Panasonic KX-TG7100FX - RESENO

problemi , kvarovi , upload/download

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Panasonic KX-TG7100FX - RESENO

Post napisao baracuda » 02 Jan 2015, 17:17

KX-TG7100FX
Kao sto naslov kaze u pitanju je gore navedeni telefon,kog sam dobio na poklon sa konstatacijom da slusalica ne radi.Malo sam se igrao sa njim i dosao do zakljucka da je baza stvarno ispravna (uparen je drugi telefon sa njom) ali zbog problema sa postoljem baze i punjenjem telefona odustao sam i krenuo da vidim da li slusalica moze da se oporavi.Prvobitni kvar je da nema link za bazom sto sam primetio u pocetku,pa sam krenuo da trazim eventualna naprsnuca, i do sada uspeo da vratim tastere 4,5,6, meni i navigacioni dole,dobio sam led osvetljenje na tastaturi (radilo je na ekranu) i dodavanjem kratkospojnika sa jedne na drugu stranu ploce oporavljao jedno po jedno ali nazalost jos uvek nemam link sa bazom.Jasno mi je da je ovo uzaludan posao ali kada sam se vec uhvatio u kolo molio bih pomoc u vidu tumacenja seme jer se nisam snasao sa signalima na mikrokontroleru,pa nisam siguran sta da ispratim.
tg7100_7102fx.pdf
Servisno uputstvo
(1.72 MiB) Preuzeto 277 puta.
Postoji sema na strani 59 i 60 kako se prima i salje signal sa baze a meni konkretno treba ako neko zna objasnjenje kada se tastuje i drzi dugme na bazi koji pin i sa kojom oznakom se pobudjuje i sta salje i na koji pin signal od baze jer ne dobijam enter base pin opciju.Tu se nisam snasao,a merenjem imam 1.8,2.5 i 3.3 V u granicama ali se u algoritmu za dalju defektaciju pominje zamena ploce,ali sam vec uradio dosta oko popravke pa sada ne bih odustao.Zadnja solucija mi je preduvavanje prijemnika ali po pozicijama naprsle stampe sve je oko dela za napajanje naprslo pa mislim da tu soluciju ostavim za kraj jer je na drugom kraju ploce.Verovatno se nesto meri dobro na pipalice ali ima prekid pa otuda i molba za pomoc!Hvala unapred.
Zadnja izmena: baracuda, dana 03 Jan 2015, 19:17, ukupno menjano 1 put.

baracuda
___
___
Postovi: 220
Pridružen: 23 Okt 2010, 21:58
Location: Srbija

Re: Panasonic KX-TG7100FX

Post napisao baracuda » 03 Jan 2015, 19:15

Da odgovorim i zatvorim ovu temu.Pinovi 23,24,25 na kontroleru imaju direktno veze sa linkom sa bazom.Naime za ovaj model telefona ti pinovi su spojeni na pinove 12,13,14 na kucistu primopredajnika (3 rupice jedna pored druge pored samog metalnog kucista) i to je ujedno najduza veza na celoj ploci sa dva prelaza sa strane na stranu ploce.Zato i ne cudi sto pri jacem bacanju ili padu telefona ove veze vrlo brzo stradaju i telefon ne ostvaruje link sa bazom.Malo je problem na koji sam naisao sto pri merenju na prekid na ploci pri dodirivanju pipalica one ostvaruju kontakt pipalica -metalizirani deo - druga pipalica pa je tesko tako utvrditi da li je stvarno prekid ili ne.Resenje je drzati malo manji pritisak na pipalice da bi bili sigurni da li je ploca prekinuta.Pretpostavljam da iz seme ako nekim slucajem nema prijema ili predaje glasa verovatno je neki od TX ili RX kontakata u prekidu ako su ispravni mikrofon i zvucnik.Na slici dole je stampana ploca (ne cela),gde su crveno obelezeni svi prekidi (barem kod mene),a zuta polja pozicije na cipu i ploci koje su bile prekinute.Deo kod RF primopredajnika se ne vidi ali je opisan gore.Telefon,radi,tema zatvorena.
1-1.jpg
Plocica

Odgovori

Natrag na “Servisiranje Telefona Fiksni/GSM/GPS/Fax/Kopir”