BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15855
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao fanzo » 23 Okt 2013, 15:53

BIOPTRON lampa made in Switzerland
Type Compact III

Sijalica je obična halogena malecka 12V/20W.
Svetlo je fokusirano reflektujućom pozadinom na nekih 5° i prolazi kroz neku žućkastu plastiku.

Na sijalicu ide direktno 12VDC i na te kontakte je vezan neki mikrokontroler (na izlazu je fet) i merim na kontaktima sijalice 46KHz
Znači: sijalica se napaja direktno sa izvora napajanja 12VDC a direktno na napajanje neki PIC osciluje na 45KHz.
I to je cela matematika za 500-600€ !?

Ceo uređaj je kompaktan i izgleda kao fen za kosu. Unutra je i mali kuler da smiri temperaturu.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao Majstor Duja » 23 Okt 2013, 16:06

Popravljao sam ih. I ja sam sedeo i gledao u tu lampu...i pitao se isto.
Stranke mi kazu da greje. Pa greje i crvena kvocka lampa kao i halogena sijalica....
Mislim da je poenta u tome sto ju je na trziste izbacila firma Zepter poznata po...pa prevarama - da se tako izrazim.
Najbolji dokaz za to je da je polovnu mozes kupiti za 20-30 evra...nova je (koristena par puta) evo, pise ovde 190e kod nas...nova je u prodavnici 550e.

Kod: Označi sve

http://www.maxioglasi.com/prodaja/oglas/14968/bioptron_lampa_veoma_povoljno
Misljenja drugih:

Kod: Označi sve

http://www.doktor.rs/forum/dermatologija/bioptron-lampa-t3190.html
Mada, popravljao sam i onu ordinarnu glupost od ton generatora pod nazivom vitafon...to tek sto je debilizam.

Ali, coveku iz ovih prostora, koji se tek ispilio iz prvobitne ljudske zajednice, neukom, priglupom i lakovernom - mozes prodati bilo sta ako imas dobar marketing, posle uvodne spice na farmi na pinku.

PS. ne razumem sto si ovo i pitao ovde? Podforum 3.oko jos nisi otvorio... :roll:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
Stolle
Preminuo
Postovi: 19100
Pridružen: 12 Avg 2006, 23:35
Location: Srbija
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Dimitrovgrad

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao Stolle » 23 Okt 2013, 16:26

Majstor Duja je napisao:Mislim da je poenta u tome sto ju je na trziste izbacila firma Zepter poznata po...
To je to. Kad se samo setim cena njihovih šerpi... :plaz:
Išao sam na terapiju kad me je jako ukočio vrat, pa između ostalog, bio je i bioptron. Ništa, ali baš ništa, nikakvu reakciju nisam osetio, po meni, samo jedna šarena laža za puno para.
Zvuk pozitivno deluje na razne organe tela, ali za to uopšte nije potreban vitafon. Šta treba, već su izmislili oni što uglavnom samo meditiraju. IIIIIAAAAAOOOOOOMM.
Kupila je sestra od tetke taj vitafon i kaže da je izlečila vrat, spondilozu i šta ti znam šta sve. I sad nema više nikakvih problema. :shock: Ne mogu da verujem.
"29 poslednjih dana u mesecu je najteže"

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao Majstor Duja » 23 Okt 2013, 16:51

Cenim da su zenske osobe podloznije budalastinama od muskaraca.
Samo citaj komentari zena na neke gluposti i njihovu reakciju a muskih retko i da ima i uglavnom su iskreni.
Zastupam onu saksonsku izreku: " All women are mad."

A tu je i onaj oprobani recept:
zamisli da platis nesto 550evra i nakon par meseci ustanovis da si bacio pare.
Da li ces onda stvarno ici svuda i govoriti kakav si magarac ispao ili ces nastaviti da hvalis svoju genijalnu ideju?
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15855
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao fanzo » 23 Okt 2013, 18:11

Majstor Duja je napisao:...
zamisli da platis nesto 550evra i nakon par meseci ustanovis da si bacio pare.
Da li ces onda stvarno ici svuda i govoriti kakav si magarac ispao ili ces nastaviti da hvalis svoju genijalnu ideju?
:tooo: :tooo: :tooo: o ovome sam pisao pre neki dan..

Ima jedna priča a'la g49 .... došli majstori zidari u kuću .. pre početka majstorisanja gazda ponudio kafu i rakiju ... donela žena rakiju, dala prvom zidaru, on nategao .. malo se zamislio i kaže:"DOOBRAA radža .. dodaje flašu kolegi ... i tako nategli svi majstori .. zadnji kada je nategao pljunuo je i reče: PA OVO JE SIRĆE !!!!

Tema nije "treće oko" i slično, mada može da odvuče tamo ...
Možda se neko javi i napiše kako to ustvari radi i na šta deluje. Možda Proko zna, on radi sa sličnim stvarima .. i ume svašta da izmisli.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao Majstor Duja » 23 Okt 2013, 18:18

Zoki, 46kHz je navodno frekvencija oscilovanja citoplazme u celiji ...isto kao sto "alternativni naucnici" tvrde da je 7Hz frekvencija oscilovanja cele planete...
... a 1kHz je frekvencija mog glasa dok vristim izludjen kakvim se sve glupostima ljudi bave...
:yeah:
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15855
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao fanzo » 23 Okt 2013, 19:05

To znači da mi instrument dobro radi :lala: eto jedan dobar podatak .. ali neću puno da te hvalim da si dobar u pronalaženju informacija da se ne opustiš.
U svakom slučaju nije glupost, nego dobra zarada.
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
Proko
gx
gx
Postovi: 375
Pridružen: 14 Avg 2006, 23:33
Location: http://proko.rs
Phone number: 38122310545

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao Proko » 23 Okt 2013, 19:39

Kada me već prozivate...nije da se time bavim, ali dobar deo prihoda imam od proizvodnje sličnih stvari, mada uvek više volim kada prodam neki čeker ili PWM regulator (na svu sreću počeli su da ih traže i za druge stvari osim HHO). Ja svima govorim kako "za tehničku funkcionalnost svojih prozvoda garantujem", a tu ne spada spisak bolesti koje neki aparat leči...
Bioptron nisam odavno imao priliku da vidim, ali u osnovi bi oni tanki staklići trebalo da budu polarizatori, pa tako polarizovana svetlost "zavodi red". Pobuda halogene sijalice, i uopšte sijalice sa užarenim vlaknom sa nekom određenom frekvencijom je isto toliko besmisleno kao i kupovina tog aparata. Ali ljudi vole da se frljaju sa frekvencijama i uopšte stvarima koje ne razumeju. Ja sam izgubio neke mušterije koje su tražile da im napravim Zapper generator (elektrostimulator) sa frekvencijama reda100 KHz do 1000 KHz, jer sam im rekao da radio predajnike potraže na dugom mestu. To mi baš nije bilo pametno, ali imam i ja neke logičke granice, ako već ne poštujem funkcionalne...A zašto bi, kada takvi ne pitaju "a šta si ugradio" i "bio je kod tebe, i opet isto", iako je to bilo pre pet godina, i ne da nije isto, već često nije ni isti aparat!
Da se sa vernicima može argumentovano razgovarati, vernika ne bi ni bilo...

vranjin
_
_
Postovi: 3
Pridružen: 24 Mar 2010, 08:22
Location: Grocka

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao vranjin » 14 Nov 2013, 22:36

Nekada sam prodavao Zepterove proizvode A medju njima i Bioptron pa sam morao malo i da ucim o njemu. Frekvencija kojom se napaja halogena sijalica nema veze nego je se radi o svetlosti koja prolazi kroz filtere koji propustaju odredjeni deo suncevog spektra. Navodno, taj deo svetlosti prodire kroz kozu i stimulise kapilare i povecava se cirkulacija a sa njom sta sve ostalo ide.
Sto se cene tice, dobro je receno, samo zato sto je ZEPTER. Nema nikakvog drugog opravdanja kao ni za ostale njihove aparate.

Avatar
nike
gxu
gxu
Postovi: 2896
Pridružen: 21 Mar 2010, 11:35
Location: Split HR
Warranty service: Atosa Arisco Ozti Fimar Roller-Grill Systemair Fiocchetti Prismafood Cappone Hendi Omniwash Icetech ItalI-Ice
Contact person: NIKE
Specialty: whitegoods
Lokacija: Split, HR

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao nike » 14 Nov 2013, 23:06

Porez na očaj i budale.
Kad je čovjek očajan onda se hvata i tih pizdarija koje nemaju mjerljivo i na kontroliranom uzorku ponovljivo djelovanje.
Tako sam i ja, koji se inaće na takve stvari smijem, koristio to govno besplatno zahvaljujući prijatelju koji je jedan od glavnih Zepterovih prodavaća ovde u mom okruženju.
Rezime, govno ne pomaže. Pomaže ponovna operacija i uklanjanje mrtvog tkiva iz rane kojeg se organizam nije mogao riješiti, pa se rana, ni 5 mjeseci nakon prvobitne operacije, nije mogla skroz zatvoriti, već je non-stop curila, koliko god ja svijetlo magićnom lampom i prskao Zepter OXY sprejem (obična voda i kisik u spreju) od 140kn po boci.
Da ne pričam o stručnosti raznih doktora koji su čim vide da imam šećer to ne-zarastanje pripisivali šećeru iako je 90% rane uredno zaraslo.
Isto ko i moji klima-majstori, fali plina!

Još jedan dokaz o tome da je ovaj prostor inkubator najvećih svjetskih glupana ali i lopova i hohštaplera.
Isti K kao i gomila raznih high-tech sprava na fizioterapiji koji služe da ti izvuču lovu. Mene leđa prestala boliti kad sam prestao ići na fizioterapiju.
Zadnja izmena: nike, dana 15 Nov 2013, 11:08, ukupno menjano 5 puta.
"Blago budalama, njima je lako jer ne misle tako!" PV

Avatar
fanzo
Site Admin
Site Admin
Postovi: 15855
Pridružen: 02 Avg 2006, 06:41
Location: Bački Petrovac, Srbija
Phone number: 0038121781575
Specialty: tv-multimedia
Lokacija: Bački Petrovac

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao fanzo » 14 Nov 2013, 23:48

Sve u svemu nije loše kada takve i slične spravice dođu na servis. :lala:
Svakodnevno usavršavanje je bolje od zakasnelog savršenstva

Avatar
cubica
gx
gx
Postovi: 3657
Pridružen: 15 Nov 2006, 11:23
Location: IVANJICA
Warranty service: ERG
Specialty: tv-multimedia

Re: BIOPTRON lampa. Kako radi i za čega služi kada je tako skupa

Post napisao cubica » 16 Nov 2013, 23:56

svojevremeno neka moja bivsa koleginica lovatorka i pametnica kupila onu cepterovu pec sa tri grejaca za par hiljada maraka, pa jos nagovorila i prijateljicu isto lovatorku da kupi i ona :( to obicna kutijetina sa tri grejaca kvarcna ali stavili lopovi cepteraski ispred neku plastiku pa deluje kao kamin kad se zazari...i naravno ona njihova cuvena metalna etiketa...mozda je realno vredela 10 ili 20 maraka.
Verujem da je Zepterova poslovna deviza ''dok je ovaca bice i dzempera''

cuby
samo laž treba državnu podršku, istina stoji sama od sebe uspravno! no thanks

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Elektronika”