Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Podforum poslovni predlozi i saveti
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Predložite mi neki dodatni biznis [TEMA RAZNO]

Post napisao fanzo » 08 Jul 2008, 01:41

Da načnem ovaj forum...
Predložite mi neki posao za dodatnu zaradu...da ne zahteva velika ulaganja i da može što pre da se započne...i da ne zahteva puno vremena za rad , možda sat vremena dnevno.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao rubin_miki » 08 Jul 2008, 10:07

zito....ili pecurke....
iskreno, i ja razmisljam ali nemam hrabrosti...
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao Stolle » 08 Jul 2008, 10:18

Uh,sa žitom ima mnogo posla.
Pedesetak metara od mene jedan tip napravio na njivi neka dva "hangara",izgledaju kao oni staklenici ali sa svim izolacijama,klimama ...Gaji šampinjone i uložio je oko 70000€.Ima par zaposlenih i rade i danju i noću.Žale se od česte glavobolje,ima mnogo ugljen monoksida.Ali je on već obezbedio tržište,što je najbitnije u svakom poslu.

Inače ja sam gajio bukovaču na džakovima sa slamom,ali samo za sebe.Ima posla u početku dok se sve to pripremi,a kasnije samo orošavanje, branje i :klopa:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao rubin_miki » 08 Jul 2008, 13:22

visak postova obrisan........
drzite se svi teme i budite ozbiljni..imate "vicove", pa se tamo sprdajte, inace :bije: :lala: :fanzo:
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao chellawy » 08 Jul 2008, 13:59

ja vec vise od 10 godina razmisljam o tako nekom poslu da za sat vremena dnevno zaradim dosta para ali neide....

kad u startu nemas da ulozis lovu onda mozes samo kicmu da podmetnes.

evo kako bi ja zaradio a i svako drugi ko ima para ima milion nacina a najjace su nekretnine poput stanova i lokala, znaci kupujes stanove u izgadnji pa i cele zgrade i onda ih prodajes a lokale izdajes .
kod mene u gradu je zadnje 2-3 godine totalno ludilo po tom pitanju.
kod god je imao para sada se bavi izgradnjom zgrada , na sve strane nicu kao lude , verujem kako za 5 godina ovaj grad uopste nece ni liciti na sebe iz 1990te recimo.....
znaci nema leba bez motike.....

tako da ako neko ove izmisli toplu vodu to ce biti revolucija jer ce sva sirotinja koristiti tu carobnu formulu i svi ce da se obogate ... a sta li ce onda biti sa sadasnjim bogatunima i tajkunima .... ?

he he ..... nema leba od toga .... zoki je pitanje postavio vise onako , figurativno da se otvori novi forum a ako je neko to pitanje shvatio ozbiljno eeee onda ja nisam odavle :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :pivopije:
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao rubin_miki » 08 Jul 2008, 14:31

cek, cek..niko nije rekao kako da za par minuta zgrnemo miljon evra..
ja sam Zokija shvatio bas onako kako je on zamislio pitanje..da ulozi neku razumnu svotu novca (onoliko koliko moze jedan serviser da odvoji), i dobije plus neku kintu koja kaplje sa strane..inace, i ja bi voleo da imam milion evra, ulozim ih i dobijem 3 miliona za mesec dana..ali, niti imam toliko para, niti mi otac u parlamentu..dajte realne predloge i primere.....
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao rubin_miki » 08 Jul 2008, 15:25

ko zna kako je sa pcelama i medom??
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao chellawy » 08 Jul 2008, 16:01

onda sam mozda pogresno razumeo zokija

sto se tice pcela i meda tu je zali boze barem kako meni kaze moj kolega doktor.
cena meda se nije menjala vec dosta godina i kosta 200-250 dinara. a meso je kg pre 5 godina bilo 150-200 a sad je 500 dinara u mesari narvno (svinjetina) .... secer je skup itd ...
evo kaze mi neki dan doktor, da su prskali suncokret sa nekim otrovom i da pcele sve vise ginu od toga , takodje i samim skupljanjem polena sa takvog suncokreta ( a i ostalog) taloze se otrovi u medu pa zatim i u covekovom organizmu koji ga konzumira i onda se pitamo odakle toliko rakova.....

malo daleko odoh ali slaba vajda od meda, evo kaze mi on da je od 100 kosnica sada na nekih 25 i da mu je zao sto nema vajde od toga jer ceo zivot to radi, uci i voli ali od ljubavi se ne zivi...

ljubav !!!!! e to je to
evo predlog zigolo !!! sat vremena ulazes samo sebe fizicki (pa je cak zdravo zbog fizicke aktivnosti) a usput za st vremena sexa u svojoj gajbi moze da se dobije od 25-50 evra zavisno od usluge.....a uloganja od 10dinara za kondom pa do 100tinak evra za vibratore i sl. i ovako sam mislio da otvorim sexy shop... (rubine ozbiljan sam,zaista)

s obzirom da je odavno prevladao nemoral po celom svetu, ne vidim ovde nista lose kao dodatni izvor zarade,
recimo odavno je svima jako dobro poznato da u svetu mnogo studentkinja pa cak i onih s najboljim prosekom ocena kao dopunski izvor zarade upraznjava upravo ovaj nacin.
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15854
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao fanzo » 08 Jul 2008, 16:06

Sasvim sam ozbiljan i kako reče Rubin tako je.
Ja inače uvek gledam da sav "slobodan" novac negde ulažem ...pa nekad i 10€ donese bar 1-2€ samo od sebe...i to je nešto..pa kada pomnožiš...
Novac koji leži u novčaniku i ne radi ništa ... Novac je isto alatka koja može da zarađuje.
Pitanje sam postavio za sitne poslove, a ti Siniša možeš otvoriti temu i za nešto drugo..za stanove je potreban veći kapital.
Razmišljao sam da ovaj forum bude za neke predloge sugestije. ..Niko ovde naravno neće napisati konkretno šta i kako se radi..pa jess.. da mu neko ukrade ideju :lala: ..ali se zato može polemisati okolo ..pa ko razume..možda nešto i iskoristi iz svega ovoga.

Siniša..ti si nekad spominjao da imaš more ideja ..pa ajde daj neku..
Ideja koju ja tražim je da se ne mora puno vremena odvajati, jer ga nemam...nemam ga zahvaljujući ovom poslu u kome se treba sve više i više raditi i razbijati glavu a sve se manje zarađuje...i samim tim se nema vremena razmišljati puno o nečemu drugom..ovako neštop usput bi bilo dobro..
Ne nameravam napustiti ovaj posao koji volim da radim..ali da bi opstao, posao polagano moraš širiti.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao chellawy » 08 Jul 2008, 16:32

zoki garant si pisao dok je moj prethodni post izasao gore pa nisi video
eto to je jedna ideja
evo druga:
8mi mart , zadusnice , dan mrtvih , dan zaljubljenih. CVECE

dovoljno je tim danima kupiti rezano svece iz neke veleprodaje kojih ima gomila i izaci na ulicu i prodavati cvece.

pricao sam nekim vec kolegama da je to veoma lep dinar i verujem kako cu i sam sledece godine da stojim u centru grada i prodajem cvece za 8mi mart.
kazu ljudi pa ima njih vec puno koji to rade, tako je i ima ih sve vise i vise i niko se ne zali.
kod mene u gradu pre 5 godina za 8mi mart je stajalo u centru njih mozda 4-5 tezgi , ove godine ih je bilo preko 20 !!!!
i niko ne kuka.
Tasta mi je u selu za dva dana (7mi i 8mi mart) napravila oko 120.000 pazara bruto ja toliko nisam napravio za 5 meseci ove godine !!!! zato i planiram sledece godine da zeni otvorim cvecaru pa nek uzima ona pare a ja da trosim, da vidi kako je meni sada

sledeca ideja:
trgovina i samo trgovina tu su pare
recimo otkup bakra , zasto izmisljati nesto akd ljudi samo prepisuju jedni od drugih ako u skoli
otkupis u selu bakar po 250 jer je kod nekog na otpadu 220-240 i onda ga nosis dalje i dobijes 300 ili ga cak topis i pravis poluge a onda dobijes mnogo vise .... pogledajte na berzi posto je bakar i bice vam jasno koliko oni zaradjuju kad ga plate 300 ......

sledeca ideja >
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao filka » 08 Jul 2008, 17:49

U Ohridu sam ti dao nekoliko ideja :idea: a za vise docice za jos 10-tak dana kada zavrsim one klime"sada sam svaki dan kavadarci-skopje"pa nema vremena
p.s Evo jedne brze:Ja moj pick ap rentam u vreme skolske godine za 5 eura dnevno na jednoj pekari raznose peciva za skolsku kuhinju.Uzme ga u 7h a vrate do 8h30" dok ja ustanem on je zaradio 5eura :lala: nije mnogo al 22 dana X 5 :tooo: pozzz
-će izginemo ki Mančester

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao rubin_miki » 08 Jul 2008, 17:56

FILKA-DEL BOY :mrgreen: :fanzo: :tooo: lolzi
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao chellawy » 10 Jul 2008, 10:28

evo da ne ispadne da izmisljam i da me niko ne slusa danasnji isecak iz Blica :

kad mi neko kaze nije sve tako crno , ma daj......
Prilog
med blic.jpg
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
rubin_miki
Preminuo
Postovi: 3382
Pridružen: 13 Avg 2006, 00:22
Location: Prilep Makedonija
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao rubin_miki » 10 Jul 2008, 10:56

rubin_miki je napisao:ko zna kako je sa pcelama i medom??
chellawy je napisao:evo da ne ispadne da izmisljam i da me niko ne slusa danasnji isecak iz Blica :

kad mi neko kaze nije sve tako crno , ma daj......
upravo zbog toga sam postavio i pitanje za med..sve sto je laznjak, falsifikat, kao i kineska roba polako, polako nestace iz nasih zivota..ako se neko odluci da radi kako treba, uspeh je zagarantovan ali na duge staze..posteno niko nije zaradio za tri meseca ili za godinu dana..ali zato onaj prvi izaci ce iz biznisa na mala vrata..veruj mi..
zasto..e pa zato sto se ovde vise kineska roba ne prodaje tako kao u pocetku..maice za dva dana..patike koje smrde do komsiluka..pribor za jelo za koji se dokazao da je otrovan..igracke punjene kesama kucnog otpada, fuj..e, to brate vise ne ide ovde..niko nece takvo sranje u kuci pa makar ne za pet puta jeftinije, nego davali ga i za djabaka..
ja med kupujem iskljucivo od poznatog coveka za koji znam kako ga proizvodi..nikako sa pijace ili prodavnice..jes, tako se ne moze covek obogatiti ali moze postena para da kaplje sa strane a to je upravo tema ove teme..
ce da izadjem na televizor,a????
http://www.macedonium.org/makedonija.swf

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao chellawy » 10 Jul 2008, 13:48

slazem se rubine
ali vidi ovako
i ja sam svaki svoj dinar zaradio i vise nego posteno

ali vidi ti znas za tu prevaru sa medom , znam i ja i jos dosta njih koji umeju da razmisljaju svojom glavom. A sta mislis koliko ima onih koji ne misle svojom glavom ili misle ali ne mogu nista da promene ??

veliki igraci takozvani tajkuni su oni koji ce jos dugo da drmaju ovim prostorima , a ako oni odkupe jeftin a dobar med od nasih pcelara i prapakuju ga i ukrste sa kolicinski i cenom jeftinim kineskim i zatim ga prodavaju po mega marketim sirom zemlje, to kupuju ljudi u gradovima i te kako jer sta ce ona baba i deda na 15tom spratu u BGu ???? takvih ima na milione ....

da ne spominjem da sam takodje juce u novinama citao kako je u svetu i evropi trgovacka marza od 8 - 18 % a kod nas u zemlji svrbiji od 25-30% da , da ... nisu dzaba miskovic i beko stekli bogatstvo...

ehhh najteza stvar je opametiti coveka jer kako struja ide linijom manjeg otpora tako i ljudi isto lakse primaju gluposti nego da se potrude da milse i nesto nauce.. a usput se oni oni vladaju trude da narod bude sto gluplji jer se sa takvim narodom lakse vlada i manipulise tj iskoriscava.......

i na kraju kako god okrenes ne valja, mi cemo ceo zivot raditi posteno i zaraditi i preziveti ali neko ce na kriminalan tj neposten nacin da zaradi xxxx puta vise i niko mu nece nista jer je i drzava sama ta koja je takva i saradjuje sa takvim ....

naravno nisu ni sve drzavae iste. Ima i onih gde nije takav slucaj...

no to je vec OFF ali je bogami i te kako povezano , jer kako ja to obicno kazem , o cemu god da pocnemo da pricamo na kraju se zavrsi na politici ......END
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Palme
___
___
Postovi: 378
Pridružen: 25 Jun 2007, 20:32
Location: Sweden
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238
Specialty: tv-multimedia

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao Palme » 10 Jul 2008, 13:50

Tesko mogu nesto reci,,ja zivim daleko i ne znam za prilike niti mogucnosti no mislim da se treba posvetiti SERVISIRANJU i sve sto ide uz nasu struku,,mozda otkupljivati i prodavati aparate,,mozda malo uci u svijet laptopova,,nabavljati ih recimo u Njemackoj,,pa malo poraviti,,ocistiti,,uglavnom med,cvijece,,sve to zahtjeva i rad i neko ulaganje,,.
Svjestan sam kako nema dovoljno posla pa zato ni novca za "normalan" zivot,,neku ustedevinu itd.
No ovdje ima izuzetnih ljudi u svome podrucju i mozda malo vise pozitivnog razmisljanje uz prosirenje djelatnosti,,znaci u postojeci klub ubaciti novog igraca a ne lutati okolo.
Kao sto je moja pok.baka rekla,,"ni jedan vrag nije crn kako izgleda",,,malo vise pozitivnih misli i bit ce rezultata.
Za neki normalni zivot.

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao chellawy » 10 Jul 2008, 15:50

kolega palme
u tome i jeste problem , ovde se zadrzavaju ako tako mogu da kazem , samo oni sa pozitivnim mislima, pa cak i sa previse pozitivnim , ali na zalost sva ta energija , zalaganje i ulaganje se slabo vracaju iz mnogo drugih razloga na koje mi ne mozemo da uticemo..... e tu je kraj pameti i mogucnostima nas samih.... kako kazu visa sila .... e ta visa sila je sklop onih koji vladaju i drmaju svojim "mocima" a ne pameti vec novcem koji su "zaradili" vec kako tako......

sve u svemu parola danasnje borbe za zivot je : KAKO SE KO SNADJE znaci nema milosti (no mercy) i nema osecanja kako kazu u americkim filmovima : to je "samo" posao .....

a to sto mi ovde na forumu prkosimo tim pravilima i jos uvek odrzavamo tezu da je covek drustveno bice (ali stvarno bez gde je na prvom mestu drustveno - duhovno pa tek onda materijani intres ) ... to je muzejski primer koji je sve redji i preti da izumre ..... nazalost :-(

materijalni svet ce unistiti covecanstvo , verovali mi ili ne u to.....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Palme
___
___
Postovi: 378
Pridružen: 25 Jun 2007, 20:32
Location: Sweden
Contact person: Damir
Phone number: 0046 31 811238
Specialty: tv-multimedia

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao Palme » 10 Jul 2008, 16:01

Kroz citavu ljudsku povijest materijalizam je vladao a covjecanstvo jos traje.
Htio sam reci kako ovaj nas posao moze donositi novac za pristojan zivot,,,odmah moram otkriti i jedan vlastiti detalj;ja sam deset godina zivio i imao svoj servis u Zagrebu gdje sam i roden te otprilike znam relacije i situacije u kojima se serviseri nalaze(imam dan danas kontakt sa mojim kolegama) a one su slicne.
No posao ovaj nas ima buducnost,,,i treba lupati po njemu,,to je bit.Ja ne mogu soliti pamet nikome kako raditi,,svi znaju svoje mogucnosti i vjerujem da postoje resursi da bude bolji.

Avatar
chellawy
gx
gx
Postovi: 3186
Pridružen: 12 Avg 2006, 22:25
Location: Bačka Palanka
Contact person: SIX
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao chellawy » 10 Jul 2008, 17:04

slazem se kolega palme

sta god da sam drugo pomislio nema mi vajde jer to vec postiji i razradjeno je a ja u ovaj posao ulazem vec dugo (14godina) i sad da moram nesto krenuti od nule ????

znate i sami kako je nekome ko sad krece recimo u ovaj nas posao !!!

uf pa ne da je nagrabusio nego mu treba gigantski mozak i jako jako puno vremena... i ulaganja

tako bi i mi prosli da se upustimo u neki drugi posao

naravno ovo sve vazi za nas bez nekog velikog novca tj kapitala..jer da se ne ponavljam kada imas kapital , nije tesko da ga umnozavas....
Kompletna ponuda rezervnih delova koja će biti veoma ažurirana u narednih dve ,dve i po godine :)
https://www.kupindo.com/Clan/chellawy/SpisakPredmeta

Avatar
filka
gx
gx
Postovi: 1966
Pridružen: 13 Avg 2006, 10:38
Location: Kavadarci Makedonija
Warranty service: Fuego Grundig LG Beko Samsung
Specialty: tv

Re: Predložite mi neki dodatni biznis

Post napisao filka » 10 Jul 2008, 17:34

Nemojte samo da se plasite da NOVI posao koji hocete da radite a vec ga neko drugi radi nece da USPE.Ja sam pre par meseci poceo da montiram klime IAKO ima pun milion decki koji to rade u gradu ja sam rekao POCINJEM i to je to.Svi montiraju 25-30 eura ja sam ugurao cenu od 35eura i posla ima hvala bogu vec sam oformio jos jednu ekipu jer sam uhvatio montazu povelikog broja klime i ne ZALIM se,nisam SE UPLASIO da posla nece biti i bio sam u pravu :lala:
P.S U :? temu pisite za ideje ko sta bi mogao da radi a ne STA rade Tajkuni i veliki IGRACI
-će izginemo ki Mančester

Odgovori

Natrag na “Biznis Saveti”