Fanzo televizor

Podforum poslovni predlozi i saveti
Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao Ribery » 09 Dec 2016, 19:49

Ma nisam podelio nikome profil :mrgreen: , dosta je i jedan ovakav kao sto sam ja lolzi . Fanzo televizor mi se svidela ideja i ja razmisljam o slicnoj ideji ali ne o televizoru nego o tome da se pokrene neki biznis sa elektronikom koji ce pored servisa proizvoditi i neki kvalitetan uredjaj za domacinstvo (bilo da je to TV, DVD player sporet... nije ni bitno) jer su na trzistu toliki krsevi da ljudi bacaju pare kad kupuju te nekvalitetne gluposti. Dugo razmisljam da otvorim servis u Zrenjaninu posto za novac mogu lako da se snadjem ili da idem negde preko da radim ali jos nemam ideju kako da odem a da to ne bude gradjevina gde cu zdravlje totalno da unistim tako da ni sam ne znam sta je pametno raditi. Prosao tolike obuke po fabrikama, zavrsio master studije, isao na gomile obuka, dobijao nagrade i priznanja i na kraju opet na ulici. Nije losa para od ovoga sto radim ali se radi po ceo dan i kad na kraju saberem gde sam i sta sam, na nekoj pozitivnoj nuli. Ideja za nekakav Fanzo TV je onako bas interesantna ideja ali koliko bi to uspelo kod nas pored toliko kineskih krseva to je vec pitanje.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Fanzo televizor

Post napisao fanzo » 09 Dec 2016, 22:24

Kod nas izgleda da uspeva samo bofl... nažalost.
Oni pametni odoše preko. Oni drugi pametni koji ne žele u beli svet ostaju tu da se muče..
Sada već nije problem samo u mortalitetu, nego i u procentu mentaliteta..

Možda nam niko nije ni kriv za sve ovo.. i Tesla i svi drugi su otišli preko još kada? .. da su ostali tu, sigurno ne bi bili to što jesu.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Fanzo televizor

Post napisao Stolle » 09 Dec 2016, 22:28

Sad je bilo na vestima, Srbija je ostala bez 600 000 ljudi.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao Ribery » 09 Dec 2016, 22:33

Meni samo nije jasna jedna stvar, drzava ulaze u nekog, daje mu dosta para, nagrade, stipendije i posle umesto da iskoristi tog studenta u kog je ulagala, ta ista drzava ga sutne na ulicu. Ovde ne pricam samo o mom slucaju nego o svim studentima za koje znam da su bili odlicni, dobijali stipendije, imali najbolje naucne radove i evo ih sada peku pljeskavice ili rade u Karibiku u Beogradu, to dajem samo primere. Na placenim i dobrim radnim mestima je ostao samo onaj najgori olos od ljudi. Cega sam se sve nagledao i naslusao za ovo kratko vreme dok sam u Beogradu to bolje da ne pricam. Nije mi samo jasno kuda sve ovo ide. Ja bih samo da ostanem u Srbiji i da radim neki posao od koga cu imati makar za osnovne stvari i da dam doprinos kakav-takav ovoj drzavi a ne da svi mladi koji nesto vredimo razmisljamo kako da pobegnemo a oni najgori da ostanu i da kradu i dalje.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Fanzo televizor

Post napisao Proko » 09 Dec 2016, 22:39

Krivi smo mi!
Mada su ipak više krivi oni koji su za jedan sendvič ili obećani posao učinili da nama bude tako, na sreću i njima, ali oni toga još nisu svesni.
A "drug član" je jedan od njih, i šta god da ima, mnogo ima.

Djorđe Balasević:

To nisu krivci primitivci
sto su pokupili mast
korov nikne di god stigne
ma svaka njima cast

Krivi smo mi

Otkud svi ti paraziti
sto su nam zagustili
nemoj stari moj, krivi smo mi
sto smo ih pustili

Ma sta su znali generali
i brkati majori
jedino da vicu
pali ali nisu najgori

Krivi smo mi

Ni svi ti silni infantilni
sto su puske sanjali
ne, ne derane, krivi smo mi
sto smo se sklanjali

Putuj Evropo
nemoj vise cekati na nas
ne pitaj mnogo
dospeces i ti na rdjav glas

Putuj planeto
super smo se druzili
nama je lepo
taman kako smo zasluzili

Nisu krivci depresivci
lude i psihopate
sto su rusili pa sada
nama nude lopate

Krivi smo mi

Nisu krivi sedativi
sto ih nisu sputali
sori, matori, krivi smo mi
koji smo cutali

Putuj Evropo
i pos'lji nam malo peciva
nama je dobro
sreca jedna neizreciva

Putuj planeto
ovde se vrag priziva
nama je lepo
slika jedna neopisiva
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao Ribery » 09 Dec 2016, 23:26

U pavu si Proko. Sami sebe cemo unistiti jednog dana. Zato i volim da popricam sa ljudima, da vidim sta ko misli, da li neko ima neku pametniju ideju od mene jer ovako kako sada ide nikome se ne pise dobro. Gledam samo pre desetak godina ovaj posao servisiranja televizora je bio daleko bolji, bilo je vise posla a sad se sve manje popravlja a novi proizvodi su toliko jeftini zato sto su krs da ih ljudi kupuju sve vise a sve ih manje popravljaju jer su nam delovi preskupi pa se cesto vise isplati kupiti nov uredjaj. Stalno se pitam da li je pametnije otvoriti nesto svoje ili raditi kod nekog za bednu platu koja obavezno kasni, retko gde si prijavljen, nikad ne znas radno vreme, ne smes da se razbolis jer odmah dobijas otkaz i jos gomila drugih stvari.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Fanzo televizor

Post napisao Proko » 09 Dec 2016, 23:38

Nema potrebe da nam ti prepričaš sadašnjost, koju svi veoma dobro znamo.
Svi smo krivi kako reče Balašević, ali neki su ipak "krivlji": viewtopic.php?f=76&t=31552#p294275
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao Ribery » 09 Dec 2016, 23:56

Proko, niti sam kriv, niti sam ikome ista ukrao u zivotu a u toj prici sam bio jako kratko i brzo sam sve napustio kad sam video o cemu se radi. Mislio sam da mogu da pomognem sebi, svojoj porodici i prijateljima ako se budem aktivno tamo trudio i budem bio deo tima a da ne uprljam svoj obraz. Oni mnogo traze, plus da radis neke stvari gde i sebe i sve ostale svesno vuces nazad. Nisam verovao da je to bas tako ali kada sam video kuda to ide napustio sam sve. Odavno nisam vise u tim vodama pa trazim neko resenje gde covek koji hoce da radi posteno moze i ovde da radi i da zivi od svog rada u Srbiji. Meni se iskreno ne ide iz Srbije, ja volim ovu zemlju.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Fanzo televizor

Post napisao Stolle » 10 Dec 2016, 00:17

OK. STOP!
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: Fanzo televizor

Post napisao spagagz » 10 Dec 2016, 17:27

STA STOP? Imamo i cenzuru,aaa!!!
Mada dobro zvuci marketinski.FANZO TV,prvi tv sa autocenzurom.Ovo bi vlasti sufinansirale,garant. lolzi lolzi lolzi
Nisam mogao da odolim 01ziveli

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1165
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Fanzo televizor

Post napisao jaro » 10 Dec 2016, 23:34

@ Dujo
Vidis sta mi uradi ona Mileva, dok dodje do mene, skoro izvrnut info.
Izvinjavam se za polu- informacije. :-)
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
BD-electronic
gx
gx
Postovi: 1348
Pridružen: 10 Avg 2006, 10:54
Location: N.Travnik BiH-SFRJ
Warranty service: LG,Elit,Morgans,Verso,Elta,Qteck
Contact person: Dejan
Phone number: 0038730793402
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao BD-electronic » 11 Dec 2016, 08:50

Proko uci u pilitiku ili ne ? Ja sam isto tako za ne ! I neizlazim na izbore , neglasam jer mislim da nemam za koga. Ali Balasevic u ovoj pjesmi isto tako kaže " krivi smo mi što smo se sklanjali "
Nažalost danas se svi guraju da se uhljebe !!!

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Fanzo televizor

Post napisao Proko » 31 Dec 2016, 21:23

Kao sto sam vec pomenuo na pocetku ove teme, definitivno je gotovo sa TV aparatima kakve znamo. Naravno da ce se jos neko vreme popravljati (pa i prodavati, dok se ne isplate masine), ali kako su LCD brzo zamenili CRT, jos brze ce OLED zameniti LCD.
Evo stojim ispred jednog u prodavnici u Klagenfurtu (Austrija) i zaista je slika mnogo bolja od slike na LCD-u. Jeste cena "dobra", ali tako je bilo i sa prvim PLAZMAMA i LCD TV.
TV jedva da ima nekoliko mm
debljine, naravno nema pozadinsko osvetlenje, i nece biti niceg za popravku.
Znam da ovo ne lici na novogodisnje lepe zelje, ali i blagovremeno obavestenje za nekoga moze biti od koristi.
IMG_20161231_39689.jpg
IMG_20161231_51194.jpg
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Fanzo televizor

Post napisao Stolle » 31 Dec 2016, 22:42

Proko je napisao:Znam da ovo ne lici na novogodisnje lepe zelje, ali i blagovremeno obavestenje za nekoga moze biti od koristi.
Oni koji su još mladi i pametni, a i pametni, možda i neki stariji koji mogu nešto da menjaju, treba najozbiljnije da razmisle o tome.
Inače, to ne treba da nas iznenađuje mnogo. Svi pišemo već duže vreme o tome, znamo kuda idu stvari, ali se ipak nadamo nečem drugom, :lala: kao da ne padne sneg zimi. :fanzo:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5391
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: Fanzo televizor

Post napisao alexa_pg » 01 Jan 2017, 21:13

Proko je napisao:...nece biti niceg za popravku...
Elektrotehničari su snalažljivi i prilagođavaće se novonastaloj situaciji. Za početak ćemo popravljati stepene za napajanje, STB uređaje... Nešto će da se radi.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Kosovic
_
_
Postovi: 24
Pridružen: 14 Feb 2010, 23:01
Location: Vrbas

Re: Fanzo televizor

Post napisao Kosovic » 01 Jan 2017, 21:52

Ribery, brate rođeni, ne znam kako da ti na lep način kažem da si se zajebao. :-) Punih 5 godina radim kao profesor informatike, od čega sam 14 meseci živeo u Beogradu i radio 5 meseci kao profesor informatike u jednoj privatnoj školi. Pobegao sam iz nje! Ostalo sam radio u jednog beogradskoj firmi kao sistem admin/ sistem inženjer/ serviser, ma sve živo, dok me i on nije zapalio za pare. Zvanično, još uvek sam profesor, ali planiram beg u najskorije vreme.
Sad sam kući i u glavi imam neke 3 opcije:
1. vratiti se u tokove programiranja i (nevoljno) to raditi,
2. pokrenuti sopstveni mali biznis za sve ovo gore navedeno što sam radio u toj firmi u BG,
3. put pod noge pa van države.

Na temu pravljenja brend televizora ... Šta znam ... Lepa je ideja, mada ima istine u ovome što Proko kaže, a i što kaže Alexa. Istina mu dođe negde između. :D

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao Ribery » 01 Jan 2017, 22:12

Nisam se ja zeznuo nego mi je ta skola bila jedina opcija tada. Letos sam radio u jednoj vecoj firmi koja se bavi elektronikom i stampanim plocama u Skoplju ali sam i odatle pobegao jer su uslovi za rad jako losi. Sad sam i dalje profesor i pored toga radim i popravke i skupljam pare dok ne smislim sta cu.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Fanzo televizor

Post napisao buzdumra » 02 Jan 2017, 11:30

nisam PrOfesor ,nit imam diplomu sem kazandzijsku , samo sam budala koja je ostala ovdje , u zemlji gde se zaradjuje najmanje, gde se radi najvise da bi preziveo ,. gde je benzin najskuplji, gde ti niko ne garantuje nista po pitanju bilo cega, gde se otimaju pare , gde je kila mesa skuplja nego bilo gde drugde , gde kazu struja nece poskupeti dok u komsiluku pojeftinila.,gde te gaze , tuku i podcenjuju,. jbg,. tako je bilo uvek i bice i dalje , nebitno nije do sistema...(do nas je)
Vi: ako niste zavrsili na privatnim mega fakultetima te vase skole ,ako ste posteno platili diplomu znanjem , ne znam sta radite uopste ovdje ? ako je diploma kao i vecini $ onda ja bih vas u rudnik u kinu poslao ,a ne da trujete decu u skoli ! vidim da to ima i kod nas u osnovnoj, stranacki profesori .....pa to ti nema nista gore nego sto narastaje sistemski unistavaju uvlakaci!.
Ribery i kosovic ajd sad priznajte koji je od vas dvojice lolzi lolzi lolzi http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/uste ... te/th9r4c9
,a i da jeste tako preko grane bi vam ostalo bar toliko mesecno
jbg ,. za mene je vec kasno 3woman_beating
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Kosovic
_
_
Postovi: 24
Pridružen: 14 Feb 2010, 23:01
Location: Vrbas

Re: Fanzo televizor

Post napisao Kosovic » 02 Jan 2017, 15:50

Malo sam mlađi, za 26 dana punim 28 godina. :-)
Offčina je čista ovo što pišemo, ali 'ajde. Nažalost, završio sam državni i počeo još jedan, a onda shvatio da gubim vreme, pa batalio. Nema ništa od toga. Kažem nažalost, pošto ovi sa privatnih sve direktori. Nedavni primer: u ćaletovoj firmi, dečko (protiv koga ama baš ništa nemam) postade direktor. Bio vozač, završio FABUS i eto sad direktor. Skidam mu kapu jer i to treba umeti, na taj način se izboriti za sebe.

Ovaj što ovako dobro štedi, voleo bih da ga vidim da je klasičan dođoš u Beogradu kao ja što sam bio. Dok platim stan i sve troškove, izađe me oko (zimi) 250e, a leti oko 220e. Gde je hrana i sve ostalo ...

Da se vratimo na temu. Ukoliko je sve ovo tačno, gos'n Senad od Bosne je uspeo u nekoj sličnoj ideji http://www.azramag.ba/intervju/senad-ga ... proizvode/ . Pitanje je da li bi to uspeo u Srbiji ili je to svejedno gde god počeo ukoliko imaš sreće u datom trenutku.
Zadnja izmena: Kosovic, dana 02 Jan 2017, 18:18, ukupno menjano 1 put.

Avatar
zar099
_
_
Postovi: 196
Pridružen: 18 Nov 2013, 04:52
Location: Bosna i Hercegovina

Re: Fanzo televizor

Post napisao zar099 » 02 Jan 2017, 17:55

E da vam je u Srbiji bar te dinare sredit da bude bar par dinara Euro,stvarno jer su brojcano cijene ogromni brojevi pocev od cijene pljeskavice :) ako ne predjete na Eure uskoro. Sve najbolje u Novoj godini !!!01ziveli

Odgovori

Natrag na “Biznis Saveti”