50 godina

Podforum poslovni predlozi i saveti
mesecar
___
___

50 godina

Post napisao mesecar » 23 Jul 2011, 19:09

50 godina tupim qrac i pokusavam da napravim biznis, razmisljam o dodatnim poslovima, pravim pare i zivim cesto na ivici bankrota. I nista, svake godine sam siromasniji nego predhodne, svake godine mislim da sam samo cudom izbegao finansijski ili mozdani udar.
Onda sam se ovog proleca malo razocarao u neke ljude, neki dogadjaji su me mnogo pomeli i resio sam da okrenem list.

Ovo malo godina koje su mi preostale (to je kraca polovina posle 50, jel tako?) cu probati da se zezam. Ako neki dinar uleti usput, dobro je, ako ne, nikom nista.

za pocetak (pored izleta i odlaska od kuce vikendom, bilo gde) pozeleo sam da uradim nesto o cemu sanjam vise od 40 godina. Kao dete sam imao u komsiluku coveka koji je napravio maketu zeleznice. Jedan silazak kod njega u podrum i pogled na istu me je drzao u snu po nedelju dana, sanjao sam maketu i nocu i danju, samo mi je to bilo pred ocima.
Posle par meseci smo se odselili i ja vise nisam imao mogucnost da vidjam tu lepotu ali je zelja ostala zakopana u srcu.
Kasnije, kad sam krenuo u grad samostalno koristio sam svaku priliku da prodjem ispred izloga na cosku Balkankse i neznamkoje ulice gde je stajala maketa zeleznice.

I tako, negde u aprilu, maju sam poceo da skupljam stvari i da pravim maketu. Jos uvek nema sta da se vidi ali napredujem polako. Imam par lokomotiva, napravio sam digitalnu centralu i kupio jedan digitalni loko dekoder (to je prijemnik koji se montira u obicnu lokomotivu i od nje napravi digitalnu). Polako razvijam i svoj loko dekoder, mislim da cu uskoro zavrsiti.

Prednost digitalne makete je sto vise korisnika mogu istovremeno da upravljaju sa vise kompozicija na istoj maketi.

Kad bude nekih novosti iskoristicu ovu temu da postavim i neke slike.
Zadnja izmena: mesecar, dana 24 Jul 2011, 15:56, ukupno menjano 1 put.

Damiru
___
___
Contact person: Damir
Specialty: tv-multimedia
Kontakt:

Re: 50 godina

Post napisao Damiru » 24 Jul 2011, 09:05

Svaka čast! Želim ti uspeh sa projektom, jer vidim po tekstu da zaista voliš to što radiš. To je nešto što čini život, male stvari koje te teraju da se osećaš jako dobro. :pivopije:
Veliki ljudi se bave idejama. Srednji, događajima. A mali - ljudima.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 25 Jul 2011, 14:57

Dusane, imas jedan duboki naklon od mene za ovaj post tj. prvih nekoliko recenica... imas pivo za ovo.
:pivopije:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

mesecar
___
___

Post napisao mesecar » 25 Jul 2011, 18:31

lako je svima da meni prete pivom kad ne pijem... ajd, zapreti cevapima.

Majstor Duja
____
____

Post napisao Majstor Duja » 25 Jul 2011, 18:59

Dusane, imas 10 s'lukom! + Coca-Colu!

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 25 Jul 2011, 21:34

:pivopije: :pivopije: super
negde sam gledo tu na fanzu bilo maketa aviona , piste, aerodruma. sve radi ....na youtube
podrska :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

srleboj
gx
gx
Contact person: spasoje
Phone number: 003810112515373
Specialty: tv

Post napisao srleboj » 30 Jul 2011, 11:03

bravo dule navraticu kada te primetim da si u radionici pozz srdjan
srdjan

generacija 49
penzioner
penzioner

Post napisao generacija 49 » 05 Nov 2011, 21:58

mesecar je napisao: Kao dete sam imao u komsiluku coveka koji je napravio maketu zeleznice. Jedan silazak kod njega u podrum i pogled na istu me je drzao u snu po nedelju dana, sanjao sam maketu i nocu i danju, samo mi je to bilo pred ocima.
Posle par meseci smo se odselili i ja vise nisam imao mogucnost da vidjam tu lepotu ali je zelja ostala zakopana u srcu.
Kasnije, kad sam krenuo u grad samostalno koristio sam svaku priliku da prodjem ispred izloga na cosku Balkankse i neznamkoje ulice gde je stajala maketa zeleznice.

I tako, negde u aprilu, maju sam poceo da skupljam stvari i da pravim maketu. Jos uvek nema sta da se vidi ali napredujem polako. Imam par lokomotiva, napravio sam digitalnu centralu i kupio jedan digitalni loko dekoder (to je prijemnik koji se montira u obicnu lokomotivu i od nje napravi digitalnu). Polako razvijam i svoj loko dekoder, mislim da cu uskoro zavrsiti.

Prednost digitalne makete je sto vise korisnika mogu istovremeno da upravljaju sa vise kompozicija na istoj maketi.

Kad bude nekih novosti iskoristicu ovu temu da postavim i neke slike.
Poezija , kolega mesecar
..tu smo da se trazimo, nadjemo ili ne nadjemo u zeljama, pa jos ako neko ima tu da podrzi zelju resenjem prava stvar na neki nacin.
Naime ja sam 35 godina saradjivao sa naj boljim maketarom u jako jako sirokom okruzenju, cak na nivou ex-yu, a cak cak i sire.
Bezbroj resenja smo realizovali , u smislu primemjene elektronike na maketu.A maketa je potkrovlje celo a slikale je sve televizije sveta , ne bas sve preterujem.
Ali to je skup , hobi, secam se kada mi Milance rece e kupio sam 2 lokomotive na sajmu u Svajcarskoj .
U ko da si kupio auto, pa nisam auto ali platih petaka, sta petaka, pa 5000DM :roll: :pivopije:
Javi se. Ja vec sa Milancetom razgovarao ceka nas. Ali on ima skoro 8 banke.Pradeda mu bio zeljeznicar, i deda i otac,a on oce da bude ton majstor, elektronicar. I odradio posteno, na oba koloseka.Na ovom drugom koloseku jos radi.
Posle mozemo da pricamo na "ff" o impresijama.
PS
u Bgd, kod Zvezdinog stadiona mu kuca.
Only thinking... :roll: Paz' te priču...poezija. :deda:

Majstor Duja
____
____

Post napisao Majstor Duja » 06 Nov 2011, 06:43

generacija 49 je napisao:...
Ali to je skup , hobi, secam se kada mi Milance rece e kupio sam 2 lokomotive na sajmu u Svajcarskoj .
U ko da si kupio auto, pa nisam auto ali platih petaka, sta petaka, pa 5000DM ...
Pa za te pare je mogao da kupi 2 rashodovane lokomotive od "Zeleznica" Srbije u razmeri M1:1 jos bi dobio i par kilometara pruge i povlastenu kartu za lokalni saobracaj.... lolzi

generacija 49
penzioner
penzioner

Post napisao generacija 49 » 06 Nov 2011, 14:56

To sam i ja rekao ali uuuuu skoro se uvredio.To je placena a ne uzvracena ljubav, za tebe a za mene je naj lepse kada pustim maketu i kada je doradjujem, to je moj mali privatni Diznilend. :roll:

A i druga su to bila vremena pre /ne/par decenija. Pare su bile velike za onoga ko nije nista hteo da radi,a ko je hteo 12h da radi mogao i duplo da zaradi.Danas, kroz nas posao posmatrano, mozes da radis 25h i nema para, prezivljavanje.
A ovaj dekoder mi bio interesantan, kroz jedne sine ide 3-4 voza svakim komandujes po naosob, palis svetla, pustas dim ,ubrzavas, kocis , trubis, a onaj na metar ne reaguje.To je bila preteca digitalnog DATA , neka vrsta analognog DATA .Radilo na malo herca, tonski spektar Hz.Vadjena "f" detektovana i radilo.Sada sve to vuce PC.
U ono vreme se stampa radila rucno.Industrija samo radila "foto' i neki odlikasi .Ja sam to lepo radio rucno .Ali zgranuo sam se kada se od parceta aluminijuma 0.2mm sito stampom nanese iz magazina skica , i "ecujes" u kiselini , onda farbas pa dobijes stranicu vagona kao original.Skoro sam se primio. :mrgreen:

Ali ipak cekamo kolegu mesecar , ovo je on pokrenuo, i dal ce mo se videti sa maketarom

mesecar
___
___

Post napisao mesecar » 06 Nov 2011, 23:41

Hocemo generacijo, samo da prodje ova nedelja.
U utorak mi je slava i to traje 2-3 dana a cela nedelja je bas prebukirana. Mozda za sledeci vikend ili neki dan sledece nedelje.
Inace, sredjujemo neki vagona na glavnoj z. stanici gde ce nam biti prostorije kluba koga tek treba da osnujemo... nadam se u novembru.
I tako, radi se pomalo...

da, skup je ovo hobi. Ko ima daje i dalje velike pare.

generacija 49
penzioner
penzioner

Post napisao generacija 49 » 07 Nov 2011, 12:18

@mesecar
bravo , ma nije zurba Milance je drzeci.A mislim ne tvrdim imaces kopcu preko njega na razna udruzenja svetska gde je on bio clan, dali je jos ne znam.Pricamo o zdravlju uglavnom. :pivopije:
Mozda je naj bolja Nedelja , radi ludila u saobracaju , oko podne, ili ona tamo.

:yeah: :yeah: :yeah: Ovu prvu startuj , ali skromna i za Tebe,pocetnika a kamoli za Milanceta 2.5m kvad i 50m kvad ,to sokak kod njega. :lala:

Ali ipak poezija, obrati paznju na nestasne ruke posluzioce, fingiraju PC :lala:

http://search.yahoo.com/search?ei=utf-8 ... ice+yutube

klip menja mesto :oklagija ne mogu ga vise naci

generacija 49
penzioner
penzioner

Post napisao generacija 49 » 19 Nov 2011, 21:47

:tooo: pokrenulo se , idemo sutra u avanturu pa da pricas. :yeah:

generacija 49
penzioner
penzioner

Post napisao generacija 49 » 20 Nov 2011, 14:54

...i zgodi se sastanak, 20 11 '11 Gospodnje. Za istoriju, procesljasmo pola veka na brzaka.Milance i mesecar, jedan veteran, jedan krece ...srecno drugari.A i ja se podsetih, tih vremena kada je Milance pocinjao,a Dusan ce da prica jednoga dana kako je on pocinjao. :pivopije: :pivopije:

Maketu nisam slikao, mogao sam,nisam hteo, to je velika ljubav, a velike ljubavi su i velika privatnost.Svako moze da je vidi ako zeli uzivo.

..poezija
Dusane , mikrofon je vas Ti umes lepo da pricas/ do duse umes i da klepis po usima nestasne, ali sve to pokriju snegovi i sas, zaboravise " kere laju kad koga ne poznaju /" :yeah: :yeah: / :lala:
Prilog
vozici 1.jpg
vozici 2.jpg
vozici 3.jpg
vozici 4.jpg
vozic iz snova.jpg

mesecar
___
___

Post napisao mesecar » 20 Nov 2011, 20:46

kao sto Vanja napisa danas smo posetili starog kolekcionara i maketara, ljubitelja zeleznice. Ja sam bio fasciniran. Onoliko modela nisam video nikad.
Jednostavno, nisam znao kuda da gledam. Glava ko suncokret... Strava...

ali, ono najvrednije sam docekao malo kasnije kad smo seli na casicu razgovora. Milan i Vanja, ljudi puni iskustva, ljudi koje bih, mislim, mogao danima da slusam. Vanja, 1000% drugaciji nego na forumu, tecan (nema crtica, zareza, tacaka...), obojica puni zanimljivih prica iz zivota.
Voleo bih da mi se ponovi to iskustvo.

Jos ovo da naglasim, Milana sam "poznavao" sa nekih okupljanja u klubu Kuglas gde je berza modela zeleznice, Vanju sa ovog foruma. Moram priznati da ni jednog od njih dvojice ustvari nisam poznavao, tek sam ih danas upoznao. Malo, nadam se uskoro mnogo bolje...

generacija 49
penzioner
penzioner

Post napisao generacija 49 » 20 Nov 2011, 20:55

....mi majstori imamo fotografsko pamcenje i oko , sat dva skljocamo, onda odemo u malo tisine i vezijemo fremice ko vagoncice vozice, i potekne kratak film u glavi ali se pamti kao celovecernji.Zivot je sastavljen iz fremica divnih sitnica , fremica, koje zivot znace :tooo: :pivopije: :pivopije: :fanzo: Ziveo
Zadnja izmena: generacija 49, dana 22 Nov 2011, 21:26, ukupno menjano 1 put.

SaleSk
___
___
Warranty service: Siemens, Konica Minolta, Kodak, B Braun, Dade Behring, Johnson & Johnson, Drew, TerumoBCT
Kontakt:

Post napisao SaleSk » 20 Nov 2011, 21:49

Mogu da kazem samo - Svaka cast. :lala:
Dusevni bolesnik nikada ne napada bez razloga. U tome se razlikuje od normalnih ljudi.

generacija 49
penzioner
penzioner

Post napisao generacija 49 » 20 Nov 2011, 22:04

@SaleSk :lol:
mesecar je napisao:
Jos ovo da naglasim, Milana sam "poznavao" sa nekih okupljanja u klubu Kuglas gde je berza modela zeleznice, Vanju sa ovog foruma. Moram priznati da ni jednog od njih dvojice ustvari nisam poznavao, tek sam ih danas upoznao. Malo, nadam se uskoro mnogo bolje...
Druzenje je cudo :lala:

generacija 49
penzioner
penzioner

Post napisao generacija 49 » 07 Dec 2011, 14:05

Dusane javi kada bude osnivacka skupstina matore decice sto vole vozice :lala: , Milance moze da zaboravi da mi javi, i ako je obecao.Voleo bih da to vidim.

mesecar
___
___

Post napisao mesecar » 13 Dec 2011, 19:45

Kod: Označi sve

Skupstina, na kojoj ce biti osnovano udruzenje Klub Ljubitelja Zeleznice "Beograd", odrzace se u nedelju, 25.12.2011 sa pocetkom u 14h u Svecanoj cekaonici Glavne zeleznicke stanice u Beogradu!
svecana cekaonica ce biti otvorena od 13h da se ljudi koji dodju ranije ne bi smrzavali napolju.

Inace, danas je kod vagona bila repoterska ekipa Jutarnjeg programa RTSa i snimila kratku reportazu o tom poduhvatu.
IMAG0269.jpg
to je na programu sutra ujutru.

Na slici je kolega modelar Steva. Ono plavo iza je jos jedan vagon koji ceka renoviranje. Rec je o orginalnom vagon restoranu iz kompozicije Orijent Ekpresa. Zasad je samo prefarban plavom zastitnom bojom.

slika

edit: popravljeno, meni se sve otvaralo jer sam clan oba foruma
Zadnja izmena: mesecar, dana 13 Dec 2011, 23:01, ukupno menjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Biznis Saveti”