acer AL1732 se gasi

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka TFT i LCD monitora

Urednici: KASA1,alexa_pg

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
stevanrs
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:24
Location: Novi Sad

acer AL1732 se gasi

Post napisao stevanrs » 17 Sep 2014, 17:59

LCD TFT MONITOR
PROIZVOĐAČ:acer
MODEL: AL1732
MODEL DODATNO:
CHASSIS:
MAINBOARD:
PANEL:
T-CON BOARD:
INVERTER: INV17-4011
SMPS: externo DC 12V 4.75A
*****************************************
SIMPTOMI: Gasi se sam posle inicijalizacije i starta.
OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE: Kada se pojavi slika nestane posle nekoliko sekundi,power dioda ostane u modu rada tj. monitor on.Cudno da nekad radi i po nekoliko sati bez simptoma kvara.Merena potrosnje struje kada normalno radi je 1.5A.Kada pocne da divlja struja predje 2A u tom trenutku proradi zastita nestane pozadinskog svetla,mislim da slike i dalje ima ali se ne moze videti jer je displej jako taman.Sto se napona tice svi su korektni u stanju normalnog rada pa i kada se ukine blck light.Zamenjeni su svi elektroliti u delovima stabilizatora i oko mosfetova koji rade sa naponima potrebnim za napajanje,i dva elka na ploci invertera.Prelemljena cela ploca invertera zbog sumnji na hladne lemove.DC napajanje je stoposto ok.Istestirane sve cetiri lampe sa tester pretvaracem rade sve cetiri stim da je doljnja malo slabijeg intenziteta(moze biti i subjektivno zbog polozaja),nijedna ne istitrava i ne menja intenzitet svetla.Trafoi (ima ih cetiri)omski ispitani imaju indentican otpor u par oma.Ne vidi se nikakav trag ostecenja ni na kom elementu niti na ploci(prilikom ispravnog rada ploca fizicki malo uvijana nema uticaja).Provereni konektori na kablovima lampi.Ni jedan elemenat se ne pregreva kada proradi na neko vreme.Uzgred svi poluprovodnici sem fetova i kontrolera na inverteru su prekontrolisani.Nemam uopste ideju sta vise da radim,jer nemam delova za zamenu probe radi,monitor sam dobio svideo mi se pa bih da ga opravim ako je moguce.Da li neko ima neku novu ideju ili savet bio bih mu jako zahvalan.
Unapred hvala i pozdrav svima.

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: acer AL1732 se gasi

Post napisao vlatkocopa » 17 Sep 2014, 18:37

Zamenite neonke.
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

stevanrs
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:24
Location: Novi Sad

Re: acer AL1732 se gasi

Post napisao stevanrs » 17 Sep 2014, 20:22

Hvala na brzom odgovoru ali kao sto rekoh nemam nista pri ruci za zamenu pa je ta solucija ostala kao krajnja.Pitanje za ljude koji se bave svakodnevno ovim poslom ima li pouzdana metoda za ispitivanje neonki.I jos jedan podatak koji sam zaboravio,kada radi ispravno i kada se pojaca osvetljaj do kraja odmah proradi zastita te se ugasi pozadinsko osvetljenje.Ako se ispostavi da stvarno treba menjati lampe jeli to moguce i gde nabaviti iste za 17" monitor.Nisam menjao nikad neonke pa mi to nekako dodje i kao izazov.No pre toga bih jos voleo neki savet od strucnjaka u struci.Hvala u svakom slucaju

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: acer AL1732 se gasi

Post napisao vlatkocopa » 17 Sep 2014, 20:39

Prepustite menjanje strucnjaku,posto moze da nastrada panel ili flet kabal od panela,pa onda mozete slobodno da ga bacite...
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

stevanrs
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:24
Location: Novi Sad

Re: acer AL1732 se gasi

Post napisao stevanrs » 21 Sep 2014, 15:13

Posto vidim da nema saveta resih da otvorim kuciste sa lcd-om i moju zalost (sve moze da se zbudzi ali ccfl mora da se zameni ccfl-om)ccfl je u pitanju.Eto videcu da li se negde moze nabaviti dimenzija 345X2.6mm i kolika je cena.Posto rekoh da je monitor dobijen ne bih da cena popravke predje cenu istog ispravnog.Ako neko zna gde se mogu kupiti lampe navedenih dimenzija bio bih mu jako zahvalan

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5410
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: acer AL1732 se gasi

Post napisao alexa_pg » 21 Sep 2014, 17:09

"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

stevanrs
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:24
Location: Novi Sad

Re: acer AL1732 se gasi

Post napisao stevanrs » 21 Sep 2014, 22:34

Hvala vec poruceno videcemo sta ce stici(naravno i ovo su polovne samo sa limom).Inace za info kvar sam konacno utvrdio osciloskopom(nista bez ruje)mereci izvod na trafou koji daje napon za FB.Tacno se vidi kako oscilogram menja oblik pre nego sto proradi zastita.Posto ima cetiri trafoa za svaku ccfl locirana je ona
sto sam naveo da slabije svetli.Znaci ne moze se osloniti sto posto ni na CCFL tester.Toliko za sada idemo dalje.

stevanrs
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:24
Location: Novi Sad

Re: acer AL1732 se gasi

Post napisao stevanrs » 24 Sep 2014, 08:38

Dakle ovako,prvo sto je najvaznije problem je resen i monitor je opravljen,drugo i pored toliko detaljnjih opisa tehnickih karakteristika kvara samo dva odgovora? ... katastrofa.Mislio sam da je ovo forum gde mozes da se obratis kad je ''stani pani'' ali je izgleda i ovo mesto samo za citace i administratora.Nemojte se ljutiti ima i gorih(elitesecurity npr.)

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: acer AL1732 se gasi

Post napisao SaleSk » 24 Sep 2014, 09:06

Nemojte ni vi da se ljutite.
Ali kako ste opisali kvar, ja kao citalac sam mislio da ste vi amater, a ne serviser. Niko ovde od nas nije vidovit, pa da zna koliko ste sposoban ili nesposoban, koliko imate znanja ili nemate, ili da ima neku moc pa da preko carobne staklene lopte kaze vama gde tacno da pipnete i da vam proradi monitor...
Pitanje se odnosi na totalno "skolskom" defektu. Zato se i dobija takav zakljucak.
Zato ste i dobili dva odgovora, odgovori koji su vam pomogli da resite problem...Ne verujem da su to bili odgovori slucajnih citalaca...
Bolje 2 pametnih, nego 2000 glupih odgovora.

Imajte lep dan.
:pivopije:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

stevanrs
_
_
Postovi: 13
Pridružen: 16 Jan 2014, 19:24
Location: Novi Sad

Re: acer AL1732 se gasi

Post napisao stevanrs » 24 Sep 2014, 13:05

Evo primera kako se odmah odreaguje kada je sujeta u pitanju.Ne ljutim se ja i nemam razloga niko me nije uvredio,cak sta vise nisam ni dobio pravi odgovor na moje pitanje.Kada bih ja nekome davao savete dao bih kompletnu informaciju bez obzira da li ce to shvatiti osoba ili nece,ne ulazeci u njegovu strucnost.
Opet se zahvaljujem alexa_pg i vlatkocopa koji su ako nista bar komunicirali samnom.Lep pozdrav svima i nemojte nikada odustajati u svojim nastojanjima.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje TFT - LCD Monitora”