TEST BL LED TRAKA REPLIKA - nastavak na linku ispod
viewtopic.php?p=324849#p324849

"OBNOVLJEN" ZAKON O ZP (62/2014)
viewtopic.php?f=78&t=34588

Cobanica Lacme Secur 500 djelovi kod nas? 

Hobi i ostala elektronika

Urednik: alexa_pg

Pravila foruma
Praktikujemo da na kraju opišemo kako smo rešili problem. Zatim zatvorimo temu >UPUTSTVO<
ROAMER
_
_
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Cobanica Lacme Secur 500 djelovi kod nas?

Post napisao ROAMER » 11 Dec 2018, 09:20

Pozdrav,

Dobio sam ovu cobanicu na popravak. Sastoji se od glavnog modula zalitog tako da se vide samo vrhovi kondenzatora i prekidackih tranzistora, znaci otvaranja nema. Dalje imamo visokonaponski trafo i kondenzator od 25uF 400 V, obicni, kao na motore sto ide.
Izgleda da trafo probija na sekundaru. Cujem pucketanje unutra kad se opali impuls. To sam rjesio tako sto sam na izlazu priblizio 2 zice na od prilike 3 milimetra tako da sad tamo baca varnicu a ne u trafou. Ne znam sta se desava sa glavnim modulom jer ne baca impulse kad se spoji kondenzator, samo kad se odspoji onda baca, i to u neregularnim intervalima, od 2 sekunde pa nekad i do 8 sekundi. Nisam nigdje nasao semu bilo kakve cobanice koja ima kondenzator tih vrednosti spojen. Probao sam i drugi isti za svaki slucaj, ali opet isto.
Oznake su:
Trafo - 61664098 TFO SEC .x00 RES
Glavni modul - 61565132 CI+FER SEC500
Zapravo mi treba da li neko zna ima li na nasim prostorima neki diler za ovu firmu i gdje se mogu nabaviti djelovi. Covjek hoce da popravi i ne zanimaju ga nikakve prepravke budzenja i slicno tome.
A naravno zbog sopstvenog iskustva bih volio znati ako je neko imao ovakav problem o cemu se tu radi sa tim kondenzatorom.

Hvala
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

ROAMER
_
_
Contact person: Dragan
Specialty: consumer

Re: Cobanica Lacme Secur 500 djelovi kod nas?  * REŠENO *

Post napisao ROAMER » 08 Feb 2019, 08:46

Zove me jucer musterija za neki drugi posao, kaze cobanica radi i dalje kao velika. Kupio novu, skuplja mu prasinu. Inace, ostavio sam kao sto sam gore opisao, bez kondenzatora, i objasnio mu da je privremeno samo skarabudzeno dok ne kupi novu. Ali evo zadovoljan on kako radi ipak.
Iskustvo je direktno proporcionalno kolicini unistene opreme............

Odgovori
  • Slične teme
    Odgovori
    Pregledano
    Zadnji post

Natrag na “Elektronika”