LG Flatron 22" W2234S gasi se RESENO

problemi, kvarovi, sheme upload/download popravka TFT i LCD monitora

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

LG Flatron 22" W2234S gasi se RESENO

Post napisao Ribery » 02 Avg 2014, 19:28

LCD TFT MONITOR
PROIZVOĐAČ: LG
MODEL: LG Flatron W2234S
MAINBOARD: (VGA ploca) ILIF092REVA 2008.04.30
PROCESOR: TSUMU18RERLF AFU5487999E 0836S
EEPROM: 24C02RP
PANEL: INNOLUX MT220WW01V0
SMPS (mreža / inverter): ILPI091REVA 2008.05.08
*****************************************
SIMPTOMI: Gasi se i pali se sam
OPIS KVARA i PREDUZETE RADNJE: Monitor je dosao sa kvarom da se sam pali i gasi prilikom ukljucivanja racunara kada je monitor u standby rezimu. Nekada se monitor ukljuci normalno i radi normalno ali mu tasteri svi izgube funkciju, onda ga ja ponovo iskljucim i ukljucim na on/off dugme i posle radi kako treba pa opet kroz petnaestak minuta ponovo izgubi sve funkcije. Ovo se nekada desava a nekada ne, znaci nema pravila. Nekada se u toku rada sam iskljuci, posle pola sata odprilike i nekada nestane standby lampica a nekada stoji sve zavisi, ni tu nema pravila. Prilikom ukljucivanja racunara, kada je monitor u standby rezimu pocne da se pali i da se gasi sam i da izbacuje logo dok ne iskljucim monitor na dugme on/off a kada ga posle ponovo ukljucim radi dobro nekih 20 min. i posle opet ima neku gresku od navedenih gresaka. Zamenjeni svi moguci elektrolitski kondenzatori u mrezi i invertoru. Prelemljena je cela ploca i zamenjena je pasta na svim komponentama koje su na hladnjaku (preciznije na 3 tranzistora) ali greska ostaje ista. Sumnjam na VGA plocu sa procesorom i da bi bilo dobro da se flesuje ali bih zeleo da jos to neko potvrdi od servisera. Uredjaj za flesovanje tih ploca za LG-a nemam pa bi bilo dobro okvirno da mi kazete koliko to kosta ili da trazim drugu plocu ? Hvala svima unapred na odgovorima :pivopije:.

Mreza

slika

VGA

slika
Zadnja izmena: Ribery, dana 08 Avg 2014, 13:29, ukupno menjano 2 puta.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5390
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: LG Flatron 22" W2234S gasi se

Post napisao alexa_pg » 02 Avg 2014, 20:17

Na forumu imas dosta tema koje obradjuju ovaj monitor. Pogledaj, mozda nadjes nesto interesantno.
Ako si sve izmijenjao kao sto kazes, moguce je da ga zeza tastatura.
Na forumu imas i sadrzaj SPI flash-a pa mozes za svaki slucaj i to da probas. (obavezno sacuvaj stari sadrzaj)
Takodje imas i link kako napraviti programator.
Evo ti jos jedan link za programator.

Kod: Označi sve

http://tehnikservice.net/projects/spi-flash-programmer-v2-2/
PS. Procitah da ploca kompletna kosta 25e. Imaj i to u vidu.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: LG Flatron 22" W2234S gasi se

Post napisao Ribery » 02 Avg 2014, 20:35

Hvala Aleksa :pivopije:

Tastatura mu pravi ponekad problem ali samo u nekim trenucima i to u isto vreme svi tasteri a nekada danima radi savrseno tako da sumnjam na nesto drugo. Posto tastatura nije glavni problem zbog kojeg je monitor kod mene u servisu a brljavi na vise nacina sumnjam na taj flash tako da bih voleo ako ima to neko da radi pa da mi kaze cenu. Vec pravim jedan See prog programator a za ovaj drugi trenutno nemam vremena ali cu i njega napraviti jednog dana, musteriji se sada zuri pa bi hteo da to neko uradi sto pre po nekoj razumnoj ceni ako to moze naravno :lala: ?
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
SaleSk
___
___
Postovi: 656
Pridružen: 04 Nov 2006, 21:08
Location: Skopje
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Re: LG Flatron 22" W2234S gasi se

Post napisao SaleSk » 02 Avg 2014, 20:48

Ja bih prvo proverio napajanje...
Pa onda sve drugo...
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: LG Flatron 22" W2234S gasi se

Post napisao Ribery » 02 Avg 2014, 20:57

Napajanje je provereno i istestirano maksimalno, svi naponi su uredu, sve prelemljeno, kompletno svi elektroliti zamenjeni i termalna pasta promenjena gde treba i napajanje je 100% ispravno. Kako se momitor ponasa, napajanje nije u to sam siguran jer nekad radi i ceo dan bez greske a nekada brljavi.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
kosmajac
gx
gx
Postovi: 308
Pridružen: 29 Sep 2007, 01:11
Location: Pale,RS BiH
Contact person: Miso
Phone number: 0038757226666

Re: LG Flatron 22" W2234S gasi se

Post napisao kosmajac » 02 Avg 2014, 22:17

Jesi li ga testirao sa otkacenom tasraturom?

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: LG Flatron 22" W2234S gasi se

Post napisao Ribery » 02 Avg 2014, 23:56

Nisam to mogu sutra probati. Znam da tastatura hoce da pravi problem kod ovog modela ali nisam probao bez tastature. Sutra cu ga testirati pa javi sta se desava.
..........
Probano i bez tastature i isto se ponasa. Ima li neki serviser sa foruma da to moze da mi resi i koja bi bila cena pa da vidim sa musterijom za tu VGA plocicu? Moze i na PP ako je ovde javno krsenje pravila foruma :pivopije: .
Zadnja izmena: alexa_pg, dana 05 Avg 2014, 08:39, ukupno menjano 1 put.
Razlog: spojena dva uzastopna posta
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15852
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: LG Flatron 22" W2234S gasi se

Post napisao fanzo » 04 Avg 2014, 11:03

Nije kršenje pravila foruma. Možete slobodno sarađivati. Zabranjene su jedino komercijalne reklame.
Dump imaš ovde >> http://www.fanzo.org/forum/viewtopic.ph ... 73#p157273
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 542
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: LG Flatron 22" W2234S gasi se

Post napisao Ribery » 04 Avg 2014, 12:06

Javim za nekoliko dana sta sam uradio :pivopije:

Posle dva dana testiranja mogu da kazem da sam resio monitor :pivopije: . Odneo sam VGA plocicu kod jednog mog majstora tu u blizini i on je flesovao tu plocicu i to je bio i glavni problem. Pre flesovanja je monitor brljavio i sa tastaturom i bez tastature a posle flesovanja monitor radi odlicno ali bez tastature. Zamenjeni svi tasteri novim, ociscena i prelemljena tastatura i kada sam prikacio tastaturu monitor posle toga radi savrseno. Testirao sam monitor dva dana i mogu da kazem da radi savrseno i nema nikakvih prekida itd... kao ranije tako da pisem reseno :pivopije:
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Servisiranje TFT - LCD Monitora”