Grado ili Audeze

Forum namenjen audiofilima i oni koji to još nisu. Kućna ozvučenja.

Urednici: nike,Stolle

arsa
_
_
Postovi: 68
Pridružen: 29 Apr 2008, 17:19
Location: Norway
Contact person: Arsa
Specialty: tv-multimedia

Grado ili Audeze

Post napisao arsa » 26 Avg 2017, 03:08

Supruga mi se buni zbog muzike pa moram da predjem na sluske. Da li iko ovde mozda ima iskustva sa modelima slusalica Grado PS1000 i Audeze LCD 3. Hifiman-a bih izbegao iz nekog licnog razloga.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Grado ili Audeze

Post napisao Stolle » 26 Avg 2017, 16:28

Mislim da ćeš teško da dobiješ odgovor o tome ovde. Pogledaj:

Kod: Označi sve

https://www.google.rs/search?client=opera&q=Grado+PS1000+i+Audeze+LCD+3&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

arsa
_
_
Postovi: 68
Pridružen: 29 Apr 2008, 17:19
Location: Norway
Contact person: Arsa
Specialty: tv-multimedia

Re: Grado ili Audeze

Post napisao arsa » 03 Sep 2017, 21:03

Sve sam to procitao vise puta. Audeze su mnogo zahtevnije po pitanju pogona tj pojacala, a imaju i problem sa pucanjem drvenog dela. Pojavio se oglas sa PS 1000, javim se posle odmora ako ne budu prodate dok stignem kuci.

arsa
_
_
Postovi: 68
Pridružen: 29 Apr 2008, 17:19
Location: Norway
Contact person: Arsa
Specialty: tv-multimedia

Re: Grado ili Audeze

Post napisao arsa » 16 Sep 2017, 03:23

Evo da se javim kao sto sam obecao, kupio sam Grado PS1000 bez "e" na kraju ("e" je zadnji upgrade doticnog modela).
Kod prodavca mi je jedini izvor zvuka bio mobilni telefon (matora nokia 1020) i njegov comp koji naravno ne poznajem i nisam hteo da ga upotrebim kao izvor zvuka.
Od brzinski nabacanih kompozicija (MP3) na doticni, sve su se pokazale odlicne posto su tako i zvucale. Nisam mogao da verujem da tel. moze tako da zvuci (naravno uz manji nivo glasnoce). Iznenadjenje sledi kada stizem kuci i prikljucujem se na comp (sve CD format, nista MP3). Mogu reci slobodno da takav zvuk,rezoluciju itd. na zvucnicima u zivotu nisam cuo (comp je malo jaci), ali bez obzira sad me kopka kako li ce tek zvucati sa adekvatnim DAC-om i pojacalom.
p.s.nikakvi dolby-i i ostali efekti sa kompa se ne odrazavaju na zvuk...ukljucio,iskljucio isto sviraju...ne mogu da verujem. Cak ni KEF-ovi nisu bili imuni (mogao si da primetis bar minimalnu razliku).

arsa
_
_
Postovi: 68
Pridružen: 29 Apr 2008, 17:19
Location: Norway
Contact person: Arsa
Specialty: tv-multimedia

Re: Grado ili Audeze

Post napisao arsa » 16 Sep 2017, 03:32

Samo da dodam da je to vrlo svez utisak, pa mozda i gesim. Ispravicu se kada nabavim adekvatnu dodatnu opremu i budem imao bar 100 h. slusnog iskustva.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Grado ili Audeze

Post napisao Stolle » 16 Sep 2017, 12:53

Dobro da si zadovoljan. :fanzo:
sad da kupiš jedno pojačalce sa cevima za slušalice. :-)
Imao sam KOSS, zaboravio sam model, nije ih bilo puno u to vreme, ove su bile sa sunđerima a skupe (za mene). Viđale su se ponekad i na TV po studijima. To verovatno kao jeftinija verzija. STAX su bile još skuplje.
Onda nisam ni imao nešto ozbiljnije od uređaja za slušanje, meni je onda bilo dobro.
Na žalost, nekako sam ih potkačio nogom, ali tako jako, udarile su u zid i jedna slušalica više nije mogla da se sluša normalno, samo tiho.
A sad mi smetaju. Jednostavno brzo počnu da mi smetaju na ušima i ne koristim, u stvari nemam nikakve.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

arsa
_
_
Postovi: 68
Pridružen: 29 Apr 2008, 17:19
Location: Norway
Contact person: Arsa
Specialty: tv-multimedia

Re: Grado ili Audeze

Post napisao arsa » 04 Okt 2017, 21:36

Stigla i dodatna oprema. Naim DAC-V1. *ebi ga nije lampas.
Cujemo se za weekend.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15851
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Grado ili Audeze

Post napisao fanzo » 17 Okt 2017, 23:04

Nema Arse :roll: :roll:

ps. ja bih supruzi kupio slušalice ! i to one sa debelim tamponima :lala: a za ostatak novaca odvedeš je na večeru i mir u kući lolzi
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

arsa
_
_
Postovi: 68
Pridružen: 29 Apr 2008, 17:19
Location: Norway
Contact person: Arsa
Specialty: tv-multimedia

Re: Grado ili Audeze

Post napisao arsa » 20 Okt 2017, 22:05

@fanzo
"Ne laje kera radi sela, vec radi sebe".

E sad sto me nema. Usput sam kupio i novi laptop i tek kad sam sve postavio skapiram da nema DVD citac (sto po meni znaci ili sam se zesce za*ebo ili mozemo polako da pocnemo da se oprastamo od diska kao formata), a ne bih da komentarisem zvuk ispod CD kvaliteta posto se na ovome i te kako cuje razlika.
Tako da mali edit: cujemo se kad resim problem pustanja CD-a ili dok ne isprebacujem nesto muzike u WAV format.

p.s.postavka sa starim comp-om ne dolazi u obzir, vise mi pase kad mi se dize u momentu lolzi

Odgovori

Natrag na “Audiofili - Fanatici”