Pomoc oko elektronike za upravljanje dva DC motora

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
Bcicic
_
_

Pomoc oko elektronike za upravljanje dva DC motora

Post napisao Bcicic » 31 Avg 2011, 14:35

Prvo da pozdravim sve, novi sam ovde i imam jedan problem potrebna mi je elektronika za upravljanje dva DC motora od invalidskih kolica stariji su, posto pravim jednu spravu nju ce da pogone ti motori, znaci isto da funkionise kao invalidska kolica, da bude PWM sa dva potenciometra, potenciometar u levo motori napred da vrte pot desno motori unazad, tako i za levo desno drugi pot. Ako ima neko neku semu da postavi ili ako zna neko gde naci tu elektroniku moze i sa kolica a moze i ovakva evo slika i video kako to radi:

http://www.youtube.com/watch?v=YY6xioBcals
Prilog
Saberooth 2x25A dual DC motor drajver.jpg
Saberooth 2x25A dual DC motor drajver.jpg (9.78 KiB) Pregledano 736 puta.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Pomoc oko elektronike za upravljanje dva DC motora

Post napisao Majstor Duja » 13 Sep 2011, 10:44

1. Nema potrebe da saljes SMS sa pitanjem. Lepo sam napomenuo da me u vezi foruma kontaktirate na forumu.
2. Ako mislis da je to jednostavno uraditi - odustani odmah.
3. Najjednostavnija verzije bi bila sa dva NE555 kao generatora PWM-a sa regulacijom preko logaritamskih potenciometra sa relejima za napred - nazad i stop (2 releja). Nedostatak je da ne mozes da zaustavis motor vec moras da relejima napravis stop (power off) i ako dodje do shuma na potenciometra imaces vrlo neugodnu regulaciju, trzanja ili kocenja tako da predlazem zicane.
Shemu nemam jer je to poprilican projekat da uraditi. Postoji i nacina da se to uradi mikrokotrolerom (tako se i fabricki radi) ali to kosta.
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Elektronika”