Gorenje W9865E primanje vode 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
obodin
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 64
Pridružen: 02 Apr 2016, 23:39
Location: Trilj
Warranty service: Sinclair, Mitsubishi, Gree, Azuri
Contact person: Pave
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao obodin » 27 Nov 2017, 14:29

Ako uređaj primi malo vode , onda elektronika mora pokazat "error 03" ?

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 05 Dec 2017, 11:39

Mašina ZBIRNO (posuda za predpranje + posuda za glavno pranje) primi dovoljno vode ali je problem što u posudi za predpranje toči vodu 40 sekundi (prazna posuda) a onda pređe na točenje u posudi za glavno pranje (puna posuda praška) i to samo 12 sekundi što nije dovoljno da pokupi sav prašak. Treba obrnuto. Nije im dobar program. Ako naiđeš na ovakvu mašinu baš isprobaj.
Uzeću probušiti poklopac dozirne posude i direktno crijevo sa hidrostata ugurati pa kada se elektroventil otvori neka barem mlaz vode pogura sav prašak za tih 12 sekundi a ne da ide preko tuša koji sipa vodu kao da zaljeva ljubičice. Nevidim drugo riješenje

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao Stolle » 05 Dec 2017, 13:38

Ako je prašak dobar, nije to kratko vreme. Baš ću sledeći put ako se setim da izmerim kako je kod ove moje. Ne verujem da je duže, a nikad ni traga prašku. Da ne bude reklama, koristio sam samo, kakav je takav Ariel, Tide i najviše Deus, kao neki domaći ali je bio odličan. I ponekad skuplji od ova dva. Njega izgleda ne rade više, nema ga.
A sa tečnim nikad problema.
Nemoj ništa da prerađuješ zbog garancije.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 05 Dec 2017, 13:46

Bio bi ti veoma zahvalan ! Slažem se sa tobom da može biti i do praška mada je ovaj moj kvalitetan Persil ali doduše predviđen je i za pranje na 20 stepeni (hladno pranje) pa moguće da se odmah pri dodiru sa vodom nekako ugnjecavi i sjedinji . Molim te izmjeri mi vrijeme nakon odrađenog predpranja, kada krene primanje vode za glavno pranje , program pamuk 95.
Mjeri koliko sekundi prima u prvome krugu (posuda za predpranje) a koliko u drugom krugu (ovom problematičnom).

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1164
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao jaro » 05 Dec 2017, 19:19

Nemoj busiti, napravices sranje jos vece.
Sipaj prasak u ves, i svi problemi reseni...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao Stolle » 07 Dec 2017, 11:20

Ovako, mašina je WA73120. Uključio sam MIX program, mešano, pamuk i sintetika valjda, nemam pojma. Prvi put je uzimala 45 sekundi vodu. Na žalost nisam gledao posudu u koji deo voda ide. Odmah zatim je opet uzimala vodu, 80 sekundi. Celo vreme je voda išla u srednju posudu za prašak. Ovo sam brojao napamet, tako da je moguće da je vreme i nešto duže od ovoga.
Znači, daleko, daleko od 12 sekundi.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 07 Dec 2017, 20:48

Da na tom progamu je ok, sporan je samo pamuk 95 sa predpranjem

Kada budeš u prilici pogledaj baš na programu 95 pamuk sa predpranjem. Pretpranje radi 25 minuta pa onda pocme primati vodu za glavno pranje.

Hvala

Avatar
dodig
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 219
Pridružen: 09 Jul 2009, 13:06
Location: Mostar-Međugorje
Warranty service: gorenje
Contact person: ivan
Phone number: 0038736650852
Specialty: distribution
Lokacija: DODIG IVAN VESELKO Ulica Majke Terezije br 18 Međugorje

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao dodig » 08 Dec 2017, 00:36

Kad ljudi od nikakvog problema stvore golemi problem.Učinak na kraju pranja je bitan.Čoviječe ti nemožeš noću da spavaš,sanjaš perilicu..Obolit ćeš.Pozovi ovlašteni servis i rješi se briga,napokon se naspavaj.Komande perilice prepusti ženi.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 08 Dec 2017, 10:51

dodig je napisao:Kad ljudi od nikakvog problema stvore golemi problem.Učinak na kraju pranja je bitan.Čoviječe ti nemožeš noću da spavaš,sanjaš perilicu..Obolit ćeš.Pozovi ovlašteni servis i rješi se briga,napokon se naspavaj.Komande perilice prepusti ženi.
Ja da sam ženi prepustio komande odavno bi najebao :shock:

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao Stolle » 08 Dec 2017, 10:59

pyerto, ne citiraj prethodne postove, to nije potrebno, ide se na odgovori, a ne na citiraj!
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5344
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao buzdumra » 09 Dec 2017, 23:41

Da ,. upravo je to sto si otkrijo to,,.(provaljena stvar davnooo) opterecenje se meri na motoru tj. snaga za 1obrtaj procesor obradjuje podatke i tako radi cela stvar....
. izmedju ostalog to nije ideja gorenja ima toga jos , koliko vidim ti si prvi korisnik koji misli glavom i provalio si stvar 01ziveli :dmzs:

-to sto ti vices da ovi svi nemaju pojma okaci macku o rep, u industriji moze doci do propusta al malo teze(desava se),. ali ta stvar je napravita tako (da bude sranje) takva je unesena u prodavnicu kao zamisao,. to si kupio !
sto tebi treba ultra specijalni deterdzent , supermokra voda iz Dobrnje, i sto nemoz da operes 5 kila vesa nego 3 ,. to onog u gorenju bas zabole lolzi
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode  * REŠENO *

Post napisao pyerto » 21 Jan 2018, 22:22

Drage moje kolege vrjeme je da zatvorim ovaj post. Problem sam riješio na taj način što sam uzeo bušilicu, borer , skinuo gornji poklopac dozirne posude i fino ko čovjek proširio postojeće rupe kroz koje ide voda u dozirnu posudu za glavno pranje i + dodao još rupa. Sada voda ide bolje i pokupi prašak.
Dio problema mi je zadavao i Persil prašak (predviđen i za pranje na 20) jer je po otvaranju pokupio dio vlage iz vazduha i sigurno se brže stvrdnjavao . Ovaj novo otvoreni Persil je daleko bolji i mašina ga daleko daleko bolje prima.
U svakom slučaju zamjeram Gorenju što nije pravilno rasporedio vrijeme punjenja posude za predpranje i posude za pranje pa se ovakve stvari ne bi dešavale, tj. i prašak lošijeg kvaliteta bi bio pokupljen. Čvrsto stojim iza svoje tvrdnje i to bi mogao praktično dokazati pred svim Gorenjevim inženjerima !!!!
Hvala svima na podršci, savjetima a izvinjavam se ako sam pomalo bio naporan i dosadan.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”