Univerzalna elektronika za klime

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao frigoservisbata » 24 Feb 2014, 22:34

Ja sam dosta tih ploca ugradio,ali jos nisam nasao neku da radi sve normalno.Prve generacije su imale falinku jedna sonda.Pa su posle izbacili seriju takva ista sa dve sonde,al bez kontrole rada ventilatora spoljne jed.posle izadjose sa kontrolom rada spoljne,dve sonde,displej,ali samo jedna brzina ventilatora unutrasnje,tri releja,ovakvi su bili prvi ventilatori klima uredjaja sa tri namotaja.Sad skoro sam video plocu sa upravljanjem preko triaka ventilator unutrasnje,al opet fali kontrola rada spoljnog ventilatora,nema relej posebno...E sad ja sam to montirao u 99%slucajeva u pecurkanama,treba hitno,nemam plocu itd.Nije lose moze da posluzi ali ima nedostataka..Ponekad je problem i velicina ploce...itd.Ima tu dosta posla,prevezivanja,dzek od step motora je problem u vecini uredjaja itd.Sad cu da porucim ovu novu generaciju i probacu da vidim kako radi...

Sve u svemu moze da zavrsi posao i treba imati uvek u alatu..

Probao sam i ovu novu generaciju ploca.Kao sto rekoh u predhodnom postu uvek ima nekih nedostataka...Ventilator unutrasnje vezao i radi,menja sve brzine.Ne svidja mi se regulacija,tj.mala je razlika izmedju prve,druge i trce brzine.Merio sam napon na max brzini bio je 228V,srednja 219V i minimum 208V.Ima mesto na ploci da se nakaci hall senzor od ventilatora.Probao da ne povezem hall,izbacuje gresku kao i na normalnim klimama.Ima i dzamper da se premosti hall senzor,ali tada nema citanja te greske.Najveci nedostatak na ploci je sto nema kontrolu rada ventilatora spoljne jedinice(ima zastitu od pregrevanja preko pipe senzora)on se vezuje zajedno u radu sa kompresorom.Inace oznake ove ploce su QD-U05PG+.To je ukratko moj utisak o ovim sada plocama.Uzeo sam i jednu sa kontrolom rada ventilatora spoljne jedinice,ali ta nema kontrolu rada unutrasnje jedinice tj.vezuje se uvek na max brzinu,i ta ploca ima auto restart.Oznaka ploce je QD-U03C+.
Zadnja izmena: frigoservisbata, dana 08 Mar 2014, 20:51, ukupno menjano 1 put.
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

bolenbgd
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 11 Apr 2010, 21:03
Location: Borås
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao bolenbgd » 20 Jul 2015, 20:52

poz drugari
otvaram malo matoru temu al
iz beograda sam i treba mi informacija
gde u beogradu ima da se kupi univerzalna elektronika za kleme i recimo preporuka za prozvodjaca iste ?

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao goranfri » 20 Jul 2015, 22:44

Imaš PP pa pročitaj

jmikica
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 31 Jul 2008, 20:57
Location: plana
Specialty: tv

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao jmikica » 24 Jul 2015, 12:56

prvo da pozdravim sve ljude sa ovog foruma.posto se razumem u elektroniku (nisam expert.. :) )
zamolio bih nekog od vas da mi da odgovori ovde ili na PP gde mogu da kupim jednu univerzalnu elektroniku za moju klimu.naime moja me vec izlude ,dvaput upali na daljinski pa deset puta nece i tako redom kad nece da ugasi onda nece ni da upali odma nego na p.sutra dan proradi.mikica

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao frigoservisbata » 24 Jul 2015, 21:32

Nadji ti nekog dobrog majstora da ti utvrdi sta je sa klimom,tj.da li treba da se menja ploca.Ako treba uvek je najbolje resenje original,nego univerzalna...
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

petar2103
_
_
Postovi: 10
Pridružen: 25 Jun 2015, 21:27
Location: Smederevska Palanka
Contact person: Petar Petrovic

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao petar2103 » 07 Jun 2018, 23:01

Zamolio bih da,ko je ugradjivao univerzalnu elektroniku od klime da li je ima problem povezivanja ventilatora unutrasnje jedinice i kako je to resio.Pozz

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao sim » 08 Jun 2018, 00:47

Nema nikakvih problema oko ventilatora.
Ako poznaješ tu delatnost to se prilagodi i poveže za 5 minuta sve komplet.
Da znas da ima više modela tih elektronika.
SIMkom

djollonny
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 29 Jan 2014, 12:16
Location: Beograd

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao djollonny » 13 Jun 2018, 15:23

Pozdrav clanovima foruma i cenjenim majstorima! Da ne otvaram novu temu (izvinjavam se moderatorima, neka premeste post negde drugde ako sam pogresio). Imam sledeci problem: klima whirpool model amc982, type AC12KCH, osnovna ploca GAL0411GK-12APH1, ploča IR prijemnika GAL0101GK-33A, sve komponente u njoj nose galanz oznaku; Ne reaguje na komadne daljinskog osim na AUTO dugme.(Vizuelno pod lupom pregledao spojeve i prelemio celu plocu, indikatori svetle ali je za dalinjski mrtva, daljinski proveren preko kamere na mobilnom - radi na sve tastere) E, sad sta sam ja uradio... Izbacio sam originalnu elektroniku i ubacio univerzalnu. Sada nastupa ono... A to je: kako da povezem motor unutrasnjeg ventilatora tako da se motor ne greje. Inace motor ima 3+3 izvoda gde su crni, crveni i beli (crna je zajednicki vod, bela i crvena se spoje kondenzatorom od 1,5uF, a na crni i crveni ide napon) izvodi za 220V, a sivi, zuti i braon izvodi sa hall-ovog senzora (motor je upravljan preko trijka i a obrtaji praceni pomenutim senzorom). Ova univerzalna ima tri releja za tri brzine. Kada ga povezem prema semi sa motora a i pracenjem vodova na ploci, motor radi ali se greje pa odreaguje termicka zastita. Molio bih za pomoc kako da to povezem posto motor koji ima zasebne izvode se ne moze nigde naci u Bgu. Hvala Vam unapred. Miroslav,
3mechanic_fixing

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao sim » 13 Jun 2018, 16:25

Kupi univerzal u elektroniku koja ima izlaz za motor trijak.
Ta elektronika nosi oznaku pg+
SIMkom

djollonny
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 29 Jan 2014, 12:16
Location: Beograd

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao djollonny » 13 Jun 2018, 16:32

Hvala na odgovoru, ali vec imam elektroniku, a tu koji mi preporucujes nema nigde u Bgu. Inace sam alergican na kupovinu na nevidjeno. Elem, ako moze neka sema da se to poveze moze, ako ne onda nista! Jasno mi je da neki svoje znanje cuvaju i naplacuju, tako da.... Nisam imao nameru nikog da vredjam samo sam kulturno pitao moze li ili ne, a ako moze kako? Pozdrav.
3mechanic_fixing

Avatar
sim
gxu
gxu
Postovi: 1114
Pridružen: 09 Jul 2009, 21:43
Location: Krusevac
Warranty service: Bela tehnika
Contact person: Ivan
Phone number: 0038162303936
Specialty: whitegoods

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao sim » 13 Jun 2018, 19:16

Veoma je prosto.
Elektronika koju imaš nije namenjena za klimu koju imaš.
Sema ima na samoj kutiji od elektronike.
Kucaj na Google U05pg i naćićes elektroniku koja ti treba.
U beogradu je ima milion posto i to bar u 20 radnji.
SIMkom

djollonny
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 29 Jan 2014, 12:16
Location: Beograd

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao djollonny » 13 Jun 2018, 19:53

Da ne ispadne da se prepucavamo preko foruma, ipak nisam dobio konkretan odgovor... U svakom slucaju hvala na trudu. Pozdrav.
3mechanic_fixing

gordecka
_
_
Postovi: 143
Pridružen: 11 Mar 2008, 23:10
Location: Srbija
Warranty service: Vivax, Crypton
Lokacija: Beočin

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao gordecka » 13 Jun 2018, 21:21

Evo ti konkretan odgovor:
1. Odneseš elektroniku kod nekog ko će znati da ti zameni IR prijemnik na ploči( pošto očigledno to ne znaš jel bi do sada to već i uradio)
2. Da nazoveš jednu Beogradsku firmu koja je uvoznik za GALANZ brand i da tražiš da ti daju ponudu za novu elektroniku( ukoliko ono prvo ne uspe).
Verovao ili ne , danas mi je upravo stigla baš takva ploča, nova novcijata i sutra idem da je zamenim i budem veliki majstor u očima mušterije !

Po meni , jedno od ta dva navedenih rešenja su prava, majstorska, ovo sa budženjem univerzalnih elektronika i prepravljanja , nije bajno rešenje i velika verovatnoća da ili neće dobro raditi i samo ćeš imati problema, osim ako to neradiš sebi, pa onda i nije bitno !

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Univerzalna elektronika za klime

Post napisao goranfri » 13 Jun 2018, 21:43

I ja nešto ne volim te univerzalne elektronike . 98% elektronika je moguće opraviti . Uvek bih pre pokušao da opravim orginalnu neko budžio tu univerzalnu.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”