Opticki modul --- elektro magneti-----cevapcici

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
dule
_
_

Opticki modul --- elektro magneti-----cevapcici

Post napisao dule » 21 Avg 2009, 21:34

U startu. nisam bog zna kakav elektronicar ,po zanimanju metalac a momentalno se bavim preradom mesa. Radim automat za izradu cevapcica. Hidraulicna punilica je tu ,zatim prenosna traka na koju treba da dolaze formirani cevapcici i naravno forma sa pet rupa gdje izlaze cevapcici. Problem je tu!!! Znaci na izlazu iz forme(to je ravna povrsina sa pet rupa dimenzija 150x50 .ceona strana)treba da se odvija odsijecanje 5 cevapcica. Forma je okrenuta na dole a odsijecanje se treba desiti kada cevapi dodirnu prijenosnu traku. Dva elektro magneta bi trebala biti fixirana na modulu i vrsila bi odsijecanje. E sad kakvi magneti.cuo sam da imaju naizmjenicni i istosmijerni, zatim sta bi vrsilo pobudu tih magneta. Malo sam snjuhao po sajtovima ali zbune me malo karakteristike tih uredjaja. Vidio sam recimo opticke i laserske module sa prijemnicima ( cak ovj laserski ima u sebi rele do 1 kw . molim za pomoc ! Opticki ili laserski modul bi prilikom prijesecanja snopa ( snop bi presecao formiran cevap) trebao aktivirati magnete. Mozda postoje i bolja rijesenja (ja sam metalac)

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Re: Opticki modul --- elektro magneti-----cevapcici

Post napisao Majstor Duja » 22 Avg 2009, 09:40

Slikaj sto bolje mozes taj deo masine koji si opisao pa okaci ovde. Kliknes "EDIT" na svom postu pa kliknes dole na "Upload attachment" i odaberes slike iz kompa. Vodi raduna o rezoluciji slike, moraces da je smanjish da bi je postavio (max1600x1200)...
Usput, ovde ces mozda dobiti nacin resenja ali za nesto konkretnije bi trebalo mnogo vishe podataka i merenja...poz
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

dule
_
_

Post napisao dule » 22 Avg 2009, 19:32

Da treba dosta vise opisa i podataka,potrudicu se da to malo pojednostavim fotografijom. Zanima me dali istosmijerni elektro magnet bez opruge uz promjenu polova moze da ide u oba smijera tako da prilikom odsijecanja nemora da se vraca u prvobitni polozaj nego prilikom vracanja nakon odredjenog vremena vrsi drugo odsijecanje. Molio bih ako neko ima iskustva sa magnetima da mi pomogne.takodje kako doci do elektro magneta. Rodjen u Sarajevu gdje sam mogao nekoga nesto i pitati a sada zivim u jednom austriskom gradicu gdje niko nema pojma o nicem,doduse ako je kaka krupnija stoka u pitanju znaju dosta.

dule
_
_

Post napisao dule » 23 Avg 2009, 09:16

Pneumatika mi je malo komplikovanija ali vrlo moguce da je i funkcionalnija. Opet neke nepoznanice (pneumatski elektro ventili ali rijesice se to. Nasao sam na ebay_u ovaj pneumatski cilindar idealan za moju masineriju.
Prilog
!BW+n!CgBGk~$(KGrHgoH-D0EjlLlvkV2BK,E5yfK6!~~_2[1].jpg
!BW+n!CgBGk~$(KGrHgoH-D0EjlLlvkV2BK,E5yfK6!~~_2[1].jpg (7.86 KiB) Pregledano 951 put.

Majstor Duja
____
____
Warranty service: http://www.elektrocentar.com
Contact person: Goran Duic
Specialty: tv-multimedia

Post napisao Majstor Duja » 23 Avg 2009, 18:38

@Dule:
promenom polova na elektromagnetu se moze promeniti smer sila a time i delovanje sve dotle dok se spulna napaja istosmernom strujom...
Meni je palo na pamet otsecanje sa dve celicne strune koje se mimoilaze, nesto kao makaze. Mogu da se pogone sa excentrom tj. elektromotorom...
Rule #1 "Always stand for what you believe, even if it means standing alone."

buzdumra
gxu
gxu

Post napisao buzdumra » 24 Avg 2009, 12:15

a nemora ici na senzore odsecanje ., moze i na tajmer ili na obrtaje puza :pivopije:
proradijo mi net zahvaljujuci fanzi

dule
_
_

Post napisao dule » 24 Avg 2009, 21:34

Najbolje je na senzor (problem je uskladiti sve brzine recimo hodraulike. prenosne trake, kada se vrsi odsijecanje sa senzorom ,povecavanjem ili smanjivanjem brzine hidraulike cevap je uvijek iste duzine (znaci tu regulises brzinu proizvodnje. Sve drugo je komplikovano. ovaj pneumatski cilinder je idealan ,idem na to da za njega uradim elektroniku (kupljen. Znaci magnetni pneumatsi ventili senzor za odsijecanje na odredjenu duzinu. Hvala vam na dosadasnjem razumijevanju i pomoci. Na odredjenoj duzini svijetlosni snop je prekinut aktivira se pneumatika (vrsi odsijecanje ,cevapi padaju na prijenosnu traku .

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Elektronika”