Elektro viljuškar STEINBOCK REŠENO

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
janko
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Elektro viljuškar STEINBOCK REŠENO

Post napisao janko » 14 Nov 2008, 23:34

Imam ponudu da popravim elektro viljuškar koji je bio potopljen u vodi (poplava). To nisam nikad radio i neznam tačno kako to radi. Problem je što neradi pogonski motor za kretanje i neradi servo volana. Kran sam uspeo da osposobim, gore, nagib i levo-desno. Prljavi su bili mikrotasteri i sklopka za motor na hidraulici. Motor za krtetanje je izgleda naizmenični višefazni upravljan tiristorski. Za sada sam skinuo modul gasa BOSCH 0 333 802 005 ispod još piše E 8V/A4/14mm. Ako neko ima bilo kakvu dokumentaciju o elekto viljuškaru dobro došla, ili bilo kakav savet. Ako trebaju fotografije imam, mogu ih okačiti.
Zadnja izmena: janko, dana 07 Dec 2008, 23:44, ukupno menjano 1 put.

JaroslavBires
___
___
Specialty: whitegoods

Re: Elektro viljuškar STEINBOCK

Post napisao JaroslavBires » 15 Nov 2008, 10:13

Imam ja negde papire od Bugarskog viljuškara :tooo:
Možda ne znam, al' znam, ko zna! 01ziveli

Ivans
_
_

Post napisao Ivans » 16 Nov 2008, 00:35

Ako nista ne uspete na ovom forumu ima ljudi koji znaju mnogo o takvim motorima kao i o viljuskarima.

katicbranko
___
___

Post napisao katicbranko » 18 Nov 2008, 19:32

Ja sam imao slican problem stim sto u mom slucaju nije radio servo.Dokumentaciju nikakvu nisam nasao i naravno nisam popravio zato sto je problem dolazio iz upravljackog sklopa u kome je izgorelo dosta komponenti cije se oznake ne vide i ja digoh ruke.Puno srece!

janko
gx
gx
Specialty: tv-multimedia

Post napisao janko » 07 Dec 2008, 23:44

Viljuškar je prohodao! Proradio, stao pa ponovo proradio. Problem je bio u elektronici koja je bila oštećena od vode. Istrulili izvodi na diodama. Zamenjene tri 1N4128 i jedan BC183. Originalni tranzistor se istopio tj izgoreo (oznaka se nije videla). Bilo dosta čišćenja ploča sa nitrom. Bilo dosta hladnih lemova zbog kojih je ponovo otkazao. Očišćeni su i svi kontaktori, mikroprekidači, konektori.
Tu su i fotke koje su načinjene pre popravke tako da se vidi prljavština koje sad tj. nakon popravke nema.
Prilog
IMG_2333.jpg
IMG_2340.jpg
IMG_2345.JPG
IMG_2351.JPG
IMG_2355.jpg
IMG_2358.jpg

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post