stvarna biznis ideja PROIZVODNJA

Podforum poslovni predlozi i saveti
milneg
_
_
Contact person: milneg

stvarna biznis ideja PROIZVODNJA

Post napisao milneg » 30 Apr 2011, 14:14

Imam ideju za BIZNIS.
Radi se o sledecem, Imam uradjen prototip el.kotla za grejanje sa novom vrstom grejaca na struju ,koji trosi 30-40 posto manje struje od svih dosadasnjih koje postoje na trzistu.
Prototip sam uradio i postavio kod sebe i grejao sam se celu proslu sezonu,i pokazao je izvanredne rezultate.
Uredjaj sam zastitio kao Mali patent u zavodu za intelektualnu svojinu u BGD.

Trazim investitore za zajednicku proizvodnju Moguc otkup licence.

Po mojoj slobodnoj proceni postoji dobra zarada od minimalne do maksimalne sve zavisi od marketinga i finansiske mogucnosti ulagaca.

Prototip ce biti izlozen na sajmu tehnike u BGD od 9-13 maja 2011 u hali C na standu saveza pronalazaca srbije.

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro
Specialty: whitegoods

Re: stvarna biznis ideja PROIZVODNJA

Post napisao jaro » 30 Apr 2011, 14:16

Jel to nesto poput onih iz Kg?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 30 Apr 2011, 14:33

ovo poziv na sajam :shock: , stavi jedno pivo u frizider tamo uvek crknem odajuci i nista nevidim ,svake godine sve gore i gore
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

milneg
_
_

Post napisao milneg » 30 Apr 2011, 14:41

NIje na onom iz KG sto zovu iz ruske podmornice. Ovo radi na savim normalnom principu bez elektroda koje se pojedu.
Ovaj grejac radi na H2O

jaro
bela tehnika
bela tehnika
Contact person: jaro

Post napisao jaro » 30 Apr 2011, 14:44

kako, sa cekasom, iliiii...?
Bez alata nema zanata!.....a bez znanja dzaba ti alat!

milneg
_
_

Post napisao milneg » 30 Apr 2011, 14:49

Da sa grejnom spiralom.

nike
gxu
gxu
Contact person: NIKE

Post napisao nike » 07 svi 2011, 17:11

Daj nam bar teoretski objasni odakle ušteda od 30-40%.
Kažeš da radi na H2O.
Uzima struju iz mreže i šta onda? Proizvodi H2O od vode? Pa kemijska formula vode je H2O.
I
Poluznanje je opasnije od neznanja!!!
"Patriotizam je zadnje utočište podlaca"-Samuel Johnson

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 08 svi 2011, 13:56

verovatno izum vec se uveliko primenjuje u bt :pivopije:

milneg
_
_

Post napisao milneg » 08 svi 2011, 18:54

Evo odgovora ukratko odakle usteda 30-40 posto.
Grejem jednu prostoriju od 60 kubni metara sa termo peci od 3kw i ona trosi 24kw na dan.
Drugu prostoriju od 80 kubni metara grejao sam sa ovim kotlom i novim grejacem i jednim radijatorom,cirkulacionom pumpom,xs posudom, i ozracnim ventilom.
za grejanje ove prostorije iako je veca, potrosnja se kretala u proseku oko 14kw.prostorija je grejana non stop na 20 stepeni.Stepen izolovanosti prostorija je skoro isti.
Ja nisam izmislio nista novo i nema mesta ironiji. ovoje prijavljeno kao mali patent,Znaci poznate metode na primenljiviji nacin.

Vrlo mi je tesko da odovaram na pitanja ako su uopstena,jer mi treba dugo vremena da bi odgovorio,svako gleda stvar iz svoga ugla saznanja.
Na svako direktno pitanje cu odgovoriti.

nike
gxu
gxu

Post napisao nike » 08 svi 2011, 19:37

Čime si mjerio potrošnju struje oba uređaja?
Kojom metodom? Opiši detaljnije postupak mjerenja.

Dakle ti tvrdiš da cekas žicom koja se zagrijava (kako prenosi toplinu vodi?) ostvaruješ manju potrošnju nego što to cekas žica u termoakumalacionoj peći troši? Jeli tako?

Imaš li broj patenta? Imaš li patentnu dokumentaciju za pokazati?
Imaš li bilo kakav opis iz kojeg se vidi barem nekakav tehnički opis toga.

Ono što ti tvrdiš bi bio perpetum mobile ako nije u igri neka dodatna energija osim one uzete iz el. mreže.

Majstor Duja
____
____
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 08 svi 2011, 22:10

milneg je napisao: Trazim investitore za zajednicku proizvodnju Moguc otkup licence.
Po mojoj slobodnoj proceni postoji dobra zarada od minimalne do maksimalne sve zavisi od marketinga i finansiske mogucnosti ulagaca.
To ce se vrlo tesko desiti ako neko ne vidi o cemu je rec pa se zainteresuje. Prica u rebusima nece dovesti do tog interesovanja.
Da li ste imali ponuda na sajmu pronalazaca? Ako jeste drzite se tih jer se ovde neki mega poslovi nece sklopiti. Ovde se, u TV tehnici, ne vrte neki ozbiljni novci.
Ostali ucesnici u temi, koji bi da proniknu u sustinu tog patenta, ako ste toliko zainteresovani, kontaktirajte Milnega privatno, telefonom pa se nadjite i razgovarajte.
Iskreno, da sam ja pronasao nesto drugacije, za sta mislim da ima finansijskog potencijala, ne bih ga tek tako objavljivao na net-u. Ovo je ipak srbija.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

nike
gxu
gxu

Post napisao nike » 09 svi 2011, 00:36

Svatko tko poznaje zakon o očuvanju energije zna vrlo dobro da je ušteda navedena u prvom postu nemoguća, ako se ne dovodi energija mimo one koja dolazi iz utičnice.

Zato je bitno da se barem razjasni na kojem to principu radi (makar to bila i hladna fisija), kako ne bi bilo obmane, a meni upravo način kako se stvar prezentira smrdi na obmanu.
Nisu potrebni konstrukcijski detalji ni ništa što bi ugrozilo tržišnu poziciju proizvoda ali da bi mogli tu tvrdnju uzeti kao ozbiljnu, onda se mora nešto objasniti kako ne bi to ličilo na još jedan grijač iz ruske nuklearne podmornice.
Nismo mi ovdje neka djeca ili pastiri na obroncima Šar planine.

Mislim da nam je obmana dosta i u realnom svijetu, a ovu grupu servisera smatram dovoljnim intelektualcima da obmane ne puše.

U protivnom, temu bi trebalo obrisati!

Majstor Duja
____
____
Contact person: Goran Duic

Post napisao Majstor Duja » 09 svi 2011, 09:23

Nike, slazem se. Sacekacemo autora teme da se izjasni i posle toga zavrsavamo s temom.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

milneg
_
_

Post napisao milneg » 09 svi 2011, 22:30

Au exsperti sto ste navalili na mene.
Ma brisite odmah temu nemam nista protiv.
Dobro se secam, kADA JE BILA TEMA GREJACA IZ RUSKE PODMORNICE, I ONDA NISTE HTELI DA OBJAVITE KOMENTAR KOJI JE BIO ANULIRANJE ISTINE O TOM GREJACU koji sam napisao,Verovatno ste placeni da brisete teme koje vam ne odgovaraju samo napred.

A dali je neko sa sar planine ili nije,to gospodo exsperti nesluzi vam na cast. i treba da vas sramota.

SRECNO

da ste neki exsperti odgovorili bi na prethodnu temu o BOCH ves masini, izgleda da je i tu sar planina u pitanju.

milneg
_
_

Post napisao milneg » 09 svi 2011, 22:35

Ostao sam duzan odgovor. Da imam prijavu malog patenta BR.2011/ ooo2 od 12.01.2011god
Drugo nisam napisao da je to perpetomobil,samo da je potrosnja el. struje za grejanje daleko manja.
Da imam i patentnu dokumentaciju .Hocete jos nesto.

nike
gxu
gxu

Post napisao nike » 09 svi 2011, 22:59

Pa što si se narogušio!
:shock:
Ako si na sajmu, znači da imaš neke materijale koji prezentiraju taj tvoj izum.
Znači da će ih vidjeti šira javnost, možda i koji lopov intelektualnog vlasništva sa doktorskom diplomom a Kinez, tko zna. :mrgreen:
Najlakše je reći "JA IZMISLIO TOPLU VODU".
Uostalom, ako ti je stalo do investitora onda ih treba informirati.

I šta sad?

Daj molim te neki konkretni podatak, informaciju, koncepciju, bilo što da ne ispadne neozbiljna priča. Ponavljam, nismo mi ovdje neki koji će mo uzeti nešto zdravo za gotovo, jednostavno naš posao od nas traži upravo obrnuto, da sve preispitujemo.

Ako se to tebi ne sviđa, onda si "pajdo", u krivoj sredini.

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 09 svi 2011, 23:05

ni meni nije jasno zasto se trudite da covek objasnjava kako to radi...onda nebi ni zasticavao da je hteo da da na forum
a mile
milneg je napisao:da ste neki exsperti odgovorili bi na prethodnu temu o BOCH ves masini, izgleda da je i tu sar planina u pitanju.
molim te nemoj da vredjas , ja i ostali za tu i nijednu drugu masinu necu da iznesem nijedan podatak u javni deo iz slicnog razloga kao ti svoj patent sto je normalna stvar ( jednostavno neke stvari nisu za open)
neznam tvoju racunicu i princip rada grejaca mogu samo da pretpostavim kako to radi (ti si to verovatno dokazao patentom koji ce proci i prosao je testiranja i merenja)

fanzo
Site Admin
Site Admin
Phone number: 0038121781575
Kontakt:

Post napisao fanzo » 10 svi 2011, 02:06

Da sam ja investitor verovatno bih ti postavio slična pitanja i nemoj odmah da se ljutiš i prozivaš.
Temu ćemo za koji dan pročistiti od postova koji nemaju veze sa temom.

Tvoj prvi post izgleda kao da si napisao mali oglas. Za takve stvari imamo poseban forum i u njemu niko od članova ne može odgovarati i postavljati dodatna pitanja. S obzirom da si temu otvorio ovde to za sobom povlači i pitanja zainteresovanih članova. Naši članovi, pretpostavljam, 99% nisu investitori i naravno da će ti postavljati stručna pitanja, a na koja ti vešto izbegavaš da daš odgovor. Svaka tema ili post za koji utvrdimo da nije proverena ili je definitivno netačna informacija sasvim je normalno da ćemo je obrisati, jer kao što sam već napisao ovde nisu investitori nego osobe kojima tehnika nije slaba strana i njih ćeš malo teže nadmudriti.

Od mene imaš dozvolu da izreklamiraš u ovoj temi svoj patent ako želiš. Ako pak ne želiš, onda ne znam zašto si i otvarao temu. Ne vidim razlog tolikim tajnama ako si patent zaštitio. Sigurno postoji neki način da nam prezentuješ svoj proizvod a da ne odaš bitne stvari. Možda bi mogao da skeniraš i postaviš ovde dokaz o patentu, analizu nekog trećeg lica ..itd. Ovako je u celoj temi samo hvalisanje, a bez ijednog dokaza, na kraju se prozivamo, a to nije lepo.

Baš me interesuje kako bi sve prezentovao jednom bankaru, dokazao mu da je tvoj patent zaista prava stvar i vredno ulaganja.
Ako želiš nastavi temu, u suprotnom ne vidim ovde ništa interesantno i spektakularno osim malo prašine i dinamike na forumu.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

milneg
_
_

Post napisao milneg » 10 svi 2011, 08:42

Nema razloga za bilokakvo prepucavanje,ono ne potice od mene .Procitajte postove.
Cini mi se da iamte malo sluha.Mislim da bi ovakvih tema trbalo biti vise da podstakne ljude da rade i zarade.
Slazem se da ovo nije mesto za reklamiranje,dozvoljavam vam da izbrisete delove koje se odnose na reklamiranje.i to isam namerno ukucao.
A kao strucnjak verovatno imate osecaj da se nemoze sve kazati. zar vam nije dovoljan dokaz.
Kada sam dao broj patentne prijave.Pa koga stvarno zanima moze otici u zavodu i pregledati kompletnu dokumentaciji.Naravno koje stvarno zainteresovan.
Koliko vidim ovo jeforum BIZNIS SAVETI.

arsa
_
_
Contact person: Arsa

Post napisao arsa » 10 svi 2011, 09:18

Ljudi od tebe samo traze da izneses neko logicno objasnjenje kako si dosao do ustede sto ti i dalje izbegavas.Zakoni fizike su jasni pa otuda i tolika znatizelja kolega.

Zaključano
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Biznis Saveti”