Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
jjosip
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 18 Avg 2011, 09:59
Location: dalmacija

Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao jjosip » 25 Feb 2013, 22:43

Dali se Nylog pojavio bilo gdje na tržištu ex. Jugoslavije? :tooo: ,
Htio bih ga isprobat iz radoznalosti, koliko vidim jedna od rjetkih stvari za koju nisam našao negativnu kritiku na internetu (samo jedna neutralna),


Hvala na informaciji

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao nike » 26 Feb 2013, 04:13

Nisam ga našao nigdje u nas. Naručio sam ga na e-bay i dobio u roku od 7 dana.
Uzeo sam po 3 od svake vrste. Miran sam za slijedeće 3-4 god i više ako ne bude previše montaža, a kako se čini, neče ih ni biti. :mrgreen:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

jjosip
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 18 Avg 2011, 09:59
Location: dalmacija

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao jjosip » 26 Feb 2013, 10:39

Eto iskustva iz prve ruke. :dmzs:

Dali je stvarno toliko dobar, tj vrjedi li tog novca ( ispada da drži i spojeve koji su prije bili samo za zamjenu tj napravi novog, npr. pertlovani spoj više puta rastavljan pa ima nekakvo malo curenje , namažeš nylogom na dodirnu površinu spoja i pertlovane cijevi, stehneš i mirna bosna ili...?

Usporedivost prema leak-a-lock -u, više onako dojam.

Tx

lenas_bk
_
_
Postovi: 82
Pridružen: 09 Avg 2007, 12:11
Location: Bosanska Krupa BiH
Warranty service: VIVAX,BEKO,BLOMBERG,
TCL,LG,
Specialty: consumer

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao lenas_bk » 26 Feb 2013, 20:34

I mene interesuje iskustvo sa ovim cudom.Godinama koristim leak lock pa me
interesuje jeli zaista ovaj nylog bolji,na netu sam vidio
da ima crveni i plavi .

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao nike » 28 Feb 2013, 01:13

Iskustva nemam nekog jer tek sam dobio to prije 20-ak dana, a ovih dana ne radim ništa.
Imam samo iskustvo prilikom vakumiranja, di mi je vakuum metar pokazivao curenje na jednoj instalaciji, a kad sam njegovu gumicu premazao sa Nylogom, više nije. Znaći da, praktički, bez njega ni ne možeš obavit normalni vakuum test.

Što se tiće loše ispertlanih spojeva, ne bih se previše pouzdao u njega niti bilo koje drugo brtvilo, posebno ako su udubine vertikalne tj u osi sa cijevi. To jednostavno treba napraviti ponovo. Ono što je vidljivo kao udubina, trag, friž na cijevi, a posebno u osi sa cijevi, pustit će bez obzira na brtvilo, kad-tad.

Prednost u odnosu na Leak-lock je što se ne stvrdnjava, tj uvijek je elastičan i ne može začepiti ništa ako dospije u sistem, jer je to u stvari ulje,samo nešto gušće.
Kod Leak-locka može doći do pucanja kod različitog termičkog rastezanja između dodirnih površina različite mase, iako ja to još nisam doživio.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao goranfri » 28 Feb 2013, 11:22

Ja nikada ništa nisam koristio od tih lepaka kao dodatak.Ako imaš dobar alat za pertlovanje i malo prakse nije ti potreban nikakav lepak.

Ima situacija gde to može pomoći ali ako misliš na spojeve kod klima uređaja onda bolje nabavi dobar alat za pertlovanje cevi.

jjosip
_
_
Postovi: 29
Pridružen: 18 Avg 2011, 09:59
Location: dalmacija

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao jjosip » 10 Apr 2013, 09:59

Pozdrav svima,
zbog informacija o Nylogu na ovom sajtu i po internetu odlucili smo ga nabaviti za daljnju prodaju.
Imamo u ponudi Nylog blue (može se koristiti univerzalno, prema proizvođaču), proizvodi "Refrigeration Technologies" više detalja na linku http://refrigtech.com/Product/Sealants/ ... _blue.html

cijena Nylog blue (ako kažete da ste s Fanzo.org :dmzs: ) 85,00 kn s pdv-om
ocekivana maloprodajna trgovačka cijena 109,99 - 119,99 kn s pdv-om

Cijena dostave od 10,00 kn pa do ....
Za 10,00 kn možete dobiti robu na kiosk Tiska
Ostale službe nisu problem HP, DPD, Intereuropa ...

Trenutno ne ocekujemo prodaju prodaju po trgovinama, (ako ima zainteresiranih može nas kontaktirati), prodaj zasad ide direktno preko nas.
Kontakt informacije:

Arban Trogir 098 602 814
e-mail: ***********info@arban.hr**********

napomena urednicima: Ovaj post je objavljen s odobrenjem administratora (kontaktiran administrator i dobiveno dopuštenje za objavu posta na ovom mjestu.)
Zadnja izmena: jjosip, dana 10 Apr 2013, 17:44, ukupno menjano 1 put.

Avatar
sfar
_
_
Postovi: 111
Pridružen: 20 svi 2011, 14:31
Location: hrvatska
Warranty service: u mirovini
Specialty: consumer

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao sfar » 10 Apr 2013, 16:21

kad smo već kod određenih sredstava za pomoć serviserima zanima me da li je itko ikada koristio ovako nešto:

Super Dry je aditiv koji sprječava stvaranje vlage u klima uređajima i rashladnim sistemima.Super Dry sadrži posebne komponente koje pospješuju stabilnost mazivog sredstva i sprječava nastanak vlage. Kompatibilan je sa svim rashladnim plinovima uključujući CFC, HFC i HCFC

Ice Free je aditiv za odmrzavanje koji vrlo brzo rješava probleme zamrznutih klima i rashladnih uređaja. Veže molekule vlage u rashladnom plinu, te sprječava njihovo zamrzavanje. Ice Free je kompatibilan sa svim rashladnim plinovima. Pomiješan s rashladnim plinom cirkulira u njemu ne mjenjajući pritom njegova svojstva

Cool-shot povećava učinkovitost klima i rashladnih uređaja, posebno onih starijih. Aktivni sastojci, dva sintetička katalizatora djeluju na sredstvo za podmazivanje povećavajući njegovu mazivnost i smanjujući njegovo izolirajuće djelovanje na unutarnje stjenke isparivača i kondenzatora. Cool-shot je kompatibilan sa svim uljima

Extreme je posebno dizajniran proizvod za sigurno brtvljenje malih mjesta curenja rashladnog plina do 0,5 mm, koja se često javljaju na metalnim i gumenim komponentama klima i rashladnih uređaja. Ključni sastojci Extreme-a djeluju kada u sistemu dođe do curenja rashladnog plina, stvarajući fleksibilnu trajnu plombu. Extreme je kompatibilan sa svim rashladnim plinovima.

Brilliant
je UV detektor koji omogućuje sigurnu, brzu i preciznu detekciju malih mjesta curenja rashladnog plina u klima uređajima i rashladnim sistemima.
Svjetlucanje boje Brilliant UV Detector-a pod osjetljivom UV lampom označit će svako mjesto curenja rashladnog plima u svim klima uređajima i rashladnim sistemima
Molim admina ili urednika ako ovo nije prikladno ili je dio koji nije za objavu neka obriše .

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao nike » 19 Avg 2013, 10:22

]
sfar je napisao:
Super Dry je aditiv koji sprječava stvaranje vlage u klima uređajima i rashladnim sistemima.Super Dry sadrži posebne komponente koje pospješuju stabilnost mazivog sredstva i sprječava nastanak vlage. Kompatibilan je sa svim rashladnim plinovima uključujući CFC, HFC i HCFC
Postulat 1 u rashladu: U sistem ide samo rashladno sredstvo i ulje. Sve ostalo nema šta raditi u sistemu.
Ice Free je aditiv za odmrzavanje koji vrlo brzo rješava probleme zamrznutih klima i rashladnih uređaja. Veže molekule vlage u rashladnom plinu, te sprječava njihovo zamrzavanje. Ice Free je kompatibilan sa svim rashladnim plinovima. Pomiješan s rashladnim plinom cirkulira u njemu ne mjenjajući pritom njegova svojstva
Postulat 1 u rashladu: U sistem ide samo rashladno sredstvo i ulje. Sve ostalo nema šta raditi u sistemu.
Cool-shot povećava učinkovitost klima i rashladnih uređaja, posebno onih starijih. Aktivni sastojci, dva sintetička katalizatora djeluju na sredstvo za podmazivanje povećavajući njegovu mazivnost i smanjujući njegovo izolirajuće djelovanje na unutarnje stjenke isparivača i kondenzatora. Cool-shot je kompatibilan sa svim uljima
Postulat 1 u rashladu: U sistem ide samo rashladno sredstvo i ulje. Sve ostalo nema šta raditi u sistemu.
Proizvođač ulja je stavio sve potrebne aditive u ulje.
Extreme je posebno dizajniran proizvod za sigurno brtvljenje malih mjesta curenja rashladnog plina do 0,5 mm, koja se često javljaju na metalnim i gumenim komponentama klima i rashladnih uređaja. Ključni sastojci Extreme-a djeluju kada u sistemu dođe do curenja rashladnog plina, stvarajući fleksibilnu trajnu plombu. Extreme je kompatibilan sa svim rashladnim plinovima.
Postulat 1 u rashladu: U sistem ide samo rashladno sredstvo i ulje. Sve ostalo nema šta raditi u sistemu.
Što kad ta plomba zaplombira kompresor ili neki ventil i sl.? Što kad to govno dospije u rekuperator?

Brilliant
je UV detektor koji omogućuje sigurnu, brzu i preciznu detekciju malih mjesta curenja rashladnog plina u klima uređajima i rashladnim sistemima.
Svjetlucanje boje Brilliant UV Detector-a pod osjetljivom UV lampom označit će svako mjesto curenja rashladnog plima u svim klima uređajima i rashladnim sistemima
Molim admina ili urednika ako ovo nije prikladno ili je dio koji nije za objavu neka obriše .
Fluorescentno ulje je od nekih proizvođača kompresora odobreno a kod nekih gubiš garanciju ako ga ubaciš u sistem. Što kad imaš posla sa kompresorom od 20000€? Jesi li spreman na to da ti ne priznaju garanciju? A oni jedva čekaju razlog za to.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
sfar
_
_
Postovi: 111
Pridružen: 20 svi 2011, 14:31
Location: hrvatska
Warranty service: u mirovini
Specialty: consumer

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao sfar » 20 Avg 2013, 08:35

Nike sad će ispast da sve novo što dolazi ( nadam se da je ispitano) ne valja . slažem se da u nekim stvarima pretjeruje , no nisu vljda stručnjaci to bez veze izmislili i preporučuju. svak stvar ima svojih dobrih i loših strana .

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao nike » 21 Avg 2013, 06:27

Dakle, akohol ide u sistem da veže vlagu na sebe. Bez veze, danas pored dvostepenih vakuum pumpi!
Aditiv protiv stvaranja vlage, glupost. Staviš filter i mijenjaš. Očistiš kondenzator, staviš veći kondenzator ako je mali. Ne stvara se vlaga ako je ulje ispod temperature raspadanja. Protiv kiseline? Staviš filter sa aktivnim aluminijem kojeg ukloniš kasnije kad veže kiselinu. Promijeniš ulje.
Cool-shot, bez veze. Staviš odvajač ulja. Osiguraš adekvatnu brzinu plina. Osiguraš povrat ulja pravilnim izvođenjem cjevovoda.
Extreme, može samo prije nego češ bacit uređaj. Probaj otvorit kompresor u koji je dospilo to sranje a koji je bio otvoren prema atmosferi. Šta kad ti dođe u rekuperator to govno, jer nitko nije stavio oznaku da je to unutra? Što češ onda, baciti ga! Imaš na Youtoubeu.
Eto, ne govorim ja ovo sam. Ima ih malo više na RE. Priupitaj tamo.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
sfar
_
_
Postovi: 111
Pridružen: 20 svi 2011, 14:31
Location: hrvatska
Warranty service: u mirovini
Specialty: consumer

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao sfar » 21 Avg 2013, 08:51

kao što sam rekao sve ima svoje za i svoje protiv .

Soko
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 216
Pridružen: 16 Jan 2012, 09:28
Location: Beograd
Specialty: whitegoods
Lokacija: Serbia

Re: Nylog - brtvilo za HFC - CFC - HCFC

Post napisao Soko » 01 Sep 2013, 08:00

Ja sam na Chillventi pricao sa vlasnikom firme koja prodaje te aditive - moguce da je upravo ova koju pominjes jer mi nazivi deluju poznato.
Njega je zaposleni doveo kao strucnjaka nakon par pitanja na koja on nije imao odgovor. Sta da ti kazem - klasicna marketing prica.
Covek vrlo malo zna o rashladnom procesu. Frlja neke fraze a u svakoj drugoj recenici mora da ubaci rec "efficiency". Bilo kakvu nezgodnu pricu okrene a ono gde sam ga prekidao i insistirao na direktnom odgovoru je zapisao pa ce mi javiti.

I meni je na prvu loptu delovalo impresivno ali kad sam malo promislio postao sam skeptik a nakon tog razgovora sam gotovo siguran da je u pitanju "magicna vodica". Ja ni UV boju nikada ne sipam u stacionarne sisteme a automobile ni ne radim za pare - osim sebi i prijateljima.

Ne postoje instant resenja. Nekada mogu odloziti resavanje problema ali obicno ne urade nista ili, u gorem slucajau, jos pogorsaju stanje.

Odgovori

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”