Samsung klima-blinkaju lampice

Forum za klime.

Urednici: goranfri,nike,sim,Honorarac

Pravila foruma
BT-expert info - BTexpert forumi
U naslov teme prvo pisati ime proizvođača, zatim oznake modela bez crtica i razmaka i kratak opis kvara. U post obavezno upisati ID ili EAN oznake sa poleđine aparata u suprotnom tema će biti obrisana.
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
PRILIKOM POSTAVLJANJA PITANJA U VEZI ELEKTRONSKOG MODULA OBAVEZNO POPIŠITE SVE OZNAKE sa ploče i sa nalepnica, dobro bi došla i po koja fotografija.
kopex
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 18 Apr 2009, 16:17
Location: Crna Gora

Samsung klima-blinkaju lampice

Post napisao kopex » 18 Avg 2009, 22:41

Ko o čemu ja o blinkanju lampica.
Na starom tipu samsung klime na unutrašnjoj jedinici blinkaju lampice od tajmera i lampica koja signalizira da je klima pod naponom (obadvije lampice su zelene).Klima prima signal od daljinskog ali ne počinje raditi nego se čuje zvuk,,ding-ding-ding",otvore se i zatvore krilca i to je sve..Posle toga se uključi i lampica od ,,turbo"(crvena).
Probao sam da je resetujem ukucavajući kodove preko daljinskog ali to nije kvar koji se tako otklanja.
Probao sam zamijeniti elektroniku ali ista stvar.Mijenjao sam i motor unutrašnje jedinice ali ništa.Ubijeđen sam da su zamijenjeni dijelovi valjda ispravni.
Unaprijed hvala.Pozdrav

Avatar
frigoservisbata
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 486
Pridružen: 11 Jun 2009, 14:42
Location: Vrsac

Re: Samsung klima-blinkaju lampice

Post napisao frigoservisbata » 18 Avg 2009, 23:03

Sonda isparivaca najverovatnije... :!: Upisi uvek oznaku klime da bi se znalo o kom modelu je rec.... :!:
Bolje je biti malo lud, nego malo pametan.

Avatar
hagula
___
___
Postovi: 206
Pridružen: 14 Jan 2009, 00:23
Location: B&H

Re: Samsung klima-blinkaju lampice

Post napisao hagula » 19 Avg 2009, 00:06

mislim da ce ti ovo pomoci.kako si opisao sonda unutrasnje jedinice ti pravi problem. :pivopije:
Prilog
service.jpg

kopex
_
_
Postovi: 79
Pridružen: 18 Apr 2009, 16:17
Location: Crna Gora

Re: Samsung klima-blinkaju lampice

Post napisao kopex » 19 Avg 2009, 20:45

Hvala kolega.
Pokušaću ako već nisu nešto uradili a da me nisu obavijestili.
Pozdrav

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “KLIMA UREĐAJI”