Anitech VCR

problemi , kvarovi , upload/download popravka dvd vcr

Urednici: alexa_pg,KASA1

Pravila foruma
Naslov teme treba da bude u formatu: PROIZVOĐAČ, MODEL, KRATAK OPIS KVARA
Nakon rešenog kvara zatvoriti temu >> >UPUTSTVO< u suprotnom ništa ne činiti.
RAZNA UPUTSTVA
Djape_Corleone
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 09 Apr 2012, 20:23
Location: Beograd

Anitech VCR

Post napisao Djape_Corleone » 09 Apr 2012, 20:41

Pre svega pozdrav svim članovima foruma.

Pronašao sam ovaj forum googlajući po netu u nadi da ću pronaći neke informacije, pa računam da ovde ima ljudi koji se dobro razumeju i mogu da mi pomognu.
Naime o čemu se radi:
Posedujem neke stare VHS kasete na koje su snimani neki meni veoma dragi sadržaji uz pomoć navedenog uredjaja, dakle Anitech VCR model AE 7000VPS,
evo i slika:

slika

slika

Sada bih želeo da presnimim te kasete na DVD diskove. Povezao sam VCR sa TV karticom računara preko scart adaptera dalje na s-video ulaz i line-in za zvuk što ne prestavlja problem. Medjutim problem je u tome što nakon 15-30 min rada video rekordera dolazi do pojave belih isprekidanih linija na slici kao i do promećaja u zvuku (kao da su nekako robotizovani glasovi, tako bih to opisao). Napomenuo bih da su kasete snimane u LongPlay modu. Taj problem postoji i od ranije, dakle i dok je video rekorder bio povezan sa TV-om preko antenskog RF izlaza klasičnim koaksijalnim kablom (ovo napominjem da bih eliminisao da problem potiče u lošem povezivanju sa tv karticom računara).
Nosio sam ga ranije u razne servise, gde su mi govorili da je potrebno zameniti neki deo, neku komponentu ali se ne sećam tačno šta. Ukoliko ima nekoga ko zna o čemu bi ovde moglo da se radi i da li je moguće to popraviti samostalno, bio bih mu JAKO zahvalan. Znam da su odavno izbačeni iz upotrebe i sam ga ne koristim već 10 godina, odložio sam ga tada upravo zbog tog kvara. Ali sam skoro pronašao ove kasete koje su mi jako drage, a ne bih da plaćam ne znam koliko novaca nekom servisu da mi ih presnimi, uz svo dužno poštovanje prema ljudima koji se bave tim poslom! Ako postoji način da se utvrdi o čemu se radi, pokušao bih to da uradim samostalno. Inače nije mi problem da sam promenim neku elektronsku komponentu, radio sam to ranije mnogo puta, samo ako bi uz nečiju pomoć, savet i iskustvo otkrio o čemu je reč.
Hvala unapred svim zainteresovanim forumašima i stručnjacima iz ove oblasti i nadam se da će se neko javiti :D

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: Anitech VCR

Post napisao milan » 09 Apr 2012, 21:07

Ustanovio si da je video neispravan.
Uzmi te kasete i probaj na nekom drugom video rekorderu da li rade.
Kako si u Beogradu, pogledaj u komsiluku ko ima, ili kod rodbine i prijatelja.
Kad nadjes negde i ustanovis da kasete rade, doneses video kod tebe i to odradis
kako si napisao.Sigurno da tu kod vas ima neko ko se i profesionalno bavi presnimavanjem.

Djape_Corleone
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 09 Apr 2012, 20:23
Location: Beograd

Re: Anitech VCR

Post napisao Djape_Corleone » 09 Apr 2012, 21:16

Hvala ti na brzom odgovoru, medjutim nisam u mogućnosti da nadjem video rekorder i probam kasete, svi koje poznajem su to odavno odložili, bacili...
Da li si zapazio u tekstu da sam napisao da mi je više servisa audio/video tehnike ustanovilo da video rekorder može da se popravi, zašto tvrdiš da je neispravan?
No sad je to druga priča zašto ja nisam pristao na servis. Ok je tvoje razmišljanje, ali ja želim da pokušam da popravim ovaj uredjaj, upravo jer mi je više puta rečeno da je to moguće. A ukoliko od toga ne bude ništa, krajnja solucija će biti traženje nekoga ko radi presnimavanje.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: Anitech VCR

Post napisao milan » 09 Apr 2012, 21:31

Da li si zapazio u tekstu da sam napisao da mi je više servisa audio/video tehnike ustanovilo da video rekorder može da se popravi, zašto tvrdiš da je neispravan?
Kod nas u Novom Sadu ako je nesto neispravno nosimo na popravku u servis.
Tako sam shvatio to sto si napisao.
Kod Vas u Beogradu aparate nosite u Servis kad .........
Ocigledno da ja nisam nesto dobro razumeo.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: Anitech VCR

Post napisao milan » 09 Apr 2012, 21:36

Ukapirao sam konacno :oklagija
Nosio sam ga ranije u razne servise, gde su mi govorili da je potrebno zameniti neki deo, neku komponentu ali se ne sećam tačno šta. Ukoliko ima nekoga ko zna o čemu bi ovde moglo da se radi i da li je moguće to popraviti samostalno, bio bih mu JAKO zahvalan.
Ti trazis gotovo resenje da ti se kaze sta da zamenis da bi to proradilo.

Djape_Corleone
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 09 Apr 2012, 20:23
Location: Beograd

Re: Anitech VCR

Post napisao Djape_Corleone » 09 Apr 2012, 21:42

milan je napisao:Ti trazis gotovo resenje da ti se kaze sta da zamenis da bi to proradilo.
da ukoliko to nije zabranjeno pravilima ovog foruma...

Avatar
krllebg
___
___
Postovi: 1719
Pridružen: 27 Avg 2006, 19:45
Location: Beograd
Warranty service: DeGermany
Specialty: tv
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Anitech VCR

Post napisao krllebg » 10 Apr 2012, 15:23

Nije zabranjeno,ali cisto sumnjam da bi umeo da sam uradis.Po mom misljenju,bez detaljnije analize aparata i kvara,mislim da je kvar do dram motora.
I kao sto si sam konstatovao,mnogi su te uredjaje vec zamenili savremenijim.Vrednost popravke ti moze reci majstor koji bude primio aparat na popravku.Ja cu ti na PP
preporuciti jednog,a ti dalje odluci da li ces popravljati ili ne.
Ukoliko ti ova opcija neodgovara,ima ljudi koji to presnimavaju profesionalno,tako da to sto imas na kasetama mozes prebaciti u drugi format.
... Here lies a man whom is little known !!!

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Anitech VCR

Post napisao vlatkocopa » 10 Apr 2012, 16:14

Kad se to desi jel menja stalno na displeju SP/LP ?
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

arsa
_
_
Postovi: 68
Pridružen: 29 Apr 2008, 17:19
Location: Norway
Contact person: Arsa
Specialty: tv-multimedia

Re: Anitech VCR

Post napisao arsa » 10 Apr 2012, 16:52

kod tih vcr-a je problem mehanika t.j. vodjenje trake.
poklanjam ti 2 vcr-a pa se vezbaj(placas transportne troskove)

digital.pero
_
_
Postovi: 15
Pridružen: 01 Okt 2009, 16:58
Location: Makedonija
Specialty: tv-multimedia

Re: Anitech VCR

Post napisao digital.pero » 10 Apr 2012, 17:50

sp-lp,sp-lp,bilo je to nekada-j.....i napon 6 volta.Dobro sam se namucio sa prvim.

Avatar
milan
Preminuo
Postovi: 4426
Pridružen: 19 Avg 2006, 22:38
Location: Novi Sad
Specialty: tv-multimedia

Re: Anitech VCR

Post napisao milan » 10 Apr 2012, 20:14

Da SP-LP elko za 6V 220uF/16v davno bese.

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Anitech VCR

Post napisao vlatkocopa » 10 Apr 2012, 20:35

Da i obavezno stabilizator 7806... :uca:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Djape_Corleone
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 09 Apr 2012, 20:23
Location: Beograd

Re: Anitech VCR

Post napisao Djape_Corleone » 11 Apr 2012, 08:15

vlatkocopa je napisao:Kad se to desi jel menja stalno na displeju SP/LP ?
da da da upravo to ;)

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Anitech VCR

Post napisao vlatkocopa » 11 Apr 2012, 09:44

Ne secam se sad koji elkosi behu u mrezi,menjaj redom,posebno sto ide na stab.7806, a normalno i njega obavezno.
:pivopije:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Djape_Corleone
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 09 Apr 2012, 20:23
Location: Beograd

Re: Anitech VCR

Post napisao Djape_Corleone » 11 Apr 2012, 14:01

krllebg je napisao:Nije zabranjeno,ali cisto sumnjam da bi umeo da sam uradis.Po mom misljenju,bez detaljnije analize aparata i kvara,mislim da je kvar do dram motora.
I kao sto si sam konstatovao,mnogi su te uredjaje vec zamenili savremenijim.Vrednost popravke ti moze reci majstor koji bude primio aparat na popravku.Ja cu ti na PP
preporuciti jednog,a ti dalje odluci da li ces popravljati ili ne.
Ukoliko ti ova opcija neodgovara,ima ljudi koji to presnimavaju profesionalno,tako da to sto imas na kasetama mozes prebaciti u drugi format.
hvala na info...

Djape_Corleone
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 09 Apr 2012, 20:23
Location: Beograd

Re: Anitech VCR

Post napisao Djape_Corleone » 11 Apr 2012, 14:04

arsa je napisao:kod tih vcr-a je problem mehanika t.j. vodjenje trake.
poklanjam ti 2 vcr-a pa se vezbaj(placas transportne troskove)
hvala ti puno, gledam sad ako mogu nešto oko ovog da uradim i on mi je dovoljan...pa da presnimim ove kasete ;)
to inače nije usko moja struka, ali sam ih rastavljao mnogo različitih aparata ranije itd,itd :D

Djape_Corleone
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 09 Apr 2012, 20:23
Location: Beograd

Re: Anitech VCR

Post napisao Djape_Corleone » 11 Apr 2012, 14:17

vlatkocopa je napisao:Ne secam se sad koji elkosi behu u mrezi,menjaj redom,posebno sto ide na stab.7806, a normalno i njega obavezno.
:pivopije:
živeli :pivopije:
i hvala mnogo na više nego korisnim info...samo moram da naglasim da nisam ipak toliko iskusan u svemu ovome, pa ukoliko Vam nije teško objasnite mi bliže o čemu je tačno reč, koji delovi tačno trebaju da se zamene.
Da li konkretno mislite na zamenu pomenutog elektrolitskog kondenzatora (220/16) kada kažete elkosi mislite na elektrolitske kond. :?: i stabilizator napona 7806 da se promeni? :hmhm: :D
To su oni kondenzatori na pločici desno pored transformatora mreznog napona i predpostavljam da je na toj ploči i stabilizator napona?

http://www.mikroprinc.com/proizvodi/pas ... /index.php
http://www.proelectronic.rs/STABILIZATO ... 6-2061.htm

nadam se da ovo neće ugroziti pravila foruma, što ovi linkovi vode ka ovim prodavnicama, da ne ispadne da reklamiram, nego da bi mi potvrdili da li je o tome reč?
hvala na razumevanju :)

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Anitech VCR

Post napisao vlatkocopa » 11 Apr 2012, 15:58

Upravo to :tooo:,mada bi trebalo da se ima instrument i da se provere i ostali elektrolitski kondenzatori u mrezi,posto taj instrument 1001% nemate,zato sam i naveo da se svi promene redom(posto su jeftini i nije neka cifra)
:pivopije:
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Djape_Corleone
_
_
Postovi: 17
Pridružen: 09 Apr 2012, 20:23
Location: Beograd

Re: Anitech VCR

Post napisao Djape_Corleone » 11 Apr 2012, 17:05

vlatkocopa je napisao:Upravo to :tooo:,mada bi trebalo da se ima instrument i da se provere i ostali elektrolitski kondenzatori u mrezi,posto taj instrument 1001% nemate,zato sam i naveo da se svi promene redom(posto su jeftini i nije neka cifra)
:pivopije:
hvala puno na Vašem trudu i pomoći...pa da ovaj običan unimer koji ja posedujem nema mogućnost merenja kapacitivnosti kondenzatora, ali zar ne mogu da proverim njihovu ispravnost merenjem otpora? Ali naravno i nije problem promeniti ih sve...
No taman kad ste mi pružili tračak nade da će možda biti nekog rezultata od ove moje akcije, desilo se sledeće: video je u jednom trenutku nekako mučki do pola izbacio kasetu iz njenog ležišta i posle toga ni da mrdne kaseta ponovo unutra. Sa leve strane ne zaglavljuje zupčanik, ali sa desne strane gde se sa velikog zupčanika dalje prostire prenosni mehanizam dole do gumica, kao da je prezubio negde ili se zaglavilo, neće da mrdne :(
gumice su se doduše rastegle i ishabale, ja sam ih namestio koliko može malo bolje u ležišta, ali ne pomaže, očigledno je dugogodišnje stajanje uzelo svoj danak... :(
verujem da to može da otkoči da tako kažem, ali da li je nekako moguće skupiti gumice ili se negde dokopati novih...eh baš mi krivo, taman kad sam se nameračio :)

Avatar
vlatkocopa
gx
gx
Postovi: 3021
Pridružen: 04 Jun 2008, 22:41
Location: Makedonija-Kumanovo
Contact person: Vlado
Phone number: 0038931420808
Specialty: tv

Re: Anitech VCR

Post napisao vlatkocopa » 11 Apr 2012, 18:17

Eeee to je vec problem :-(
Za sjaj u očima, rumenilo u licu i lepršav hod - koristite kozmetiku -Šljivovica a moze i domaca jabukovaca ..:))

Zaključano

Natrag na “Servisiranje DVD VCR”