su razvučeni pa ih nije problem postaviti..

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”