Gorenje W9865E primanje vode 

Forum o MAŠINAMA ZA PRANJE I MAŠINAMA ZA SUŠENJE VEŠA.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 18 Nov 2017, 14:00

Imam problem sa veš mašinom GORENJE W9865E. Kod pranja pamučnog bijelog veša na 95 sa predpranjem mašina normalno primi vodu i uredno odradi predpranje. Nakon predpranja počne da prima vodu za glavno pranje ali čini mi se da ta količina vode nije dovoljna jer prašak ostane u dozirnoj posudi stvrdnut. Mašina za pred pranje prima vodu otprilike 40 sekundi dok za glavno pranje prima svega 11 sekundi što uopšte nije dovoljno da razgradi i povuče vodu u bubanj pa zato prašak i ostane u posudi stvrdnut.
Na svim ostalim programima bez pretpranja sve je savrseno normalno.
Da li iko ima kakvu ideju?

vlada69
gx
gx
Postovi: 1281
Pridružen: 14 Okt 2012, 13:40
Location: Kupinovo
Contact person: Vlada
Specialty: tv-multimedia

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao vlada69 » 18 Nov 2017, 15:52

Najverovatnije da su zapušene rupice-kanali na dozirnoj posudi kroz koje prolazi voda u pregradu-odeljak za predpranje.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 18 Nov 2017, 16:05

Najčudnije mi je zasto za predpranje uzme VIŠE vode (oko 40 sekundi puni) a za glavno pranje MANJE vode (oko 12 sekundi) pa zmog tog kratkog vremena ne povuče prašak. Logičnije bi bilo obrnuto da je

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao sim » 18 Nov 2017, 23:58

Koliki je nivo vode u bubnju posle tih 12 sekundi uzimanja vode?
Kada sipas prasak povedi racuna da posuda za pranje bude suva da se ne zalepi prasak dok stigne do pranja.
Takodje vidi kad uzme vodu za predpranje uzvuci posudu i vidi da li vida nije nakvasila i prasak za pranje.
SIMkom

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 19 Nov 2017, 00:21

Nivo vode bude hajde da kažem normalan za pranje, do stakla na vratima. To za posudu da mora biti suva je ok. Ali mi je čudno zasto kad prima vodu za glavno pranje prima samo 12 sekundi što nije dovoljno.
Proces ide ovako:
1. Prima vodu u posudu za predpranje - kratka pauza 1 sekund - opet prima vodu u posudu za predpranje - zaustavlja se kada voda dostigne nivo
2. Predpranje oko 25 minuta približno
3. izbacuje vodu
4. Prima vodu u posudu za predpranje oko 40 sekundi - kratka pauza 1 sekund - prima vodu u posudu za GLAVNO PRANJE oko 12 sekundi ( e ovih 12 sekundi nikako nije dovoljno da pokupi prasak)
Na kraju bubanj ima dovoljno vode 40 sekundi + 12 sekundi (za ukupno vrijeme napuni bubanj) ali problem je tih 12 sekundi.
Logično bi bilo da puni 20 sekundi u posudu za predpranje gdje nema praška a 35 sekundi u posudu za pranje tamo gdje prašak jer 35 sekundi pod mlazom vode bi bilo sasvim dovoljno.
Nadam se da si me shvatio.
Možda se program poremetio, razdesio ko će ga znati.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao sim » 19 Nov 2017, 00:52

Mozda je kod tebe prevelik pritisak vode.
Pokusaj da cesmu na ulazu vode u masinu ne otvoris do kraja vec da malo smanjis protok a da ipak ima koliko toliko pritisak vode da se vremenski produzi uzimanje vode.
Neznam da li je ovih tvojih 40 sekundi odredjeno vremenski ili nivoom vode.
Probaj sta se desava sa manjim protokom pa napisi sta si dobio sa tim.
SIMkom

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 19 Nov 2017, 10:21

Probao sam sa manjim pritiskom i isto se dešava. Znači da mu elektronika na neki način određuje vrijeme punjenja u nekoj korelaciji sa presostatom i senzorom nivoa vode.
Ono što sam primjetio da kada na isti progam bijeli veš, 95, pretpranje ukljucim praznu mašinu onda se vrijeme punjenja poveca. Tako da sa 12 sekundi skace na 30 sekundi što bi bilo dovoljno da pokupi prašak.
Baš mi je sve ovo čudno i nelogično. Hvala ti na svakoj pomoći, ako se još čega sijetiš

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao bracans » 19 Nov 2017, 14:07

Posto nisi napisao artikal broj evo nesto o funkciji jednog od artikala gorenja tog tipa.
Prilog
4-027-1116-en.pdf
(111.21 KiB) Preuzeto 142 puta.
4-027-1117-en.pdf
(92.93 KiB) Preuzeto 92 puta.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 19 Nov 2017, 14:23

Hvala ti puno,

a podatci su sledeći ART No: 392259/04 TYPE: PS10/45167 MODEL; W9865E

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao bracans » 19 Nov 2017, 21:36

Ne znam sta da ti kazem, nista o takvom kvaru ne spominju, jel ti prikljucena masina na toplu vodu mozda? Javlja li neku gresku? Jel na njoj nesto radjeno? Vidim da nemas uputstvo za upotrebu pa evo ti jedno. Gornji fajlovi su takodje primenjivi na tvojoj masini. Takodje spominju da ima zastitu od preteranog stvaranja pene.
Prilog
354029sr-1.pdf
(5.11 MiB) Preuzeto 180 puta.

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 19 Nov 2017, 22:28

ne nije prikljucena na toplu, taj elektroventil je zaseban. Njega sam zatvorio onako po preporuci gorenja i nikada nije ni radio. Ni jednu gresku ne prijavljuje. Cudno mi je jer znam da u njoj nema neke vjestacke inteligencije osim programatora odnosno eeproma u kome je zapisan program. Nikako da skontam koji senzor mu daje informaciju da puni bas 12 sekundi tj. znam da procesor odredjuje na osnovu informacija od presostata, senzora nivoa vode ali sta je to odlucujuce da zna da treba samo 12 sekundi. ima dva presostata i jedan plavi senzor nivoa vode. A tu zastitu od pjene za 4 godine nisam primjetio da je ima, odnosno neznam ni kako se ona manifestuje. Hvala ti u svakom slucaju. Krajnja solucija je da cu je strpati u auto i pravac Slovenija na kapiju Gorenja. Imaju poprilicno inzenjerskih promasaja na ovoj masini.

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao sim » 19 Nov 2017, 23:51

Probaj sa 50 posto protoka vode i napisi koje vreme uzima jednu akoje drugu vodu.
Ako ukupno recimo uzima 72 sekunde
Da li je recimo 70+12 sekundi
ili 40+32
ili....?

Imaju oni poprilicno inzenjerskih promasaja na svakoj masini pa i decije bolesti koje nemaju ni mnogo prostije starije i sl.masine.
SIMkom

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1164
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao jaro » 20 Nov 2017, 08:01

Od pocetka teme pratim, ali sve mi tu nesto ne sedi u toj prici, a ne vidim gde...?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao bracans » 20 Nov 2017, 08:03

Dali je radjeno nesto na masini? Vidim da ima konfigurisanje nekih parametara kod opravki da bi radila kako treba. Stavi ovo u google prevodilac da se ne zamaram prevodeci ti, to je o stvaranju pene.
FOAM DETECTION
If in spinning step happens that contacts on pressure switch change level from EMPTY to FULL, than the
foam is detected. Next step is 3 seconds checking if level is still FULL. WM continues with spin step if the
level is increased sometimes and if it is level FULL all the time, then:
INTERMEDIATE SPINS
•Stop the spinning
•Water filling for 1 minute thru MW valve
•1 minute draining and if the water level falls under level 1 stop the draining and continue with next step
•If the water level is not under level 1 stop the draining and wait 10 seconds to repeat 1 minute draining
•Stop the draining and continue with next step
FINAL SPINS (on all programs)
•Stop the spinning (pump stay ON)
•1 minute draining and if the water level falls under level 1 continue from interrupted step of spin
•If the water level is not under level 1 stop the draining and wait 10 seconds (activate circular pump if it is
included) to repeat 1 minute draining
•Maximum prolongation is 7 minutes and if the water level is not under level 1 – E7 error is shown after
8min.
•If the S1 is pressed, than repeat draining for 4 minutes.
•If the water level falls under level 1 within 4 minutes or in 7 minute prolongation, than continue from
interrupted step of spin
•Continue with program
The spin can be repeated only two times, after that the spin is stopped.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1164
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao jaro » 20 Nov 2017, 13:33

Ja bih tu prvo proverio kao kod svih: grejac, motor, cevi;creva nivostata...
Nivostat je elektronski, jel?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1164
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao jaro » 20 Nov 2017, 21:41

Ili, skini crevo sa nivostata, pa meri vreme, dok ne dodje voda do pola vrata, pa da vidimo sta ces utvrditi.
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
bracans
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 430
Pridružen: 19 Apr 2014, 12:49
Location: Novi Sad
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao bracans » 21 Nov 2017, 08:20

Ostavi mejl pa cu ti poslati uputstvo za konfigurisanje ves masine, pa ako zelis ti probaj. Dole su ti linkovi do nekih video klipova.
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=48In9ON ... e=youtu.be[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iBYik4b ... e=youtu.be[/youtube]

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 21 Nov 2017, 15:15

sim je napisao:Probaj sa 50 posto protoka vode i napisi koje vreme uzima jednu akoje drugu vodu.
Ako ukupno recimo uzima 72 sekunde
Da li je recimo 70+12 sekundi
ili 40+32
ili....?

Imaju oni poprilicno inzenjerskih promasaja na svakoj masini pa i decije bolesti koje nemaju ni mnogo prostije starije i sl.masine.
1. Program: Pamuk 95 + predpranje
Mašina na prazno bez veša
Punjenje posude za predpranje: 63 sekunde
Punjenje posude za pranje: 38 sekundi
Ukupno: 63+38 = 101 sekunda

2. Program: Pamuk 95 + predpranje
Mašina napunjena vešom
Punjenje posude za predpranje: 39 sekundi
Punjenje posude za pranje: 15 sekundi
Ukupno: 39+15=54 sekunde

Kada spustim pritisak na ulazu veš mašine malo jače od 50% pa ponovim dobijem
Punjenje posude za predpranje: 49 sekundi
Punjenje posude za pranje: 6 sekundi
Ukupno: 49+6=55 sekundi što znači da 6 sekundi ne dolazi u obzir jer to prašak nemože ni pokvasiti (Ovde postoji mogućnost da sam previše nizak pritisak vode na ulazu stavio)

Iz ovoga ja zaključujem da mašina uz presostat, senzor nivoa vode prioritet punjenja daje nekom VREMENU koje ona računa (u jedinici vremena)
Zaključujem da duže puni posudu za predpranje u kojoj nema npraška nego posudu za pranje gdje ima praška što je apsurdno jer bi trebalo KONTRA

pyerto
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 75
Pridružen: 06 Avg 2014, 14:55
Location: Banja Luka

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao pyerto » 21 Nov 2017, 15:19

jaro je napisao:Od pocetka teme pratim, ali sve mi tu nesto ne sedi u toj prici, a ne vidim gde...?
Vjeruj mi i meni je sve nelogično.
Ja 99% mašinu koristim bez predpranja a kada sam koristio sa predpranjem koliko se sjećam sve je bilo uredno.
Problem je počeo kada sam u posudi za prašak naišao na gomilu pokvašenog stvrdnutog praška i to poslje programa za predpranje. Potrošio sam 3 kile praška na testiranje dok nisam skužio da mašina ne uzima dovoljno vode, kratko je prima.

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1164
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Gorenje W9865E primanje vode

Post napisao jaro » 21 Nov 2017, 17:43

Jel ti to u garanciji jos? Daj njima da rese, ili uradi ove parametre sto kaze Braca.
Mozda bi nesto poboljsalo da stelujes nivo...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “VEŠ MAŠINE”