termostat za inkubator

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
samko
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 08 Feb 2013, 21:23
Location: travnik

termostat za inkubator

Post napisao samko » 08 Feb 2013, 21:37

pozd svima novi sam clan foruma pa ako sam post postavio na pogresno mjesto molim admina da ga prebaci .htjeo sam pravit termostat za inkubator pa mi treba neka shema a sto se tice elektronike amater sam znam neke osnovne stvari pa bi mi dobro dosla pomoc.

Avatar
alexa_pg
Site Admin
Site Admin
Postovi: 5434
Pridružen: 22 Avg 2006, 08:10
Lokacija: Podgorica

Re: termostat za inkubator

Post napisao alexa_pg » 08 Feb 2013, 23:29

Upisu u pretrazivac foruma rijec inkubator i dobices par linkova gdje se vec diskutovalo o ovoj temi.
"I ja volim ljude ali ih sve manje podnosim"

Avatar
skull
_
_
Postovi: 148
Pridružen: 14 Avg 2006, 12:58
Location: Makedonija
Contact person: Gele
Lokacija: Prilep,Makedonija

Re: termostat za inkubator

Post napisao skull » 09 Feb 2013, 00:16

Mozes da upotrebish ovo,
zamisla je kad temperatura komore dostigne priblizno zeljena temperatura onda se gase grejaci jedan po jedan..primer ako se pilici vedu na 30 stepeni onda podesish P1 da iskluci grejac na izlaz LED1 na 28 stepeni, onda P2 podesish na 29, pa P3 podesish na 29.5 i P4 na 30 stepeni.
Na ova sema nesostaje izlazni stepen za veca snaga grejaca, a to bi se postiglo sa dodavanje tranzistore (ili mosfete ili tiristore ili releja) na izlazi Led1,Led2,Led3 i Led4.
Prilog
hwtankind.gif
hwtankind.gif (12.89 KiB) Pregledano 1802 puta.
Gele

Avatar
skull
_
_
Postovi: 148
Pridružen: 14 Avg 2006, 12:58
Location: Makedonija
Contact person: Gele
Lokacija: Prilep,Makedonija

Re: termostat za inkubator

Post napisao skull » 09 Feb 2013, 00:18

I druga ideja (za manji kapacitet) upotrebish dva posuda, pomegu niv poturish voda, postavish akvariumski grejac u voda, izolirash odozgora...
Prilog
waterlevel.gif
waterlevel.gif (10.38 KiB) Pregledano 1797 puta.
Gele

samko
_
_
Postovi: 2
Pridružen: 08 Feb 2013, 21:23
Location: travnik

Re: termostat za inkubator

Post napisao samko » 09 Feb 2013, 15:14

hvala na predlogu al ovo su malo neprecizne varijante naso sam ovu shemu pa evi trazim ovo kolo neznam imali i u kakvim aparatima ic741 a koje pravio ovaj termosta nece da pomogne al ja sad nedustajem lahko bas inat pojedinima napravit cu kad bi iz kine dijelove zbavio hvala onima koji pokusavaju pomoc

Kod: Označi sve

Hvala na predlogu, ali ovo su malo neprecizne varijante, nasao sam ovu shemu,  pa evo.
Trazim ovo kolo,  ne znam imali i u kakvim aparatima TL741 a onaj koje pravio ovaj termosta nece da pomogne, ali ja sad ne dustajem lahko bas u inat pojedinima, napravit cu kad bi iz Kine dijelove zbavio.
Hvala onima koji pokusavaju pomoci...
slika

Avatar
Majstor Duja
Neaktivan
Postovi: 3136
Pridružen: 23 Avg 2006, 17:29
Location: Novi Sad - centar
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: termostat za inkubator

Post napisao Majstor Duja » 09 Feb 2013, 16:55

Pre nego sto nabavis delove iz Kine, potrazi ih po tv servisima po Travniku i Novom Travniku, kostaju sve zajedno 10-tak maraka.
Inace, pises potpuno nerazumljivo, bez tacke i zareza tako da ce ti tesko neko pomoci jer clanove mrzi da desifruju sta si hteo da kazes.
Ovaj forum je namenjen kolegama iz struke a ne pocetnicima...

Da se ne bi dalje zamlacivali sa ovim, zakljucacu temu.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Zaključano

Natrag na “Elektronika”