Fanzo televizor

Podforum poslovni predlozi i saveti
banertd
_
_
Postovi: 132
Pridružen: 30 Jan 2012, 23:05
Location: Beograd
Specialty: computers

Fanzo televizor

Post napisao banertd » 15 Nov 2016, 20:30

Posle toliko godina krpljenja kojekagog smeca,nedorecenih idejnih resenja i namerno copavih konstrukcijskih resenja.
Bilo bi stvarno red da se organizujemo esnafski i uzmemo stvar u svoje ruke da se proizvede Tv aparat pod navedenom robnom markom koji ce tehnicki servisno podrzan od strane mnogobrojnog clanstva na sirem regionu koji ionako pokrivamo.
Sto bi za povoljnosti imalo recimo- standardizovani rezervni moduli po povoljnim cenama za clanove udruzenja,softwer,tehnicka obuka etc.
Inace bi jako bilo jefino i jednostavno proizvesti Tv cak i bez fabrike za difuziju poluprovodnika kao sto je bio recimo Ei Nis,koristeci gotove komponente led panele,sasije i kod nekog plasticara naruciti neka nafurana brizgana kucista da izgleda svetski a nase.
Sa namerno od strane clanova forsiranom politikom poluseoskog pristupa.
"Sta je komso crko televizor {jedna dioda u pozadinskom osvetljenju}.Eee rodjeni moj pa to je zato sto si kupio to smece.Rece majstor u tamnoplavom kobinezonu sa logom proizvodjaca.Ali evo spasenja ako pazaris ovu novu finofajn makinu od Tv-a dobices popust od 50% staro za novo.
Trziste bi se dalo preuzeti za nekih 3-5 godina u potpunosti.A ne ovako da budemo sluge bez ajluka :m: za belosvetske firme koje zgrcu milijarde prodajuci smece znajuci da ce ovaki antitalenti za biznis kao sto smo mi omuguci da njihova robna bude respektabilna iako to nisu nicim zasluzili.

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Fanzo televizor

Post napisao Proko » 15 Nov 2016, 22:12

Da si to predložio pre 20 godina, možda bi i vredelo. Mada i tada su samo stavljali svoj naziv na naručene televizore (koji su se navodno sklapali na brodu).
Pre nego što bi dobio prvi odlivak plastike koncepcija bi bila zastarela. Koliko su trajali aparati sa CCFL cevima? Koliko brzo se menjaju vrste i sistemi sa LED?
A i to traje dok se ne isplate fabrike, novi sistemi su već na vidiku. Popravke više nisu predviđene (u stvari nisu odavno) a mislim da na novim aparatima neće ni biti moguće. A ljudi traže uvek nove aparate, po nečemu će biti privlačnije (što ne znači da će i biti bolje).
Ko god može od servisera traži neki drugi posao. Kada bih ti nabrojao koji su se sve aparati popravljali pre 30 godina, spisak bi bio poduži. I na svemu se moglo zaraditi. Sada se, koliko vidim na forumu, popravlja uglavnom pozadinsko osvetlenje...
E pa i to će ubrzo nestati...
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

banertd
_
_
Postovi: 132
Pridružen: 30 Jan 2012, 23:05
Location: Beograd
Specialty: computers

Re: Fanzo televizor

Post napisao banertd » 19 Nov 2016, 08:44

Pre 20 godina to jest daleke 1996 godine,bili smo ratu protiv svih ostalih,Ako se secate parola Srbija do Tokija I tome slicno,ludo vreme daleko bilo.
Na drugu loptu I dalje mislim da je ideja na mestu I realna.Problem na koji se zale korisnici aparata je njihovo brzo otkazivanje,nisam vodio bas statistiku ali od oka je otprilike prosek Led Tv 1-1,5 godina radnog veka,Stb uredjaji marke Bear 1 godina radnog veka,ostali jos nisu poceli da otkazuju.Iako je garancijom predvidjen radni vek 3 godine za led TV,Stb 2 godine nisam cuo da je jos neko uspeo da realizuje garanciju jer niko nema slucajno ili namerno fiskalni racun.
Sto se tice smene generacija Tv aparata izmedju TFT,LCD,LED displeja I nema nikakve raslike sem manjih kozmetickih poboljsanja,LCD ima malo bolje kontrasne folije od TFT panela,LED jos malo bolje,malo je unapredjena tehnologija izrade samih panela pa je slika nesto cistija.Tip pozadinskog osvetljnja je promenjen,ali I dalje se radi o tehnologija koja se pojavila na komercijalnom trzistu jos pocetkom 90 tih godina.Sto ce reci bez obzira na Tip TFT,LCD,LED u pitanju
je tehnologija stara vise od cetvrt veka sa minornim unapredjenjima.
A nema ni najave da ce se pojaviti nesto radikalno drugacije. Kao sto je recimo Hologram 3D laser koji ispisuje sliku direktno u oko posmatraca.,ili jos bolje Neurovizija system koji telepatski upisuje slike u mozak klijenta,Eventualno Cathode Ray Corona creator vrtuelne fizicki interaktivne virtuelne realnolsti. eXistenZ je pauziran,ocigledno neko je mnogo citao Marti Misteriju.

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Fanzo televizor

Post napisao Proko » 19 Nov 2016, 11:21

Kakve veze ima Srbija i rat?
U to vreme su se pojavili televizori "home made" što baš i nije sasvim tačno, jer su to bili industrijski televizori. Ali su sklapani po sistemu koji si ti predložio.
Možda za tebe nema razlike ni između Majora67 (da i to je bilo) i novih LED TV-a, ali razlika je ogromna u tome šta se može popravljati.
Kao što svi znamo, danas se uglavnom popravlja pozadinsko osvetlenje i najveći je majstorluk kako zameniti LED.
E pa, kao što sam rekao, i to će nestati.
U stvari već je nestalo: http://www.lg.com/rs/oled-tv
Ima li neko ideju šta će tamo biti za popravku?
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
nec
gxu
gxu
Postovi: 4735
Pridružen: 17 Okt 2007, 22:15
Location: Makedonija, Strumica
Phone number: 0038978425778
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao nec » 19 Nov 2016, 13:27

Proko je napisao: Ima li neko ideju šta će tamo biti za popravku?
Nas "'mozak" :tooo: dok shvatimo da treba radimo nesto drugo
Kad zamenimo ideje svi imamo duplo vise ideja

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: Fanzo televizor

Post napisao spagagz » 19 Nov 2016, 14:29

Sta got oni da naprave,pokvarice se.Sve sto se pokvari,popravljace se.Ostaje da vidimo sta ce crkavati :lala:

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Fanzo televizor

Post napisao Proko » 19 Nov 2016, 15:40

Popravljaš li digitrone, bežične telefone, MP3 plejere i da ne nabrajam više. Ili se ništa ne može uraditi, ili se ne isplati.
Pa čak i automobili idu u tom smeru.
Dobro je NEC rekao...
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
spagagz
gx
gx
Postovi: 1526
Pridružen: 29 Dec 2008, 21:47
Location: Gorazde BiH
Contact person: Nedeljko
Specialty: tv-multimedia

Re: Fanzo televizor

Post napisao spagagz » 19 Nov 2016, 17:32

Ne popravljam vise skoro ni televizore.Ali bice kvarova u napajanjima,a i te stvarcice nisu jeftine,valjda ce se i tome tu i tamo stati u kraj.I LCD-i su nam bili bauk na pocetku.Sve dok ne zaliju u smolu,nesta ce se raditi.Znam da su prosla zlatna vremena iz 70 i 80-ih.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao Ribery » 19 Nov 2016, 23:09

A meni je gazda jedne velike firme pricao na obuci u Skoplju da je buducnost u elektronici i stampanim plocama i da to nikada nece propasti :-) . Vidim, njemu posao ide odlicno a meni sve slabije pa se mislim ko je u pravu :D.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Fanzo televizor

Post napisao Proko » 02 Dec 2016, 19:39

Ovo je stvarnost.
Razmislite svi gde smo mi u tome.
Philips.jpg
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Avatar
VJEKOSLAV
gx
gx
Postovi: 410
Pridružen: 14 Jun 2008, 23:20
Location: VUKOVAR
Specialty: tv

Re: Fanzo televizor

Post napisao VJEKOSLAV » 02 Dec 2016, 21:20

Proko je napisao:Ovo je stvarnost.
Razmislite svi gde smo mi u tome.
Philips.jpg
Pola metra niže.. lolzi

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: Fanzo televizor

Post napisao Stolle » 02 Dec 2016, 21:39

Od kako su ih kupili kinezi, proizvode sve i svašta. Skoro sam nešto slično gledao, pisalo je PHILIPS i čudio se da li je moguće.
Od čega se živi, to se i radi.
Komšija ovde, pre nekoliko godina, malo više, uselio se u novu kuću i u prizemlju otvorio radnju za pogrebnu opremu. Svi smo govorili da nije normalan, ima toliko toga što može da otvori, a vremenom se navikli, nikome više nije čudno, a posao mu ide jako dobro. :mrgreen: Na žalost. :fanzo:
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
jaro
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 1170
Pridružen: 21 Jun 2009, 11:53
Location: stara pazova
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: Fanzo televizor

Post napisao jaro » 03 Dec 2016, 08:54

"U zivotu sve moze da propadne, da nestane, samo je smrt siguran posao!"

Kaze u Svedskoj vlada pokrenula neki projekat, da subvencionise veci deo iznosa racuna u popravljanju svega i svacega, pocev od obuce, garderobe, tehnike...
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao Ribery » 04 Dec 2016, 22:47

Stolle

Taj posao sto radi tvoj komsija ne moze svako da radi. To je jedini posten posao koji mozes da radis a opet da ne spavas mirno :D
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Fanzo televizor

Post napisao Majstor Duja » 08 Dec 2016, 16:54

jaro je napisao: Kaze u Svedskoj vlada pokrenula neki projekat, da subvencionise veci deo iznosa racuna u popravljanju svega i svacega, pocev od obuce, garderobe, tehnike...
Ovo se naslo kao predlog za 2017. godinu, nema nikakve subvencije vec se smanjuje placanje PDV-a na uslugu popravke sa sadasnjih 25% na 12%, cime bi stimulisali gradjane da prestanu da bacaju neispravne stvari vec da ih popravljaju (u sta cisto sumnjam da ce raditi jer je smanjenje mizerno) a i otvara se novo trziste rada za imigrante...tako da - krenite sa pripremom dokumentacije za Svedsku - "jest 'ladno ali zato standard, jebi ga."

Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao Ribery » 08 Dec 2016, 23:07

Da li to znaci da ima sanse i za nas servisere da negde idemo i zivimo makar malo bolje? Ja sve razmisljam da li moze negde da se ode i da se radi neki posao normalniji a da nije krivljenje kicme i unistavanje zdravlja u pogonu gde se radi po12 sati? Bas vezano za TV servis mnogi su otisli da rade u Slovacku i rade u Samsungu i sklapaju televizore ali niko tu ne radi elektroniku nego one najgore poslove po 12 sati gde ti sef stoji nad glavom. Kakva je buducnos TV servisera inace, ne samo u Srbiji?
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Fanzo televizor

Post napisao buzdumra » 09 Dec 2016, 18:53

Darko jel ti nis bio iz Zrenjanina ili sam ja nesto sanjao ?
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 545
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Fanzo televizor

Post napisao Ribery » 09 Dec 2016, 19:06

Jesam, samo zivim vec skoro dve godine u Beogradu. Otisao sam tamo misleci da je malo bolje kad ono sve sto zaradim dam za stan i racune, ostalo potrosim i tako u krug. U Zrenjanin dodjem dva puta mesecno, popravim sta ima i nazad na posao u Beograd. U Beogradu radim privatno kao profesor matematike, uskacem po potrebi i u neku privatnu skolu kad me pozovu za ispomoc a ovako drzim privatno casove po kucama ali sve u svemu nema tu nikakvog zivota pa gledam sta dalje.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
buzdumra
gx
gx
Postovi: 5345
Pridružen: 22 Okt 2006, 20:14
Location: srbija

Re: Fanzo televizor

Post napisao buzdumra » 09 Dec 2016, 19:35

,ja reko da si podelio nekom profil ili ima neko isti ti lolzi sory :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: Fanzo televizor

Post napisao Proko » 09 Dec 2016, 19:37

Ma ne, samo je bio loš član... >> viewtopic.php?f=2&t=5102&p=240670#p240670
Zadnja izmena: Proko, dana 09 Dec 2016, 22:09, ukupno menjano 1 put.
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

Odgovori

Natrag na “Biznis Saveti”