Midea MSB12HR blinkaju lampice on/off i pre def (REŠENO)

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,Honorarac,sim

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
Milos1986
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 08 Feb 2011, 22:10
Location: Paracin

Midea MSB12HR blinkaju lampice on/off i pre def (REŠENO)

Post napisao Milos1986 » 08 Feb 2011, 23:03

Cenjeni majstori!
Izvinjavam se sto nisam stavio oznaku klime(stavicu je cim proverim).Rec je o klasicnoj Midei.Kada se klima ukljuci na rezim grejanja sve krene normalno,ukljuce se i kompresor i ventilator spoljne jedinice.Zatim se nakon 5-min. ventilator spoljne iskljucuje(vise se uopste ne pali),a kompresor nastavlja sa radom jos nekih 20 min.Nakon toga,klima prestaje sa radom i pocinju da blinkaju lampice on/off i pre def i klima uopste ne reaguje na daljinski,vec se mora iscupati iz zida.
Nov sam u ovom poslu i nadam se da jos ima dobrih ljudi koji mi mogu pomoci da naucim ono sto volim. :)
Hvala Vam unapred!
Procitaj ova pravila u crvenom iznad :uca: da bi uopste mogli da ti pomognemo.Znas li koliko ima obicnih Midea?
Zadnja izmena: kisko, dana 12 Feb 2011, 15:11, ukupno menjano 6 puta.
Razlog: Upisati oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara

Milos1986
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 08 Feb 2011, 22:10
Location: Paracin

Re: Midea-istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao Milos1986 » 09 Feb 2011, 07:14

Rec je Midei MSB12HR

Avatar
goranfri
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1578
Pridružen: 02 Sep 2008, 01:16
Location: Beograd
Warranty service: Icematic Simag Scotsman LaSanMarco Brema LaCimbali Joly
Manitowoc
Specialty: whitegoods
Lokacija: Beograd

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao goranfri » 09 Feb 2011, 09:29

Ja bih prvo ispitao sonde .

Milos1986
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 08 Feb 2011, 22:10
Location: Paracin

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao Milos1986 » 10 Feb 2011, 07:03

Gospodo!
Pokusao sam omski ispitati sonde i obe mi pokazuju da su ispravne.Objasnicu jos jednom.Kada je upalim da greje upale se i kompresor i ventilator,ali vent. stane nakon par min. I vise se uopste ne ukljucuje,a kompresor nastavlja sa radom jos nekih 20min,nakon cega se i on gasi,a unutrasnja jed. zatvara krilca I uklkucije lampice on/off i pre def,koje blinkaju istovremeno.Tada klima uopste vise ne prima komande sa daljinskog.Sta jos to moze biti???.
Hvala puno

Honorarac
Preminuo
Postovi: 760
Pridružen: 14 Nov 2008, 20:04
Location: Sremska Mitrovica
Contact person: Damir
Specialty: whitegoods

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao Honorarac » 10 Feb 2011, 07:52


Milos1986
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 08 Feb 2011, 22:10
Location: Paracin

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao Milos1986 » 10 Feb 2011, 08:27

Hvala Honorarac,probacu i sa elektronikom,mada me buni zasto nakon par minuta iskljuci ventilator spoljne.jed. a kompresor radi 20min,bez ukljucivanja vent.Meni se cini da je do elektronike.Koliko se krecu one univerzalne elektronike?Mozda bih s njom mogao da pokusam ako ne naletim na Mideinu!?

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao nike » 10 Feb 2011, 08:48

Prvo očisti klimu!
Jeli netko nešto radio na njoj? Npr. dopunjavao plin!!
Dali i koliko dugo se vrti ventilator unutarnje jedinice? Probaj ga i na fan mode samo.
Izmjeri napon mreže dok kompresor radi!
Mjeri struju kompresora. Ako je viša od 10A onda je neispravan kompresor, prepunjena klima, začepljenje u rashladnom krugu prije kapilare, prljava unutarnja jedinica ili ventilator unutarnje ne vrti dobro.
Ako je niža onda je neispravna elektronika.
Kad je struja viša od 8A gasi se ventilator vanjske a ako i dalje raste do 10A onda se gasi i kompresor nakon 5 min. Ako naraste na 11A onda se kompresor gasi nakon 3 sek.

P.S.

Ova klima ima još dva slova u oznakama (MSB12HRN2 ili sl.), pa kad budeš pored nje, onda zapiši punu oznaku modela i ispravi u naslovu.

P.P.S.
Ja tipujem na prepunjenu klimu. :mrgreen:
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Milos1986
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 08 Feb 2011, 22:10
Location: Paracin

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao Milos1986 » 10 Feb 2011, 09:58

Klima je neko relativno skoro ciscena,menjan je kondenzator i vrsena dopuna,ali bez vakumiranja.Postoji li mogucnost da su je prepunili?

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao nike » 10 Feb 2011, 10:13

Evo dok sam ja tipovao, ti mi potvrdio moje pretpostavke. :deda:
Iz klime treba izvaditi sav plin (rekuperirati-čuvajmo okoliš za našu djecu), natlačiti dušikom na 25 bara i provjeriti dali pušta (zašto je nadopunjavano?) tako što taj tlak treba da drži 24 sata. Nakon što se propuštanje otkloni ili se konstatira da nigdje ne pušta, dobro izvakumirati i napuniti sa novim plinom (R407C se ne nadopunjava) na vagu, točno u gram koliko piše na naljepnici, a ako je cjevovod duži od predviđenog sa tim punjenjem, onda treba i dodati za razliku dužine.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Milos1986
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 08 Feb 2011, 22:10
Location: Paracin

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao Milos1986 » 10 Feb 2011, 13:35

Ova Midea koristi R22,ali mi je vlasnik rekao da je neki majstor dopunio,ali nije izvakumirao.Pokusacu ja u subotu da joj odradim celu dijagnostiku,pocevsi od motora i elektronike pa do obeju sondi(ponovo).Ako je sve ok,istocicu sav freon,izvakumirati i napuniti ponovo.Hvala na pomoci I hvala Bogu pa jos ima ljudi koji zele pomoci ;)

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao kisko » 10 Feb 2011, 13:42

Samo se drži pravilnika i ovde ćeš uve naići na pomoć :pivopije:
uvek ima nesto interesantno

Milos1986
_
_
Postovi: 37
Pridružen: 08 Feb 2011, 22:10
Location: Paracin

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao Milos1986 » 12 Feb 2011, 14:28

Gospodo,hvala na pomoci.NIKE,bili ste u pravu,klima je bila prepunjena.Sistem izvakumiran i sipano novih 720gr. 22-ke :tooo:
Zamolio bih nekog da ako moze dopise u naslovu 'reseno',posto ja pretrazujem internet preko mobilnog i nemam mogucnost da prepravljam naslov.
Hvala jos jednom svima i nadam se da cu moci da vam se obratim za pomoc kada mi zatreba.Pozdrav

Avatar
kisko
Preminuo
Postovi: 2054
Pridružen: 12 Jun 2007, 01:51
Location: Kovilj-na kraj sveta
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Kovilj-Novi sad

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao kisko » 12 Feb 2011, 15:13

Milos1986 je napisao: Zamolio bih nekog da ako moze dopise u naslovu 'reseno',posto ja pretrazujem internet preko mobilnog i nemam mogucnost da prepravljam naslov.
Hvala jos jednom svima i nadam se da cu moci da vam se obratim za pomoc kada mi zatreba.Pozdrav
Imaš mogućnost no naslov je bio predugačak i nije više bilo mesta za dopisivanje :lala:
Nakon rešenog problema otvoriti svoj prvi post i dopisati u naslov: REŠENO, NEREŠENO ILI ODUSTAO
Značii to tako ide ali ako se baš pretera sa dužinom naslova onda nema više mesta za prepravljanje.
U naslovu piši sažeto da bi znali o čemu prilikom pretrage se radi a u prvom postu budi detaljan.
uvek ima nesto interesantno

Avatar
Miki_R
_
_
Postovi: 120
Pridružen: 01 Apr 2010, 16:15
Location: Juzni Banat - Glogonj
Contact person: Miki Ravnjanski
Specialty: whitegoods
Lokacija: https://www.google.rs/maps/place/Servis ... 064,20.527

Re: Midea MSB12HR istovremeno blinkaju lampice on/off i pre def

Post napisao Miki_R » 26 Avg 2011, 19:24

Milos1986 je napisao:Hvala Honorarac,probacu i sa elektronikom,mada me buni zasto nakon par minuta iskljuci ventilator spoljne.jed. a kompresor radi 20min,bez ukljucivanja vent.Meni se cini da je do elektronike.Koliko se krecu one univerzalne elektronike?Mozda bih s njom mogao da pokusam ako ne naletim na Mideinu!?
Prilog
14062010_univerzalna elektronika (Small).jpg

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”