Spori pristup stranicama FF

Ovde možete pitati ako Vas nešto interesuje u vezi foruma. Pročitajte obaveštenja!
HOME -- SERVISERI -- FOTOGRAFIJE -- UKRATKO
dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: Dejan Matejić
Specialty: whitegoods

Re: Spori pristup stranicama FF

Post napisao dejan-dexi » 03 Jun 2013, 10:41

Probacu pingovanje kada bude problema, medjutim mislim da je vise problem kesiranja samog phpBB i exportobvanje podataka ka klijentu ,
Ipak je ovo veliki forum , sa puno clanova i ogromnom msql bazom , i kada ima vise zahteva bude zagusenja.
Sada je ping ok , eunet trenutno .
Prilog
ping_fanzo.jpg

Damiru
___
___
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Post napisao Damiru » 03 Jun 2013, 13:25

Telekom, 13:20... Sve OK.
fanzo_ping.png
fanzo_ping.png (12.37 KiB) Pregledano 1997 puta.
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao dejan-dexi » 03 Jun 2013, 15:13

Dobro , ping je informacija je da li je niki host ili neko online , na vezi , brzina upita i odgovora , nije prenos podataka.

alexa_pg
gxu
gxu

Post napisao alexa_pg » 03 Jun 2013, 18:32

... nije prenos podataka.
Evo i prenos podataka
Skinut je fajl 21fc2ag[rg] CW81A.pdf (velicina 11MB) sa linka download/file.php?id=35802
Przina prenosa 823KB/s
Prilog
Speed.PNG
Alexa

Damiru
___
___
Kontakt:

Post napisao Damiru » 03 Jun 2013, 20:14

dejan-dexi je napisao:Dobro , ping je informacija je da li je niki host ili neko online , na vezi , brzina upita i odgovora , nije prenos podataka.
Evo da potvrdim ovo što je Aleksa napisao (doduše, meni je malo sporija veza - 6Mb/1Mb).
Fanzo forum, surfovanje dana 03.06.2013. u 20:08 (možda se još procesira, pokušajte kasnije).
Probaću i oko 21-22-23h, pa mogu da okačim i to... Ako želite. Ja sam ranijih godina imao takvih problema, ali je prestalo. Znam kako to iritira. :lala:

Računar može služiti i za posao i za internet, ali zavisi šta očekujete. za "modernije" internet stranice odavno nije dovoljan Pentium 3 i slični računari. Sve ispod Core2Duo, Core2Quad, i3, i5 i i7 je gubljenje vremena i živaca. I računar je alatka kao i sve ostalo.

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao dejan-dexi » 03 Jun 2013, 20:43

Ok , lepo skrolovanje , nema sta :lala: ,
za ping sam rekao da nije prenos podtataka , ping je samo eho .
dejan-dexi je napisao:Dobro , ping je informacija je da li je niki host ili neko online , na vezi , brzina upita i odgovora , nije prenos podataka.
Ne znam zasto ste se uhvatili skidanja fajlova , problem je bio ucitavanje stranica.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 03 Jun 2013, 22:05

U pravu si, ping je samo "eho", ali je poprilično merodavan, a zašto? Zato što se jedan fajl ili bilo šta (web stranica) deli ne više malih paketa i prilikom prijema svakog paketa mora od tvog računara da se vrati informacija da li je primio paket ili treba da se pošalje ponovo.
Ako ti je ping loš onda će i sve ostalo slabije da ide ili se jedan paket više puta preuzima, a što daje lošiji ukupan rezultat.

Ukupna brzina zavisi da li tvoj internet provajder ima dovoljno resursa u nekom određenom vremenu (zagušenju), da li ima određene prioritete, kao naprimer prioritetnije su domaće web stranice (IP adrese) od stranih ... itd .. itd .. ima tu puno toga. I kada, u koje vreme se aktiviraju određeni prioriteti.
Sledeće a veoma bitno je i što reče kolega DamirU, a to je brzina samog računara. Današnji internet je postao jako zahtevan i jedna obična četvorka više ne može da se izbori sa netom.
Ovo veoma jednostavno možeš proveriti na youtubu. Pustiš neki HD zapis i pogledaš koliko ti je opterećen procesor.

Sledeće je i zagušenje ukupnog internet saobraćaja prema glavnoj liniji ili čvorištu gde prolaze informacije do servera gde se nalazi određena web stranica, a koja isto može da se povremeno zaguši, a to su čvorišta među državama, veći linkovi...

Zadnje, a isto tako važno je i sam server na kome se vrti neki sajt. I on može da se zaguši. I on može da ima određene prioritete, kao što je dozvoljen broj konekcija prema jednom web sajtu, dozvoljen ukupan apload/download u nekoj jedinici vremena ....i još puno drugih faktora koji mogu uticati na ukupnu brzinu odziva i prikazivanje web stranica.

Momentalno i već veoma dugo naš sajt se vrti odlično. Nekada ranije nije bilo tako .. ja to sve pratim i reagujem ali tek kada je situacija kritična duže vreme, jer kako sam i napisao ispadi i zagušenja mogu biti i na nekom drugom mestu i ne zavisi sve samo od servera.
Brzina downloada varira i preko dana kada je opterećenje veće ide oko 100KB/sek, a u vremenu manjeg opterećenja i do 1MB/sek.

U pravu si da je forum poprilično velik, ali to još uvek nema uticaja na brzinu odziva. Ima uticaja samo prilikom pretrage ako ima puno rezultata, jer su indeksirane reči na svega 2 karaktera.

Evo sada je 22h, vreme kada je zagušenje globalno skoro u vrhu. Stranice mi u proseku otvara za 1 sekundu, čak i kraće.
Ping je na slici ispod.
111ping.jpg
111ping.jpg (22.23 KiB) Pregledano 2220 puta.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Damiru
___
___
Kontakt:

Post napisao Damiru » 03 Jun 2013, 22:14

10 je sati, kod mene i dalje nikakav problem.
Fanzo forum, surfovanje dana 03.06.2013. u 22:05

Skrolovanje... Hteo sam da pokažem da je cela stranica učitana, a kasnije sam ukapirao da se to svakako vidi gore kod adrese, kad nestane "progress bar". Namerno sam izabrao "Smešne slike", jer je stranica među najzahtevnijima što se tiče downloada.

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao dejan-dexi » 03 Jun 2013, 22:30

Ok , samo sam hteo da ukazem kako resiti problem lose ucitavanja stranica.
Nekome je ralavantan ping , nekome kako da neki fajl downlouduje.
No dobro :pivopije: :pivopije:

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 03 Jun 2013, 22:54

Ja nisam hteo da gubim vreme ovde i pišem ti i pojašnjavam sve sa onih linkova što si dao, nego sam odmah prešao na bitnije stvari.
Nisi pročitao ili nisi shvatio šta sam napisao.
Ako hoćeš brže da ti se otvaraju ove stranice nenjaj internet provajdera ili zakupi bolji paket. Ne većeg protoka, nego bolji i skuplji.

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 03 Jun 2013, 22:57

dejan-dexi je napisao:Ah , na vise racunara je isto , eunet i telekom su provaideri . Verovatno je do ovog phpBB .

Evo malo predloga za administratore
http://www.hostknox.com/tutorials/phpbb3/optimization
http://forum.cloudmedianews.com/forum-c ... t2545.html
Nema veze što su dva različita provajdera ako sve ide sa istog čvorišta (čitaj sve sa telekoma jer je on vlasnik svih resursa) nego kolika je agregacija na ADSLu kojeg koristiš.

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao dejan-dexi » 03 Jun 2013, 23:06

:crash: :crash: za provaidere .
Ne upustam se dalje u diskusiju.
Neka se otvara kako se otvara.

grubiz1@gmail.com
gx
gx
Contact person: Zeljko

Post napisao grubiz1@gmail.com » 03 Jun 2013, 23:36

Dejane probaj više puta u toku dana da odradiš http://www.speedtest.net/.Mislim da poprilično realno prikazuje brzine protoka.Iz iskustva znam da nije bitan samo provajder već i udaljenost od poštanske centrale ako koristiš ADSL.

Damiru
___
___
Kontakt:

Post napisao Damiru » 04 Jun 2013, 22:24

Pristup FF danas... Dosta od mene. :ccccc:

rubin_miki
Preminuo
Kontakt:

Post napisao rubin_miki » 04 Jun 2013, 23:01

hmm..ma i kod mene nesto danas i juce stuca li stuca, net mi je sasvim ok, svi (30-tak) forumi su mi ok, sve stranice super, yahoo, google puska, samo FF nesto zeza :(
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

chellawy
gx
gx
Contact person: SIX
Specialty: tv

Post napisao chellawy » 04 Jun 2013, 23:14

danas ni ja nisam mogao da pristupim forumu jedno pola sata u popodnevnim časovima.... dok mi je sve ostalo na netu letelo

Imam kablovski net 6Mb down 3 Mb up-load
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Vojvoda
____
____
Contact person: Mirko

Post napisao Vojvoda » 05 Jun 2013, 00:32

Takođe i ja. U to vreme je ping ka forumu bio sjajan a otvaranje stranica truba, dok je ostatak neta bio kao na trkama F1. :roll:
Budženje je majka zanata.
Ko dobro budži, bolje pare uzima.
http://www.youtube.com/watch?v=WBao61sI ... ture=share

fanzo
Site Admin
Site Admin
Kontakt:

Post napisao fanzo » 05 Jun 2013, 05:51

Juče popodne nije radilo dobro, bilo je ispada i kod mene. Dejan maleriso :lala:

dejan-dexi
bela tehnika
bela tehnika

Post napisao dejan-dexi » 05 Jun 2013, 22:23

Ma nisam , :lala:
samo sam hteo reci da se ovakav forum , kao i mnogo drugih foruma , cms -ova, wordpress-ova ...itd
izvrasava na serveru , sto bi se reklo da je php server side jezik . pa nekada ako je forim veci , ima dosta zahteva, ima veliku myaql bazu ... nakupi se nekog kesa i pocne da zaglavljuje.
Dosta se moze iz cpanela resiti , npr phpmyadmin moze lepo da optimizuje bazu , gzip kompresija izmedju servera i klijenta , postoje i opcije u admin delu foruma za optimizaciju ....
ona dva linka su vise kao ideja , a nisu lose.
Ping u vreme losijeg saobracaja ide i na 70 - 80 ms , tako da u vreme opterecenja (provaider) mislim da je ok i do 2 sekunde da ucita stranicu.
Mada ovde nema fleseva , skripti ... mrdalica zezalica i stranice bi trebale sa da se ucitavaju gotovo trenutno.

Neki su obratili paznju na download , download nema veza sa ucitavanjem stranica , ako ti se stranica ne ucita ne mozes skidati , zar ne :?: , a pride nemamo svi istu brzinu download/upload
Videli smo na klipovima i tesko otvaranje slika , dosta slika je linkovano ka drugim lokacijama , a slike koje su na forumu su neoptimizovane za web i sve su teske , zato se tesko ucitavaju.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... TpHTiG07bs

Racunar kao racunar , za npr ovaj forum, moze i pentum 3 , jedino su aplikacije , programi zahtevni , zato treba malo bolji racunar , zamislite firefox sa otvorenih 30-45 tabova , koliko tu treba meorije i zauzeca procesora ? :mrgreen:

Stolle
Site Admin
Site Admin

Post napisao Stolle » 05 Jun 2013, 22:27

"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Pitanja - Predlozi - Obaveštenja Molimo nove članove da obavezno pročitaju.”