Elko Kendeil

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Elko Kendeil

Post napisao branimir » 21 Feb 2023, 18:26

Da li se neko susretao sa Kendeil kondenzatorima i kakva su iskustva.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Elko Kendeil

Post napisao Ribery » 22 Feb 2023, 07:52

Ja jesam jednom imao te kondenzatore i to u pojačalu koji je donet iz Nemačke. Znam da su bili tada jako skupi pa je stranka odustala od popravke. U uređajima kao što su televizori, konzole, moduli od veš mašina i slični kućni uređaji nisam nikada viđao. Deluju mi kvalitetno ovako s obzirom na cenu i izgled. To je da kupiš ako hoćeš sebi nešto da praviš ili ako hoćeš da radiš audio uređaje i skupa napajanja za kompjutere koji rudare bitcoin. Mislim da se za servis ne isplate zbog cene.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

satelitko
gx
gx
Postovi: 316
Pridružen: 21 Feb 2009, 10:55
Location: slovenija
Warranty service: -
Specialty: tv

Re: Elko Kendeil

Post napisao satelitko » 22 Feb 2023, 09:59

Nešto nalik zlatnim činčevima... Oštro uvo čuje razliku violina violina violina

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Elko Kendeil

Post napisao branimir » 22 Feb 2023, 19:43

Našao sam povoljno za kupiti 470 mikrofarada 450 volti za moj mali inverter, pa da se raspitam o njima pre kupovine.Ono što sam pazario na aliekspresu (po ceni ovih što se nudi) pokazali su se da su dugo stajali i da im je kapacitet dobrano opao te su neupotrebljivi.Tako mi se potrefilo.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Avatar
Ribery
gx
gx
Postovi: 547
Pridružen: 28 Okt 2008, 20:21
Location: Beograd
Contact person: Darko
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Beograd-Zvezdara
Kontakt:

Re: Elko Kendeil

Post napisao Ribery » 23 Feb 2023, 17:13

Na Aliexpressu ima i dobre robe ali mora da se plati ali ima više krša nego dobre robe. Naći kvalitetne kondenzatore je danas umetnost. Kod nas u Beogradu koliko znam samo u Balkanskoj 35 ima dobrih kondenzatora ali opet nema sve i često odem tamo pa nema. Cene su naravno dosta visoke. Kvalitetne audio kondenzatore je baš teško naći a da je normalna cena. Ja tražim svuda pa gde nađem. Da li neko zna, da li je moguće kupovati sa ebay-a iz Srbije pomoću debitne visa kartice a da je mali šiping? Tamo ima dosta kvalitetnije robe. Znam da je ranije moglo samo sa paypal-om. Ja kupujem dosta sa ebay-a ali uvek nekoga cimam da mi to naruči i kupi pa mi je više glupo da stalno nekog cimam.
Posao TV servisera moras da volis da bi radio takav posao. Ovaj posao niko ne uci samo zbog novca.

Avatar
branimir
bela tehnika
bela tehnika
Postovi: 330
Pridružen: 28 Mar 2017, 11:32
Location: Srbija, Bačka Palanka
Specialty: computers

Re: Elko Kendeil

Post napisao branimir » 23 Feb 2023, 19:27

Otvoriš u svojoj banci devizni račun sa kojeg ćeš plaćati, a na njega prebacuješ dinare koliko treba za tu narudžbinu plus nešto malo za proviziju.Može i sa pejpala.
Znam da ne znam, a sve što znam naučio sam od nekog.

Odgovori

Natrag na “Elektronika”